Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Yağmurlu Havada Motosiklet Kullanılırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesafe oldukca kısa ok. pekı guzergah? valla benım yemez e5e felan cıkmak. ama duserse fazla zarar almayacak, demır korumalı naked vs kullanırım en kotu.ama bu da dedıgım gıbı guzergajha baglı. motoru gectım gorus mesafesı dusuyor. gozunuzu acamıyorsunuz. her an ondekı anı fren yapsa dusecegım hıssıyatı. bı kere yagmur altında kaldım rr ıle. allah bı daha yasatmasın o stresi yani...
    Güzergah Kötü Bak Genellikle Tırların Olduğu Bir Bölge Şuanda Araçla Gidip Geliyorum.Giderken Yollara Bakıyorum Bir Viraj Var Kayıp Düşşen Büyük İhtimal Tırın Altında Kalıcan Yada Bariyerlerde Kaburgaları Kırıcaksın.Büyük Araçlar Tırlar Mikserler Vs. Yavaşta Gitmiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Geçen kış boyunca yağmurda çok kez motosiklet kullandım. Zevkli evet, ama vizöre gelen damlaların görüş alanını kısıtlmasına bir türlü alışamadım, devamlı silmek gerekiyor vizörü. Bir takım sprey gibi şeyler var sanırım yağmur damlasının vizörden akmasını sağlıyormuş ama denemedim bilmiyorum. Varsa kullanan bir arkadaş yorumlarını duymak isteriz.
    MetinK. bunu beğendi.

jook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL650XT
    bi aralarda ''köprüden geçerken rüzgar bizi uçurur mu?'' yada köprüden geçmek beni korkutuyo gibi başlıklar vardı,yahu arkadaşlar yağmurlu havada motor kullanmak bu kadar abartılcak bişe değil bunu abartanda motora binmesin,kimse üstüne alınmasın bu ve benzeri durumları abartan kişilerin genelde bi de arabası olur dötü yemedimi ona biner... Bu tiplere yaz motorcusu denir(altındaki motorları da haketmezler o da ayrı bi konu)defalarca kalite yoksunu bırakın lastiklerini kıçını başını hiç birşeyi olmayan motorlarla yağmurda sürüş yaptım,yağmurlu havada 1 gerekirse 2 vites aşşada motorun vericeği refleksi bi kaç saniye önceden tahmin ederek en sağ şeritten tıngırı mıngırı yol alırsın bu kadar basit
    MetinK. bunu beğendi.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar bende bu kış bir kurye gibi diyim motoru kullanmak istiyorum kaskım war ekipmanları hangi marka önerirsiniz mont pantolon eldiven haricinde bu baf olsun yüz maskesi termal giyim gibi neler war birde 4 mevsim alsam kışın sorun yaşarmıyım yoksa tam kışlıkmı alayım kurye abiler yazarsa iyi olur full ekipman alsamda kışın üşürmüyüm veya ıslanırmıyım yani illaki bi sıkıntısı olurmu ?

Alıntı jook adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi aralarda ''köprüden geçerken rüzgar bizi uçurur mu?'' yada köprüden geçmek beni korkutuyo gibi başlıklar vardı,yahu arkadaşlar yağmurlu havada motor kullanmak bu kadar abartılcak bişe değil bunu abartanda motora binmesin,kimse üstüne alınmasın bu ve benzeri durumları abartan kişilerin genelde bi de arabası olur dötü yemedimi ona biner... Bu tiplere yaz motorcusu denir(altındaki motorları da haketmezler o da ayrı bi konu)defalarca kalite yoksunu bırakın lastiklerini kıçını başını hiç birşeyi olmayan motorlarla yağmurda sürüş yaptım,yağmurlu havada 1 gerekirse 2 vites aşşada motorun vericeği refleksi bi kaç saniye önceden tahmin ederek en sağ şeritten tıngırı mıngırı yol alırsın bu kadar basit
    Gayet Mantıklı.İşlemleri Halledip Aklımdaki Motoru Ve Ekipmanları Alayım.Teşekkürler Hocam Fikrini Paylaştığın İçin.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı jook adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu abartanda motora binmesin,kimse üstüne alınmasın bu ve benzeri durumları abartan kişilerin genelde bi de arabası olur dötü yemedimi ona biner... Bu tiplere yaz motorcusu denir(altındaki motorları da haketmezler o da ayrı bi konu)
    125lik otorıte konuştu. dağılın.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125lik otorıte konuştu. dağılın.
    600lük otorite dağılmamızı buyurdu. Dağılalım.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    beyler martta almıştım bahar yağmurları boyunca kullandım bir sıkıntı yaşamadım tek gerekli olan şey dikkat...
    şimdi söde sezon bitiyor diyorlar ben yeni aldım motorumu hedef 365 gün kullanmak :D
    MetinK. ve utkan35 bunu beğendiler.

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    peki yağmurlu havada asfaltda cross motor kullanmak ? :D bende var ve kullanmayı düşünüyorum sizce nasıl olur ? kullanılır mı ?

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600lük otorite dağılmamızı buyurdu. Dağılalım.
    1. bunu abartan motora bınmesın
    2. .otu yemeyen arabasına bıner
    3. altındakı motoru da haketmezler

cumlelerınden sonra kendımı ezık hıssedıp bunu soyledım. buyurma degıl buyurma karsısında aynı hıssıyatlara sahıp kardeslerıme dagılırsak ıyı olur serzenısıydı...

ne de olsa sezonluk motorcuyuz bız ya? bılmıyoruz yagmurda kullanmayı.

cesaret ıle aptallık arasındakı ınce cızgıyı farketmek lazım... lastıgınız frenlerınız vs yagmurda kullanmaya uygun degılse, bıle bıle ladestır yagmurda asfalt motoruna bınmek...

