Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir den Elazığ a ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bergos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N 2013 / HONDA CBR 600RR 2014
    Merhaba arkadaşlar ben izmirde oturuyorum ama aslen elazığlıyım yani babam oralı. Bu ara canım çok sıkılıyor ve düşünüyorum gidebilirmiyim diye. Şuana kadar pek uzun yok tecrübem yok 3 kez istanbula gidip geldim okadar. Bana ne tavsiye edersiniz er6n ille gidebilirmiyim ? rahat olurmu ? Sizin tavsiyeleriniz ne olur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    2013 model bir ER6-N ile bırak Elazığ'ı, Türkiye turu yaparsın
    canYOLDAS bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı bergos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben izmirde oturuyorum ama aslen elazığlıyım yani babam oralı. Bu ara canım çok sıkılıyor ve düşünüyorum gidebilirmiyim diye. Şuana kadar pek uzun yok tecrübem yok 3 kez istanbula gidip geldim okadar. Bana ne tavsiye edersiniz er6n ille gidebilirmiyim ? rahat olurmu ? Sizin tavsiyeleriniz ne olur..

bu ara yolculuk yaparsan uşaktan sonra ciddi manada üşüyebilirsin...ankara dan sonrası ise tam bir muamma...bozkırla şaka olmaz...özellikle naked bir motorla...elzem bişey değilse daha sıcak mevsimde gitmeni tavsiye ederim..keyif alırsın...
    canYOLDAS bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Otobüsle git bence.Daha ucuza malolur.

Motosikleti
    olay zaten motorla gitmek Yol yapmayı seviyorum. Peki 1 günde gidebilirmiyim desiniz 1300 km yol

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    olay zaten motorla gitmek Yol yapmayı seviyorum. Peki 1 günde gidebilirmiyim desiniz 1300 km yol
    1 günden kastın 24 saat ise gidebilirsin sanırım
    hazır gitmişken iron butt diye bi organizasyon var oraya da kayıt yaptır ve başarını belgele...

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 günde sanmıyorum 1300 km.. Motor güzel yola gidilir arabaları bile tokatlarsın ama sen daha ankaraya varmadan yorulur ve üşürsün kardeş. konaklaman gerekir. ankara yakınlarında kendine öğretmenevi bul konakla, sabah güzel bi kahvaltı gün ışımadan yola revan olur şansın varsa karanlığa kalmadan elazığa girersin.

1300 km ben 2 günde yapmıştım. istanbula git gez gel şeklinde. ama doğu tarafları soğuk olabilir.

sana ilk motosiklet uzun yol maceramdan bahsedeyim belki fikir verir

izmirden antalyaya mart ayında ybr 125 ile gittim. gece yola çıkayım yollar sakin olur diye düşündüm. düşünmez olaydım. yolda meğer 1800 metre rakıma ulaşılıyormuş. öyle bir üşüdüm ki yolda dinlediğim müzikleri şimdi açıp dinlediğimde hala o soğuklar aklıma gelir. antalyaya (elmalı ilçesine) sabah 6'da vardığımda üstümü çıkardığımda farkettim ki derim kıpkırmızı olmuş kabarmış. yatağa yatıp 2 adet battaniye ile tam 1 saatte ısınamadım. yatakta hala üşüyordum. yolu yalnızca yazlık bir motosiklet montu ile gittim bunu da belirteyim.

eğer bu yola çıkacaksan kesinlikle içlik + motosiklet kışlık pantolon + mont + eldiven + bot tam olmalı. içlik dediğim seni çoğunlukla bunaltacak, terletecek ancak soğukta üşümeni engelleyecek. hatta ellerine deri eldiven bile yetmeyebilir ayrıca deri eldiven altına ince yün eldiven bile giymeni tavsiye ederim o derece. en azından yanında bulundurmanı.

ben o günü hayatım boyunca unutamayacağım. aynı hataya düşme

şimdi olsa yine giderim yolu ama kesinlikle hazırlıklı olurum.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bir günde gidemezsin çünkü hava kararmaya yakın üşümeye başlarsın ve hava karardıkça daha fazla üşürsün ama gündüzleri sabah 09:00 ile 15:30 arası yol yaparsan daha az üşürsün diye düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    o yol otobüsle bile 1 günde çekilmiyor. en az 2 günde gidersin. varınca da motordan soğursun

