Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung gt 250 Nakedi olanlar...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Burakesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125,ktm250,cbr250,fazer6
    S.a beyler 3000tl kredi çekip kendi motorumuda satıp 4000tl civarı bi motor bakıyordum, 3000tl çekiyoruz zaten 4000tl çekiyim 50-100 fazla öderiz dedik ve çektik Kendi motorumuda 1000tl ye satsam düz hesap 5000tl oluyor bu fiyatlarda güzel hyosung gt 250 nakedler var şimdi sorum şu genelde bu paraya alıcağım hyosunglar 2006 yada 2007 model olucaktır kesinlikle kmsi ortalama çoğunun 30000km civarı yani demem o ki 2006-2007 model hyosung gt 250 Naked modeli motosiklet var kmsi 30000kmde ve kabataslak bi örnekle grenajları sapasağlam elektrik arızası yok bunları dışında yağ akıtma gibi sorunlar yok yani kabataslak temiz bi bu model motosiklet bu kmlerdeyse alınırmı ? Bu modellerin ömürleri nekadar ben almış olsam 60000 km devirebilirmi iyi bi bakımla beni bezdirebilcek bi sorunları varmı ? yakıtı üç aşağı beş yukarı tahmin ediyorum o önemli değil hızınıda biliyorum uzun yolda 160-170 çıkabilcek bi model bunun dışında parça fiyatlarını bilen varmı parça fiyatları nasıl ortalama ? Bu modeli olan yada olmuş olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi muhtemelen bu benim bikaç sene boyunca son motorum olucak zar zor alıyorum zaten almışken pişman olmak istemiyorum iyi bi model almak istiyorum bu modelin ömürü ve kalitesi ve sorunlarını açıklıcak varmı arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Öncelikle doğru bir seçim o paraya alabileceğin bir kaç model içinde en iyilerinden birisi bir iki yıl daha düşük düşünürsen Honda CBF250 de alabilirsin hatta 5400 gibi bi rakama 2005 ini satan vardı buralarda.
    Sorularına gelecek olursak parçaları abartılı pahalı değil parçaları netten rahatlıkla bulabilirsin.
    Ayrıca GT250 sayfasında sorsan bu soruyu veya orayı biraz okusan sorularının cevaplarının hepsi orda var
    60.000 değil 100.000 devirirsin temiz bakarsan
    Burakesk ve zenon bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yaa bunu birinin diceğini bilerek açtım konuyu zaten kabul hatam ama yüzlerce sayfa yemedi açıkcası Bu arada cevabın için sağol 250ccler arasında beni hız ve güç yönünden en çok tatmin edicek model gibime geliyor inşallah hislerimde yanılmamda pişman olmam para duruyor motorumuda yarın bigün satıyorum sonra netten temiz bi gt250 naked bulup onu almaya geliyor sıra kış daha fazla bastırmadan almak gerek malum Gt 250 R lara baktımda onlar biraz daha tuzlu naked bütçeme daha uygun

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    motor kısmı aynı olduğu için yorum yapmak isterim...

eğer düzgün kullanılırsa 80.000 km lere kadar gider.. bakın yanlız 80 binde dağılmaz şu ana kadar en fazla o kadarını gördüm daha gider ama sanırım yakın zamanda reflekte ister 80 binden sonra
    subap ayarı istemez üstten çift egzantrik vardır bu yüzden motor açılmaz..
    debriyaj balatası uzun ömürlüdür 20 binde bir falan bitmez
    yanlız sorun çıkarırsa masrafı çok olur parçaları pahalı çünkü.. ama kolay kolay sorun çıkarmaz
    100 km de 3.5-4 litre arası yakar
    2006-2007 model alacaksınız bu yüzden çok dikkatli olun gerçekten temiz olması lazım sizi üzmemesi için
    4 binde bir yağ
    8 binde bir yağ filtresi ve bujiler
    12 binde bir hava filtresi değişecek başka bakımı yok
    debriyaj gaz tellerini yağlarsınız ve gözünüzün kestiği heryeri yağlarsınız..

başkada bişey gelmedi aklıma
    Cinaryus ve zenon bunu beğendiler.

Motosikleti
    hyosung gt 650 naked
    s.a motor kısmının parcaları gercekten cok pahalı ustasını heryerde bulamıyosun bıde 2008 den oncesı enjeksıyonlu deıl onlardada asılınca saglam sorunlar cıkabılıyo kol cıkarıyodu yanlıs hatırlamıyosam bunları asabılıyorsan cıdden mukemmel bı makına gozun kapalı al

sahibinden İlan No 141171196 .Dört senedir motor bende mühendis bir arkadaştan almıştım aldığımda 12500 km deydi km si orjinaldir.Yıpranmamış bir motordur.Üzerindeki givi tur camı ve top casa yi (top case aparatını demir ustası arkadaşımla beraber imal ettik) ben taktırdım.Yakıt sarfiyatı performansına göre çok çok iyi bir seviyededir.bütün bakımlarını yağ ve yağ filitresi ,hava filitresi değişimi ,zincir değişimi hepsini daha yeni kendim yaptım.Daha konforlu bir sürüş için orjinal selesine iki kat daha kaplama yaparak modifiye ettim.Dört yıl boyunca hic bir arıza çıkarmadı,bakımlarını aksatmadan ve motoru zorlamadan bindim.İstediğin yere istediğin ustaya motoru baktırabilirsin. 6-7 sefer 2 kişilik çadır,uyku tulumu balık ve kamp malzemelerimide motora yükleyerek uzun yola gittim 120-130 km hızla hiç zorlanmadan ve çok ekonomik bir sarfiyatla bu gezilerimi gerçekleştirdim,redline na girmeden çok rahat 160 km hıza çıkabiliyor makina. ilgilenirsen görüşebiliriz.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    1000 TL daha koy 2010 model 2011 trafik çıkışlı benim makinayı verim sana :D yakıt tüketimide linkte var ;)

http://www.fuelly.com/driver/zenon/gt250-naked

Motor detayları gt250 Cometten takip edebilirsin Face varsada http://www.facebook.com/groups/gt250Turkiye/ buraya bakabilrisin ;)
    RuzgarSA bunu beğendi.

