Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yaşlılara biraz daha dikkat etmek gerekiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tvs apache
    daha 15dk önce başımdan geçti dışarı çıkayım alışveriş yapayım dedim
    ara sokakta 15 km civarıydı gidiyorum amcamın biri sağolsun kararsız kaldı sağa mı sola mı derken tam ortada durdu malum yerler ıslak yağmur yağdı ani frenaj hoopp ben yerde :=)

motoru kaldırdım hiç istifimi bozmadan amca sende bişiy varmı yok evladım dedi başımda duruyor ama motora bakıyorum ben zaten olacağı ne ki en fazla bi sinyal patlar bir ayna kırılır giderim yenisini alırım kalbini kırmaya değmez herneyse başımda duruyor amcada bişiy varmı dedi yok dedim amca için ferah olsun sana bişiy olmadıysa gerisi teferuat ardından amcanın söylediği söz zaten ne sinyale baktırır ne aynaya Allah iyilerle karşılaştırsın yavrum Allah razı olsun dedi işte orda bitti film

demem o ki bugunde yeni birşey daha öğrenmiş oldum yaşlılarda malum refleks ve karar kabiliyetleri düşüyor ve daha fazla dikkat etmek gerekiyor sonuç olarak ben ara sokakta yaşadım bu olayı ama caddede hepimizin daha dikkat etmesi gerekiyor malum cadde üzerinde süratimiz kimi zaman +100 km üzerinde Allah korusun daha kötü sonuçlar doğmasın
    Thracian, turkish39, ducatigt ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Helal Olsun Hocam.Amcanın kalbini Kırmadığına Çok Sevindim.
    ques1 bunu beğendi.

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Kesinlikle sizin gibi adamlar lazım bu memlekete. Ne diyeyim bilemedim, teşekkür etmek geldi içimden...
    ques1 bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    İnsanlık daha ölmedi...İnatla yaşamaya devam ediyor..
    ques1 ve Chucky35 bunu beğendiler.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir apaçi olucak amcayı dövmeye kalkar
    Chucky35 bunu beğendi.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Başımdan geçen bi olayı anımsattı.

Geçen sene, evime gidiyorum. Tam korumalıyım, dizlik eldiven ceket kask vs.

Herneyse evlerin olduğu bir mahalleden geçiyorum, hızım 40 falan gibi birşey.

Amcamın birisi tam önüme çıktı Honda today'le bodoslama yolun ortasına. Dondu kaldı yolun ortasında üzerine gelen beni görünce. 60lı yaşlarda falan tahminen. Kaskı koruması hiçbişeyi yok.

Yerler de şansıma topraklı.

Manevra yapamam, çok daha fazla hasar alırım düşersem.

İki seçenek var, ya amcaya bodoslama giricez muhtemelen öldürücez, yada yatırıcaz motoru sürüklenicez.

Seçenek iki daha mantıklı geldi, ön frene asıldım baktım sürükleniyorum. Durdum, kafayı kaldırıp amcaya baktım, amca sağlam amcaya kadar gitmemişiz sürüklenerek.

Kalktım, motoru kaldırdım. Bişeyim yok gibi kaskta zarar var sürüklenmeden cekette de falan.

Amca geldi, "çakıla gaptırdın herhal yiğen" dedi ben bi koydum kahkayı ))

Evet dedim amca çakıla kaptırdık herhalde )

Düşmem onun suçuydu hatta çarpsam ben haklı sayılırdım ama dediğiniz gibi yaşlılara tölerans tanımak önemli, belki onu yapan genç birisi olsaydı çok farklı hareket edebilirdim, bilmiyorum.

Buda böyle bir anımdır
    ques1 bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs apache
    apaçilikle alakası yok gibime geliyor malum herkezin maddiyat düzeyi aynı değil benimde çok iyi denilemez öğrenciyim burs ile etraftan gelen ailemin yardımıyla geçimimi sürdürüyorum lakin cepten 50 lira yemişsin yememişsin hiç bir önemi yok ani sinirlerin kalp kırmaların sebebiyeti zaten ya canımızın yanması yada maddi yönden bazı şeyleri kaybetmemiz ama karşımızdaki kişide insan olunca insanlığı bilince iş değişiyor işte daha 1 hafta öncesi önüme birden kıran lavuğun biri dalga geçermişçisine çok hızlı geliyordun hata sende diyor ki yol hakkı benim ve 30km ile gidiyorum adam yan yoldan kontrolü geçmesi gerekirken suçu bana atmaya çalışıyor azını burnun patlatıcaktım ki değmez boş ver dedim ama bu amcamın olayı çok farklı baktım kendide üzüldü zaten nazarlık olsun bir tanede ne olucak motor değermi kaybediyor düşünce hayır ama orda o amcanın kalbini kırmak bizim insanlığımızın değerini düşürüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başımdan geçen bi olayı anımsattı.

