Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Buna Cesaret Edebilecek Var mı Aranızda ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç gün önce bir arkadaşla konuştuk başka bir konuda.Bende orada kolay tekere gelmez dedim.Fakat bu istemsiz kontrolsüz tekere gelmeydi.Yoksa teker için dola gazı bak pati çekerek nasıl geliyor :D Herhalde ondan etkilendi arkadaş Olur böyle şeyler adaş abim
    Senin öyle bir yorumunu görmedim ben? Hiç kullanmadım ama birçok kez bindim hayabusaya artçı olarak. Şu egoist tavırlarınız bitiriyor beni
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin öyle bir yorumunu görmedim ben? Hiç kullanmadım ama birçok kez bindim hayabusaya artçı olarak. Şu egoist tavırlarınız bitiriyor beni
    Kötü niyetle söylemedim bunu.Egoistce değildi...Ben kullandım tekere geliyor.Oldu mu
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü niyetle söylemedim bunu.Egoistce değildi...Ben kullandım tekere geliyor.Oldu mu
    2-3 kere benim söylediğim şeyden etkilenmiş arkadaş falan yazmışsınız, ben görmedim sizin öyle bi yorumunuzu yanlış hatırlıyorsun. Konuyu gereksiz yere abarttınız, birisi çıkmış sen hiç "HAYABUSA" gördün mü falan yazmış hey Allahım ya...
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 kere benim söylediğim şeyden etkilenmiş arkadaş falan yazmışsınız, ben görmedim sizin öyle bi yorumunuzu yanlış hatırlıyorsun. Konuyu gereksiz yere abarttınız, birisi çıkmış sen hiç "HAYABUSA" gördün mü falan yazmış hey Allahım ya...
    yok benim 2010 beyaz hayabusam var o bakımdan yani, yanlış olmasın. hayabusa gazla tekere gelir, hemde çok güzel gelir. yanlız arkada yumuşak hamur lastik ister, zira eşşek yükü ile torku olduğundan pati çekmeye meyledecektir.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Dahada bişey demessin heralde...
    flame ve felix_bjk1903 bunu beğendiler.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    yazık etmiş motora salak. madem aşırı diktin motoru yaz elini gazdan çek ya da arka frene bas değil mi yani? birinci viteste asılmış öküz gibi. gazı yoklayarak tekere alacaksın, önce önü bir kaldırıcan sonra gazla oynayarak havada tutacaksın.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    NC700

ABS'li Honda NC700S 20,850 lirayken Mondial'in motoruna 19,990 lira veren adamın motosiklet bilgisinden şüphe ederim.
    otopsici bunu beğendi.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    yahu yaranılmaz bizede...
    Mondial hiç büyümüyor hep küçük cc getiriyor diyoz.
    Adamlar büyük cc getirir, e plastik vs.
    Yuki spitzer , megelli vs. o kadar parayı hak ediyorsa bununda alıcısı olur.

Milletimiz saçma sapan 1-2 yılda dökülen elektrikli bisikletlere 2 bin - 3 bin Tl verirken bu bence gayet alınabilir bir fiyat.
    Seko bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    emin ol anadoluda emekli bir amca satın alır bundan bir iki tane..

çin malı değil diyede kandırırlar onu

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC700

ABS'li Honda NC700S 20,850 lirayken Mondial'in motoruna 19,990 lira veren adamın motosiklet bilgisinden şüphe ederim.
    Motosiklet bilgisinden değil aklından şüphe ederim...
    Alan ya son sahibi olur ya da yarı fiyatına bile zor elden çıkarır...
    Kim parasını sokağa atmak ister ?....
    Kalitesine hiç değinmiyorum...
    Zippo's bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Mondial AL yolda KAL Ben uzun sürdir biniyorum hiç yolda kalmadım diyenelr cıksada Kalır baba Alınmaz Bu paraya.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yakıt sistemi yazmadığına göre karbüratörlü sanıyorum. Helalinden 6000 lira veririm,çinliye fazladan bir kuruş verilmez.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt sistemi yazmadığına göre karbüratörlü sanıyorum. Helalinden 6000 lira veririm,çinliye fazladan bir kuruş verilmez.
    Motor enjeksiyonlu, karbüratörlü değil.

