Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Koruma ekipmanlarının önemini anladım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı gökhan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    phradrel, eğer orada motoru yatırmasaydım önümde ki araca bodoslama girip uçabilirdim. Sence hangisi daha az zarar verir ? Maddi manevi 2 yönden bi düşün bakalım. A2 dosyam sürücü kursunda ve çıkarmadım. Motorun vizeside yeni bitti. Yatırmayıp araca arkadan çarpsaydım suçlu ben olacaktım. Ehliyet cezası, vize olmadığından hem ceza hem bağlanma riski, karşı tarafın zararı vs bana yıkılacaktı. Baktım duramayacak gibiyim bende yatırdım mecburen hepsi bu.
    Ehliyet yok, vize yok, koruma yok.. hakikaten kazaya davetiye çıkarmışsın.. hatta şöyle bi kaza yapayım da aklım başıma gelsin, yoksa başka türlü iflah olmam ben demişsin..
    gibime geldi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gökhan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow 250
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet yok, vize yok, koruma yok.. hakikaten kazaya davetiye çıkarmışsın.. hatta şöyle bi kaza yapayım da aklım başıma gelsin, yoksa başka türlü iflah olmam ben demişsin..
    gibime geldi...
    Herkesin maddi durumu mükkemmel değil. Bende isterim full ekipman güzel bi motosiklet hobi olarak kullanayım. Bizde hobiden ziyade motosiklete muhtacız bi yerde elimiz ayağımız. Zaten hobi olarak kullansam zevkin pazarlığı olmaz gider herşeyin en iyisinden alır kullanır, tadına varırdım. Kurye değilim ama motosiklet benim için ihtiyaç. İmkan meselesi boşver.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    1500 liraya ford Taunus yada 126 bis gibi araclar var.. ihtiyac ise onlara yonelmen daha dogru olur zira asfalta kafa attiginda 'maddi durumum iyi degil' dediginde sana daha yumusak davranmiyor..

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 liraya ford Taunus yada 126 bis gibi araclar var.. ihtiyac ise onlara yonelmen daha dogru olur zira asfalta kafa attiginda 'maddi durumum iyi degil' dediginde sana daha yumusak davranmiyor..

Bu konuda haklısınız, asfalt daha yumuşak davranmıyor ancak o tarz bir araçta sanayiden çıkmaz sanırım, hoş motorda tamirciden çıkmaz diyebilirsiniz ama masrafları bir olmaz ve diyeceksiniz ki masraf veya başka birşey canımızdan kıymetli değil, buda doğru... kısacası iki ucu .oklu değnek...

gökhan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow 250
    Arkadaşım benim 10 senem sanayide geçti. Dükkanı kapattık şuan ayrı mesele. Geçen sene eylül ayında 2500 tl ye 88 model şahin aldım 4 vites. 2 yıldır vizesi yoktu. Yürür aksamını bi parça düzelttim baya kovaladım öle. 4 liraya sattım o şekilde. Sadece edeceğim evrak masrafı 1.500 liraydı. Kaporta boya işine girilirse 2 lirada orda yerdi şase çürüktü. Alan şahıs düşünsün artık. Ucuz etin suyu yavan olur. 1500 liraya aldığın ford ocağına incir ağacı diker. LPG uyumsuz taunuslar sürekli motor yer. Tam tamirci dostu. Tofaş yine iyi forddan.

Motosiklet içinde aynen bu durum geçerli. Benim ramzey almam hata bi yerde ama imkanım bunu almamı sağlıyordu o kadar. Şahinin frenlerde ramzey gibiydi anında kilitlerdi kayar giderdi ama burda kaportanın ben olduğumu anladım. Bazı şeylerin farkına vardım ve bunu burada paylaşmak istedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Neden ucuz arabalardan motosiklete yöneldim onuda açıklayım. Sen diyosun ki ucuz araba al. Hadi masrafı olmasın onu geçtim. 10 liralık aldığın gazla anca 25 km gidersin. 100 cc motor 120 km gidiyor. Fullediğim zaman 1 ay petrole gitmem gerekmiyor. Şahin beni yakıttan bezdirmişti.

İşte insan herşeyi yaşaya yaşaya anlıyor. Herşeyin ucuzundan uzak durmak gerek. Bırak az pahalı olsun. İyisi olsun.

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    bir müsibet bin nasihatten iyidir
    akacak kan damarda durmaz
    tedbir kul dan takdir ALLAHT'AN
    Besle kargayı oysun gözünü
    dam üstünde saksağan vur bel inen kazmayı
    atın ölümü arpadan olsun
    şaka bi yana geçmiş olsunnnnn

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)