Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Benzine Büyük Zam!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Bir önceki zamlarda tv de bir klasik olan "benzin zamlarından vatandaş nasıl etkilendi ? " adlı belgeseli izlemiştim yandaş kanallardan birinde. Tabii ki de herkes tepkili. Bunun en hafif olanlarını yansıtmışlar tv ye. Aralarından bir arkadaş " bu zam değil ülkenin geliştiğinin göstergesi farkında değilmisiniz ? " demişti. ( ne yazık ki gerçek ) Şimdi ben o adam ve onun gibi diğer insansılar ile bu memlekette yaşıyorum ve aynı yollarda araç kullanıyorum. Herkesin dediği gibi sus payı indirimlerden de bıktım zamlardan da. Artık gerçekten ama gerçekten çok sağlam bir değişikliğin olması gerekli.

Eklemek istiyorum. Önceki o zam gerçekleştiğinin ertesi günü benzin aldım. Pompacı adama ( ağzını arama amaçlı ) sordum. "Size içeriden dedikodu gelmiyor mu hiç indirim falan diye ? " dedim. Arkadaşın orjinal cevabı " hepsine alışacaaaaz abim sorun yok". Verdiğim cevabı anlamayadı tabii. ( sağlam laf geçirdim sinirimden )

Neyse işin şurasındayım. Bu zam gelir , diğeri gelir ( elbet gelecek ) diğeri gelir ..... Durmasını istiyorsak (ki biz istiyoruz ama o ismi lazım değiller istemiyor ) lütfen ama lütfen uyanın ey insanlar , artık yeter !. ( sözüm tabii ki de bu başlığın dışındaki at gözlüklü bireyler için. )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikerim bi direk tepesinde rüzgar gülü, hiç olmadı bi güneş paneli alırım da gene %200'ü vergi olan elektrikten almam Gerçi bu sefer de gominist terorist faşist dadaist sürrealist kemalist troçkist deyip el koyabilirler direklen panele
    Onun da vergisi var ki :D Var mı öyle bedava elektrik üretmek ;)

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    böyle uyuyan bir millet yoktur herhalde. trafikte kıyamet gibi araba vr yine. bizim millet havayı seviyor. 2 ay önce sattım arabamı ve almayıda hiç düşünmüyorum.mtr sikletimide 1 ay sonra garaja kapatıcam. seneye yaza binicem . çünkü çok sinir bozucu bir olay bu ne dir bu ya böyle bir şey olabilir mi .bugün batan yunanistanın gelir sviyesini bile yakalayamadık.yunanistanda bile asgari ücret bizden fazla. bide herşey ucuz. örnek etin kilosu 7 euro... dur diyen yok. sağıyorlar milleti.maaşlar zam yok ama herşeye var. denge bozuldu ama umurlarında bile değil.aç millet aç.

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikerim bi direk tepesinde rüzgar gülü, hiç olmadı bi güneş paneli alırım da gene %200'ü vergi olan elektrikten almam Gerçi bu sefer de gominist terorist faşist dadaist sürrealist kemalist troçkist deyip el koyabilirler direklen panele
    kendi elektiriğini ancak bahçe aydınlatması için çaktırmadan üretirsin. yoksa sistem şu şekilde, sen elektiriği üreticen- devlete satıcan sonra aynı elektiriği devlet sana tekrar satıcak. eğer ürettiğin miktar kullandıgından fazlaysa aradaki farkı devlet sana ödüyor yani ürettiğin elektriği kendin kullanamıyorsun. yalnız ben büyük çaplı düşündüm. alaçatıdaki rüzgar gülleri misal olarak.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)