Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gözümün önünde olan kaza ve beraberinde gelişen kavga

Motovento
    REKLAM ALANI
    psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Evet 150 yıl biraz optimistik oldu sanırım tek bildiğim Cumhuriyetin gerisindeyiz.Şimdi ulan madem bu kadar sızlanıyosun ne işin var git o zaman diyenler de olacak hay hay efendim bende durmak için can atmıyorum fakat uluslararası arenada o kadar batık bi konumdayız ki bir schengen vizesi çıkarmak için ortalama bir avrupalının şirket kurması için gereken belgeler kadar belge toplatıyorlar bu kadar ezik haldeyiz ülke vatandaşı olarak neyse pasaport için dünyanın neredeyse en pahalı vergisini de ödedim hamdolsun vizem çıkar çıkmaz çekip gideceğim.Geride bir aile bir de arkadaşlar kaldı onlara da ara ara izinlerde görüşeceğiz artık.

Sizlere tek tavsiyem en kötü doğu avrupa dahi bir ülkeye gidin görün sonra anlarsınız ne demek istediğimi.Burada sayfalarca anlatsak nafile.

Dipnot:Ayakkabımı çalmışlardı geçen kapının önünden,buranın hırsızı bile gerizekalı ayakkabı çalınır mı ulan ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet 150 yıl biraz optimistik oldu sanırım tek bildiğim Cumhuriyetin gerisindeyiz.Şimdi ulan madem bu kadar sızlanıyosun ne işin var git o zaman diyenler de olacak hay hay efendim bende durmak için can atmıyorum fakat uluslararası arenada o kadar batık bi konumdayız ki bir schengen vizesi çıkarmak için ortalama bir avrupalının şirket kurması için gereken belgeler kadar belge toplatıyorlar bu kadar ezik haldeyiz ülke vatandaşı olarak neyse pasaport için dünyanın neredeyse en pahalı vergisini de ödedim hamdolsun vizem çıkar çıkmaz çekip gideceğim.Geride bir aile bir de arkadaşlar kaldı onlara da ara ara izinlerde görüşeceğiz artık.

Sizlere tek tavsiyem en kötü doğu avrupa dahi bir ülkeye gidin görün sonra anlarsınız ne demek istediğimi.Burada sayfalarca anlatsak nafile.

Dipnot:Ayakkabımı çalmışlardı geçen kapının önünden,buranın hırsızı bile gerizekalı ayakkabı çalınır mı ulan ?

Ayakkabıyı satıyorlar hocam çalıp lise zamanımdayken 2 arkads vardı sınıfta böyle istek üzerine marka model alıyorlardı apartman apartman gezip bula bıldıklerı orjinal güzel ayakkabıları calıp okulda ucuza satıyorlardı . bigün harley bot çalmışlar mesela şerefsize bak bide övünüyordu

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Ayrıca %99'u müslüman olan bir ülke olduğumuz için camiden ayakkabı çalma olayı da sıradan sayılır.

Nereye getirdik konuyu...
    Eğitimsizlikten yakınanlar olarak; kendimizi eğitirken, etrafımıza da saçmak zorunda olduğumuzu da söyleyelim bari.
    Madem topluma yukarıdan bakıyoruz (bakılmayacak gibi de değil ya)...

20 sene önce Mecidiyeköy'de otobüs beklerken izlemiştim bu anı:
    Adamlar insanları rahatça beklemeleri (ve sıralarının korunması için) mis gibi parkurlar koymuşlardı. Hem de sıra çok yer tutmayacak şekilde güzelce düzenlenmiş klasik yapıda.

Bizim homo saphiens istanbul diye adlandırdığımız varlıklar, yine de sinekleri uzaktan cezbedecek bir top kütle şeklinde bir arada otobüs beklemeyi, otobüs gelince de altta kalanın canı çıksın oyunu eşliğinde evrim parodisi (güçsüzler ezilsin, ayakta kalsın, ölsün, güçlü gençler otursunlar) canlandırıp kaosun tadına varıyorlardı.
    O gün gördüğüm bu idi. Burada insanlar "düzen" değil, kaos, macera istiyor. Batı dünyasının deterministik yaşantısı (ben ona huzur diyorum) burada o yüzden tutmuyor. Yeterince eğlenceli gelmiyor sanırım buraya...

Şimdi anımsadım. Bir keresinde adamın biri bana, "Sen çok uzun cümleler kuruyorsun, bir gün dövecem seni." demişti bana... Bunu diyen de üniversite yurdundan arkadaşımdı.

Durum budur. Beğenmeyen gider... Gidemeyen beğenir

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidecek mahkemeye açacak davasını o kavatlara !

