Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

G.İ.S Akademi eğitim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Arkadaşlar daha oncesınde honda'dan eğitim almıstım . Şimdi ise g.i.s akademiden 1e1 eğitim almayı dusunuyorum sitelerinde biraz araştırdım . Kendi motorumuzla alıyoruz eğitimi . Gis akademinin eğitim alanında oluyormuş sabah 9 aksam 5 . . Şimdi kafama takılan nokta şu tam olarak ne üzerinde eğitim vericekler, herhangibir seviye belirtip şu şu eğitimleri alıyorusunuz diye belirtmemişler örnek verecek olursa honda'da

Güvenli sürüş 1 : Motosikletle ilk defa tanısacak olanlar

Güvenli sürüş 2: 1'in devamı . 3,4,5 vs vs Gidiyor

Fakat burda böyle birşey goremedım veyatta eğitime katılacak kişinin şu kadar km tecrubesi vs diye . Şimdi benım zayıf oldugum konu viraj tekniği viraja girme knee down vs gibi faliyetler. Ben sımdı adama gidip ne dicem hacı ben diz vermek ıstıyom hadi bana diz verdir ( apaçi der kovalar ) . Ama zayıf oldugumuz konu viraj . Eğer varsa aranızda daha once gis den eğitim alan biraz paylaşırsa eğitimleri çok memnun olurum . fiyatıda yabana atılcak birşey değil 1 gün için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Hemen gaza gelip konu açmış

Cevapları bende merak ediyorum, tuttu firitti istediğimiz şeyimi öğretiyorlar yoksa motor itekleme-kaldırmamı

Motosikleti
    Hondaya gittim. Orta sehpa nasıl acılır bunu ogrendım . Benım motorda orta sehpa yok agaaaa :D
    yavuzseker82 bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    En güzeli GİS e gidip konuşmak değil mi Burda her kafadan bir ses çıkıcağına bizzat üşenmeyip gidip sorsan daha faydalı olur

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Arkadaşım ben GİS akademiye zaman zaman giderim, giderim ama oradaki aile samimiyetini sevdiğim için öncelikle hocalar çok ilgililer. Telefon açtığında bile sana telefonda bütün sorularını yanıtlarlar. Orada ktm duke 200 lerle eğitim veriliyor. Tabikide kendi motorunu götürebilirsin. Hatta motorun orada bile kalabilir. Gittikçe kullanırsın. Eğitim ise birebir hocalarla. Ve eğitim paketi var mesela. Eşyalarını falan oradaki dolaplara bırakabiliyorsun. Babamın eşyaları 4 ay kalmıştı eğitim saat başı istediğin zaman ne zaman müsait olursan hocalarla konuşup o günlere ders ayırabiliyorsun. Acele yok, sakin sakin. 8 saatti yanlış hatırlamıyorsam.
    Diyelimki bir gün 3 saat, başka bir gün 1 saat kullandın. Böyle birşey.

Telefon açıp öğrenmekte fayda var. Sen motor kullanıyorsan hakimiyet eğitimine katılabilirsin. Daha sonra yol teorik ve uzun yol eğitimi var. Ben hepsini aldım ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Hangi hocayı görürsen ilk, sarı bmw li Okhanın selamı var diyebilirsin
    Nomad_41 ve dockerengin bunu beğendiler.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Eğer kendi kendine öğrenemeyecek kadar takoz isen git eğitim al, aynı ehliyet için hoca tutan kadınlar gibi

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer kendi kendine öğrenemeyecek kadar takoz isen git eğitim al, aynı ehliyet için hoca tutan kadınlar gibi
    Kendi kendine öğrenmek? Bir arkadaşım reyzink( çok bilmişlik yapmayın racing diyim bari) motor almak istiyordu. Teori eğitimine götürdüm. ( uygulama değil teori) adam vaz geçti reyizink almaktan. Eğitimlerin nasıl bir ufuk gösterdiğini ancak eğitim alınca anlayabilirsiniz. Yoksa bir maymunun bileğini gaz koluna bağlayın, 300 km rahatlıkla çıkar. Anlatabiliyormuyum?
    Seko, EthanHunt, 94CanRR ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kaç senedir üyeyim, bu kadar saçma bir yorum okumadım bu zamana kadar...

