Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 250 cc 4 silindir 40 bg racing

Katılımcı sayısı
27. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet Alırdım ve Çok Satardı

13 48.15%
  • Hayır Almazdım ve Az Satardı

14 51.85%

250 cc Racing

Motovento
    REKLAM ALANI
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    evet arkadaşlar 250 cc sekmentindeki seçenek sıkıntısını az çok biliyoruz. sürekli ortada dönen veya tutulan bir kaç motor var cbr 250 tek silindir gtr 250 v çift silindir gibi racing tarzı motorlar.
    sadece bir anket yapmak istiyorum genel görüş nasıl ? anket sorumuz eğer adı büyük olan firmalardan herhangi biri 4 ( dört ) silindirli enjeksiyon lu 40 (kırk) beygir gücünde racing bir makine üretse ve fiyatıda 15.000 tl olsa bu makinayı firma satabilirmiydi kullanıcıların tercihi bu makine üzerinde olurmuydu ?

yorumlarınızı eksik etmeyiniz !
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    4 silindir 40 beygir 15 bin gibi bir fiyat başlı başına epic fail olur yani hem olmaz hem satılmaz.250 cc motoru türkiyede kolay kolay 15 bin gibi bir fiyata satamassınız.İsterse litrelik olsun 4 silindir 40 beygir kimse çıkarmaz o dediğin olmaz yani Türkiyeye gelmiyor ama sizin bu düşünceleriniz dünya çapında denenmiş şeyler zaten araştırın ne kadar farklı karakterlerde motorlar üretilmiş ancak sağ kalanlar piyasada mevcut veya kar marjını bu modeller sağlamış.
    zaferkarizma bunu beğendi.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer adı büyük olan firmalardan herhangi biri 4 ( dört ) silindirli enjeksiyon lu 40 (kırk) beygir gücünde racing bir makine üretse ve fiyatıda 15.000 tl olsa bu makinayı firma satabilirmiydi kullanıcıların tercihi bu makine üzerinde olurmuydu ?
    2 silindir 33 beygirlik ninja 250 zaten 15000 civarında şu an
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam tarif ettiğiniz motosiklet bir zamanlar piyasaya çıkmıştı.Aslında 80 lerde ve 90 ların başında 4 büyük Japon'un hepsinde bu tarz 250 cc motosiklet vardı.Sonra ne oldu ne bitti hepsi 30 bg altı 250 cc lere yöneldi.Büyük ihtimalle benzin tüketimi,egsoz gazı regülasyonu,bazı ülkelerde olan başlangıç ehliyetinin belli beygir gücüne kadar kullanıma izin vermesi,4 silindirli blokların maliyeti gibi etkenler etkili olmuştur tahminimce.
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Honda_CBR250

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Başlangıç için uygun olmaz, cc büyütenler de listesine bile almaz. Gereksiz olur.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Cbr 250 RR varmış eskiden Youtube'da videosu vardı. Konuya dönecek olursak ben almazdım madem 4 silindir alıyorum 600 cc alırdım.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    evet alırdım dienler den hiç yorum gelmemiş

delidoktor96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 düşük cc adı üstünde 4 silindire ve 40 kusur ve üstü beygire hiç ihtiyacı yok bende

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Yapılamaz kavramı değil elbette ancak bu teknoloji ve verimlilik aranan çağda o motor talep görmüyor ki satılmıyor artık.

delidoktor96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılamaz kavramı değil elbette ancak bu teknoloji ve verimlilik aranan çağda o motor talep görmüyor ki satılmıyor artık.
    Kesinlikle doğru.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir.
    Motor Tutkusu olan Fakir Öğrenci

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Güzel ses ve atiklik isteyen, bunun yanında düşük vergi vermek isteyen bilinçli bir kullanıcının ikinci motoru neden olmasın?

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    herşeyin başı maliyet. yoksa üreticilerin egzos emisyonlarını veya yakıt tüketimini çok da düşündüklerini sanmıyorum. alıcısını bulsunlar bugün yaparlar. ama maliyet yüksek olacaktır. 250cc olması onu ucuz yapmaz nihayetinde 4 silindir olacaksa muhtemelen abilerinin teknolojisini kullanan benzer bi bloğa sahip motorla gelir. ki bu da hemen hemen sadece silindir piston ve silindir kapağı vs gibi parçaların sadece ebatının küçülmesi demek bu ise maliyeti işçilik ve üretim süreci açısından değil ancak kullanılan malzemenin ebatı gramajı bakımından düşürebilir ancak ki bu da çok büyük rakamlar olmaz. o yüzden abilerinden bir kaç bin liralık farkla piyasaya sürülecek bahsettiğiniz nitelikteki bir makina beklenen satışları yakalayamaz. üretici de kazın gelmeyeceği yerden tavuğu esirger ve üretim bandını yenilemez. ha üretilse alan olur mu? evet olur. kim alır, çeviklikte gözü olan e biraz da ekonomik olsun deyip 2XX km li hızlarda da aman hiç gözüm yok diyen alam alır. iyi de yapar.
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler