Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet ve çaldırma korkusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar. Arkadaşlar 12-13 ay sonra harley davidson superlow 883 almayı planlıyorum. Fakat çalınacak diye çok korkuyorum. Kasko,garanti,alarm hepsini yaptıracağım.Garajımız var. Çalınırsa ücretini kasko karşılar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kaskoyu bu yüzden yaptırır insanlar zaten.

Çapa zinciri bulmanızı öneririm. Biraz kalın olmalı. Tuzla tershaneleri gezebilirsiniz bunun için. Makas vs hiç bir şey ile kesemiyorsunuz. Özel kompresörlü makina ile usta gözümün önünde kesti verdi. Dışınıda terzide kumaş ile kaplattırırsınız mis gibi olur. Güzelde kilit takıldığında tadından yenmez.

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskoyu bu yüzden yaptırır insanlar zaten.

Çapa zinciri bulmanızı öneririm. Biraz kalın olmalı. Tuzla tershaneleri gezebilirsiniz bunun için. Makas vs hiç bir şey ile kesemiyorsunuz. Özel kompresörlü makina ile usta gözümün önünde kesti verdi. Dışınıda terzide kumaş ile kaplattırırsınız mis gibi olur. Güzelde kilit takıldığında tadından yenmez.
    çok teşekkür ediyorum, kasko konusunda biraz acemiyim. çalındığı an bütün masrafları karşılıyor mu? alarm,kilit kısacası herşeyi yaptıracağım fakat yinede içimde bir korku var işte :(

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı miedos26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ediyorum, kasko konusunda biraz acemiyim. çalındığı an bütün masrafları karşılıyor mu? alarm,kilit kısacası herşeyi yaptıracağım fakat yinede içimde bir korku var işte :(
    Kasko değeri ne kadar ise onu alırsınız. Üzerindeki aksesuarları karşılıyordu bir şeyler yapılıyordu bunun için ama tam bilgim yok maalesef.
    Alarm olarak forumda tavsiye bölümünde bir kaç konu var. O alarmi takın. 50 liraya satılan çan çin çonlara bulaşmayın. 150 lira verin, kafanız rahat olsun.
    İstem dışı çalıştırıldığında motoru kilitliyor ve bir daha çalışmıyor. + dokunulduğunda kumanda ile size uyarı veriyor. Aynı zamanda motorun sinyaller yanıp sönüyor sesli uyarı ile.
    Siz dediğim alarmi takın, önleminizi alında...
    miedos26 bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

jook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL650XT
    valla 883 çaldırmak tam anlamıyla evlat acısı olur,o motoru eve çıkarsan yeridir yani... tam bu konuda da kasko süper bi şekil de imdadına yetişiyo işde,ve birde ev etrafında park etmeyi bi kenara koyun;bence başka yerlerde park konusu daha tehlikeli,dediğim gibi kasko süper bi icat he bide kallavi bi kasko ücretide çıkarıcaklar size,gülü seven dikenine katlanır hesabı
    miedos26 bunu beğendi.

ben bu kaskoyu anlamadım hala, tamamen bütün masraflarımı karşılayacak yoksa %30-%40 civarını falan mı? çok merak ediyorum çalınırsa sanırım depresyona falan girerim

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Kasko size bi deger bicer. O parayi oder.

Atiorum 60.000tl ye aldiniz kasko degeri hesaplanir size kasko degeri 55.000tl falan die soylenir. Calinirsa size 55.000tl olan kasko degeri odenir..

Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko size bi deger bicer. O parayi oder.

