Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gt250r den 1000rr a geçmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    2ay once benzer cümleleri kuran bir arkadas gtr satıp r1 aldı,ilk kullandığında kirec gibi olduğunu gördüm ama gayet normal dedik cunku gaz kolunda 1mm'ye birkac beygir kisniyor normaldir.
    Gecen gun bakıma gittim baktım R1 yatıyor orda,dediler ki hararet yapmış conta yakmış.temkinli oluşundan dolayı saygi duyuyorum ama hala gülüyorum o arkadasa..
    Bence 600luk bir ss kullanırsanız iyi alıştırma olur,benim motorum da sizinki ile makine olarak aynı ve 1000lik bir ss kullanmaya hiç benzemez diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Ben denemeliğine de olsa 100 cc lik scooter dam 1000rr a bindim.

Tek kelimeyle ürkütücü. Alttaki konuyu okursanız bi arkadaşımındı motor.

Geçenlerde beraberdik yakıtı 1 liraya yakın dedi. Ne derece doğu bilmem

ama bakımından falan yakındı. Yani 250cc sonrası ihtiyaçtan çıkıp

zevke giriyor. O kısımda parayı düşünmeyecekseniz bile 1000 lik yerine

600 lüğü tavsiye ederim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...si-tarifi.html

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc abov Bir de Aprillia Rs 250 var Malossi kitli 67hp :p

Sitede birlikte gezi yaptığım,sosyal olarak görüştüğüm ilk motosiklet tecrübesi Yamaha Xj6 olan sodalimon Emre abimiz mevcut.600cc kullanıyor.Sıralı 4 silindir ve yabana atılmayacak gaz tepkimeleri olan bir araç.Topspeed'i düşük belki ama gayet tadında ve sert bir motosiklet.

Dikkat edin ilk motosiklet ve gayette iyi bir sürücü.Ben şaşırdım açıkcası Yıllarca otomobil ile 1000lerce km yol yapması etkili.Yaşı ve karakteri gereği nerede ne yapacağını çok iyi bilen bir abimiz.Temkinli ve gerektiğinde gaz açıp tecrübe kazanmayada çalışıyor.

Bu da bir örnek.İş kişide biter.Sadece altınızda ki makineyi bilin.600cc 1000cc farketmez.Supersport derseniz alayı tehlikeli ve zordur.Oturuş pozisyonu ve verdiği tepkiler itibari ile...
    Hocam yanlış her zaman yanlıştır. bunun savunması olmaz. ilk motor olarak cbr 250 bile fazla.

80 beygir 60 nm tork porsche 911 Carera veya M V8 kadar bir 0-160 km hızlanma. Daha motosikletin frenleme viraja giriş denge ve kendine has karakteristiklerini tepkierini öğrenmeye çalışan bir çaylak için(bu işin yaşı yok) kaza yapmasa bile kendi gelişimini yavaşlatmaktan pilotajında bolca delik ve bilinmeyen bırakmaktan başka bir işe yaramaz

Ben 80 beygirlik 1150 Gs le virajlarda 1000 lik ss leri rahatça geçebilecek kadar kontrole bilgiye sahip gazladımı virajlarda kaybolan adamın ben bu makinennin hakkını veremiyorum dediğini bilirim.

Motosiklet kullanmaktan algılanan şeyler baya değişken olabiliyor...Dataylandırmak veya daha yüzeysel bakmak mümkün

jedilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Gerçekten dediğiniz gibi limitlerde kullanmayi seven biriyim, ama tabi sinirlari da bilir ona gore gaz acarim. Zaten su an hala yasiyosam tedbiri elden birakmamamdandir. Bugun yine izmit istanbul yaptim, yolda depoya vuruyodum sol elle hadi hizlan diye. Yol 40dk surdu ise 20 dakikasi dip gazdi.

Bence gtr bi 1000ligin yaninda daha tehlikeli bazen. Cunku 170 ile giderken gtr da manevra ve fren kabiliyeti oldukca az oluyo. Ayrica tekerin inceligi ve motorun uzunlugu virajlarda da zorluyo.

Belki 1000lik cok daha guc getirecek ama bunun yaninda cok daha yere yakin stabil ve daha guvenli bir surus saglayacaktir. Guc riskli dogru ama zaten kullanacagin yeri bileceksin. Fatihin ara sokaklarinda gtr ile 100 basmiyosan 1000likle de cevreyolunda 200u gormeye kalkmazsin.