Sen onlarla uğraşacağına onlar mahkeme ile uğraşsın
    Geçen günkü haberi izlemediniz herhalde. Hani adamın 2nci kattan minibüsün üzerine atladığı olay.

Şöförün kolunu odunla kırmışlar. Şöför şikayetçi olmuş, fakat adamlar ifadeleri alınarak serbest bırakılmış. Mahkeme açsan ne olacak ki, aynı gün serbest kalırlar zaten.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Linç girişimlerinde pek birşey olmuo, herkes suçu ötekinin üstüne atıyo yada ben yapmadım diyo cıkıo işin içinden. kimse de kovalamıyo böyle kalabalık dayakları..

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalama 10 senedir motosiklet kullanıcısıyım bu gün gördüğümüz kaza ve beraberinde gelişen mevzu beni ve eşimi çok üzdü.

Yaklaşık 1 saat önce Eşim Çocugum araba ile bir akrabaya bayramlaşmaya gittik dönüşte eve geliyoruz Sultangazi zübeyde hanım mah. istiklal caddesi üzerinde trafik biraz yoğun ve akıcı olarak seyir ediyordu CBF 150 kullanıcısı motosiklet önümde seyir halindeydi ortalama hızı 30 40 civarı bende aynı istikamette arkasından ilerliyorrdum cbf sürücüsü orta şeritte gidiyordu bir anda yolun sağından 3 tane çocuk hızla yola atlayıverdi ve koşmaya başladı 3 şeritli yol olan caddede malesef motosikletli sürücü en sola kırmaya çalışsada çocuklara çarpmaktan kurtulamadı. eşimle şok olduk motor lanet olası sol şeridi park olarak dizilmiş araçların üzerine devrildi çocuklar bir yana sürücü bir yana hemen olay gelişmesiyle sert bir fren yaptım çarpmiyim diye araçtan indim yardıma koştum neyseki çocuklarda sıyrıklar motor sürücüsünde çizikler sıyrıklar, motosiklet park halinde duran bordo ford marka aracın arka tamponuna çarpıp durmuş biraz çizilme olmuş. Ancak olay asıl şimdi başlıyor aracın sürücüsü ve yanındaki 3 kişi bir anda motorcuya yumruklarla tekmelerle saldırmaya başladı araya girdik bir iki yumrukta bizi sıyırdı geçti olayı yatıştırdık çevreden koşanlarla beraber zar zor zaptettik. diyeceğim oki hemen hergününü 12 saat motosiklet üzerinde geçiren beni eşim az çok nelerle karşılayabileceğimi kendi gözleriyle görüp şokunu yaşadı ve üzüldü. Motor sürücüsü arkadaşı adamların elinden zor kurtardık linç edeceklerdi. arabanın tamponu kadar insan değeri olmayan bir ülkede motor sürücüsü olmak korkunç geliyor bana. dikkat edin böyle durumlarla karşılaşmamak için çok çok dikkatli olalım ALLAHA EMANET OLUN HAYIRLI BAYRAMLAR. hepinize kazasız sürüşler.
    pendik sahilde giderken bi kız 13 yaşlarında annesinin elinden fırlayıp birden 3 şeritli yola atladı. ani fren sırasında nerdeyse ona çarpmadan düşecektim son anda teğet geçtim. çarpsaydım anası ve yanındakiler bana yardım etmiceklerdi . suçun kimde olduğunu umursamıyolar . aklıbaşında insanlar o çocukları öle güzel yatiştiriyolar ki , fark yaratıyolar. muhitten muhite insan davranışları değişiyo .
    sardokar bunu beğendi.
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tipik 3. dünya ülkesi . ortadoğulu insan tepkileri . Ben de artık temelli gitmeyi düşünüyorum . Yaşama sevinci yok bu ülkede. Ekmek parası peşinde koşmak dışında hiçbir derinliği olmayan insan yığını sadece.
    sardokar ve c3nk bunu beğendiler.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Seneye erasmus, yüksek bitince avustralya.. yapacak bişey yok.
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tipik 3. dünya ülkesi . ortadoğulu insan tepkileri . Ben de artık temelli gitmeyi düşünüyorum . Yaşama sevinci yok bu ülkede. Ekmek parası peşinde koşmak dışında hiçbir derinliği olmayan insan yığını sadece.
    sardokar bunu beğendi.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Olayı camii cemaat ayakkabı hırsızlarını müslümanlığı ve yobazlarla karıştıran ve her konuda olduğu gibi bunlara işaret eden arkadaşlar sözlerinin Bir çok insan dostu insanları derinden üzeceğini unutmamalı.
    Gerçek Müslümanlıkta Hiç bir camiinin cemaati Bir insanı linç etmez. Bugün o motosikletli arkadaşı linç etmeye çalışanların Kafaları esrarlı dumanlı ve mey sarhoşdu. islam dinindeki hoşgörüyü kimse görmezlikten gelmemeli Yobazlarla Müslümanları aynı çizğide göstermeye kimsenin hakkı yok lütfen yorumlara dikkat edelim

