Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorcuların çoğunun embesil olması durumu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ER6N 2013
    günlerdir buraya yazacağım ama hep üşeniyordum. aşağıda hıncal uluç'un yazısını görünce dedim bende yazayım...

1 yıllık motor tecrübemde, yani 6000km lik şehir için sürüş tecrübemde gördüm ki; bana en büyük tehdidi oluşturanlar araçlar değil motorsikletliler. evet arkadaşlar şimdiye kadar hiç kaza yapmadım ama beni kazayla burun buruna getirenler hep motorcu arkadaşlar oldu.

bu ülkede motorcuların çoğu başkasını gram umursamıyor. yanında kim var, başka araç var mı civarında, şerit değiştirirken aynaya bakılır mı... hiiiç.

bir motorcu olarak en büyük korkularım önüme kıran diğer motorcular. sağdan soldan gelip kendisiyle beni araç arasına sıkıştıranlar, köprü yolunca emniyet şeridinden gidiyorken bir anda sağ şeritten bakmadan emniyet şeridine çıkanlar, bir aracın yanından geçecekken önüme geçenler ve bana ani fren yaptıranlar... belli bir süratin üzeri mesela 90-100 ile gidiyorken ama sıkışık yolda ve fren mesafemi ayarlamışken gelip zart diye kıçıma yapışanlar( ulan eşşeğlusu öndeki araç fren yapsa, ben fren yapsam gireceksin bana. saygısız herif)...

otobüsün yanından geçiyorum, otobüs üzerime doğru geliyor hafif, bende risk almıyım diye fren yapıcam ki otobüsün arkasında kalayım ama yoook. adam gelmiş kıçıma girmiş o arada fren de yapamıyorum... yemin ederim araçlarla ilgili tek bir sorun yaşamadım ama motorcular özellikle kuryeler illallah dedirtti bana.

kimse burada üzerine alınmasın. eğer alınan varsa da bunları yapanlardır zaten o zaman yapmasın... yapanların canı benim zerre kadar umurumda değil. gidin başka yerde ölün ama başka insanların ve motorcuların hayatına kast etmeyin. o kadar doluyum ki bu mal mal kullanan adamlara karşı ben ki dünyanın en sakin adamı birgün bir tanesini indirip dövücem gözümü kırpmadan.

ya önüme bir kere araç kırmadı ya arkadaş... bir kere!! ama en az 50 tane motor yanına bakmadan üzerime motoru kırdı. beni bariyerlere doğru itti şu 1 senelik motor yaşantımda.

bu ülkede öncelikle bu kurye terörüne birşey yapmak lazım eğer insanların motorculara karşı biraz daha ılımlı bakmalarını istiyorsak.

daha neler var başıma gelen motorculardan virajda önüme kıran oldu ya geçen gün. viraj lan. fren yapsam motor dikilecek bariyere gircem be hayvan oğlu hayvan!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    seninde başına gelmeyen kalmamış
    bende motorculardan hiç şikayetim yok hatta kaybolduğum zman veya bir yer aradığımda hemen kurye durduruyorum
    bide senin motoru görüp gaza gelip arkadan basa bas gelenler var fren yapsan olmaz yol versen veremezsin hızlansan trafik izin vermez

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    İstanbulda aktif motor kullanıcısıyım... 3-5 dallama harici hiç bir motorcunun bana zararı olmadı.

Aksine yol verir, şerit açarlar... Telefonla konuşmak-sigara içmek için sağa çekerim; onlarcası ya durur yada korna öttürürler yavaşlayıp..

Bence sorun sizde. Şöyleki; panik yapıyor olabilirsiniz. Ki bu konuda haklısınız. Bazı dallama apaçiler kıça kadar yanaşıyorlar veya dikkatsiz şerit değiştirebiliyorlar...

Motoru zaten dikkat-reflexler ile kullanırsınız. Herkes motor kullanabilir ama herkes trafikte... Heleki İstanbul trafiğinde motor kullanamaz. Bu yüzden dikkat iyidir diyelim...

