Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fuardan AGV kask aldım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR250R 2012
    Fuardan pazar günü agv marka kask aldım.Memleketim samsuna geldim ve motosikletimi bakıma vermeyi düşünüyordum.bindim motoruma (Yzf R6s)
    giderkende yeni kaskımı kafama taktım (500 TL verdim) yalnız üstümde sıradan bir ceket vardı motosiklet montum yoktu kask kafamı çok salladı 130 gibi hızlara çıkınca ve hızı artırınca aşırı derecede sallama yaptı.Görünüş itibariyle güzel aerodinamik yapısı güzel duruyor.

sizce kıyafetten yada o anki hava şartlarından mı sallamış olabilir.Motosiklet bakımdan çıkınca tekrar deneyeceğim açıkçası merak ettim
    bilenler cevap verirse sevinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Bedenle ilgili bir sıkıntı olabilir mi?
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    agv k3 serisi kullanmış bir insan olarak;

rüzgar olmayan havalarda 100-120 km hızlarını geçtikten sonra kaskın içinde rüzgar sesi baya etkili oluyor.

rüzgarlı havalarda bu hızlara çıkmadan da benzer sorunlarım olmuştu.

Sizin bahsettiğinizden anladığım kadarıyla bir sallanma ve dengesizlik var. eğer kask boyut olarak sizin ölçülerinizden büyük ise bu dediğiniz olabilir. Ama ben herhangi bir sallanma falan yaşamamıştım.

Alıntı emrahc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuardan pazar günü agv marka kask aldım.Memleketim samsuna geldim ve motosikletimi bakıma vermeyi düşünüyordum.bindim motoruma (Yzf R6s)
    giderkende yeni kaskımı kafama taktım (500 TL verdim) yalnız üstümde sıradan bir ceket vardı motosiklet montum yoktu kask kafamı çok salladı 130 gibi hızlara çıkınca ve hızı artırınca aşırı derecede sallama yaptı.Görünüş itibariyle güzel aerodinamik yapısı güzel duruyor.

sizce kıyafetten yada o anki hava şartlarından mı sallamış olabilir.Motosiklet bakımdan çıkınca tekrar deneyeceğim açıkçası merak ettim
    bilenler cevap verirse sevinirim..

Motosikleti
    HONDA CBR250R 2012
    yok kullandığım kask L beden daha öncede kullandığım kask lazer di markası oda L beden di böyle sıkıntı yoktu.
    şu motosiklet bakımdan çıksın bakıcam bir daha deneyeceğim kaskı

Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    AGV kaskın modeli ne peki?

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Hava şartlarından olduğunu düşünüyorum. Açık alan rüzgar gören yerlerde sık görülen bir durum.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak dostum bu agv nın amerıkan sıtesı burada kafa olcusune gore hangı kask ebatını alman gerektıgını gosteren bır çizelge var
    http://store.agv.com/k/agv-size-chart/Size+chart

üst kısımda cm ölçüsüde yazıyor modeline göre bakabilirsin mezurayı kaşlarının üzerinden geçirerek kafa çevresinin ölçüsüne bak ve doğru alıp almadığını öğren

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Her markada beden kalıpları farklı olabilir. Öncekinde XL kullanıp diğer bir markada M bile kullanabilirsin ki bu mümkündür. Orada kaskı alırken denemedin mi kaskı? Hatta satan kişi denetmedi mi. Kaskı taktığında kafanı sıkması, elmacık kemiklerine oturması gerekli. Bırak sürüş esnasında, durduğun yerde bile kaskın başında sabit durması gerekir... Velhasıl, kaskın bedeni büyük gelmiş..
    canYOLDAS bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)