Bugunku hesabima gore 130km yol yaptim ve 10lt benzin yakti gtr. 1000lik de bu kadar yakardi herhalde

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jedilight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten dediğiniz gibi limitlerde kullanmayi seven biriyim, ama tabi sinirlari da bilir ona gore gaz acarim. Zaten su an hala yasiyosam tedbiri elden birakmamamdandir. Bugun yine izmit istanbul yaptim, yolda depoya vuruyodum sol elle hadi hizlan diye. Yol 40dk surdu ise 20 dakikasi dip gazdi.

Bence gtr bi 1000ligin yaninda daha tehlikeli bazen. Cunku 170 ile giderken gtr da manevra ve fren kabiliyeti oldukca az oluyo. Ayrica tekerin inceligi ve motorun uzunlugu virajlarda da zorluyo.

Belki 1000lik cok daha guc getirecek ama bunun yaninda cok daha yere yakin stabil ve daha guvenli bir surus saglayacaktir. Guc riskli dogru ama zaten kullanacagin yeri bileceksin. Fatihin ara sokaklarinda gtr ile 100 basmiyosan 1000likle de cevreyolunda 200u gormeye kalkmazsin.

Bugunku hesabima gore 130km yol yaptim ve 10lt benzin yakti gtr. 1000lik de bu kadar yakardi herhalde
    gt250r ile 20 dk 170km/h izmit istanbul. güvenli sürüş . hızlan diye depoya vurmak .hala yaşıyosam tedbiri elden bırakmadığımdan; he kardeş haklısın
    dediğim gibi GT250R ın motor kapasitesi sayesinde hala yaşıyorsun.
    bu arada 1000 lik makina düşünüp yakıt maliyetini hesaplayan bir kardeş daha apaçi holdingde işe başlayacak yakında anlaşılan.

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Arkadaş İstanbulda parayla bir çok 1000 lik motosiklet kiralıyorlar ülkenin başka yerlerinde de kıy 200 300 tl ne 2 gün kirala baktın ben bu işin üstesinden gelirim dedin git al 1000 lik 1300 lük 1500 lük ama iki günlük bir serüven değil bu. 600 Lük makinanın üstünde 1. 2. vitesde 10 bin devirden sonraki ivmelemede bile zorlanacaksınki 1000likten bahsediyoruz Şimdiden (Geçmiş olsun.)

jedilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Arkadaşlar, herkese iyi günler.
    Sonunda hayalimi gerçekleştirdim. Gt250r motorum çalındıktan sonra 3 ay bunalımlarda gezdim ve hali hazırda borcum olmasına rağmen üstüne daha da borç alarak bi işe giriştim.

Uzun zamandır ilanlarını takip ettiğim 954rr üstüne yoğunlaştım ve izmirde bi tanesi ile telefondan anlaştım. Atladım otobüse geceden, ertesi gün muaynesini satışını falan yaptık, akşam saat 7de yola çıktım istanbula, çin malı 15tl lik bi kask verdi aldığım adam. 700km civarı yolda 3 kere benzin almak için durdum, ayrıca bir kez de radyatördeki suyu kontrol ettim.

Gece 11:30 civarı fatihdeki evime vardım, ve ne fark edeyim... Yolda bizim devasa akrapovic egzoz düşmüş.... Biraz grenajı da eritmiş... Kulak içi kulaklık vardı, zifiri karanlık zaten yollar 200 üstü gidiyorum zaten hiç bişey duymamışım.

Neyse hikaye böyle, ama herşeyden önemlisi 30 beygirlik aletten 150 beygirlik alete çıkmanın sevinci var hala içimde. Artık araç sollarken ezilme riski yaşamıyorum, üstüme arabalar kırmıyo, aksine taksiler bile yol veriyo (egzoz yok şu an sesi düşünün).

Kullanım açısından çok zorluk yaşamadım, 55.000km tecrübe hakkını veriyo, ama tabi hızlandığı gibi durmuyo alet ona biraz dikkat etmek gerekiyo. Bi diğer şeyde, 200 üstü giderken önündeki yaklaşan aracın hızını kestirmek zor oluyo, ya bu kamyon 40la mı gidiyo 120 ile m gidiyo deyip önceden frene basıyosunuz malum.

Alalı beri şu an 4000km civarında yaptım. Hala temkinli kullanıyorum. Motor ile ilgili görünüşle alakalı bi kaç kafamda soru var onu da sizimle paylaşıcam inşallah.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı jedilight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, herkese iyi günler.
    Sonunda hayalimi gerçekleştirdim. Gt250r motorum çalındıktan sonra 3 ay bunalımlarda gezdim ve hali hazırda borcum olmasına rağmen üstüne daha da borç alarak bi işe giriştim.