Ben çok adam tanıdım, eğitim aldıktan sonra şunları diyen... " Meğer ben hiç bir şey bilmiyormuşum! "

Bu eğitim alanlarda litrelik kullanıcıları, mopedden yetişmiş elemanlar...
    dockerengin, Redmoon, umurcan ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Kafasına orta sehpa çarpan biri vardı, oscar onda

Motosikleti
    Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben GİS akademiye zaman zaman giderim, giderim ama oradaki aile samimiyetini sevdiğim için öncelikle hocalar çok ilgililer. Telefon açtığında bile sana telefonda bütün sorularını yanıtlarlar. Orada ktm duke 200 lerle eğitim veriliyor. Tabikide kendi motorunu götürebilirsin. Hatta motorun orada bile kalabilir. Gittikçe kullanırsın. Eğitim ise birebir hocalarla. Ve eğitim paketi var mesela. Eşyalarını falan oradaki dolaplara bırakabiliyorsun. Babamın eşyaları 4 ay kalmıştı eğitim saat başı istediğin zaman ne zaman müsait olursan hocalarla konuşup o günlere ders ayırabiliyorsun. Acele yok, sakin sakin. 8 saatti yanlış hatırlamıyorsam.
    Diyelimki bir gün 3 saat, başka bir gün 1 saat kullandın. Böyle birşey.

Telefon açıp öğrenmekte fayda var. Sen motor kullanıyorsan hakimiyet eğitimine katılabilirsin. Daha sonra yol teorik ve uzun yol eğitimi var. Ben hepsini aldım ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Hangi hocayı görürsen ilk, sarı bmw li Okhanın selamı var diyebilirsin

Hmm telefon açıp daha detaylı gorusmekde fayda olur sanırım . Birde dediğim gibi mesela eğitim seviyemizi neye göre değerlendiriyorlar mesela 1e1 eğtimde kişinin zayıf hissettiği yönlerde mı yoksa onların belli bir sistemınde mı yuruyor olay ? 2 bin km tecrubem var ninja250 ile ilk motorum. Hondaya katıldım daha oncesınde. Trafik de fln hiç bir sorunum sıkıntım yok. Tek sıkıntım viraj tekniklerini daha bilinçli öğrenmek. Kulakdan doğma bilgilerle yönlendirilmek değil ..

Diğer yorum atan arkadaşı kaideye bile almak ıstemedım ama . Takoz makoz lafları hoş değil seviye ve yaşına uygun yorum yapmasını dilerım .

Motosikleti
    HHH
    Siz daha gençsiniz tabiki yararı olur sözümü geri aldım, herkezi kendim gibi sanıyorum bazen , siz yinede eğitim alın çok önemli ehliyetin yanı sıra ilgili eğitmenlerden iso belgesi sonra agredite falanda olmak lazım aslında motor sürme konusunda
    Bende ya bu eğitimdeki şeyleri ben zaten biliyormuşum, bildiğim şeylere isim koymuşlar dedim içimden.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Gis Parkta şubat sonunda eğitim aldım Şimdi orada 5 seviye eğitim var birtanede paket program var. Siz büyük ihtimal seviye 1 eğitimine gidiceksiniz çünkü başka eğitim yok orda 1e 1 olarak paket program var ondan bahsetmeden önce, istediğiniz kadar km sürün orada Boğaç Hocanın verdiği bilgileri hiçbir km öğretemez. Orada birçok çeşit motosiklet var gereklı ekıpmanlarla eğitim veriyorlar siz bu tarz bişey alırsanız motosiklet bilmeyen birine öğretilecek en güzel şeyler öğretiliyor, asfaltı cok duzgun yolları olan alanı var ve çok samimi bir ortamı var. Parayı 2. plana atmış olan insanları görmek çok sevindirici.