Yazılanları okudukça kafamda bazı düşünceler şekillendi, onları bir yazayım dedim :

- Motorun fiyatı gerçekten markasına göre yüksek ancak 650 cc Touring bir motosiklet için anormal yüksek de değil. Ederi 15 bin TL falan benim gözümde. Ederi derken, CF moto olarak ederinden bahsediyorum. Bazı yerlerinde ucuz plastik kullanımı dışında mekanik olarak kötü bir motosiklet değil bu ama Mondial'e 15 bin TL verilmez.

- Yorumlardan gördüğüm kadarıyla arkadaşların çoğu internette araştırma yapmıyor ve Youtube'dan inceleme videosu bile izlemiyor

- Kesin ifadelerle olumsuz yorum yazanların çoğu aslında muhtemelen hiç Çin motoru sahibi olmamış. Bu forumda kendi kullanıcısının memnun olup sorun çıkarmadığını söylediği modellere bile, motorun gerçeğine yolda bile denk gelmeden kötü diyen insanlar mevcut.

- amaninmb arkadaşın yukarıda yazdığına paralel olarak ortada şöyle bir durum var : Bu ülkede yıllarca berbat kalitede ucuz motor satıldı ve bunların tümü bir iki senede içerisinde hurdaya çıkıp kayboldular. Ancak bunların olumsuz hatıraları insanların zihninde yaşamaya devam etti. Bazıları için film o noktada koptu ve "Çin motorları kötüdür" deyip dosyayı kapattlıar. Sonra tabi Çin motorları gelişmeye devam ettiler ve Mondial'in MC, MR ve MH modellerinden itibaren çıta yükselmeye başladı. Çıta yükselirken tabi haliyle fiyatlar da yükseldi. İnsanların kafasındaki Çin motosikleti imajı fiyatın altında kalmaya başladı. O noktadan itibaren de itrazlar başladı, insanlara yaranmak mümkün olmadı. Bu motorun fiyatının yüksek olduğu kesin ancak şunu unutmayın ki 650 cc motosiklet yapmak için belirli kalitede malzemelere ihtiyacınız var. Aksi durumda, işin dayanıklılık kısmını geçtim, insanların ölümüne sebebiyet verirsiniz. 650 cc'ye çıkınca işin şakası kalmaz. Dolayısıyla bu hacimlerdeki motosikletlerin, Mondial marka olduğu için 6 - 7 bin TL'ye satılmalarını beklemeyin. Bu iş böyle, motorlara dijital gösterge, gazlı amortisör, daha dayanıklı malzemeler, enejksiyon sistemi geldikçe fiyatları da artacak. Bunun karşılığında Honda veya Yamaha'nın ufak modellerine bağlı kalmaktan kurtulacaksınız. Özellikle ufak modellerde fiyatlar Honda, Yamaha fiyatında olacak ama daha zengin donanıma ve inanmasanız da, ufak sınıfta zamanla daha kaliteli motorlara sahip olacaksınız. Ve bu sayede belki de Japon firmalar artık daha kaliteli ürünler getirmek zorunda kalacaklar.
    amaninmb bunu beğendi.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor enjeksiyonlu, karbüratörlü değil.

Yazılanları okudukça kafamda bazı düşünceler şekillendi, onları bir yazayım dedim :

- Motorun fiyatı gerçekten markasına göre yüksek ancak 650 cc Touring bir motosiklet için anormal yüksek de değil. Ederi 15 bin TL falan benim gözümde. Ederi derken, CF moto olarak ederinden bahsediyorum. Bazı yerlerinde ucuz plastik kullanımı dışında mekanik olarak kötü bir motosiklet değil bu ama Mondial'e 15 bin TL verilmez.

