Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kız Arkadaşım Motor a karşı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Yaşınız kaç acaba?
    Ve sözlünüz kaç yaşında?

İnsanlar değişir malumunuz. Ve şahsi deneyimlerim sonucu bu değişimin sadece 20-25 arasında kalmadığını, 35'inden sonra da değişmeye devam ettiğimizi öğrendim

Demek istediğim şu: Karşınızdakinin -gerçekten söylendiği kadar aşıksanız motosiklete- sizin aşkınızı görmezden gelmesi ve rest çekmesi gibi bir durum var ise ortada...
    Demek ki henüz olgunlaşma sürecini tamamlamamış o kişi.

Sizi çok sevdiğiniz bir şeyden ayırmasının, sonuçta sizi kaybetmek anlamına geleceğini görememiş demektir.

Düşünsenize, pişmanlık duyarsanız motosiklet için, her o pişmanlığı yaşadığınız an, içinizde bir ikilem olacak:
    Kızgınlık boyutuna gelmezse, eşinize olan sevginiz için feda ettiğiniz bir organınız gibi düşüneceksiniz ve kalbiniz acıyacak.
    Kızgınlık boyutuna gelirse; ya kendinize ya ona kızgın olacaksınız...

Bu durumda olasılıklar düşünülürse, sonuçta mutluluk sekteye uğrayabilir.

Ama belki de motosiklet, sizin için geçici bir tutkudur.
    Ya da birlikteliğinize bir çocuğun katılmasıyla aile olduğunuz zaman ona hak verirsiniz.
    O zaman sorun yok...

Sizi olduğunuz gibi kabul etmesini, olgunlaşıp sorumluluklar arttıkça zaten aklın ağır basacağını ona anlatmalısınız (artık, sizce, kimin akla ihtiyacı varsa)...

Eklemek gerekirse, ilişkilerde en çok hazzetmediğim durum; eşini kendisi için seven, yani aslında eşini değil de, sadece kendini seven (ya da önemseyen diyelim, sevgi yerine) kişilerdir...
    Umarım sorununuzun çözümünde bu durumla karşılaştığınızı keşfetmiş olmazsınız.

Tabii, onu anlamaya çalışıp ona hak vermek de bir yaklaşım; ama, siz bu yaklaşımı sergilediğinizde onun da aynısını yapıyor olmasını beklemek hakkınız doğacaktır.

Bol şans diliyorum...
    CEM., Oldjack, abeciMotoru ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı hotrob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kız mı motor mu deseler? Kız gibi bir motor derim o kadar
    E motor gibi kız demekten iyidir nihayetinde...
    Oldjack bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Evet tehlikeli buluyor hergün aklım çıkar diyor .[/QUOTE]

o senin ikna yeteneğine kalmış artık
    Oldjack bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Benimki bi acayip zaten. Ben daha oturaklı böyle en fazla 150 falan gören temkinli kullanabileceğim motor istiyorum. o illa ss al diyo. Hayır o diil alıcam arkada rahatsızlığından sattırcak biliyorum. en son dedim sana bi cbr 250 alalım takıl kafana göre. küçükmüş o beğenmedi.
    Böyle dertlerde var yani...
    Oldjack bunu beğendi.

sakin ve dükkatli kullandığını kanıtla
    Oldjack ve MotorKafa bunu beğendiler.

fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    abi şuraya bir tanede bayanryorum yapsın onların gözünden görelim, demediğiniz kalmamış

Alıntı yucelgsm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakin ve dükkatli kullandığını kanıtla
    abi onun pek dengesi olmuyo 30 ile giderken düştüm kırdım kolu yatıyorum ama ürkütmemek önemli tabi..
    Oldjack bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki bi acayip zaten. Ben daha oturaklı böyle en fazla 150 falan gören temkinli kullanabileceğim motor istiyorum. o illa ss al diyo. Hayır o diil alıcam arkada rahatsızlığından sattırcak biliyorum. en son dedim sana bi cbr 250 alalım takıl kafana göre. küçükmüş o beğenmedi.
    Böyle dertlerde var yani...

hepimizin dertleri sizin gibi olsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Alıntı sodalimon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşınız kaç acaba?
    Ve sözlünüz kaç yaşında?

İnsanlar değişir malumunuz. Ve şahsi deneyimlerim sonucu bu değişimin sadece 20-25 arasında kalmadığını, 35'inden sonra da değişmeye devam ettiğimizi öğrendim

Demek istediğim şu: Karşınızdakinin -gerçekten söylendiği kadar aşıksanız motosiklete- sizin aşkınızı görmezden gelmesi ve rest çekmesi gibi bir durum var ise ortada...
    Demek ki henüz olgunlaşma sürecini tamamlamamış o kişi.

