Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kucuk kafa icin Kask sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Kaskta en önemli hadise kafanıza düzgün uyması. Uygun beden bulursanız Sharp'tan üçe beşe bakmayın. Sharp'tan 5 yıldız almış ama içine kapşon takarak giyebildiğiniz bir kask veya kafanızda dönen bir kask boynunuzu kırar.

Satın alabileceğiniz en kaliteli (tam kapalı/full face olmak kaydıyla) ve bence en güvenli kasklar Arai, Schuberth ve Shoei. Bell ve Shark gibi fiberglas veya composite fiber kaskların da çok iyi koruma sağladıklarından eminim. Yani 'Arai az yıldız almış, daha çok yıldızlı olsun da daha pahalı olsun diyebileceğiniz' pek fazla kask yok. Zaten Arai en pahalısı. Bir de özel beden işin içine girince zaten kafanıza uygun model çok çok sınırlı olacaktır. Muhtemelen şansınız varsa ellerinde Arai Astro Light vardır da alırsınız. Dediğim gibi pek fazla seçeneğiniz olacağını sanmıyorum o bedenlerde.

Lütfen "Bell'de 5 yıldız var. Varsın kafama büyük olsun. Bu daha güvenlidir." diye düşünmeyin. Çok yanlış ve güvensiz olur.

İlk yıl ve 20-25 bin km'ler içinde düşme olasılığınızın çok yüksek olduğu doğru. Benim 25 bin km tecrübem var. Ve ilk 25binde iki kere düştüm ve kafamı vurdum. İkisinde de kaskımı kaldırıp kenara koydum. İkincisinde kafamda Shoei GT-Air vardı. Yanıma yardıma gelen kadının ilk söylediği şey: "Hızlı da gitmiyordun neden düştün?" oldu ikincisi ise "Kafanı çok sert vurdun mutlaka ambulansı bekle. Bir yere gitme." Benim kafamda iyi ki Shoei GT-Air vardı ki ben kafamda sarsıntı bile hissetmedim. Sharp'a bakarsanız teste bile girmemiş. Demem o ki madem imkanınız var, düşme olasılığınızın en yüksek olduğu dönemde, yani kaskın işini düzgünce yapmasının gerektiği dönemde varın bilindik, insanların güvendiği kasklardan alın bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferguson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 xmax
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ls2 ff396 kullanıyorum. 300 tl.

İçinde hava pompası ar basınca şişiyor içi tam oturuyor. Diğer tuşa basıncada sönüyor.
    Eğer s beden alıpta içini şişirirseniz size tam olacaktır bence.
    Bir motorcuya gidip ff396 yı deneyin bence.
    Diğer ls2 ler gibi termopşastik değil , fiber. Ls2 nin en üst düzey kaskı.

siz hangi beden kullaniyorsunuz? motorunuzda ön cam varmı? ses durumu nedir? tesekkur ederim.

Motosikleti
    tvs apache
    arkadaşların dediği gibi daha kalın bir iç pet bulabilirseniz olabilir belkide
    kötü bir şansızlık o kadar küçük kafaya sahip olmak

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çoçuk kaskı alman lazım

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Bell markalı kaskların kalıpları diğerlerine göre biraz daha dar.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende büyük kask bulamıyorum suomy in 3xl si oluyor anca
    arkadaş aynı sorunu ömrüm boyunca yaşadım sünnet olduğum zaman sünnet şapkası olmadı askerde standart bere-şapka-kep bulamadım... tip 1 denen üniformanın ( subayların genelde tören vs. giydiği) şapkasını takınca kafamın üstünde helikopter pisti taşıyormuşum gibi olurdu 63 cm nedir Allahım

zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eveeet Sonunda kafama uyan kaski buldugumu acikliyorum arkadaslar Tabi bunu bulana kadar kadikoyde denemedigim marka kalmadi.AGV,Suomy,Arai,Bell,Nolan,Schuberth,Caberg ... hicbiri olmuyor derken Shoei denedim ve XR1100 Modelinin X-SMALL bedeni tam oturdu kafaya tam sardi.Nasi mutlu oldum anlatamam Demekki benim bundan sonra hep shoei'den almam gerekiyor. Oneriler icin herkese tesekkur ediyorum.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mesajların hepsini okuyamadım fakat büyük gelen bir arai takacagıma tam gelen ls2 takarım. Xs bedende en dar kalıbın agv de olduğunu gördüm, dilerseniz denemenizde fayda var.

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesajların hepsini okuyamadım fakat büyük gelen bir arai takacagıma tam gelen ls2 takarım. Xs bedende en dar kalıbın agv de olduğunu gördüm, dilerseniz denemenizde fayda var.
    AGV nin kaliplari arai'den de genis kaliyor aslinda. Dun hepsini tekrar denedim cunku AGV nin kaliplari cok daha buyuk geldi kafama.Arai bi nebze daha cok sariyor kafayi ama benim kafamin ustuyle kask arasi bosluk kaliyordu o yuzden arai'yi tercih etmedim.Shoei'yi kafami tam sardigi icin tercih ediyorum.simdiye kadar denediklerimin arasindan kafami en iyi saran kask.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    degilmis :D shoei hayirli olsun

Eyvallah

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)