- Yorumlardan gördüğüm kadarıyla arkadaşların çoğu internette araştırma yapmıyor ve Youtube'dan inceleme videosu bile izlemiyor

- Kesin ifadelerle olumsuz yorum yazanların çoğu aslında muhtemelen hiç Çin motoru sahibi olmamış. Bu forumda kendi kullanıcısının memnun olup sorun çıkarmadığını söylediği modellere bile, motorun gerçeğine yolda bile denk gelmeden kötü diyen insanlar mevcut.

- amaninmb arkadaşın yukarıda yazdığına paralel olarak ortada şöyle bir durum var : Bu ülkede yıllarca berbat kalitede ucuz motor satıldı ve bunların tümü bir iki senede içerisinde hurdaya çıkıp kayboldular. Ancak bunların olumsuz hatıraları insanların zihninde yaşamaya devam etti. Bazıları için film o noktada koptu ve "Çin motorları kötüdür" deyip dosyayı kapattlıar. Sonra tabi Çin motorları gelişmeye devam ettiler ve Mondial'in MC, MR ve MH modellerinden itibaren çıta yükselmeye başladı. Çıta yükselirken tabi haliyle fiyatlar da yükseldi. İnsanların kafasındaki Çin motosikleti imajı fiyatın altında kalmaya başladı. O noktadan itibaren de itrazlar başladı, insanlara yaranmak mümkün olmadı. Bu motorun fiyatının yüksek olduğu kesin ancak şunu unutmayın ki 650 cc motosiklet yapmak için belirli kalitede malzemelere ihtiyacınız var. Aksi durumda, işin dayanıklılık kısmını geçtim, insanların ölümüne sebebiyet verirsiniz. 650 cc'ye çıkınca işin şakası kalmaz. Dolayısıyla bu hacimlerdeki motosikletlerin, Mondial marka olduğu için 6 - 7 bin TL'ye satılmalarını beklemeyin. Bu iş böyle, motorlara dijital gösterge, gazlı amortisör, daha dayanıklı malzemeler, enejksiyon sistemi geldikçe fiyatları da artacak. Bunun karşılığında Honda veya Yamaha'nın ufak modellerine bağlı kalmaktan kurtulacaksınız. Özellikle ufak modellerde fiyatlar Honda, Yamaha fiyatında olacak ama daha zengin donanıma ve inanmasanız da, ufak sınıfta zamanla daha kaliteli motorlara sahip olacaksınız. Ve bu sayede belki de Japon firmalar artık daha kaliteli ürünler getirmek zorunda kalacaklar.

Tamam dediklerinde haklısındır doğrudur ama benim anlamadığım şey test etmeden iyi olduğu kanaatine nerden varıyorsunuz ? Bakın hiç bir mt07-mt09 başlığında tek kelime iyi kötü yorumu yapmadım.Burayada iyi kötü demedim.Dalga geçiyorum sadece bu motosikletle.Ama yinede iyi kötü demiyorum...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    BU motor CFMOTO 650 TK modelinin etiketi mondial olanı...

elantronikçi bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benim iyi dememin sebebi yabancı kaynaklı test videoları. Oysa kötü diyenlerin hiçbir dayanağı yok. Tek dayanakları Mondial'in bugüne dek getirdiği birçok uyduruk model. Halbuki Mondial'in bunların tasarımları üzerinde %90 bir etkisi yok. Adam beğenip getiriyor testini bizler yapıyoruz. Getirdiği motor bazen denk gelirse iyi oluyor, bazen de sahibine lanet okutuyor. Bu seferkiler CF Moto'dan gelmişler ve gayet düzgün motorlar. Fiyatı uygun olmayabilir ama alırsanız şikayet etmezsiniz. Bunu ben söylemiyorum, test edenler söylüyor. Tabi naked modeli de ER-6n'e benziyor diye onunla da kıyaslamamak gerekiyor . Burada öyle hava yaratılıyor ki bazılarına bedava verseniz bile CBF 150'yi buna tercih eder.
    tinerci bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Benim iyi dememin sebebi yabancı kaynaklı test videoları. Oysa kötü diyenlerin hiçbir dayanağı yok. Tek dayanakları Mondial'in bugüne dek getirdiği birçok uyduruk model. Halbuki Mondial'in bunların tasarımları üzerinde %90 bir etkisi yok. Adam beğenip getiriyor testini bizler yapıyoruz. Getirdiği motor bazen denk gelirse iyi oluyor, bazen de sahibine lanet okutuyor. Bu seferkiler CF Moto'dan gelmişler ve gayet düzgün motorlar. Fiyatı uygun olmayabilir ama alırsanız şikayet etmezsiniz. Bunu ben söylemiyorum, test edenler söylüyor. Tabi naked modeli de ER-6n'e benziyor diye onunla da kıyaslamamak gerekiyor . Burada öyle hava yaratılıyor ki bazılarına bedava verseniz bile CBF 150'yi buna tercih eder.