Geçen sene, evime gidiyorum. Tam korumalıyım, dizlik eldiven ceket kask vs.

Herneyse evlerin olduğu bir mahalleden geçiyorum, hızım 40 falan gibi birşey.

Amcamın birisi tam önüme çıktı Honda today'le bodoslama yolun ortasına. Dondu kaldı yolun ortasında üzerine gelen beni görünce. 60lı yaşlarda falan tahminen. Kaskı koruması hiçbişeyi yok.

Yerler de şansıma topraklı.

Manevra yapamam, çok daha fazla hasar alırım düşersem.

İki seçenek var, ya amcaya bodoslama giricez muhtemelen öldürücez, yada yatırıcaz motoru sürüklenicez.

Seçenek iki daha mantıklı geldi, ön frene asıldım baktım sürükleniyorum. Durdum, kafayı kaldırıp amcaya baktım, amca sağlam amcaya kadar gitmemişiz sürüklenerek.

Kalktım, motoru kaldırdım. Bişeyim yok gibi kaskta zarar var sürüklenmeden cekette de falan.

Amca geldi, "çakıla gaptırdın herhal yiğen" dedi ben bi koydum kahkayı ))

Evet dedim amca çakıla kaptırdık herhalde )

Düşmem onun suçuydu hatta çarpsam ben haklı sayılırdım ama dediğiniz gibi yaşlılara tölerans tanımak önemli, belki onu yapan genç birisi olsaydı çok farklı hareket edebilirdim, bilmiyorum.

Buda böyle bir anımdır
    aynı şekilde genç bir cocuk yapsa gene fazla söz söylermiydim bilmiyorum ah be kardeşim dikkat et der yollardım benim en kıl olduğum nokta ise hatalıyken yağ gibi üste çıkmaya çalışmaları insanların hatalıysan hatanı bil kardeşim karşılık verme özür dile zaten o bana yeter çok büyük bir maddi hasar olmadığı sürece ama insanların aklında şu var nasıl olsa kendi düştü kendisi ödesin ben bir şey yapmadım 20 lira 30 lira için hem dalga geçiyor hem hak yiyor olcak iş değil

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    geçmiş olsun ve davranışınız gayet yerinde ve medenice yaşlanmayla tük sinir kas sistemi de buna bağlı olarak yavaşlamaya başlıyor. fakat insan yaratılışı gereği yaşlansa da kendisini hep genç hissediyor çünkü yaşlanan beden ruh değil. gerek yaya gerekse sürücü koltuğunda yaşlı insanlara rastladığımızda daha dikkatli olmamız lazım.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı ques1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apaçilikle alakası yok gibime geliyor malum herkezin maddiyat düzeyi aynı değil benimde çok iyi denilemez öğrenciyim burs ile etraftan gelen ailemin yardımıyla geçimimi sürdürüyorum lakin cepten 50 lira yemişsin yememişsin hiç bir önemi yok ani sinirlerin kalp kırmaların sebebiyeti zaten ya canımızın yanması yada maddi yönden bazı şeyleri kaybetmemiz ama karşımızdaki kişide insan olunca insanlığı bilince iş değişiyor işte daha 1 hafta öncesi önüme birden kıran lavuğun biri dalga geçermişçisine çok hızlı geliyordun hata sende diyor ki yol hakkı benim ve 30km ile gidiyorum adam yan yoldan kontrolü geçmesi gerekirken suçu bana atmaya çalışıyor azını burnun patlatıcaktım ki değmez boş ver dedim ama bu amcamın olayı çok farklı baktım kendide üzüldü zaten nazarlık olsun bir tanede ne olucak motor değermi kaybediyor düşünce hayır ama orda o amcanın kalbini kırmak bizim insanlığımızın değerini düşürüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

aynı şekilde genç bir cocuk yapsa gene fazla söz söylermiydim bilmiyorum ah be kardeşim dikkat et der yollardım benim en kıl olduğum nokta ise hatalıyken yağ gibi üste çıkmaya çalışmaları insanların hatalıysan hatanı bil kardeşim karşılık verme özür dile zaten o bana yeter çok büyük bir maddi hasar olmadığı sürece ama insanların aklında şu var nasıl olsa kendi düştü kendisi ödesin ben bir şey yapmadım 20 lira 30 lira için hem dalga geçiyor hem hak yiyor olcak iş değil
    Yolun ortasına atlayınca o suçlu oluyor kardeşim Hak yemem kimseden, kimseye de hakkımı yedirmem.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

ducatigt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja
    Umarım daima iyi insanlarla karşılaşırsınız
    ques1 bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolun ortasına atlayınca o suçlu oluyor kardeşim Hak yemem kimseden, kimseye de hakkımı yedirmem.

ben çok hakkımı yedirtim gerek iş hayatında gerek başka yerlerde hayır demeyi öğrenmem gerek

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Birgün hepimiz yaşlanıcaz unutmamak lazım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)