Sizi çok sevdiğiniz bir şeyden ayırmasının, sonuçta sizi kaybetmek anlamına geleceğini görememiş demektir.

Düşünsenize, pişmanlık duyarsanız motosiklet için, her o pişmanlığı yaşadığınız an, içinizde bir ikilem olacak:
    Kızgınlık boyutuna gelmezse, eşinize olan sevginiz için feda ettiğiniz bir organınız gibi düşüneceksiniz ve kalbiniz acıyacak.
    Kızgınlık boyutuna gelirse; ya kendinize ya ona kızgın olacaksınız...

Bu durumda olasılıklar düşünülürse, sonuçta mutluluk sekteye uğrayabilir.

Ama belki de motosiklet, sizin için geçici bir tutkudur.
    Ya da birlikteliğinize bir çocuğun katılmasıyla aile olduğunuz zaman ona hak verirsiniz.
    O zaman sorun yok...

Sizi olduğunuz gibi kabul etmesini, olgunlaşıp sorumluluklar arttıkça zaten aklın ağır basacağını ona anlatmalısınız (artık, sizce, kimin akla ihtiyacı varsa)...

Eklemek gerekirse, ilişkilerde en çok hazzetmediğim durum; eşini kendisi için seven, yani aslında eşini değil de, sadece kendini seven (ya da önemseyen diyelim, sevgi yerine) kişilerdir...
    Umarım sorununuzun çözümünde bu durumla karşılaştığınızı keşfetmiş olmazsınız.

Tabii, onu anlamaya çalışıp ona hak vermek de bir yaklaşım; ama, siz bu yaklaşımı sergilediğinizde onun da aynısını yapıyor olmasını beklemek hakkınız doğacaktır.

Bol şans diliyorum...
    yaşım 24 onun 22 Teşekkür ederim hepimize bol şans .

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum da evli çocuklu motorlu başlığını gördükten sonra aklıma geldi kız arkadaşım motor a karşı çocuğumuz olunca falan binemeyiz zaten deyip geçiştirdim . Ön yargıları kırılsın diye artçı olarak arkama alıyorum biraz da kırıldı doğrusu ama Şimdi motorumdan onun için vaz geçerim ama hepte içimde kalır . İddaa ya bindirip başka bir yere konuyu getirmekte istemiyorum ama nasıl davranmam gerektiğini de bilmiyorum .
    Aynı şey benim kız arkadaşım , söz bile var ki dediği cümle aynen bu '' ya motosiklet ya ben '' dedim ne oluyor falan sen yokken o vardı dedim acaip bozulmuştu , daha sonraları motosikletten korktuğu halde çok rahat 10 tane motosikletin arkasına artçım olarak alarak istanbulda gezmediğimiz yer kalmadı ve bir kaç saat önce konuşuyorduk , dedim motosiklet alıyorum falan artık acayip sevindi biraz imkanlarından bahsetmeniz biraz sevdirmeniz birazda mtoosiklete aşırı bağlı olduğunuzu göstermeniz yeterli olucaktır , istememesinin nedeni size bir zarar gelmesidir en büyük etken bu olsa gerek , benim kız arkadaşım hem o yüzden hemde binmekten korkuyordu , şimdi gazı ona veriyorum sonuna kadar açıyor korku 0 dikkat haddinden fazla ama merak etmeyin , İnş. dediklerim yararınıza olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

@sodalimon Bu kadar ayrıntıya benim bu şekilde yazmam nasıl olmuş bilemem ama canlı örnek ) İyi forumlar dileklerimlee
    Oldjack bunu beğendi.

Bir sekilde aklinda kötü bir yer etmiş motosiklet.Kadinlar güvenmek inanmak isterler.Motosikletin degil sürücünün tehlikeli olduğunu be size guvenmesi gerektiğini ispatlamaya bakın bir sekilde.Ben 37 yaşındayım 2 cocuk var. Ikna surecim benimde yaptigim hatalar ile uzun zaman aldi.Hir gür derken simdi tam destek veriyor. Hatta motor üzerine planlarimiz var.Motosikletin tehlikeli göründüğü konusunda bakin bende hemfikirim ama aslında hicte oyle guvensiz olmadığı nı binmeye baslayinca farkettim. Tehlikeli olan bizleriz.Biz ne istersek alet onu yapıyor. Sonicya bu bir makine ve hicte dengesiz guvensiz bir alet degil.Ama adam gibi kullanmak daha dikkatli olmak lazım.
    Şöyle dusunmek lazim; herhangi bir motosiklet kazasinda malesef olu insanlari görüyorsunuz veya yerlerde kanlar goruyorsunuz...Araba kazalarinda bunlar aracin icinde kaldigindan kimse görmüyor ve psikolojik olarak insanlar gördüklerini daha gerçekçi algilayip motor tehlikeli diyorlar.Motor daha tehlikeli degil daha gazla egitim tecrübe ve dikkat istwywn bir alet sadece. Tabi bu makineyi kullanan cogu kardesimiz genç bilinc sorumluluk duygulari daha az ...Sadece kebapcilari kuryeleri izleyen birine sorsaniz cok tehlikeli derler.Neden? Ben gun boyu trafikte bu arkadaşları gördükçe neden motor daha tehlikeli deniyor anliyorum.Hani kader amenna ama adamlar şansa yaşıyorlar tabir yerinde ise.Buda ayrica kötü reklam ediyor.Bugun bir scooter li muhtemelen ehliyetsiz bir arkadas dar yolda sollamaya cikti ve bana cok yakin bir mesafede sollarken ben motoru farkettigimden ona carayacak kadar ama ani bir sola kirma hareketi yaptim.Simdi gence sorsan küfür edip aniden önüme kırdı der.Halbuki karanlikta sagda lastik boyunda bir cukur vardi dusmemek icin sola kırdım. O görmedi bile cukuru falan.Kaski yok ve baya bi yalpaladı dusmemek icin.