Daha yeni sayılırsınız. Biraz tecrübe ettikten sonra alışacağınızı düşünüyorum.

Not: Kurye diye bende saydırırım fakat adamlar ekmeklerinin peşinde. Trafikte saatlerce motor kullanmak zordur. Onlarında yetiştirmeleri gereken bir dosya, evrak olduğunu unutmamak lazım. En azından biraz olsun saygı gösterelim. Öküzler için diyecek bir şey yoktur. Küfür serbest
    xawa bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz motorcu görünce selamlaşırız hatta geçen gün yol verdim motorcunun birine, oda durup yok abi sen geç dedi bende yok sen geç diye diye ikimizde geçemedik kaldık öyle sende bi terslik var ama çözemedim ben. (dipnot: 12 yaşından beri motor sürerim 26 yaşındayım)

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Geçen hafta kartala giderken e-5 te beyaz renk bi hayabusa bi makas attı aklımı aldı şerefsiz ulan bana bari yapma dedim pendik köprüsünden yukarı çıktı 2006 model olması lazım beyaz renk plakasızdı.. bundan bi kaç sene öncede racing cinin biri aynada görmemle yanımdan geçmsi bir olmuştu oda içimde kaldı ne çektim la bu reyzinkçilerden 2 kere başıma böyle bi olay geldi.. 2008 den bu yana..
    Osırıs bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta kartala giderken e-5 te beyaz renk bi hayabusa bi makas attı aklımı aldı şerefsiz ulan bana bari yapma dedim pendik köprüsünden yukarı çıktı 2006 model olması lazım beyaz renk plakasızdı.. bundan bi kaç sene öncede racing cinin biri aynada görmemle yanımdan geçmsi bir olmuştu oda içimde kaldı ne çektim la bu reyzinkçilerden 2 kere başıma böyle bi olay geldi.. 2008 den bu yana..
    eğer düşündüğüm hayabusa oysa keltoş koca popolu biri sürüyor kurtköyde oturuyor adatepe sitesinde

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sende aksama kadar motosiklet tepesinde olsan sende aynısı olurdun

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şerit değiştirirken aynaya bakmak pehhh adamlar ayna takmıyordu ki
    HaYaBuSa_35 bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Demekki sıkıntı sende biraz daha alısman lazım 6000 km ne bilicen sen motoru git 150 cc ye bin alipta kullanamamak bu iste

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Sizin ki biraz bahtsız bedevilik olmuş...Bende motorcu arkadaşlardan çektim kimi zaman.Oluyor yani.Büyük cc küçük cc farketmez.Lakin 100 rahatsızlığımın 1'idir...

Daimi yardım gördüm tanımadığım motorcu arkadaşlardan.Daimi yardımda da bulundum...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    1 senede 6000 km sürersen yolda herşey tuhafına gider ben pek inanmadım kardeş, belki de sen tuhafsındır.
    3 ayda 7000 km yaptım başıma böyle bişey gelmedi aksine motorcularla gayet iyi anlaşırız.

culers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    herkes arkadaşa sallamış ama ben de çok görüyorum..özellikle 1.köprü ve civarı trafikte..

yol veren, selam veren motorcu arkadaşlar var elbet ama saygısızlar da çok..

yorum yazanların çoğu istanbul dışı ama arkadaş biraz lokal bi konuya değinmiş ki ben katılıyorum kendisine..

herkes biribirine saygılı değil..
    diimh bunu beğendi.

Ben yeni bir motor sürücüsü olarak herhangi bir motor sürücüsünün yamuk yaptığına denk gelmedim ama daha dün bir o. çocuğunun biri müşteriyi kapabilmek için üstüme sürdü dolmuşunu.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence sorun sende...bende tam tersi hiçbir motorcuyla sorun yaşamadım.
    Sen çok yavaş veya istanbul trafiğine göre çok tedbirli gidiyor olabilirsin bunu biraz gözden geçir bence.Çuvaldızı kendine batırmayı dene..
    Birkaç tane dallama kız arkadaşım arkamda, ben sakin kullanıyorken, yanımdan silme geçti ama onları motorcudan saymıyorum zaten.Hiçbir zaman öyle bir serzenişte bulunmadım.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Konuyu açan arkadaşa katılıyorum. Köprü yolunda motorcuların bazısı çok sakat gidiyor. 2 metrelik emniyet şeridinde 80'le gidiyorum, geçmeyiver beni arkadaş!
    diimh bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bu tür durumlar benim başıma ilk günden beri geliyor, halende aynen devam...

