Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Yağmurlu Havada Motosiklet Kullanılırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    arkadaşlar bölgeden bölgeye iklim şartları da değişiyor, sahil kesimde yaşanan kış ve karasal iklimde yaşanan kış mevsimi arasındaki farklar da etken..
    bu yüzden binilebilir ya da binilemez diye kesin bir yargı ortaya atmak çok da sağlıklı değil..
    Yağmurda motosiklet kullanılır mı? kullanılmaz mı orasını bilemem, ama mecbur kullanıyorsun ulaşım aracı olarak kullanıyorsan şayet altındaki motosikleti..
    yani sabahında kuru havada geldiğin motosikletini akşam işyerinin önünde bırakamıyorsun mecburen..

Bu arada birde tünellerin içlerinde ya da şehir içi yollarda yolun eğimli yerlerinde biriken derin su birikintileri de tehlikeli oluyor,
    kimi zaman su birikintisinin içerisindeki kasisler kamufle oluyor..o yüzden yağmurlu havalarda su birikintisinin içinden geçmek durumunda kalıyorsanız,
    çok aşırı dikkatli olmakta fayda var, panikleyip de frenlere asılmak durumu daha da vahim hale getiriyor, (lögar kapağını bile açık bırakabiliyorlar sokak ortalarındaki, ya da bir gün öncesinde toprakta kazı çalışması yapıp öylece bırakabiliyorlar hiçbir uyarı ve ikaz olmadan, bunlar hiç ummadığınız anda karşınıza çıkabiliyor )

Yanınızdan ve karşı şeridinizden geçen araçların sıçrattıkları su bir fıskiyeden farksız oluyor, gayet tabi kendi motosikletimizin sıçratmış olduğu su da cabası..
    Birde eğer karşınızdan büyük bir araç geçiyorsa, akıllara ziyan zaten sıçrattığı sudan kafayı bile dengede tutarsanız ne ala, arabada bile
    çoğu zaman böyle bir durum olduğunda silecekler savunmasız kalıyor.. o yüzden çok yakınlarında durmamak gerekiyor.

ıslandığınızda otomatikman soğuk hava ile birleştiğinde hareket kabiliyetiniz de yavaşlıyor, yani parmaklarınızı istediğiniz gibi kontrol etmeniz de zorlaşıyor.
    En azından ben eldivensiz kullandığım için durum bende böyle cereyan ediyor.. (eldivensiz kullanılır mııııııı? hezeyanlarını duyar gibiyim, evet kullanılıyor ,
    ama artık yaşım ilerlediği için midir nedir, artık ciddi ciddi ellerimin aşırı üşüdüğünü farkediyorum, eldivenle kullanmaya çabalayacağım, düşüncesi bile kilitlenmeme neden oluyor niye bilmem ) Motosikletin tepkileri kadar sürücüsünün tepkileri de çok önemli.

Karda kışta kullanan kurye arkadaşlara gelince Allah'ım belayı kazayı uzak tutsun (tabi tüm araç kullananlardan da), onlar içinde o kadar kolay değil, işyerim GOP da iken meşhurdur filistin yokuşu, kayan eden birçok arkadaşa tanık oldum ve inanın bana sorsanınz onlarda kesin binilmez derler..yahu bırakın motosikleti, arabada bile ilk çalıştırmaya başladığınızda direksiyonu tutmak bile insanın elini donduruyor ilk üç beş dakika içinde.. yani en azından ben öyleyim.. Üşütücü geliyor bana
    MetinK. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    pantolon konusunu yağmurluk ile çözemedim. yağmurluk pantolonları yürürken torba gibi üstünüzde çok zorluyor sizi, motora binince de paçalar açıkta kalıyor, sonra da afedersiniz tam olmayacak yerden patlıyor. kaç kere iç çamaşırım ıslandı ben de henüz goretexe para vermek istemediğim için gittim hein gericke pantolon aldım. satıcı yüzde yüz su geçirmez diyemiyorum dedi ama araştırmıştım, almadı geçen kış boyunca. firmaların kendi nefes alabilir kumaşları var. kısa mesafe sürüşler için yeterli. dainesse d-dry gibi... tavsiye ederim.
    MetinK. bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Kullanılır.Ancak kuru zemin ile aynı şekilde kullanılmaz.Daha tedbirli olmak kaydı ile ıslak zemin teknikleri uygulamak gerekir.Mesela ani gaz açma ve fren yapma eylemlerinde kaçınılmalıdır.Diğer araç sürücülerinin yapacağı hataların artacağının bilincinde olunmalıdır.Kıyafet tedbiri alınmalıdır.Ben yaz kış kullandırım.Kışın tulumumu giyer öyle sürerim.
    MetinK. bunu beğendi.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    kar/kış lastiği diye etkili bir şey var mı ki motor için? ben görmedim.. çivili lastiklerden bahsetmiyorum tabi
    irc winter grip var. hiç de yağmurda karda kışta ekstra bir özelliği olduğunu sanmıyorum...