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    uzun yolda insanın canı sıkılıyor sık sık mola vermeli dikkatte dağılıyor hemide soğuk Allah akıl fikir versin

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    bende elazığa yakın bir bölgedeyim havalar gerçekten çok soğuk tavsiyem kalın giyin ama gerçekten çok uzun olacak ben otobüsle elazığdan-bursaya gittiğimde bile perişan oluyoruz yolda

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Gayette gidilir.Hem yakıt olarak tasarruflu hemde güçlü motosiklettir er6.Soğuk rahatsız eder ama iyi koruma ve giyisi ile mümkün.Tahminim 2 gün sürer gidişiniz.Bende İzmirliyim.İzmir Giresunu 30 saatte tamamlamıştım.Uyku molası dahil.Sizin birazda yavaş gideceğinizi düşünelim(malum havalar buzlanmalar) 48 saat sürer...Yalnız günde 12 saat motosiklet kullanmaya dayanabilirmisiniz ? Önemli soru bu.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 günden kastın 24 saat ise gidebilirsin sanırım
    hazır gitmişken iron butt diye bi organizasyon var oraya da kayıt yaptır ve başarını belgele...
    iron butt nedir tam olarak ilk defa duyuyorum açıklarsan sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1300 km ben 2 günde yapmıştım. istanbula git gez gel şeklinde. ama doğu tarafları soğuk olabilir.

sana ilk motosiklet uzun yol maceramdan bahsedeyim belki fikir verir

izmirden antalyaya mart ayında ybr 125 ile gittim. gece yola çıkayım yollar sakin olur diye düşündüm. düşünmez olaydım. yolda meğer 1800 metre rakıma ulaşılıyormuş. öyle bir üşüdüm ki yolda dinlediğim müzikleri şimdi açıp dinlediğimde hala o soğuklar aklıma gelir. antalyaya (elmalı ilçesine) sabah 6'da vardığımda üstümü çıkardığımda farkettim ki derim kıpkırmızı olmuş kabarmış. yatağa yatıp 2 adet battaniye ile tam 1 saatte ısınamadım. yatakta hala üşüyordum. yolu yalnızca yazlık bir motosiklet montu ile gittim bunu da belirteyim.

eğer bu yola çıkacaksan kesinlikle içlik + motosiklet kışlık pantolon + mont + eldiven + bot tam olmalı. içlik dediğim seni çoğunlukla bunaltacak, terletecek ancak soğukta üşümeni engelleyecek. hatta ellerine deri eldiven bile yetmeyebilir ayrıca deri eldiven altına ince yün eldiven bile giymeni tavsiye ederim o derece. en azından yanında bulundurmanı.

ben o günü hayatım boyunca unutamayacağım. aynı hataya düşme

şimdi olsa yine giderim yolu ama kesinlikle hazırlıklı olurum.
    Önerilerin için teşekkürler seninkide güzel bi maceraymış birde ybr 125 ile iyi cesaret.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    iron butt nedir tam olarak ilk defa duyuyorum açıklarsan sevinirim.[COLOR="Silver"]
    iron butt 24 saat içinde 1650 km yol (1000 mil) yapanlara verilen ünvandır.. gittiğiniz her şehirin tabelalarını çekiyorsunuz galiba benzin fişlerini topluyorsunuz gittiğinize dair kanıt için.. böyle bişey işte :D

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    Yol uzun ve güzel bir yolculuk olur. motorsikletinden korkma bakımını yapmışsan rahat gidersin. yaz olsaydı süper olurdu fikrimce olumsuzlukları yazdım
    bende naked kulanıcısıyım. bence yalnış zaman yanı havaların kötü olmasından dolayı yarı yoldan dönme ihtimalın bile olabilir günler çok kısa ve saat 17:00 gibi karanlık çöküryor buda yaklaşık 10 derece havanın soğuması demek hızını yaklasık 90 - 110 olur nedeni yollar ıslak yağışlı yokda görüş mesafen döşer araçların atığı çamur ve sisten dolayı çıkmadan güzergah hava durumuna bak derim.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1600GTL Exclusive
    Ekipmanınıza ve kendinize güveniyorsanız 2 günde rahat rahat gelirsiniz. Gelirseniz haber verin görüşelim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)