Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Ve Soğuk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CRF 250 L
    kardeş 500 lira masrafın var sonra üşümezsin ben geçen sabah kar yağarken temden 20 km yol gittim ne üşüdüm ne titredim ama bahar akşamında donanımdız bindiğimde üşüyorum lafın kısası kışlık ekipmanla %90 üşümezsin soğukta motora binmek ayrı zevktir hatırlatırım.
    MetinK. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Hocam ben yağmurlu havada scooterima binmeye bayılıyorum. Güneşli havadan daha zevk aldığımı bile söyleyebilirim. Soğukta soğuğa göre giyinirseniz üşümezsiniz muhtemelen. Ben üşümüyorum şahsen. Yağmurlu havada kulaklığın bir tekini takarak bira.fm tadında bir gün yaşayabilirsiniz! :D
    MetinK. bunu beğendi.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    ısı yalıtımı iyi, su geçirmez enduro montu +yağmurluk + termal içlik
    ısı yalıtımı iyi, su geçirmez motosiklet pantalonu + alt yağmurluk + termal içlik
    ısı yalıtımı iyi, su geçirmez pahalı iyi bir marka eldiven + elcik bölgesini rüzgarlıkla siperlemek
    ısı yalıtımı iyi, su geçirmer motosiklet çizmesi + termal çorap
    özellikle vizörü rüzgar sızdırmayan pinlock destekli kask + pinlock (sıkı sıkı kapalı vizörde buğu çözümü için mükemmel çözüm) + ince kumaşlı kar maskesi

işin özü, ekipmanınız olduktan sonra alaska'da bile sürebilirsiniz.

MetinK. ve beyazit60 bunu beğendiler.

Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ısı yalıtımı iyi, su geçirmez enduro montu +yağmurluk + termal içlik
    ısı yalıtımı iyi, su geçirmez motosiklet pantalonu + alt yağmurluk + termal içlik
    ısı yalıtımı iyi, su geçirmez pahalı iyi bir marka eldiven + elcik bölgesini rüzgarlıkla siperlemek
    ısı yalıtımı iyi, su geçirmer motosiklet çizmesi + termal çorap
    özellikle vizörü rüzgar sızdırmayan pinlock destekli kask + pinlock (sıkı sıkı kapalı vizörde buğu çözümü için mükemmel çözüm) + ince kumaşlı kar maskesi

işin özü, ekipmanınız olduktan sonra alaska'da bile sürebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=gGFKLcpN31k
    Bu Videodan Sonra İkna Oldum

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nerede oturduğuna bağlı bu sene manisada en soğuk havada yaklaşık 10 km gittim ceket+eldiven+kask+maske+dizlik bunlarla sadece ayaklarım üşüdü sürat yolunda 80 civarı hızla gidiyordum
    MetinK. bunu beğendi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben normal kiyafetimin ustune bering fortissimo mont , bering goliath pantolon (bunlar siskolar icin kislik modeller) termal balaklava, kislik eldiven (markasi kislik 4 riders marka, cok soguk havada korumuyor). Gram usumuyorum. Bu soyledigimin para olarak totali 950 tl
    Yani gercekten iyi ithal bir markanin kislik (4 mevsim degil) kiyafetleri usutmuyor.
    Ucuz alternatif, diz ortusu 75 tl, kumas elcik korumasi 25 tl, goguse poset (fermuardan giren havaya karsi bire bir). Ama muhakkak balaklava. Bu da baya koruyor. Dez avantaji motorun goruntusunun icine ediyor. O diz ortusu muhakkak egzoza deyiyor. Elcik ortusu elin hareketini kisitliyor.
    MetinK. bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    şöyle sağlam bir içlik tavsiye edebilecek varmı, ama ben kullanıyorum, gerçekten etkili dediğiniz ama kullanmadığınızı tavsiye etmezseniz sevinirim .

Motosikleti
    CRF 250 L
    termal içlik kullanıyorum teri süper emiyor yünde iş görür aslında olay terlemekte yatıyor terlerseniz vucut ıslanıyor terleme durduğunda donmaya başlıyorsunuz mevzu vucudu kuru tutmakta.
    MetinK. bunu beğendi.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle sağlam bir içlik tavsiye edebilecek varmı, ama ben kullanıyorum, gerçekten etkili dediğiniz ama kullanmadığınızı tavsiye etmezseniz sevinirim .
    Thermaform mu ne markasi oyle bi icligim var. Hem alt hem ust, motosiket bayisinden fln almadim gayet camasir satan bi yerden aldim. Giyip de usudugumu hatirlamiyorum. Dizligi takiorum ama yoksa dizler ne yaparsam yapayim buz..
    agrasiwe bunu beğendi.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    http://www.motomaxonlineshop.com/arama?tip=2&word=Cold+Killers+From+Knox

indirim varken almıştım şimdi pahalı bulunabilecek en kaliteli içlikler diye düşünüyorum.
    Aslında tam olarak içlik sayılmaz altı pantlonun altına giyiyorum üstü giydiğim gömlek tişört vb. üstüne giyiyorum
    Thermoformun ürünleride harikadır

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Thermaform mu ne markasi oyle bi icligim var. Hem alt hem ust, motosiket bayisinden fln almadim gayet camasir satan bi yerden aldim. Giyip de usudugumu hatirlamiyorum. Dizligi takiorum ama yoksa dizler ne yaparsam yapayim buz..
    dizlik alıcaktım bende bi abim bende var kullanmıyorum verim dedi, ondan alıcam diye almadım da benimde dizler donuyor ya bende bu markayı araştırayım biraz saol