iyi kullanılmasın motokuryelerde kışın aç kalsın neden kullanılmasınki sadece hızın biraz daha düşük olsa yeterli bide lastiğin kabak olmasın ani hareketler yatmalardan kaçınırsan her türlü binersin kaldıki çoğu kişi yerler buz olmadıkça karda bile biner bende dahil geçen sene en fazla 3 gün çıkmamışımdır motorla
    MetinK. ve Ahmanamra bunu beğendiler.

Alıntı yucelgsm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi kullanılmasın motokuryelerde kışın aç kalsın neden kullanılmasınki sadece hızın biraz daha düşük olsa yeterli bide lastiğin kabak olmasın ani hareketler yatmalardan kaçınırsan her türlü binersin kaldıki çoğu kişi yerler buz olmadıkça karda bile biner bende dahil geçen sene en fazla 3 gün çıkmamışımdır motorla
    Böyle Yorumlar Görmek istiyoruz:D

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Kaliteli bir lastik, motobot ve azami dikkat ile yağmurda motosiklet kullanmak çok zevkli..
    MetinK. bunu beğendi.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Düşük vites biraz yüksek devirde yağmurda kullanmaya yardımcı olur. Yavaşlamalarda motor freni daha etkin olur böylelikle.
    Tabi ıslak zeminde en önemli şey önceden tedbir almak. Eğer ilerideki araç önüme atlar mı diye düşündüğünüz anda, normalden daha önce gaz kesmeli manevra için düşünmeli veya frenleme yapılmalı. Çünkü kuru zemine göre motorun durması çok farkediyor.
    MetinK. bunu beğendi.

Ben böyle soguk havalarda erzurum - bayburt gibi yerde nasıl sürerim motoru lastikleri hemen degişmeyi planlıyorum amaaaaa :

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    riksleri en aza indirmek için depreme dayanıklı evinizde kafeinsiz kahve içip gazete okumak icabeder.
    bunun üzerine yapacağınız her eylem minik riks faktörleri doğurur.
    motosiklet kullanmak bu anlamda epey riksli bir girişim olacaktır.
    heleki yağmurda karda.
    cemolos bunu beğendi.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Kesinlikle kullanılır. Dedikleri gibi yerler buz olmadıkça her hava koşulunda biraz daha tedbir ile çok rahat kullanabilirsin ve yağmur sürüşüde gerçekten zevklidir . Ama tipiyi tavsiye etmem Gözünü bile açamıyorsun. Dedikleri gibi arkadaşların. Ani hareketlerden kaçın, lastiklerinin havalarını kontrol et, koruma ekipmanlarını giy çık yola adamlar kutuplarda geziyo
    MetinK. ve search16 bunu beğendiler.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    Artık yok, şimdilik arabaya biniyor
    Valla dediğim gibi, üşümüyorsan tatından yenmiyor. Yukarılarda bir arkadaş sormuş, yağmur damlalarını ne yapıyorsun diye. Kafayı hafif öne eğip sistematik olarak sağa ve sola çevirmem bütün damlaları vizörden uzaklaştırıyor. Dileyenler için parmağa takılan silecekler var yada silecek özellikli kışlık eldivenler mevcut.

