Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet için yaş sınırı 16

Motovento
    REKLAM ALANI
    furko2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    http://gundem.milliyet.com.tr/karayollari-trafik-yonetmeligi-nde/gundem/detay/1754751/default.htm

Böyle bir düzenleme gelmiş.Yalnız burda motosiklet kullananlar için verilecek M,A1,B1 17 den 16 ya indirildi diyor.ama motosiklet ehliyeti A2.16 yaşını dolduran ehliyet alabiliyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    zaten ortalık ehliyetsiz çoluk çocuk kaynıyor bide bu veledlerlemi uğraşacağız sonra yok çocuk motor kazasında öldü buyur....

Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten ortalık ehliyetsiz çoluk çocuk kaynıyor bide bu veledlerlemi uğraşacağız sonra yok çocuk motor kazasında öldü buyur....
    Bence gayet iyi.motosiklet sevdası genellikle 12-16 yaşında başlıyor.alıyorlar altına motoru kullanmayı bilmeyip kaza yapıyorlar.şimdi en azından kullanmayı öğrenecekler.
    cihangir151 ve utkan35 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Benim çevremde de aynı 16 yaşında başlıyor 18ine girmeden bitiyor ....

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    yakında görürüz 16 yaşındayım 600 mü? 1000 mi? diye konu açanları.
    The Machine bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bence motor binmek yaşla değilde ilk önce otomobil kullanıp en az otomobilde 5 yıl tecrubeden sonra motosiklete izin verilmelidir çünkü acemi arkadaş hiç olmazsa motosiklete göre daha güvenli olan 4 teker araç ile trafik kurallalarını öğrenip trafik tecrubesini artırmalı sonra motosiklet kullanmalıdır o zaman daha sağlıklı motosiklet kullanır diye düşünüyorum.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Düzenlemeyi düzgün okuyun A1 ehliyet alıcaksın 50cc'e kadar motor sürebileceksin. A2 almak için en az iki yıl A1 ehliyetine sahip olman gerekiyor.

Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Biri bu konuya açıklık getirsin 16 yaşını dolduran motosiklet kullanabiliyor mu?yoksa 16 yaşını bitiren a1 alıp 2 sene sonra mı a2 alıyor?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olmaz haberi okuyamadim ama 16 yadindaki birine ehliyet verilmez

Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Alıntı furko2424 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri bu konuya açıklık getirsin 16 yaşını dolduran motosiklet kullanabiliyor mu?yoksa 16 yaşını bitiren a1 alıp 2 sene sonra mı a2 alıyor?
    Deneyim şartı

Ehliyetlerini bir üst sınıfa dönüştürecek kişilere deneyim kriteri getirildi. A sınıfı ehliyet alacakların ez az iki yıllık M, A1 ve A2, C, CE, D1, D1E, D ve DE sınıfı sürücü belgesi alacakların ise iki yıllık B ya da BE sınıfı ehliyetleri olacak. D ve DE sınıfı ehliyet almak isteyenler en az 24 yaşında olacak.

Alıntı furko2424 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 yaşinda bebelere ehliyet verin sonra yok şuraya girdi yok şuna vurdu yok şunun altında kaldi

peacgirl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakında görürüz 16 yaşındayım 600 mü? 1000 mi? diye konu açanları.
    Çok dogru tesbit Tebrikler
    Hayır Yani illa Romantik olalım diyorsa...
    GeL mum ışıqında Lastik Yakalımm

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    ooof of. 16 yaş daha hiçbirşeyin farkında olunmadığı yaş. iyi mi olur kötü mü olur acaba.

hayırlısı olsun
    birGarip..

Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneyim şartı

Ehliyetlerini bir üst sınıfa dönüştürecek kişilere deneyim kriteri getirildi. A sınıfı ehliyet alacakların ez az iki yıllık M, A1 ve A2, C, CE, D1, D1E, D ve DE sınıfı sürücü belgesi alacakların ise iki yıllık B ya da BE sınıfı ehliyetleri olacak. D ve DE sınıfı ehliyet almak isteyenler en az 24 yaşında olacak.
    A sınıfı ehliyet ne oluyor.A2 alan tüm motorları sürebiliyordu.A sınıfı yeni mi çıktı

Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    A1 < A2 < A olucak heralde A2 ye belli bir CC sınırlaması gelmiştir çıkar yakında.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Ne zaman kanunlara geçicek acaba bu ? 16 yaş küçük biraz...

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    doğru okuyun haberi
    Motorlu bisiklet ve motosiklet kullananlara verilecek M, A1 ve B1 sınıfı sürücü belgeleri için aranan yaş şartı 17'den 16'ya çekildi.
    Deneyim şartı
    Ehliyetlerini bir üst sınıfa dönüştürecek kişilere deneyim kriteri getirildi. A sınıfı ehliyet alacakların ez az iki yıllık M, A1 ve A2 sınıfı ehliyetleri olacak.

anladığım kadarıyla a2 almak için a1 falan alıp 2 sene kullanmak gerekiyor. 16 yaşında 600lük kullanma durumu yok yani

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    sanki bu yasa çıkmazsa 16 yaşındaki kimse motosiklet kullanmayacak ya da şimdiye kadar yaşı tutmayan kimse kullanmıyordu gibi düşünüyorsunuz. ağaç yaşken eğilir işte bırakın ehliyetini eğitimini alsın öyle binsin yoksa nasıl olsa binmek istedikten sonra ehliyetsiz binecek ona . en azından böylece A sınıfı ehliyetin alt sınıflara ayrılıp CC sınırlaması getirilmesi ile 18 ine gelen löp diye 600cc lik bir ss'a oturmayacak.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Merhaba abilerim ben biraz alındım benim yaşım 16.5 16 yaşındaki bebeler demissiniz hiçbirseyin farkında olunmadığı yaş demissiniz ben kaskın montun pantolonun eldivenin önemini biliyorum ben 1 senedir elektirikli motor kullanıyorum 1 kere kaskımı çıkarmadım 55 KM/H görüyor 10 KM/H ilede gitse kask takarım ne fark eder yani burda bilinçli kullanıclara biraz hakaret etmissinz
    yasin.33 bunu beğendi.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    sapla saman karışır burda ara sıra genelleme yapmış arkadaşlar 18 yaşında "yeni ehliyet aldım hayabusa ile başlasam olurmu" tarzı başlıklar sıkça görünce

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)