Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

benimde motorum çalındı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    alper_sahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 200
    çalmak isteyen çalar.. 200-300 lira verip kilit sistemleri falan filan alınacağına 120-130 liraya bi arkadaşımız takip sistemi geliştirmişti motosiklet için ucuz bi android telefon ve ek pil ile bunun maliyetide 130 tl civarı motorun iç kısımlarına konte ediyoruz en azından hemen haberimiz olursa parçalayana kadar bilgisayardan takip edebiliriz yada en son nerde sinyalin kesildiğine bakıp en azından bir yer tayini yapabilir polis ile baskın yapabilirsiniz çok daha güzel bir fikir bence..

Arkadaş KTM yi baya iyi saklamış ta sanki motoru 4-5 ay ordan çıkartmıcakmıs gibi koymus her akşam oyle bir yöntem ile sakladığımı düşünemiyorum 30dk o arabanın arkasına kilitleyip üstüne brandayı serim saklayıp çıkıp aniden bir yere gidilecek.. Hobaa bir daha çıkar gez gel tekrar koy sabah işe giderken tekrar aç falan baya ugraştırır yani ne biliyim abi motosiklet dediğimiz alet 200kg olan ama pahada 30 bin tl yi bulan bir alet yani hırsızların gözdesi kolayca parçalanabiliyorda polislerde araba kadar değer vermiyor motor hırsızlığına yani bence takip sistemi çok daha iyi

birde makasla kesilmeyen özel yapım metal zincirler var ancak oksijen kaynağı ile kesilebilen onlardan temin edip bağlayın tadından yenmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Alıntı yucelgsm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya o değilde ben öyle kalın bi zincir alayım dedim 1m kadar adam elindeki makasla çat die rahatlıklakırdı valla yani demem o ki çok sağlam bi önlem değil ama caydırıcı
    zincirden zincire farkeder tani, arkadaslar teknik bilgilerle konusmuslar zaten az yukarda bu meseleyi - ayrica yukardaki videoyu izlediysen pekte kolay olmadigini görürsün.
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    İşin ucunda arabayla çıkarken motorun arabaya zincirli olduğunu unutup sürüklemek de var
    forzaBJK bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    @alper_sahin; zaten ilk mesajimda belirtmistim calmak isteyen calar konusunu..
    • kaski cikar, gidona tak, anahtari cikar ve garajin kapisini ac 15 saniye
    • otomobil kapisini ac, el frenini cöz, arabayi 1,5 metre ileri al 15 saniye
    • motorsikleti arabanin arkasina cek 30 saniye
    • direksiyonu kilitle, frendisk kilitini tak ve arabayi motora yanastir, el freni cek 15 saniye
    • zinciri arka teker ve masadan gecir, arabanin ceki demirine kilitle 15 saniye
    • üzerine kabaca otomobilin arkasinda gözükmeyecek sekilde brandayi cek ve üzerine kartonu koy, kaski otomobilin icine koy, kapisini kilitle, garajin kapisini kilitle 30 saniye

ne yapti 2 dakika mi hadi 3 dakikami alsin, ama icim rahat olsun..

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biyerden kırılmaya veya bükülmeye karşı sertlik değerlerini öğrenebiliyormuyuz o zincirin Birde et kalılığı/çapı nedir aşağa yukarı sizin zincirin, yanımızdada taşiycaz sonuçta

Ben bi bakayım o işe, Tuzlada varsa Karaköyde de vardır, yani genellikle herşey oluyor

Grade 80, 8mm --- Kopma yükü 8ton, metresi 1,4kg.
    Grade 80 10mm. ---Kopma yükü 12,6ton metresi 2,2kg.

Grade 100, 8mm --- Kopma yükü 10,4ton, metresi 1,5kg.
    Grade 100 10mm. ---Kopma yükü 13ton metresi 2,3kg.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @alper_sahin; zaten ilk mesajimda belirtmistim calmak isteyen calar konusunu..
    • kaski cikar, gidona tak, anahtari cikar ve garajin kapisini ac 15 saniye
    • otomobil kapisini ac, el frenini cöz, arabayi 1,5 metre ileri al 15 saniye
    • motorsikleti arabanin arkasina cek 30 saniye
    • direksiyonu kilitle, frendisk kilitini tak ve arabayi motora yanastir, el freni cek 15 saniye
    • zinciri arka teker ve masadan gecir, arabanin ceki demirine kilitle 15 saniye
    • üzerine kabaca otomobilin arkasinda gözükmeyecek sekilde brandayi cek ve üzerine kartonu koy, kaski otomobilin icine koy, kapisini kilitle, garajin kapisini kilitle 30 saniye

ne yapti 2 dakika mi hadi 3 dakikami alsin, ama icim rahat olsun..

Arkadaşım valla süpermen gibi hızlısın. Sabah sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapıyorum:

1. Üstündeki brandanın alt bağlantı ipini çözüp, brandayı topluyor ve katlayıp torbaya koyuyorum.
    2. Brandayı kaldırdık ya, altında büyük beyaz bir çarşafla kapalı motor, fazla toz girmesin ve nemi çeksin diye. Çarşafı gerdiğim ve bağladığım çengelli iğneleri söküp, çarşafı toplayıp katlıyor ve çanta demiri üzerine koyuyorum. Bitti mi? Hayır
    3. Depo üstünü ve koltuğu kedi tırnaklarından ve darbelerden koruyan (örneğin dolu) peluşun iplerini çözüp, katlayıp çanta demiri üzerine bırakmış olduğum çarşafla beraber torbaya koyuyorum.
    4. İki adet yaklaşık 20'şer kg.lık, betonlu ve demir çubuklu, halkalı motorun ön ve arka tekerleğinde araçların motora sürtünme tarafında duran ve motora araçların yaklaşmasını önleyen birbirine galvanizli zincir ile bağlı (bu zincir kolay kesilebiliyor.Amacı sadece insanların sağa sola atmalarını engellemek) tenekelerin birisine tekerleğinden 8 mm.lik kesilemeyen ve masterlock kilitle bağlı zinciri açıyorum.
    5. Topcase'i takıyorum.

Bu arada, bu sıcakta terler tahmin edersiniz ki her tarafımdan akıyor Montumu giyiyor, dizliklerimi bağlıyor, eldivenlerimi ve kaskımı giyiyor ve motorun üstüne tünüyorum. Neden mi tünüyorum? Çünkü daha motora binemeden yorulmuş ve bezmiş durumdayım ve beni yolcu eden anneanneme el sallayarak marş yapıyorum ki o ne.. Motorun aküsü bitmiş ))) Evet iki sefer bu son noktada kaldım maalesef. Ayrıca evde her yerde motorla ilgili bir şey var. Kaskın biri bir yerde, diğeri başka yerde gözden uzakta. Mont kapı arkasında, dizlikler bir yerde saklı, topcase bir köşede, eldiven ve balaklava kaskın içinde, bakım ekipmanları divan altında.. Arabanın gözünü seveyim ya. Al ehliyeti ruhsatı, bas marşa çık yola Tahmin ediyorum ki çevremde hırsız varsa bile benim motoru çalmaya kalkacak kadar deli değildir. Ayrıca kediler bu kadar konforlu yer buldukları için kimi zaman bu örtülerin altında yer kavgası yaptıklarından çarşafı yırtık buluyorum. Motoru çalmaya gelen hırsıza o panikle saldırma riskleri var ki hırsız bana dava bile açabilir

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hey masallah, ben bazen (kisa mesafe icin) dizlik takacam, kaski giyecegim, eldiven vs usenip minibuse biniyorum.
    Sizin yaptiklarinizi okurken yoruldum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)