ısbu yuzden bu sıtede yuksek hacımlı motor baslıklarında yeller esıyor. seviye dusuk maalesef. su " bısey olmaz la bıze " kafa yapısından kurtulmak lazım...

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Mecburiyet varsa kullanılır ama zevk için kullanmam doğrusu fren mesafesi ve virajlarda maksimum dikkat gerektireceği gibi kaskın buhar yapması ve yağmur damlalarının görüşü azaltmasınıda göz önüne almalısın
    MetinK. ve wolrath bunu beğendiler.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gece vakti yağmurda, ayağım yere değmeden 200km gittim defalarca. Çok da zor olmuyor hatta keyifli bile
    MetinK. bunu beğendi.

garabel67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125, CBR 250R, VFR 800, Tracer 700
    Cuma akşamı ybr'mle saat 21.45'te Zonguldak'tan Safranbolu'ya yola çıktım, yağmur yağabilir diye endişeliydim yanıma yedek olarak yds ayakkabı+ çorap aldım, üstüme de giydim deri ceketi çıktım yola. Giderken yağmura yakalanmadım ama sadece giderken ... Cumartesi günü yani dün akşam üzeri geri dönüş yolunda bardaktan boşalırcasına yağan yağmura yakalandım. Yeni başladığı sırada mola verdim sakata gelmemek için, hemde pantolonun üzerine büyük çöp poşetlerinden sardım üzerinde zaten ceket vardı, sonra yola devam ettim baktım ayakkabılar su koyverdi yavaş yavaş su almaya başladı akabinde bir mola daha topcase'deki yds'yi ve yedek çorapları aldım hemen bi değişim yaptım yani pek âlâda biniliyor yağmurda. AMMA VE LAKİN özellikle virajlardaki su birikintilerine dikkat edeceksin ve kendine güvenmiyorsan çıkmayacaksın yola. Yeterli tecrübe edinmeyi söylemiyorum bile...
    MetinK. bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Tehlikenin buyugu yine arac suruculeri .
    Gorus mesafe ve alanlari azaldigi gibi , kotu havalarda yolda motosiklet olmayacagini dusunuyorlar .
    Onun disinda biraz daha tedbirli ve dikkatli olmaniz yeterli.
    Tum araclarda oldugu gibi hizinizi ve konumunuzu hava ve yol sartlarina gore ayarlamaniz gerekir .
    Cok abartilicak bir durum degil ama mecbur kalmadikca sehir icinde kullanmaktan kacinirim . Heleki e-5 e-6 gibi sehir icinde ve hizli yollardan .
    MetinK. bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Biz de 3 motor İstanbul'dan Akyazı'ya gittik dün.
    İzmit çıkışına doğru yağmur başladı.
    Giderken ve dönerken çok sürdük yağmurda. En zevk aldığım sürüşlerden biriydi. Ben çok eğlendim.

Tam da kış arifesi çok iyi oldu bu seyahat. Yağmurda kullansam mı kullanmasam mı hep soru işaretiydi. Tırsıyordum biraz.

Yazın belediyelerin ağaç sulamasındaki yerlerin kayganlığı gibi değil olay. Gayet güzel gidiyorsun.
    MetinK. bunu beğendi.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    mont ve kask hariç su geçirmez hiçbirşey yokken üstümde 60 km donuma kadar ıslanarak bile kullandım.hemde 150cc ile

motorun gidebildiği yolda kullanırım sorun yok
    MetinK. bunu beğendi.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Geçtiğimiz bütün kış kullandım ama hala hayret ediyorum nasıl kullandım diye kendime... Mecburum kullanmaya hem eve gidebilmek için (oturduğum yere gelen otobüs çok ters yerden kalkıyor, toplu taşıma ile gitsem dünya masraf, motorla 20 dkkda evime varıyorum, toplu taşıma ile 1,5 saatte anca varırım sanırım, önce minibüse binmek için yürüyeceğim sonra minibüsten inip tramvaya bineceğim, sonra yetişebilirsem otobüse binip öyle eve varacağım)

Bu kış devam binmeye... iyi bir yağmurluk yada su geçirmez kıyafet edinmek gerekiyor, yoksa gerçekten zor...
    MetinK. bunu beğendi.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    ben tatlı su motorcusuyum yağmurda araba ile işe gidiyorum yağmurda en sinir olduğum konu arabaların tekerlerin özellikle kamyonların tekerlerinden kaska üstüme çamurlu su fırlatmaları oluyor bir ara heryeri kapalı motor yapmışlardı bu tam bana göre

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    geçen sene kar yağdığında, sabah karda motor sürüyorum yuppi nidalarıyla işe gitmiştim. iş dönüşü ise yerler buz ve kar kaplıydı. motor gitmiyordu zincirlikuyudan ümraniyeye iki ayağım neredeyse yerde gittim. servisle gidenler 9 da eve varmışlardı bense 7 buçuk gibi

yağmurda iyi lastiği olan, yağmur/kar lastiği olan, tecrübesi olan için yağmurda sürüş sıradan bir şeydir.

ama belki de her motorcu gibi ilk yağmurumda, yağmurda motor sürülmezmiş demiştim. sonra anladım çok da güzel sürülüyormuş üşütmeyen, su gerçimez ekipman şart.
    MetinK. bunu beğendi.

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Su geçirmezlik için; mont üstü torba yağmurluk, pantalon üstü poşet dışında bir önerisi olan var mı?

Sürüşü zevkli de ıslanması pek zevkli değil. Etkili ve kalıcı bir çözümü olan varsa dinlemek isterim. Özellikle pantolon konusunda...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)