Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çelik çant yalpalanma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    alper_sahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 200
    zor durumdayım dostlar..

havaların yağmurlu olduğu geçen hafta üniversite kaydı için motorla 40km yolculuk edip HEREKE ye gitim geldim iki sefer. bu yolculukların bir tanesinde arka teker havası inikti güzel inikti Acemilik işte bende lastiğim aşınmış böyle daha iyi yol tutar diye şişirmedim 12 psi civarında teer basıncı çukurlara girdim tabi büyk değil ama orta düzey bi çukura girdim.

arkadaşlar şuan arka tekerde yalpalanma var bazen hissedilmicek düzeyde bazen de baya 8 çizer gibi gidiyorum.

motoru sehpasına alıta elimle tekeri döndürdüğümde teker her turda sol tarafa çekiyor gözle görlür biçimde bir sorun olduğu belli

motor rks titanic 200 jant çelik döküm bu jant yamulabilirmi yada jantın içindeki rulman denilen cisimlerden kaynaklı olabilirmi ..

kocaeli izmitte iki motor tamircisi var bildiğim

Biri Sofuolu Motor 8 aradıımda adam küfür eder gibi yanıt verdi soğuttu beni )

iki Şişman Motor 8 adam jant düzeltme yapmıyorum , rulman değişimi falan yaparız dedi.

ben ne yapayım nereye gideyim arkadaşlar ya maaşımı alıp yeni lastik alıcaktım şimdi birde başıma jant işi çıktı iyimi

Janta baktım yamukluk kırık çatlak yok en azından gözle görlür bişe yok siz ne tavsiye edersiniz dostlar çıkmazdayım

bu arada ara dişli ile jant arası boşluk değilde ufacık bir oynaşma var yani dişli çok az dönüyor öyle janta geçiyor kuvvet jantı tutup sallamaya çalıstığımda ise çok minik bir boşluk hissedyorum ama 0.2 mm gibi bir boşluk rulmanda ama emin değilim sorun nedir nasıl çözülür kime gitmek faydalı olur..

Şişman motor kocaelide jant düzeltme işini yapan yok dedisiz ne diyorsunuz y,ne bana 450tl mi geldi sıfır arka jant durumumda yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    jantın yamulmuştur git yeni jant al bidahada dikkat et bende senin gibi bi çukuru önemsemedim az kalsın ne amortisör kalcaktı ne jant 2 saat kendime gelemedim sonra baktım bişe yok

sadeceo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 cc abooovv ...

Çözümü yukarıdaki teker takozunu değiştirmek kardeşim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)