Atiorum 60.000tl ye aldiniz kasko degeri hesaplanir size kasko degeri 55.000tl falan die soylenir. Calinirsa size 55.000tl olan kasko degeri odenir..
    şimdi anladım çok teşekkür ediyorum, dediğim motor acaba kaç lira kasko bedeli vardır

jook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL650XT
    şimdi anladım çok teşekkür ediyorum, dediğim motor acaba kaç lira kasko bedeli vardır
    net bi fiyat için herhangi bir sigorta şirketini arayıp sorabilirsiniz,en doğru bilgiye o şekilde ulaşırsınız
    miedos26 bunu beğendi.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Dediginiz motor kac lira bi fikrim yok..
    miedos26 bunu beğendi.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Her şeyi şirketten bekleme, biraz araştır. Aracı alıcağın zaman öğrenirsin kasko değerinide. Bunu tam olarak forumdan kimse söyleyemez. Şirketlerin biçtikleri belli oranlar vardır. Araştırırsan sorularının cevabını bulursun. Hayırlı bayramlar.

http://www.google.com.tr/#bav=on.2,o...ğeri+hesaplama

Araştırmacı olun biraz.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum, iyi bayramlar

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Kasko değeri aldığınız fiyattan düşük olacak diye bir kural yok. Misal biz arabamızı ikinci el 73e almıştık, kasko değeri 85. Kaza yapıp perte çıkarsak, çaldırsak satıp alacağımızdan daha çok para alacağız

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko değeri aldığınız fiyattan düşük olacak diye bir kural yok. Misal biz arabamızı ikinci el 73e almıştık, kasko değeri 85. Kaza yapıp perte çıkarsak, çaldırsak satıp alacağımızdan daha çok para alacağız

Bu açıklama,konuyu açan arkadaşın kafasını karıştırabilir.Siz arabayı,herhangi bir nedenle ucuza almış olabilirsiniz.Devletin,her yıl yayınladığı kasko değer
    listeleri var,her markanın,yılın değeri belli.Bir de,her kasko poliçesinde belli bir muafiyet yüzdesi var.Şirkete göre değişiyor;% 5 -% 10 gibi.

Şimdi,örnek verirsek;diyelim ki arkadaş Harley'i 30.000.000 TL ye aldı.Motor çalındı,polis soruşturması sonuçlanması vs.3-5 ay geçti,sigorta şirketi bedelini ödemeye karar verdi.Ödeyeceği para: 30.000.000 -%10 muafiyet = 27.000.000 TL
    O arada dolar patladı,0 motor değeri 35.000.000 Tl oldu.Yenen kazık 8.000.TL.(Benzer bir olayı arkadaşım yaşadı)

Motorun üzerindeki aksesuarlara,hiç girmiyorum,ki Harley'deki minimum aksesuar 3.000.TL den başlar.
    Aksesuarları da kaskoya dahil etsen,bu defa kasko fiyatı iyice uçacak.

Miedos 26 arkadaşım,niyetim kafa karıştırmak değil.Öyle bir motor alacak olsam benim de uykularım kaçar.
    Özellikle,bu dönemde,Türkiye'de yerli sigorta şirketi kalmadı.Hepsi yabancı şirketler ve devlet denetimi 0.
    Amerika'da, Katrina vs. bir fırtına oluyor,evler vs. yıkılıyor,acayip tazminat ödüyorlar,sonra acısını bizim gibi 3.dünya ülkelerinden çıkartıyorlar.

Sana önerim,madem ki önünde daha bir yıl var,bu sigorta işini incele.En az kazık yiyeceğin alternatifi seç.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende de ybr vardı kasko değeri 2008 model olmasına rağmen 4430 tl idi yani bazı araçlar yaşı ilerlemiş olsada sıfır km sinden daha pahalı oluyor..

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de ybr vardı kasko değeri 2008 model olmasına rağmen 4430 tl idi yani bazı araçlar yaşı ilerlemiş olsada sıfır km sinden daha pahalı oluyor..
    ozman keşke motoru çaldırsaymışın :D

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ama kasko yaptırmamıştım sadece piyasa araştırması yaptım

Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama kasko yaptırmamıştım sadece piyasa araştırması yaptım

Yanılmıyorsam,250 cc altına kasko yapmıyorlar.

Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu açıklama,konuyu açan arkadaşın kafasını karıştırabilir.Siz arabayı,herhangi bir nedenle ucuza almış olabilirsiniz.Devletin,her yıl yayınladığı kasko değer
    listeleri var,her markanın,yılın değeri belli.Bir de,her kasko poliçesinde belli bir muafiyet yüzdesi var.Şirkete göre değişiyor;% 5 -% 10 gibi.

Şimdi,örnek verirsek;diyelim ki arkadaş Harley'i 30.000.000 TL ye aldı.Motor çalındı,polis soruşturması sonuçlanması vs.3-5 ay geçti,sigorta şirketi bedelini ödemeye karar verdi.Ödeyeceği para: 30.000.000 -%10 muafiyet = 27.000.000 TL
    O arada dolar patladı,0 motor değeri 35.000.000 Tl oldu.Yenen kazık 8.000.TL.(Benzer bir olayı arkadaşım yaşadı)

Motorun üzerindeki aksesuarlara,hiç girmiyorum,ki Harley'deki minimum aksesuar 3.000.TL den başlar.
    Aksesuarları da kaskoya dahil etsen,bu defa kasko fiyatı iyice uçacak.

Miedos 26 arkadaşım,niyetim kafa karıştırmak değil.Öyle bir motor alacak olsam benim de uykularım kaçar.
    Özellikle,bu dönemde,Türkiye'de yerli sigorta şirketi kalmadı.Hepsi yabancı şirketler ve devlet denetimi 0.
    Amerika'da, Katrina vs. bir fırtına oluyor,evler vs. yıkılıyor,acayip tazminat ödüyorlar,sonra acısını bizim gibi 3.dünya ülkelerinden çıkartıyorlar.

Sana önerim,madem ki önünde daha bir yıl var,bu sigorta işini incele.En az kazık yiyeceğin alternatifi seç.
    kasko konusunda aydınlattığınız için çok teşekkür ediyorum şimdi anladım olayı. korkuyorum, ülkemizde çalıp parçalayıp satan çok insan var. benim emeğim söz konusu olacak, kendi paralarımı biriktirip alacağım sonuçta. sonra elin cahili gelecek benim emeğimi 2 dakika içersinde alacak götürecek parçalatacak. bende izleyeceğim yok öyle... dediğim gibi güvenlik konusunda hiç bir masraftan kaçınmayacağım alarm,kilit,özel güvenlik vs vs.. aslında bir kasko buldum şair sigorta diye ucuzmuş. misal bir motora diğer sigortalar 4000 verirken şair 1.5 civarı istemiş ki bu mükemmel bir rakam.

Motosikleti
    Artık yok
    kasko konusunda aydınlattığınız için çok teşekkür ediyorum şimdi anladım olayı. korkuyorum, ülkemizde çalıp parçalayıp satan çok insan var. benim emeğim söz konusu olacak, kendi paralarımı biriktirip alacağım sonuçta. sonra elin cahili gelecek benim emeğimi 2 dakika içersinde alacak götürecek parçalatacak. bende izleyeceğim yok öyle... dediğim gibi güvenlik konusunda hiç bir masraftan kaçınmayacağım alarm,kilit,özel güvenlik vs vs.. aslında bir kasko buldum şair sigorta diye ucuzmuş. misal bir motora diğer sigortalar 4000 verirken şair 1.5 civarı istemiş ki bu mükemmel bir rakam.

Birşey değil arkadaşım.Bu tip,kupon motorların parçalarının toplamı,motordan daha değerli;yani astarı yüzünden pahalı.
    Başka bir forumdan,bir arkadaşımızın Hayabusa'sını çaldılar,birkaç ay önce.Hepimiz yardımcı olmaya çalıştık,çıkma parçacılar vs. takibe
    alındı ama sonuç yok.Organize çeteler var,motor tamircileri falan,ama korunuyor,kollanıyor ve bir türlü yakalanmıyorlar.

Şair Sigortayı çok duydum.Tanışmadım,ama hep iyi şeyler söylerler hakkında.Arada motor forumlarında da görürsün;kendi de motorcu,
    GS 1200 dü galiba.Doğru bir karar,hayırlısı olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)