Uzun zamandır ilanlarını takip ettiğim 954rr üstüne yoğunlaştım ve izmirde bi tanesi ile telefondan anlaştım. Atladım otobüse geceden, ertesi gün muaynesini satışını falan yaptık, akşam saat 7de yola çıktım istanbula, çin malı 15tl lik bi kask verdi aldığım adam. 700km civarı yolda 3 kere benzin almak için durdum, ayrıca bir kez de radyatördeki suyu kontrol ettim.

Gece 11:30 civarı fatihdeki evime vardım, ve ne fark edeyim... Yolda bizim devasa akrapovic egzoz düşmüş.... Biraz grenajı da eritmiş... Kulak içi kulaklık vardı, zifiri karanlık zaten yollar 200 üstü gidiyorum zaten hiç bişey duymamışım.

Neyse hikaye böyle, ama herşeyden önemlisi 30 beygirlik aletten 150 beygirlik alete çıkmanın sevinci var hala içimde. Artık araç sollarken ezilme riski yaşamıyorum, üstüme arabalar kırmıyo, aksine taksiler bile yol veriyo (egzoz yok şu an sesi düşünün).

Kullanım açısından çok zorluk yaşamadım, 55.000km tecrübe hakkını veriyo, ama tabi hızlandığı gibi durmuyo alet ona biraz dikkat etmek gerekiyo. Bi diğer şeyde, 200 üstü giderken önündeki yaklaşan aracın hızını kestirmek zor oluyo, ya bu kamyon 40la mı gidiyo 120 ile m gidiyo deyip önceden frene basıyosunuz malum.

Alalı beri şu an 4000km civarında yaptım. Hala temkinli kullanıyorum. Motor ile ilgili görünüşle alakalı bi kaç kafamda soru var onu da sizimle paylaşıcam inşallah.

http://s29.postimg.org/z8m7mmq77/IMG_4479.jpg

http://s29.postimg.org/4sgaoi4o3/IMG_4480.jpg

http://s29.postimg.org/6yalj084j/IMG_4481.jpg
    Hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Private_User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    hayırlı olsun dostum güle güle kullan Allah kaza bela göstermesin.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Hayırlı olsun.

onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    Kazasız belasız inş. Hayırlı uğurlu olsun

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın ...

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    r6 al bence gerçi oda çok fena birşey gt 250 nin yanında.
    2 silindirden 4 silindire geçeceksin sanırım çok çok fark var aralarında direkt oalrak 1000 lik makineye geçme bence .

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Alırsan buraya tecrubelerini aktar lütfen. konuyu kapatma. Bizler de anlayalım öğrenelim. Neler hissettin. Zorlandın mı? Kolay mı geldi? Gaza geldin mi hiç? Paylaşırsan sevinirim. Bizler de faydalanalım.
    Kazasız belasız kullanırsın inşallah. Alırsan da almazsan da.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    600 ile 1000 arasinda pek fark yok diyenlere sakin ha inanma. Ben zx6 ile deli gibi gaz çekerken 1000rr a bindim korkudan elim kolum bosaldi.resmen gaz cekemedim.Anlatmaya herkes anlatir, iş ölmeye gelince 2 ay sonra çoğu adını bile unutur ;)
    acayüp bunu beğendi.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    adam motoru almış kimse okumadan şunu bunu al diyor
    ea1925 ve APALA bunu beğendiler.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Cok komik.Adama sakin alma demesi gerekirken yorum yazarların, al gaz tepkisi öyle fazla olacağını sanmam yazmış. Cus ya hayatında binmek bırak görmediği şey hakkında yazdığına bak.Arkadaslar motor ciddi is.Saka veya oyun değil.
    tr_select bunu beğendi.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Aldığın motorun egzoz u düşmüş ve 1000lik bir motor bu kim bilir daha nerelerinde sorun var bence almamaliydin 250 lik bunun yaninda kaykay kalır.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Hayırlı olsun hocam, şu egzoz düşme işi çok komik olmuş gerçekten

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Egzos düşmesi motorun içler acısı olduğu anlamına gelmezki,benim kız gibi motorumunda egzos bağlantısı kopmuştu sesi değişmedi düşmediği için,görünce farketmiştim.telle bağladım devam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)