Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Unıllı marka lastik hakkında yardım???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zafer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Öncelikle herkese merhabalar Hyosung gt 250 motosikletime lastik almam gerek Bursa içi araştırmamda pek seçim şansı bulamadım malesef. Michelin pilot activ serisi genel önerilenler arasında ama yakın bir tarihte gt 250 ye uygun ebatlarda Unıllı marka lastiklerle karşılaştım fiyatları da epeyce uygun ön arka takım 350 lira gibi.Performans açısından hiç bir bilgim olmadığından bu marka hakkında tecrübe sahibi olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.Herkese iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Benzer bi konu var,
    Belki bi fikir verir.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-nasildir.html
    Zafer_16 bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Anladığım kadarıyla genellikle daha düşük cc motosikletlerde kullanılan ve orta kalite düzeyinde bir marka ama hala kararsızım neyse duruma göre bir değerlendirme yapacağız artık teşekkürler
    Sinan Aksu bunu beğendi.

porsuk_y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC250
    unilli markasını bilemem ama ben sava araştırıyorum mc 50 mracer modelini öneriyorlar benim ebatlarım 110/70/17 ve 130/70/17 ön arka takım için 280 tl fiyat verdiler..eskiden arabamda kullandığım bir markadır sava goodyear alt firması..motosiklette nasıldır bilemem ama fena durmuyor bir araştır istersen...

http://www.savaturkiye.com/Default.aspx

adresinden iletim kısmında distirbitörden direk arayıp fiyat sorup satın alabilirsin adresinize kargo yapıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:48 ----------

150/70/17 ebatlarında sport force diye bir modeli var az önce baktım sen ona bakabilirsin...fiyatları hakkında bilgim yok bence telefonla ara bir sor derim...
    Zafer_16 bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Bilgi almakta fayda var tabi. Sava'nın lastik üretim bandını goodyear'ın aldığını duymuştum fena lastik olmasa gerek .Arayıp görüşücem birazdan.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    dostum seni bana allah gönderdi. unilli marka lastiği bursada nerde buldun? çıkıp aramak hiç işime gelmiyor ışıklar ticaret?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İki sene önce aldım motoruma. Sanırım diğer başlığa da yazmıştım, anımsıyorum ama buraya da yazayım, eskimem Benim motora öne 80/90/17 arkaya 100/80/17 gerekiyordu. Ama bu iki ayrı ebatta aynı hamur/desenli lastik yoktu ellerinde. Arkaya 110/70/17 9817 hamur kodlu lastiği, öne de un 166 hamur kodlu lastiği aldım. 9817 biraz daha spor sürüş odaklı düşünülmüş sanırım, daha çabuk ısınıyor. Öndeki daha çok commuter lastiği gibi. İkisinin de tutuşundan memnunum. He bu arada lastiklerin üzerinde 'NYLON' ibaresi var. Yani "benden bir michelin bir pirelli kalitesi bekleme" diyor açık açık. Tek kıyaslama yapabileceğim lastik bu motorun üzerinde gelen orjinal irc'ler. Unilli onlardan daha iyi. Gerçi iki sene doldu, değiştirmek gerek, yavaş yavaş kayboluyor tutuş. Bu bahsettiğim kuru zemin tutuşu. Islak zeminde dikkatli olmak gerekiyor, iyi değil. Gerçi irc'lerden iyi gene, ama o lastikler çok eskiydi. CBR 125 konusuna bakarsanız orada diğer arkadaşların da yorumları var. IRC'den iyi, pirelli'den kötü diyorlar tutuşu için. İlk kısma katılıyorum.

Tek şikayetim arkayı böyle fren yapıp kaydırmayı çok sevdiğimden lastiği çatlattım. Arka lastik 3-4 gün binmessem hissedilir derecede iniyordu. Başlarda çivi falan girdi sandım ama 3 ayrı serviste köpük/süngerle bakıldı hiçbi şey bulamadık. Büyük ihtimalle benim muameleme dayanamadı lastik Mikro çatlak var sanırsam, dediğim gibi 3-4 günde iniyor. Bu aralar değiştireceğim o yüzden yama işine girişmedim. Çok hırçın kullanmayacaksanız alınası bi lastik unilli. Şimdi continental almak istiyorum motoruma, ama bütçemi aşabilir ve de bulamıyorum kim satıyor İstanbul'da. Bulamassam yine unilli alacağım.

Bu arada lastik alırken üzerinde yazan tarihe falan bakın. 2 yıllık kokmuş lastik almayın

Şuradan Türkiye'deki modellerin bir kısmına bakabilirsiniz:

http://www.ozenmotor.com.tr/Lastikler/Unilli-95

şöyle bir şey söylesem

duro-irc-unili

Bunları nasıl sıralarsınız ?

sava kullandım kuru zeminde gayet güzel ıslak zeminde bazen sıkıntılı. sava polonya malı. unilli bende yeni aldım vakit bulursam taktıracağım. unilli taiwan malı bir lastik. üzerinde nylon yazıyor. çok sert bir lastik değil kuru yolda yol tutuşunun güzel olacağını tahmin ediyorum.
    porsuk_y bunu beğendi.

porsuk_y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC250
    karar verebildin mi ya da bulabildin mi??? gelişmelerden bizi de haberdar edersen yararlı olabilir teşekkür ederim )))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)