hocam alınıyoruz ama cbf 150 kullanıcıları olarak

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tabi naked modeli de ER-6n'e benziyor diye onunla da kıyaslamamak gerekiyor . .
    Gt650 , er6 , Sv650 ile aynı sınıftalar... Kıyaslamak normal değil mi ?...
    Cbf250 ile kıyaslayacak halimiz yok...
    O kadar çok mağdur olan var ki küçük cc lerde millet böyle korkarak yaklaşır ....
    E bunun kabahatliside, kötüleyen bizler değiliz...
    flame bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Bizdende var. şahsen eskiden mondial 50 TT'm de oldu ama ite poka püsereğe sürerdim. niye?
    -parça ucuz , işcilik yok neredeyse ve motor ucuz....

e Honda ne oldu? - Bakımları zamanında , hiç değilse 3-4 haftada bir yağı kontrol altında , toprak yolmu - asfalt yolmu seçimi daima asfalttan yana....

e mondiali alan adam ne yapıyor cg serisinde , egsoz değiştir, bas , tek teker derken illaki canı çıkar , birde bakımını yapmazsa tamam...

Burdada var motorcularda görüyorum. CBF150 adam 8000 km de kurye yağa bakmamış motor iptal.

Bizim Skoda Favorit 93 model bir aracımız var. orjinal 90 binde şimdi. YAZISI BURADA
    Kaç kere fethiyeye , kaç kere niğde vs gittim geldim ve maşallah tık demedi. neden bakarım çünkü. ve satmam inşallah. evladiyelik aracım bu benim.
    aynısı komşumuzda var. illallah ediyor , bunu beyazı 1 çalışır 2 iteleriz sabahları....

Biraz bakma ile alakalı, biraz malının kıymetini bilme ve birazda şans işi.
    Ayrıca parasına göre iyidir. Wuyang Honda mesela; adam sadece 250 cc motora kadar çıkmış. Spacy, Fizy bunu Honda'nın çinlisi Wuyang yapıyor ama iyi yapıyor. E bunun XX firmada yapanı var aynı kaporta takıl geç git. Fiyatı ona göre ama.
    Kullanan vs illaki olacaktır ama ben iyi olacağı kanaatindeyim. CFmoto'da araştırmalarda Çinlinin Süpermoto yapıcılarından ve öküz değillerdir hazar o kadar koca firma.

Kısacası çinlide olsa Japonda , Avrupalıda. iyi bakılması gerek , düzenli bakımlarla ve nazik kullanımda bişi olmaz.
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orginali bu
    http://p2m.mbike.com/000/001/424/99359910_d.jpg
    http://motobr.files.wordpress.com/20...european-2.jpg
    http://databikes.com/imgs/a/b/j/y/x/...2011_6_lgw.jpg

avrupada satışı hala devam eden bir model e tabi mondial yaparsa egzozu bile soba boyasıyla boyanan egzozdan olur.O fiyata o motor alınır mı be
    Aynısını ben yazacaktım sen erken davranmışsın. Fotokopi mi kullanıyorlar acaba?
    LİVE TO RİDE, RİDE TO LİVE!

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)