Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merdivenler

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar benim sormak istediğim soru şu. ben motoru aldığım zaman apartmanın kapıcı dairesine koymak istiyorum orası boş olduğu için fakat oraya götürmem için apartmana girmek için inilen 4-5 basamak var. motosikleti oradan nasıl indirebilirim? oradan indirince apartmana girmeden yandan giriş var motoru oradan sokabilirim fakat o basamakları nasıl indirebilirim? yaşamış olan var mı ne yapılmalı? birde oraya indiremezsem dışarıda bırakmam gerekirse supersport bir motosikleti nasıl kilitlesem en güvenli yöntemi almış olurum? yardım edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    4-5 basamak nasıl çıkacak ss dediğin alet.garajınız yoksa almayın bence pahalı bir motor.yakınlarda otopark varsa o da olabilir.onun dışında sağlam kilitle kitleyip alarm taktırabilirsin.

eğer küçük tekerlekli scooter değilse kolay iner ama nasıl çıkar onu bilemem.düz bir rampa yapmak şart.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Bence sokakta birakma

Motosiklet aşkım çok büyük onun için kesinlikle motoru alacağım fakat şu park meselesi beni o kadar düşündürüyor ki. nasıl yaparım nerede bırakırım bilemiyorum. tek çarem ya merdivenden bir yol bulup indirmek ki o da çok zor yada apartmanın önüne bir yere asma kilitle kilitleyip kaliteli bir alarm almak. birde geçen gün gördüm kapalı motor garajı yaptıran arkadaşlar olmuş oda mantıklı geldi ama bilemiyorum açıkcası...

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek çaren bu kalastan bulup kaymayacak şekilde merdivenin üzerine koyman,sonra tek başına indirip çıkarırsın.kaymaz etmez. çok çok çıkarırken biri arkandan iter yani

Araştıracağım bakacağım o ürüne

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Suntadan rampa yaptır , başka birşey olmaz . Rampanın alt kısmına da takozlar çivile kaymasın diye.

Paraya kiyip otoparka vermekten baska sansin yok.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt

Motorun kaymaması için plastik veya metalden rampaya basamaklar yaptıracaksın... Paşa paşa rahat şekilde indirip çıkartacaksın...

oguzcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düz bir rampa şart, rampadan inerken üzerine binme derim.Ön freni sıkarak elinde indir.
    Dışarıda bırakırsan gece uyuyamazsın, sonra uykusuz motor sürmek zorunda kalırsın, sonra da..
    Motorunuz hayırlı olsun.

Teşekkürler herkese. maalesef otopark şansım yok çünkü yakınımda hiç otopark yok. basamaklı rampa fikri hoşuma gitti onu düşünüyorum. zaten başka yoluda yok gibi artık iyice araştırıp alacağız. bakalım

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Bende motorumu apartmanın girişine koyuyorum,kapıcı dairesinin yanına..Dediğiniz gibi bizim apartmanda da 5-6 basamak var girişte.Bende rampa kullanıyorum.Çıkartırken biniyorum,indirirken binmiyorum ama..Dışarda bırakmayın ne olur olmaz,sonra burda çalıntı motor kanusu açmak zorunda kalırsınız Allah korusun..
    pofidik bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı pofidik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler herkese. maalesef otopark şansım yok çünkü yakınımda hiç otopark yok. basamaklı rampa fikri hoşuma gitti onu düşünüyorum. zaten başka yoluda yok gibi artık iyice araştırıp alacağız. bakalım
    Araştırmaya gerek yok, çünkü başka yolu yok... Bende basamaklı rampa diye tabir ettiğiniz dalgametreden yaptırdım, gayet rahat oluyor...
    pofidik bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    RAMPA diye bir şey icat etmişler yılın icadı diyorlar bir araştır istersen

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araştırmaya gerek yok, çünkü başka yolu yok... Bende basamaklı rampa diye tabir ettiğiniz dalgametreden yaptırdım, gayet rahat oluyor...
    Nerden yaptırdınız acaba siz?

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Hocam benimde apartmanın girişindeki basamakla başım beladaydı şükür atlattım sıkıntımı. Tabi bu sorunu nasıl halledeceğimi araştırırken, motosiklet ve tekerlekli sandalyeler için özel tasarlanmış portatif rampaların olduğunu keşfettim. Googleden yazarsan görebilirsin. Seninde derdinin çaresi portatif rampalar ;)
    Bir garip yolcu...

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jeep Off road parcalari satan yerlerde bu rampalardan bulabilirsin. Bildigim Huma oto da vardi. Offroad palet veya rampa diye ararsan cikar

Teşekkür ederim araştırıyorum şimdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

http://www.engelsizurunler.com/Rulo-Olabilen-Portatif-Engelli-Rampasi-Genislik-80cm-1mt,PR-585.html bahsettiğiniz ürün bu linktekinden mi acaba?

Motosikleti
    Derbi ETX
    Basit bir çözüm de benden olsun, marangozcuya takoz kestir 45 derecelik, merdivene uygun şekilde veya biraz daha kısa kestir, kademeli istiyorsan. tr_select'in koyduğu foto gibi kademeli olur, merdivenler.

orta kısmı düz ilk baş ve son yer kısmı için 45 derecelik takozda olabilir.

Umarım anlatabilmişimdir

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Hemen çizdim buyur böyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)