He şayet 350 tl olan paket programı aldıysanız (ben yazın alacagım şuan kask parası bırıktırıyorum) o pakette şöyle 350 tle 1 aylık (bunu hakkın aklırsa uzatıyorsun esnek yani) 10 hakkın var her geldiğinde 1 saat boyunca işte seviyene uygun (bu 4 vitesli honda 125 acede olabilir ybr 125 de olabilir ktm duke 200 de olabilir) motosikletle o güzel asfaltlı alanda 1 saat boyunce kullanıyorsun ara ara akademide olan gözlemciler senı gozluyor uyarıyor bilgi veriyor (temel sürüş 1 eğitimindede bunu yapıyorlar) bu şekilde her gelişin 1 sayılıyor böyle bir pakette var. Bana uzak olmasa ben orda yatarımya 60 70 km öteden oraya eğitime gittim ben. Sonuç olarak çok çok tavsiye ederim.
    Nomad_41 ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hmm. Şimdi aklıma takılan şey şu hocam . Bilmişlik yapıyo gibi algılanmıyım ama . Honda eğitimde'de böyleydi mesela seviye seviye 1. ye gitmeden 2. ye gidemıyordun. 1. ye gittiğimde Zaten bildiğimiz uyguladıgımız şeyleri gördük Mesala honda'da en güzel eğitim 3. seviyede benim işime en cok yarayacak bilgiler pratikler aklımda kı soru ısaretlerını kaldırıcak seviye 3 fakat ona gıtmek ıcın 2. yede gidip 2. ninde ücretini vermek durumuda kalıyoruz ve gittiğim 1. seviye egıtımden acıkcası cok memnun kalmadım . Yanımda ki adam motorun gaz ( pedalı ) nerde dediğine şahit oldum . Şimdi gis deki eğitimde de gittiğimizde aynı durum mu olacak yani istediğimz seviyeye gelene kadar diğer seviyelerede mı katılcaz

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/127752-gis-park-akademide-egitim-ve-kendini-gelistirme-olanagi.html

ilk eğitim bu, 2. eğitim çok daha ileri bir eğitim var ve 2. katılmak için önerdikleri ehliyet, ve motosiklet aldıktan sonra bikaç ay geliştirip daha ilerisini öğretmeleri için gelmen, kendini böyle görüyorsan 2. e katılabılırsın 1 e para vermene gerek yok orası honda eğitim gibide değildir. Eğer kullanmayı vs. bilip motosikletin varsa 2 eğitimi yada dediğim avantaj paketini alırsan geliştirirsin kendini. Eğitim veren hoca Barkın ın yani AEA ın da yakın arkadaşıdır bu arada.
    Nomad_41 bunu beğendi.

bms23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Abisinin var ?
    Siz daha gençsiniz tabiki yararı olur sözümü geri aldım, herkezi kendim gibi sanıyorum bazen...
    İşte geçen yine gülüyorum... :D yalnız çok iyi güldüm şimdi :D harbi iyi güldüm :D çok net güldüm :D
    redlion999 ve kızıl şeytan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Bende Eylül'de eğitim ve ehliyet aldım GİS AKADEMİ'de direk 600 RR ile başladım Oradaki eğitim çok faydalı. Yalnız 3 seviye eğitim var orda.
    1. seviye hiç motora binmemiş kişiler için
    2. seviye'de kontra tekniği, virajlarda fren vs. gibi şeyler öğretiliyor.
    3. seviye ise İleri sürüş eğitimi ve bu dışarda trafikte yapılıyor. Şile'ye kadar gidip geliniyor.
    Ben 2 seviyeyide aldım ama havalar kötüleştiği için 3. seviyeyi alamadım.

Diz vermek için muhtemelen 3. seviyeyi alman gerekir. 2. seviyede bize öğretmediler. Gerçi biz grup olarak aldık, sen teke tek alırsan diz vermenin idmanlarını yapabilirsin. Ama ordaki pist diz verecek hızlarda dönülecek bir pist değil.

En iyisi arkadaşlarında dediği gibi gidip orda konuşmak. Asla paragöz bir şirket değildir, istediğin herşeyi sorabilirsin.

Beni orda sorabilirsin, ehliyet alıp direk 600 RR'la başlayan dersen anında tanırlar
    Nomad_41 bunu beğendi.