Tem de arkadasin biri aralardan suratle gecerken aynami kirmis bakmadan gitmisti.Trafikte kac tane duzgun kullanan motor goruyoruz ki?

Kiyasalanirsa bu kadar hataya ragmen aslinda motorlu ölümlerin arabalardan daha fazla olmadigini gorebilirsiniz.Slalom yaparken arkadan bize çarpan motorda gördüm kilpayi geçenlerde.

Iste tum bunlar motor tehlikeli algisini beslemekte.Buraya kadar okuyup anladığınız kısmı eşinize nisanliniza resmi veriler ışığında anlattığınız da size hak verecektir.Ancak nir süre icine sinmemesi normal.

Sonucta sizi seviyor demektir bu.Sizde esinizi sevin ve adam gibi sürün.Guvenmesini saglayin.Sonrada sevdirin.

Ben 2 ay uğraştım.Simdi gördüğü motorlar hakkinda yorum bile yapiyor.Su guzelmis vs...

Sabir ve mantik...Sevgiyle ama kirmadan...

Saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Ben trafikte iki tekerlekli leri korumak icin neler yapiyorum ama malesef kendini gerçekten koruyan hayatina deger veren iki tekerlekli cok az goruyorum.
    Oldjack bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    İkna etmeye bak, buda senin yeteneğine kalmış.
    Kesinlikle ama kesinlikle sert çıkarak ve zorla sözünü geçirmeye çalışma.Karşındakini sertlikle zorbalıkla, dediğim dedik ile idare etmeye kalkarsan çok acı tecrübeler yaşarsın.Henüz tecrübe etmemiş arkadaşlar vardır, onların rahatlığı bu tecrübesizliklerinden kaynaklanıyor.Tecrübeden kastım sadece evlilik değil, aile hayatından başlar.Kimsenin kimseye zorla hükmedemeyeceğini kavrayamamış arkadaşlar görüyorum kimse kusura bakmasın.
    Kadın erkek farketmez, zorbalıkla yapılan birşey için sevgisinden içine atar, sesini çıkarmaz, gün gelir devran döner...Sevgi gider, geriye saygı kalır..Peki neden saygı duymalıyım, o beni hiç adamdan saydımı der ve bu ilişki burada biter

Ulan nerden nereye geldim neyse;
    Gönlünü alarak, ikna ederek ona bunun tutkun olduğunu möööthiş bir edebiyatla anlatarak kabul ettirmek için çabala.
    Olmuyorsa, benim tutkum motor diyorsan motorsuz yapamam diyorsan yolla gitsin.

Şunu unutmayalım, herkes kendi kişiliğine yakın kız/erkek arkadaş bulmalı.Farklı kişilikler bir araya gelip, benim dediğim olacak ! asarım keserim ! ile afedersiniz bir b*k çözülmez günün birinde görürsünüz.

Gecenin 3'ünde hala Mt'deyiz.
    Saygılar değerli kardeşlerim
    Oldjack bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Motordan hoşlanmayan, hatta ilk bindiğinde nerdeyse nefret eden, korkudan kaskatı kesilen bir hatunla tanıştım çok uzak olmayan bi zamanda.
    Sonra baktım kızdan hoşlanıyorum ama, motoru bırakmam olanaksız.
    Kızı da motor için kırmak istemiyorum.
    Baktım olacak gibi değil, motorla güzel anlar yaşatmaya başladım buna
    Yani, mesela sürprizim var sana diyorum, bindiriyorum motora, eşi benzeri olmayan bi sıcak çikolatacıya götürüyorum. (yerini söylemem )
    Mükemmel bi yere götürcem seni diyorum, bindiriyorum, on numara bi sahil kasabasına götürüyorum kahvaltıya...
    vs. vs. işte ben bunları yapa yapa bi baktım kız motoru sevmeye başladı.
    Hatta bir ara 1 haftaya yakın görüşmemiştik yüz yüze, ve durup dururken "motora binmeyi özledim" diye mesaj atınca tamam dedim, bu hatun oldu
    Şimdi sürprizler yapmasam da severek biniyor artık.
    Arkamda kasılmasını bırak, öyle rahat takılıyor ki, şarkı söylüyor, üstümle başımla oynuyor, hatta "ööf çok yavaş gidiyoruz" dediği bile oluyor

