Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet merkezi acilmasi fikrine ne dersiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Foruma yeni uye oldum. Sizler kadar nitelikli motorlar kullanmasamda benim de kücük bir yamaha chappy motosikletim var. Fakat sizinle irtibata gecme sebebim planlanan yeni bir konsept ile ilgili motosiklet kullanıcılarının fikrini almak. Su an plan asamasinda olan pir proje fakat biz bu projeyi motosiklet ile bagdastırmak istiyoruz. İcerisinde tum markaları (satış & servis ) barındıran, cafe & restaurantlar olan ve en onemlisi binaların ustunde akrobatik pistlerin oldugu bir proje planlıyoruz. Bu cercevede forum icerisinde kullanıcıların fikirlerini de alabilmek arzusu icindeyim. Bu konuda bana yardımcı olursanız cok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı projeyi şahsen bende düşünmekle birlikte, bir züğürt tesellisi olarak İstanbul gibi bir metropolde bu işten ekmek yenilebileceğini düşünuyorum.
    Kurulacak büyük bir yapı ile, buranın motosiklet kullanıcıları için cazibe merkezine dönüşmesi çok da zor değil.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı projeyi şahsen bende düşünmekle birlikte, bir züğürt tesellisi olarak İstanbul gibi bir metropolde bu işten ekmek yenilebileceğini düşünuyorum.
    Kurulacak büyük bir yapı ile, buranın motosiklet kullanıcıları için cazibe merkezine dönüşmesi çok da zor değil.
    bire bir katılıyorum....

KrioterS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000V Varadero 2011
    bende kesinlikle katılıyorum

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki sizce boyle bir yapının nerede olması gerekiyor? mesela ikitelli, kurtkoy, maslak ??

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Fikir güzel birde kolay ulaşılacak bir yerde oldumu süper olur, başka şehirlerden gelenler kolay bulabilmesi için.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    AVM tarzı bişeymi bu?

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AVM tarzı bişeymi bu?
    hayir avm tarzi degil

Motosikleti
    Afrika..
    Alıntı Ali_Sun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayir avm tarzi degil
    Peki bütün markaları tek bir firma altında toplayan bir projemi?
    Cidden anlamadım.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Motosiklet servisi için konut alanlarında ruhsat almak çok zor. Bunları düşünmediniz galiba. Kafe-Restaurant ve sürücü eğitim pisti düşünseniz yine şehire çok uzak olması gerekiyor. Çünkü, merkezi bir yerde böyle bir geniş arazi bulunmaz. Bulunsa da kirası dudak uçuklatır. Aslında motosiklet sürüş okulu ve kampüs içinde Kafe-Restaurant fikri iyi bir fikir gibi görünüyor. Fakat merkezden uzak yerlerde olabilir (Riva-Şile veya Kemerburgaz-Kilyos) Güzel bir pist olursa gazlamak için gelenleri de ağırlar. Sonuç olarak nerede olursa olsun çok ciddi rakamlar gerekiyor. Yılbaşı biletime para çıkarsa yer bile hazır bu işi yaparım. Yani benim işim garanti. Siz kendinize başka bir iş bakın

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    harika olur ancak herkesin ulaşabileceği fiyatlar orijinal ve yan sanayi parçaların olduğu 4 mevsim bir fuar görüntüsünün yanında isteyenler için motosikletlerini kendilerinin tamir edebilecekleri veya değişiklikler yapabilecekleri bölümler de olsa harika olur.

Hayır, tek bir firma da degil Hali hazırda yapımına baslanması planlanan bir projenin(konut değil) bunyesinde ortaya cıkan fırsatlarla burada pist için yaklasik 20000 m² , servis ve satis, yedek parca, aksesuar gibi tum ihtiyacların karsılanması icinde 25000 m² alanı olan bir bina. Umarım acıklayıcı olmustur

Motosikleti
    2012 apache rtr 150
    fiyatlar ucuk olucaksa ben yokum

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    merkezi bir yer olmalı ama maliyetli olur tabi. o zaman en azından motosiklet etkinliklerinin yakınında bir yerle olmalı. kurtköyde istanbul park otoparkında motosiklet eğitimleri oluyor. hondanın eğitimleri gebze tarafında. Sonra autodrom var kurtköy civarı, motosiklet eğitimleri oluyor. riva, şile yaz aylarında iş yapar, zaten istanbulda olup az viraj yapayım deniz göreyim diyen herkesin gittiği yer. ama merkezi bir yer olmadıktan sonra gider miyim? Biraz zor. Yolum düşerse, ya da alışverişte serviste kampanya promosyon vb. bir fırsat olursa

Alıntı mukureis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatlar ucuk olucaksa ben yokum
    fiyatlar konusunda herkese hitap edebilecek bir yapı olusturma dusuncesindeyiz

Motosikleti
    Afrika..
    fiyatlar konusunda herkese hitap edebilecek bir yapı olusturma dusuncesindeyiz
    Kardeş o iş tutmaz.

Türkiyedeki motosikletlerin %70'i düşük CC.
    Adam yağı 10 TL'e alıp kendisi değiştiriyor.
    Motosiklet satışından zaten bayii'lerin yüksek bi kar'ı yok.

Bence tekrar düşünün.

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş o iş tutmaz.

Türkiyedeki motosikletlerin %70'i düşük CC.
    Adam yağı 10 TL'e alıp kendisi değiştiriyor.
    Motosiklet satışından zaten bayii'lerin yüksek bi kar'ı yok.

Bence tekrar düşünün.
    Anliyorum icerisinde olucak olan akrobatik pistler, simülasyon parkları ve cafeler, ve tabi ki haftasonu etkinlikleri cazip olur diye dusunuyorum

Motosikleti
    Afrika..
    Anliyorum icerisinde olucak olan akrobatik pistler, simülasyon parkları ve cafeler, ve tabi ki haftasonu etkinlikleri cazip olur diye dusunuyorum
    Hayalinizi baltalamak istemem ama,
    Bu forum 100.000 kişilik, arazide hoplayıp zıplamayi saymazsak kaç kişi akrobasi yapti diye bi konu açsaniz, 3 kişi ya çıkar ya çıkmaz.
    Bu arada bahsettiğiniz projenin maliyeti yer yer değişmekle birlikte ortalama 10 Milyon Dolar.
    Yine de hakkinizda hayirlisi olsun.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Siteye ne oldu yaw.Bi yeniledim tırstım ne oldu diye.
    Sinan abi bajaj pulsar konusuna bi bak istersen bayilerin ne kadar kâr yaptığına,biz işin içinden çıkamadık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/121889-bajaj-motor-turkiye%27ye-kuralkan-a-s-ile-birilikte-geliyor-yakinda-satisa-sunulacak-12.html

Link bu Sinan abi

okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    motorunu kendi tamir eden arkadaşları bir kenara ayıracak olursak, geri kalan hemen hemen herkesin ortak sorunu SERVİSLER. '' ben kazıklanmadım ''diyen kişi sayısı, bir elin parmaklarını geçmez. işin erbabı olan ustlardan kurulmuş, güven veren, dürüst bir kadro, başını kaşıyacak vakit bulamaz gibime geliyor. 1 aydır ön tekerim sola doğru çekiyor, güvenilir usta bulamadığımdan dolayı yaptırmıyorum. kimbilir ne hikayeler uydurup, alakasız hangi parçaları değiştirecek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)