Ben prohel ceket ve pantalonu aldım.Toplamda 4 parça,içlikleri var.
    bunun yanında kışlık eldiven çok iyi değiller ama izmir soğunu büyük ölçüde kesiyorlar.birde böbrek korumam var ki çok önemli toplam verdiğim para 450 falandır yani.
    Üşüyormuyum?hayır.İçime bir kat polar ve kazak vs de giyiyorum.Önemli olan rüzgarı almaması bugün kalın montumu giydim izmir-çeşme yolunda prohelden daha ii korudu dış yapısı rüzgar ve su geçirmiyor.
    tek üşüyen yet ayaklarım çünkü normal bot kullanıyorum.eve gelince hemen ısıtıyorum ayakları.
    Kesinlikle dikkat etmen gerekir soğuğu bugün yersin acısı yarın bir gün romatizma vs çıkar hele böbreklerini üşütürsen kan işersin söyliim.
    Üşüyorsan önlem alamayacaksan binme.Bineceksen dediklerime dikkat et.
    Kazasız sürüşler
    MetinK. ve oyunageldim bunu beğendiler.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Millet Thermal Max ( 200 lük !!! )

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Usuyup usumemek motor ustunde gecirdiginiz zaman ve kisiyle ilgili bence. Motor ustunde uzun zaman gecirirseniz ne giyerseniz giyin illa ki usursunuz. Ama cokca vakit gecirmeyecekseniz ruzgar gecirmeyen korumalari da olan bir mont sizi tatmin edecektir. Tabii dedigim gibi kisiden kisiye degisir usume olayi.
    MetinK. bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    içlik + motorsiklet ekipmanları önemli. Bide tekstil deriye göre daha sıcak tutar
    MetinK. bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı oyesilay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben prohel ceket ve pantalonu aldım.Toplamda 4 parça,içlikleri var.
    bunun yanında kışlık eldiven çok iyi değiller ama izmir soğunu büyük ölçüde kesiyorlar.birde böbrek korumam var ki çok önemli toplam verdiğim para 450 falandır yani.
    Üşüyormuyum?hayır.İçime bir kat polar ve kazak vs de giyiyorum.Önemli olan rüzgarı almaması bugün kalın montumu giydim izmir-çeşme yolunda prohelden daha ii korudu dış yapısı rüzgar ve su geçirmiyor.
    tek üşüyen yet ayaklarım çünkü normal bot kullanıyorum.eve gelince hemen ısıtıyorum ayakları.
    Kesinlikle dikkat etmen gerekir soğuğu bugün yersin acısı yarın bir gün romatizma vs çıkar hele böbreklerini üşütürsen kan işersin söyliim.
    Üşüyorsan önlem alamayacaksan binme.Bineceksen dediklerime dikkat et.
    Kazasız sürüşler
    Bu böbrekleri koruduğun giysi nasıl birşey,açıklayabilirmisin
    Zamanında kumdur,taştır çok çektim böbreklerden,sürekli sıcak tutmak gerekiyor
    dediğin gibi idrarın rengi birden değişiveriyor

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Hocam şöyle anlatayım motosiklete biniyorum da bu soğukta üşümüyorum diyen adam goldwinge biniyordur heryeri ısıtmalı ön camı kaldırın rüzgar doknmuyor,elcikler ısıtmalı koltuk ısıtmalı sanırım radyatör sıcak hava üflüyor.Kötü ekipman vardır diyen arkadaslarda giymedim bilmiyorumda ,arkadaslarımdan üşümeyenı yok!!! Ekipmanın kalitesi biraz daha geç üşümeni sağlar yanlış bi cümle oldu ama budur

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    termal içlik her koşulda sıcak tutar. açık havada, şantiyede, avda falan da işe yarar. ben pamuk ve elyaf karışımı olanlardan kullanıyorum; gayet memnunum. özel bir şey değil, iç çamaşırı satan yerlerden almıştım. hatta internetten aldıklarım var, onlardan da gayet memnunum.

%100 yünden içlikler vardır, incecik. onlar da çok sıcak tutar yalnız her yıkamada çekmesi sorun olur. üç-beş yıkamadan sonra içine giremez oluyorsun. bir başka sorun da, şantiyede açık havayı düşünerek bu yün içliklerden giyersin. bir saatliğine büroda çalışacak olduğunda acayip terlersin. pamuk-elyaf karışımı olanlar daha kullanışlı olur, dışarda üşütmez içerde bunaltmaz.

termal kıyafetlerin esprisi, ince ve hafif olmasına rağmen sıcak tutmalarıdır. iki kat kazak giyinmek de (aşağı yukarı) termal içlikle eşdeğer; fakat hareketlerini kısıtlaması sorun oluyor. polar kumaşlar, özel elyaflar ince ve hafif olmasına rağmen sıcak tutuyorlar.

motor kullanırken en önemli faktör, rüzgarı kesecek kıyafet giyinmek. motor montlarında, rüzgar kesici bir ara katman var. ben motor montunu, daha sıcak tutacağı düşüncesiyle şantiyede giyecek oldum, kıçım donmuştu. fakat aynı mont, motorun üstünde mükemmel performans veriyor. aynı şekilde, motor çizmesi motorda mükemmel fakat soğuk havada dışarıda giyince hiç de sıcak tutmuyor. incecik balaklava, rüzgar kesici özelliğinden dolayı kat kat kaşkoldan daha etkili oluyor.

kaliteli bir mont, eldiven, balaklava işin olmazsa olmazı... ön cam çok işe yarıyor, hem soğuğu hem de rüzgar gürültüsünü kesiyor.

tercihen çizme, olmadı kaliteli bir bot ikinci sırada gelir. scooter kullandığm ve kısa mesafelere gittiğim için pantolon veya diz örtüsü hiç kullanmadım. ancak, hızın 70'geçince eksikliğini hissettiriyor.
    MetinK. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)