Motosikleti
    HHH
    Alıntı bms23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte geçen yine gülüyorum... :D yalnız çok iyi güldüm şimdi :D harbi iyi güldüm :D çok net güldüm :D
    Çok güzel gülüyorsun, gülünce gözlerinin içi gülüyor.

bms23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Abisinin var ?
    Çok güzel gülüyorsun, gülünce gözlerinin içi gülüyor.
    Hatunlar hep hasta olduklarını söylerler zaten gülüşüme :D Teşekkür ederim üstad
    MAKSAT YOLU HİSSETMEK

Motosikleti
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/127752-gis-park-akademide-egitim-ve-kendini-gelistirme-olanagi.html

ilk eğitim bu, 2. eğitim çok daha ileri bir eğitim var ve 2. katılmak için önerdikleri ehliyet, ve motosiklet aldıktan sonra bikaç ay geliştirip daha ilerisini öğretmeleri için gelmen, kendini böyle görüyorsan 2. e katılabılırsın 1 e para vermene gerek yok orası honda eğitim gibide değildir. Eğer kullanmayı vs. bilip motosikletin varsa 2 eğitimi yada dediğim avantaj paketini alırsan geliştirirsin kendini. Eğitim veren hoca Barkın ın yani AEA ın da yakın arkadaşıdır bu arada.

Ehliyet var motor ekıpman herşeyim mevcut zaten ninja250 sahıbıyım kendı motorumla gıderım gıbıme gelıyor eğitimede. Direk 2. seviye ala bilmemiz güzel bi avantaj . Daha sonrasında 3 e geçeriz zaten 3 seviye oldugunu soyluyorlar . Çok saol verdiğin link deki bilgiler içinde. Önümüzde ki ay paramı denkleştiril katılmayı ıstıyorum. 1e1 fiyatı 600 yazıyor toplu eğitimde 350 diyor fakat ben toplu egıtımlerın yetersız olduguna ınanıyorum. Cok saol

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı redmachine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Eylül'de eğitim ve ehliyet aldım GİS AKADEMİ'de direk 600 RR ile başladım Oradaki eğitim çok faydalı. Yalnız 3 seviye eğitim var orda.
    1. seviye hiç motora binmemiş kişiler için
    2. seviye'de kontra tekniği, virajlarda fren vs. gibi şeyler öğretiliyor.
    3. seviye ise İleri sürüş eğitimi ve bu dışarda trafikte yapılıyor. Şile'ye kadar gidip geliniyor.
    Ben 2 seviyeyide aldım ama havalar kötüleştiği için 3. seviyeyi alamadım.

Diz vermek için muhtemelen 3. seviyeyi alman gerekir. 2. seviyede bize öğretmediler. Gerçi biz grup olarak aldık, sen teke tek alırsan diz vermenin idmanlarını yapabilirsin. Ama ordaki pist diz verecek hızlarda dönülecek bir pist değil.

En iyisi arkadaşlarında dediği gibi gidip orda konuşmak. Asla paragöz bir şirket değildir, istediğin herşeyi sorabilirsin.

Beni orda sorabilirsin, ehliyet alıp direk 600 RR'la başlayan dersen anında tanırlar

Hmm 3 seviye var . her seviye 1e1 de 600 tl . 1200 e gis'den mezun oluruz . Eğitimi seven biriyim şimdi bilmıyor değilim sürmeyi istanbulda sürüyoruz sonuçta feleğin çemberi fakat eğitimleri, bu işi daha bilinçli daha profösyonel yapmayı sevıyorum. Yarın birgün kardeşimize yeğenlerimze öğretirken işte banada bakkal mustafanın büyük çırağı öğretti demek istemıyorum bu işi .. Dostum sen 2 seviyeye gittim demiştin dimi 1 ve 2 . . Bu eğitimler 1 gün mü sürdü sabah 9 aksam 5 olmak uzere ?

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba,

GIS eğitimin fuarda standı vardı, uğradım bilgi aldım ve 6 Nisan da da hakimiyet eğitimine katılmaya karar verdim. Kendi motorumla katılacağım. Faydalı olacağından eminim çünkü motorumu almadan önce Honda nın güvenli sürüş 2 sine katılmıştım ve inanılmaz faydasını gördüm. Her ne kadar günde 40km yol yapsamda hakimiyet eğitimi de güzel bir tecrübe olucaktır. Kemerburgaz da olucak eğitim. Dilersen sonrasında nasıl geçtiği hakkında sana bilgi verebilirim.

Kazasız, keyifli ve bilinçli sürüşler dilerim.
    Nomad_41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)