Motosikleti
    Tulumbake motorunu biliyorum sanırsam sahibinden.comda gördüm gibi ön cam falan hatırlıyorum ama fiyatı 5500mü neydi ama zaten 4bini zar zor almaya cesaret ettim motorumda 1200 falan etse alcagım motorun noter masrafı sigortası dahil yani düz hesap 5000tl param var pazarlıkla falan 4400-4500 falan bulabilirsem alırım ancak tüm masraflar dahil 5000tl param var çünkü keşke 500tl fazla param olsaydı alsaydım motorunuzu çok temiz baktım motorunuza ama malesef para olmayınca olmuyor

zenon sizinde motorunuz kaçırılmıcak bi fırsat gibi gözüküyor 2010 model çok iyi fiyat ama işte para...
    zenon bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Enj bi tane bulsam daha ne isterim şehir içine fazla bile uzun yoldada gücü tatmin eder yarı yarıya indirim yapsalarda alsak
    Burakesk bunu beğendi.

Motosikleti
    x treme max
    bende zamaninda aranirken siteden bi arkadas hyosung super motor ama parcasi cok zor bulunuyo heleki grenajlar demisti...iyi bak sonra parca bekleme.

hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    ben 2008 model naked aldım 17.000 km'de. alım - satım, sigorta vs. 5000 lira'yı bulmadı. biraz bekleyip araştırmaya devam edersen eğer sen de buna benzer bir motosiklet bulabilirsin.
    ilk motorum olduğu için çok fazla yorum yapamam ama motoru bizzat tanıdığım 4 ayrı ustaya gösterdim, hepsi de iyidir dedi. ilk motor olduğu için ben yine de komple elden geçiriyorum motoru, zira motoru sevdim (zaten o nedenle aldım) ve mümkün olduğu kadar uzun süre binmek istiyorum. yedek parça konusunda bazı sıkıntılar yaşandığı gerçek ama sorun orijinal yedek parça bulmak değil anladığım kadarı ile. zira http://satis.kanuni.com.tr/ypproduct.aspx bu adresten istediğin parçanın orijinalini sipariş edebilirsin. tabii fiyatlar haliyle pahalı. onun haricinde y. dışından getirtmek veya elinde parçaları olan kişilerden almak sureti ile temin etmen mümkün.

dediğim gibi yani yeni olduğum için teknik konularda fazla bilgi sahibi değilim. usta arkadaşlarımız yardımcı olacaktır ama görünüşünü beğendiğim için almıştım ve şu an memnunum.

bu arada dijital bir gösterge almak istiyorum. http://www.ebay.com/itm/261221855459 bu ürünü sipariş etmek üzereyim ama GT 250 Naked ile uyumlu mu bilmiyorum. eğer alırsam montajını ustaya mı yaptırmam lazım.

yardımcı olursanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Hocam;
    Model
    GT 250 R
    Tipi
    Super Sport

diyor ama bu motor GT 250 Naked değil mi?
    pek 250R gibi gelmedi bana, zira grenaj filan göremeyince.

Alıntı tulumbake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden İlan No 141171196 .Dört senedir motor bende mühendis bir arkadaştan almıştım aldığımda 12500 km deydi km si orjinaldir.Yıpranmamış bir motordur.Üzerindeki givi tur camı ve top casa yi (top case aparatını demir ustası arkadaşımla beraber imal ettik) ben taktırdım.Yakıt sarfiyatı performansına göre çok çok iyi bir seviyededir.bütün bakımlarını yağ ve yağ filitresi ,hava filitresi değişimi ,zincir değişimi hepsini daha yeni kendim yaptım.Daha konforlu bir sürüş için orjinal selesine iki kat daha kaplama yaparak modifiye ettim.Dört yıl boyunca hic bir arıza çıkarmadı,bakımlarını aksatmadan ve motoru zorlamadan bindim.İstediğin yere istediğin ustaya motoru baktırabilirsin. 6-7 sefer 2 kişilik çadır,uyku tulumu balık ve kamp malzemelerimide motora yükleyerek uzun yola gittim 120-130 km hızla hiç zorlanmadan ve çok ekonomik bir sarfiyatla bu gezilerimi gerçekleştirdim,redline na girmeden çok rahat 160 km hıza çıkabiliyor makina. ilgilenirsen görüşebiliriz.
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

Hocam,haklısın motor da zaten 4 silindirli değil.İlanı benim arkadaş girdi sahibinden ne,eee pek motordan anlamayan biri olunca boyle yanlışlıklar olabiliyor.Allah tan markayı doğru yere yazmış iyi ki bmw nin modelleri arasına girmemiş ilanı.Evet motor safkan GT 250 Naked dir. Ben şu an yeni aldığım BMW R 1100 R makinasını kullanıyorum .GT 250 ikinci motor olarak pabucu dama atıldı ve kapalı garajda brandanın altında yatıyor.Aküsünü de yeni değiştirmiştim sadece hafta sonları çalıştırıp 10-15 dakika bir turluyorum o kadar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)