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Olayı camii cemaat ayakkabı hırsızlarını müslümanlığı ve yobazlarla karıştıran ve her konuda olduğu gibi bunlara işaret eden arkadaşlar sözlerinin Bir çok insan dostu insanları derinden üzeceğini unutmamalı.
    Gerçek Müslümanlıkta Hiç bir camiinin cemaati Bir insanı linç etmez. Bugün o motosikletli arkadaşı linç etmeye çalışanların Kafaları esrarlı dumanlı ve mey sarhoşdu. islam dinindeki hoşgörüyü kimse görmezlikten gelmemeli Yobazlarla Müslümanları aynı çizğide göstermeye kimsenin hakkı yok lütfen yorumlara dikkat edelim
    Gerçek müslümanlıkmı , odamı varmış .
    MotorKafa, emocan, psyche ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Burada tartışmayı farklı yerlere götürmek istemiyorum ama burada suç, ülkesinde yaşayan insanları eğitmek yerine yüzyıllar boyu katı kurallarla, korkuyla yönetip, kendi tahtının derdine düşen Osmanlı'nın oluyor. Bu kendi "kellesinden" başka birşey düşünemeyen, bencil cahil sürüsü, saygıyı bilmeyip hürmet etmeyi, el etek öpmeyi bilen insanlar onların mirası.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüm motorculara yakın dövüş, uzak dövüş, özel harekat ,bordo bereli, sat ,saz eğitimi verdirmek lazım
    ne olacak bu halimiz..

geçen bağcılarda 2 kişi elimde kalıcaktı adam arkadan vurmuş...
    bıçak çıkardılar nasıl vurursun diye..
    böyleleri imha etmek lazım..

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    motosikletin üzerine havai dişek rampası yerleştirilen video gördüm

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahkemeye verse ne olur ayni kalabaliktan ayni dayagi adliye kapilarinda yemeye devam eder. Tv de adana adliyesi haberlerine hic dikkat etmiyorsunuz galiba
    İşte bu çok kötü ve hükümetin aczini ve istikametini gösteriyor malesef , "Toplumsal barış diyorlar fakat tam tersi toplum da insanlar biribirleriyle küsüyor !!! ve hükümette buna yardımcı oluyor Laik/antilaik ayrımını körükleyerek !.

Diğer yandan kaza yapan , "yaralı olan 1 kişiye 5-10 kişi vurmak ta nesi oluyor !!! hükümetin buna hukuki bir çözüm getirmesi gerekli , Bu hareket "Türk olan birisine özgü bir hareket değil !.

Bu sitede , bir arkadaşımız "Bayram kutlama başlığı açmış !! , (aslında bu tür başlıkları site yönetimleri açar fakat bu ve bir çok sitede , bu form kuralı işletilmiyor ! yani yöneticiler görevlerini yapmıyor !!veya bayramlaşmak istemiyorlar ! ) Bu gün bayramın 3. günü ! , şu an itibariyle 90 kişi üye 1000 kişi one-line , arkadaşımızın açtığı bu başlığa yapılan paylaşım sayısına lütfen bakın !! malesef 6 kişi birbiriyle bayramlaşmış , ülkemiz ne güzel değil mi "toplumsal barış tam topuk ilerliyor !! , Allah sonumuzu hayır etsin !.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    şimdi bir şey diyeceğim de demeye başlarsam kim susturacak bilmiyorum . Bu öküzlerin geneli neden hep aynı bölge den çıkıyor .

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm motorculara yakın dövüş, uzak dövüş, özel harekat ,bordo bereli, sat ,saz eğitimi verdirmek lazım
    ne olacak bu halimiz..

geçen bağcılarda 2 kişi elimde kalıcaktı adam arkadan vurmuş...
    bıçak çıkardılar nasıl vurursun diye..
    böyleleri imha etmek lazım..
    Ben iki senedir Wing Chun çalışıyorum ama başladığımdan beri hiç böyle tipler bulaşmıyor ki dövelim

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700

çok geçmiş olsun motor sürmek baya riskli iş hepimizin ALLAH yardımcısı olsun

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    2 kolunu direksiyona dayayarak para sayan dolmuşçular taksiciler temizlenmedikçe bu tipler üremeye devam eder onların eserleri
    doğru söze ne denir....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)