Ahmanamra tipide ve karda daha zevkli oluyor aksine o trafikte herkes saatlerce trafikteyken sen en kötü ayaklarını sürüye sürüye varıyorsun eve. Geçen kış kar yağıp köprü kapandığında bile benim dandik çinlinin üstündeki lastiklerle işe gittim geldim. Yaşadığım tek sorun bir keresinde gaz telinin donarak takılmasıydı. Bunun dışında hiç bir sorun yaşamadım.
    MetinK. ve Ahmanamra bunu beğendiler.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Motosiklet üzerinde en sevmediğim hava yağmurlu hava. Hele öndeki araçtan gelen çamurlu su yokmu... Kaskın camı buhar olur, açarsın suratın çamur olur. Hiç bana göre değil. He şehir dışında çok kullandım yağmurlu havada ama şehir içi yok arkadaş ben almıyayım.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    abartan arkadaslar da olmasa neye gulecegız bılmıyorum
    bın guzel kardesım
    bu yazıyı yazan martın yagmur camurunda kocaelıden cıkarken saganaka yakalanıp gelıboluya vardıgında saganaktan kurtulamamıs bırıdır
    bu bır kac kez basıma geldı
    hudson robocop ve xrıder pantolon spıdı eldıven begere ıclık neopren yelek motorbotu gıyıp cıkıyorum yola ıslaklık sadece ayakkabıda oluyor

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ADAM gıbı fıkrınızı beyan edemıyor musunuz gencler?

karsıt goruslu ınsanları asagılayınca ne gecıyor elınıze?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Gayet güzel kullanılır.

Vizöre çarpan o damlalar,milletin deli mi acaba bu havada motosiklet kullanıyor bakışları,vizörü hafifçe açınca gelen o serinlik,sertçe çarpan damlalar,ardından arınan havadaki o güzel toprak kokusu pek keyiflidir.

Ancak doğru ekipmanlar ve maksimum derecede dikkatli kullanımla bu keyif yaşanabilir bir hal alır. Bunun aksi bir durum eziyettir,tehlikedir.
    Ahmanamra bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    gencler derken adam gıbı derken sızın de ne tarz sınır bozucu yazılarınız var blıyoruz goruyoruz bugune kadar yazmadıysam tartısmamak ıcındır
    sizin mesajlara bıraz dıkkat eden buralar benden sorulur ben herseyı bılırım psıkolojısıyle hareket ettıgınızı gorur

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gencler derken adam gıbı derken sızın de ne tarz sınır bozucu yazılarınız var blıyoruz goruyoruz bugune kadar yazmadıysam tartısmamak ıcındır
    sizin mesajlara bıraz dıkkat eden buralar benden sorulur ben herseyı bılırım psıkolojısıyle hareket ettıgınızı gorur
    cok gerıye gıtmeye gerek yok.3 mesaj onceme bakıyoruz.

"""miş. ben de dogrusunu ogrendım an ıtıbarıyle...""" gordugun gıbı herseyı bılırım dıye bır hayat gorusum hıcbır zaman olmadı. ama toplum ıcınde nasıl konusulacagını bılıyorum en azından.umarım siz de en kısa zamanda bu olgunluga kavusursunuz...

yukarıdakı cumlemde kırıcı oldugunuzu belırtmeye calıstım.cunku 1 degıl 2 degıl.herkes gıydırıyor.goren de herkesi capırossi sanacak sitede.

yok su motorcusuymus.yok motoru haketmezmis.yok bunlar olmasa neye gulecek mısız?

laflara bak...

100kmh ıle yagmurda nasıl gıdıyorsunuz mesela?
    vızor kapalı mı acık mı? acık olsa spreyden goremezsın. kapalı olsa damlalardan goremezsın. yanı ılla kı yavas gıdeceksın kı gozlerı kırparak anca.
    e yavas gıttın. e5 gıbı zalım dolu bır trafıkte gozgozu gormuyorken seyretmek neyın cabası? ozgurluk? macera? bence eziyet...

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    motorun tarzına bağlı bol nikelajlı çhopper ın varsa 5 dk lık motor keyfi 2 saatlik temizlik işkencesine dönüyor

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    kullanılır, Kullanıyorum
    MetinK. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)