Motosikleti alan HERYERDE gaz açıyor, sağda tabelada azami sürat 30km yazıyor, ben 50-60km suç işliyorum, yardırıyorum

Yanımdan vızz vızzz nereye gidiyolarsa artık, ki hiç kurye ile yaşamadım böyle bir sorun günahlarını alamam, %10 paket servis sukuter, %90 bildiğimiz motosiklet kullanıcıları :/

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    grenajlı bır motor kullanıyorsan hele kı 600ve ustu racing ise .oku yedin. ıslek bır caddede her ısıkta rahatsız ederler...muhatap olmayayım dersın, senı beklerler felan...allah apacıden korusun...amın...
    diimh ve sardokar bunu beğendiler.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Arabalar kadar en az motorculardan da korkarım.

Acemilik dönemimde emniyet şeridinden 60-70 gidiyorum. Sadece 5-6 sn önce aynama bakmıştım en son.
    Derken çok yanımdan bir racing geçti ki...
    Ağzıma geldi bütün dolaşım sistemim.
    diimh bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6N 2013
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadaşa katılıyorum. Köprü yolunda motorcuların bazısı çok sakat gidiyor. 2 metrelik emniyet şeridinde 80'le gidiyorum, geçmeyiver beni arkadaş!
    ha birde bu var. emniyet şeridi 120 basmışım adam arkamdan kıçıma girmiş köprü yolunda. lan bi dur be hayvan adam. git uç kendi başına viyadükten mi uçuyorsun nereden uçuyorsun! beni neden kazaya sürüklüyorsun ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 senede 6000 km sürersen yolda herşey tuhafına gider ben pek inanmadım kardeş, belki de sen tuhafsındır.
    3 ayda 7000 km yaptım başıma böyle bişey gelmedi aksine motorcularla gayet iyi anlaşırız.
    ilk motoru mu ekimde aldım geçen kış. ybr125 öğrenmek için... zaten hemen kış geldi derken nisanda motorumu satıp şu anki motorumu aldım.. hiç bilmeyen adam için 1800 km kışın bence hiçde fena değil. yeni motorumla da ağustos'da komple şehir dışıydım kullanamadım, 4 ayda 4500 km bence gene iyi. ayda 1100 km desen ortalama hafta sonlarını çıkart, 20 iş günü de ortalama, günlük 55 km yol yapmışım. hergün kadıköyden çıkıp yeniköye gidip gelmek 60 km, bilmiyorum istanbul'u biliyor musun ama iyi mesafe.

eğer bu hergün gidip geldiğim mesafe sana göre azsa ve bu tuhaflıksa o zaman sen nesin onu bilemedim ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki sıkıntı sende biraz daha alısman lazım 6000 km ne bilicen sen motoru git 150 cc ye bin alipta kullanamamak bu iste
    hödük müsün lan sen? eğer bana cevap vereceksen önce Türkçe konuşmayı öğren sonra gel konuş. eğitim seviyen yetmez senin bana o yazdığını yazmaya ... bir üstte yaptım açıklamamı... alıp da kullanamamakmış... senin gibi fakir olup iç geçireceğime, zevk benim zevkim alırım kırarım lan motoru.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    "Gıçının gılı olıyım" dercesine arkadan yaklaşanların embesil olduğuna katılıyorum. Ama bunu sadece motorcular yapmıyor. Haksızlık etmeyelim. Yıllardır, kasksız racing kullanıp gazlamaya çalışan bir kaç dana haricinde gıcık olduğum motorcu olmadı.
    diimh bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)