Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

fren çalışması sırasında mide bulantısı !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    her hafta yaptığım haftalık fren çalışmasında gene her zamanki gibi mide bulantısı ,getirisi olarak +ı terleme +nefes alamama gibi sıkıntılar yaşıyorum bu neden oluyor bilen varmı ?
    bu sadece maksimum frenleme panik fren yüksek hızda ani frenleme yaparken başıma geliyor ,birde ;
    göz ucu ile oynanan play station pc oyunlarında ana karakter hiç gözükmeden sadece göz ucuyla oynadığım oyunlarda oluyor bu neden olur bunun çözümü yokmudur ? sizede oluyormu?

Not: bu fren çalışmaları sırasında kesinlikle heyecan stres panik yapmıyorum !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Olur böyle şeyler,laminant parke üzerinde yürürken tansiyonu düşen insanlar biliyorum
    Kendim ise salıncağa dahi binemem,o dediğin oyunlara ise bir dakika bakmam yeterli
    barodi bunu beğendi.

3n3s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kazazede
    bana göre büyük olasılıkla böbrek üstü salgı bezlerinizin salgıladığı salgılardan dolayı bu bir gerçek her ne kadar tetikçi 2 filmine konu olmuş olsa da gerçekten bazı insanların böbrek üstü salgı bezleri farklı çalışabiliyor... Panik yapmasanız,dahi engel olamadığınız bir şeydir organlarınızın çalışması... Benim yorumum bu şekilde
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    bazılarının mide sağlam acaba o yüzdenmi ?
    birde ben çocukken küçükken uzun yolculuklarda olsun kısa yolculuklarda olsun sürekli arabada midem bulanır kusardım ama bazılarına hiç birşey olmazdı ilginç ,
    bunun çözümü yokmudur

3n3s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kazazede
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazılarının mide sağlam acaba o yüzdenmi ?
    birde ben çocukken küçükken uzun yolculuklarda olsun kısa yolculuklarda olsun sürekli arabada midem bulanır kusardım ama bazılarına hiç birşey olmazdı ilginç ,
    bunun çözümü yokmudur
    Bir kaç tanıdığım arkadaşımda da bu sorundan vardı.Kimisini yol tutuyordu senin gibi kimisini deniz. Fakat bildiğim kadarıyla bir çözümü yok.Tam olarak bilmiyorum ama.Bu konu öyle basit görülecek bir şey de değildir,eğer cidden sizi çok rahatsız edip sık sık başınıza geliyorsa hekim kontrolünde olmanız gerekir.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en iyisi doktora danış bulantı hapı kullanırsan zararı olur mu ya da tedavisi var mı sorman lazım

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Doktor değilim ama bence sorun kulak iç sıvısında.

Doktor değilim demiştim bu yüzden ilaç ismi de vermeyeceğim ama doktora deniz ve araba tutması için ilaçlardan yazdırabilirsiniz.

Motosikleti
    bulantı hapı veriyordu doktor çocukken araba tutmasın diye.
    gerçi şimdi artık araba tutmuyor
    çok şükür midemde bir sıkıntı yokki dediğim gibi sadece bu olay esnasında gerçekleşiyor bu durum. eğer bir hastalık olsaydı her zaman mide bulanır. sadece bu pratikler sırasında olması ilginç.

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    bol bol su içip sarı leblebi ye . Alıştıkça geçiyor.
    amaninmb bunu beğendi.

lord2132 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600FA
    Barodi, baş dönmesi de oluyor mu ? Vücudumuzun denge de kalmasını sağlayan derin duyu sistemi,serebellum ve iç kulaktaki taşların gönderdiği sinyallerdir. Frenleme esnasında bu taşların yerinden oynaması sonucu baş dönmesi mide bulantısı gibi şikayetler ortaya çıkabilir.
    3n3s bunu beğendi.

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    deniz tutuyorsa, deniz suyu , araba tutuyorsa tok karnına bir tatlı kaşığı benzin içeceksin psikolojik olarak olarak faydası olur

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    göbek deliğinin altına çaprazlama yara bandı yapıştır iki tane... yol tutması benzeri bişey var sende sanırım

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    %100 emin olmamakla birlikte, sebebi bence stres. Stres dediğimiz şey, öyle her zaman kişinin kendisi tarafından hissedilebilecek bir şey değildir.
    ''Aa, ben ne kadar stres yapıyorum böyle.'' demezsiniz yani. O yüzden bu gibi çalışmalarda, bilinçaltı devreye girip bir şekilde strese sebep olan çağrışımlar yapıyor olsa gerek.
    Neticede, çalışmasını yaptığınız şeyin ismi ''panik fren'', ''kaçış manevrası'' vs. gibi şeyler. Bir şekilde bunları çalışırken tekerleri kitleyip düşme korkusu vs. var.
    Bana kalırsa, zamanla bu durum düzelecek. Özellikle de bu gibi teknikleri kullanırken ustalaşıp, artık güveninizin yerine oturmasıyla birlikte geçecektir diye düşünüyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Fren yaparken ön tekere ve fren manetlerine bakmaktan kaynaklanan bakeyoruzfrenus sendromu olabilir.
    çözüm için çene alti aparatlari var,
    fren çalisirken ön tekere ve fren manetlerine bakmanizi önlüyor ve sadece karsiya bakiyorsunuz.
    Kafanizi isteseniz de öne egemediginizden bulanti ve bas dönmesi olmuyor.
    Yok baba ben zaten hep karsiya bakarim diyorsan tanimadigim bir doktor var.
    Istersen telefon numarasini veremeyebilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)