Yani diyeceğim o ki, içinde motosikletin de olduğu, güzel şeyler yapın beraber.
    Beraber şunu da yapmıştık dediği zaman, aklına motosiklet de gelsin.
    Ve onun motordan korktuğunu hissettiğin an, kontrolün sende olduğunu, güvenli sürdüğünü, tehlikelere karşı dikkatli olduğunu ona mutlaka anlat, hissettir.
    Eminim zamanla o da sevecektir.
    Mutluluklar...
    abeciMotoru, Salih_T, krd ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kız arkadaşına motosiklet kullanmayı öğret bence
    Oldjack bunu beğendi.

garabel67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125, CBR 250R, VFR 800, Tracer 700
    Bende o şanslılar kervanındayım. Zatalileri bana ybr'yi sattırıp daha büyük daha gösterişli bişey aldırmaya çalışıyor, hatta bende para vereyim güzel bir GT 250 R alalım diyo. Bense biraz daha tecrübelenip er6n yada gt250r alma peşindeyim. SS te artçı olmak zor tabi o yüzden er6 bir adım önde bana kalırsa...
    Oldjack bunu beğendi.

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Kız arkadaşını değiştir. Motorun kalsın. İleride çoook pişman olursun.
    Oldjack bunu beğendi.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Sevgilisi olan da olmayan da ne güzel sıkmış öyle.. Evlenilcek hatun bulmuşsun, ne onu ne kendini manyak et. Kız da haklı abi, burası Türkiye. Ortam bu kadar nane olmuşken, motor alınır hatunun sıfırını bulmak zor.

Benimki de karşı çıktı başlarda ama araştırdığımı, üzerine ne kadar düştüğümü, ne kadar çok motosiklet almak istediğimi görünce değişti fikirleri.. Alsan da gezsek ufak ufak dior. Sabır dilerim sana. İnsallah ikiniz için en güzeli olur..
    Oldjack bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı burak33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler şimdi kazin ayagi oyle degil ..yillarini verdigin bi iliskiyi oyle caaaat diye bitiremez veya dann diye masaya vuramazsin ..hocu benimkide oyleydi..onunla hayaller kur ve hayallerde hep yalniz ol ;),gerekliliginden işin hizinda seklinde degilde ekonomisinden,rahatligindan bahset
    Ahanda benim taktik...
    Oldjack bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce kendilerine öğüt verin. Sonra uslanmazlarsa, kendilerini yataklarda yalnız bırakın. Yine dinlemezlerse, (Hafifçe) döğün. Size itaat ettikleri takdirde kendilerini incitmeye bir bahane aramayın.
    MotorKafa ve Oldjack bunu beğendiler.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce kendilerine öğüt verin. Sonra uslanmazlarsa, kendilerini yataklarda yalnız bırakın. Yine dinlemezlerse, (Hafifçe) döğün. Size itaat ettikleri takdirde kendilerini incitmeye bir bahane aramayın.
    O motor konusu değildi galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgilisi olan da olmayan da ne güzel sıkmış öyle.. Evlenilcek hatun bulmuşsun, ne onu ne kendini manyak et. Kız da haklı abi, burası Türkiye. Ortam bu kadar nane olmuşken, motor alınır hatunun sıfırını bulmak zor.

Benimki de karşı çıktı başlarda ama araştırdığımı, üzerine ne kadar düştüğümü, ne kadar çok motosiklet almak istediğimi görünce değişti fikirleri.. Alsan da gezsek ufak ufak dior. Sabır dilerim sana. İnsallah ikiniz için en güzeli olur..
    Teşekkür ederim sabırla propagandama devam ediyorum tabiki kırıp dökmeden olduğunca dikkatli ve saygı ile devam ediyorum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kız arkadaşına motosiklet kullanmayı öğret bence
    Eğitime götürmek geçiyor içimden hatta 2 motor hayallerim var hep . Ekipman bakıyoruz şu sıra biraz daha önyargıları kırıldı sanki ben yanında olmazsam binemezsin seni beklerken deliremem demeye başladı o bile yeter.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)