Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorsiklet ve çaldırma korkusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşey değil arkadaşım.Bu tip,kupon motorların parçalarının toplamı,motordan daha değerli;yani astarı yüzünden pahalı.
    Başka bir forumdan,bir arkadaşımızın Hayabusa'sını çaldılar,birkaç ay önce.Hepimiz yardımcı olmaya çalıştık,çıkma parçacılar vs. takibe
    alındı ama sonuç yok.Organize çeteler var,motor tamircileri falan,ama korunuyor,kollanıyor ve bir türlü yakalanmıyorlar.

Şair Sigortayı çok duydum.Tanışmadım,ama hep iyi şeyler söylerler hakkında.Arada motor forumlarında da görürsün;kendi de motorcu,
    GS 1200 dü galiba.Doğru bir karar,hayırlısı olsun.
    daha almadan başladı korkuları :( eskişehir de yaşıyorum pek hırsız vakası yok küçük şehir olduğundan sanırım. ama hırsız heryerde tabii ki.. çok merak ediyorum sabırsızım biraz, ne kadar ki kasko ücretleri çook merak ediyorum :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    her ne kadar sigorta şirketinde çalışsam da bilgi işlemci olduğum için sigorta konularında bilgi sahibi değilim. ancak öncelikle motorsiklet kasko fiyatlarının pahalı olduğunu söyleyebilirim, aynı şekilde porsche, ferrari gibi arabalarda da fiyatlar yüksek çıkar zira riski de yüksektir. bunun haricinde kasko poliçesi yaptırdığınız zaman içerdiği klozları bilmenizde fayda var. zira bazı şirketler bazı risk gruplarını kapsam dışı bırakarak müşteriye ucuz fiyatlar çıkarıyor, dolayısıyla siz full kasko aldım zannediyorsunuz ama bazı hasarlara karşı korumasız kalıyorsunuz. mesela terör, halk hareketlerini kapsam dışı bırakır, yani aracınız toplumsal bir olay ortasında kalıp hasar görürse karşılamaz. nadiren yaşanabilecek bir durum olduğundan poliçe üzerinde oynamalar yaparak fiyat indirimi yapıyorlar. sözün özü kaskonuzu yaptırırken motosikletin bedelini sistem zaten marka ve modele göre otomatik ekrana yansıtıyor, poliçenin klozlarını vs dikkatli inceler, kısacası ne satın aldığınızı bilirseniz herhangi bir hasar veya çalınma durumunda motosikletin o anki piyasa değeri neyse onu alırsınız. otomobillerde 40 gun gibi bir bekleme süresi var ama motosiklet olayını bilmiyorum. tabi tüm bunları siz bilmek durumunda değilsiniz, acenteler zaten bu işi için var, güvenebileceğiniz, mümkünse iyi tanıdığınız bir acenteniz varsa sizi mağdur etmez kolay kolay.
    merak ettiğiniz bi'şey varsa bana iletirseniz şirketteki sigorta uzmanı arkadaşlara sorar elimden geldiğince bilgilendirme yapmaya çalışırım.

not : acente filan değilim yanlış anlaşılmasın sadece merak edilenleri şirketteki kasko ile ilgilenen arkadaşlara sorup aktaracağım. poliçe filan istemeyin yani ))
    ayrıca geçen gün bizim bir arkadaşımızın 125 lik hondası ondan bir kaç ay oncede başka bir arkadaşın scooter ı çalındı. maalesef (istanbul için konuşuyorum) hırsızlık
    konusunda çok tehlikeli, mümkün olan her türlü güvenlik önlemini almak lazım. bu arada ben de zincir-kilit ne denir tam bilmiyorum hani bisikletlerde kullanılan
    hortum şeklinde kilitler varya, ondan alacağım bi kaç tane amma ve lakin nasıl bi'şey alsam, nerden alsam bilemedim.

hürmetler.
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

Alıntı hissizadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ne kadar sigorta şirketinde çalışsam da bilgi işlemci olduğum için sigorta konularında bilgi sahibi değilim. ancak öncelikle motorsiklet kasko fiyatlarının pahalı olduğunu söyleyebilirim, aynı şekilde porsche, ferrari gibi arabalarda da fiyatlar yüksek çıkar zira riski de yüksektir. bunun haricinde kasko poliçesi yaptırdığınız zaman içerdiği klozları bilmenizde fayda var. zira bazı şirketler bazı risk gruplarını kapsam dışı bırakarak müşteriye ucuz fiyatlar çıkarıyor, dolayısıyla siz full kasko aldım zannediyorsunuz ama bazı hasarlara karşı korumasız kalıyorsunuz. mesela terör, halk hareketlerini kapsam dışı bırakır, yani aracınız toplumsal bir olay ortasında kalıp hasar görürse karşılamaz. nadiren yaşanabilecek bir durum olduğundan poliçe üzerinde oynamalar yaparak fiyat indirimi yapıyorlar. sözün özü kaskonuzu yaptırırken motosikletin bedelini sistem zaten marka ve modele göre otomatik ekrana yansıtıyor, poliçenin klozlarını vs dikkatli inceler, kısacası ne satın aldığınızı bilirseniz herhangi bir hasar veya çalınma durumunda motosikletin o anki piyasa değeri neyse onu alırsınız. otomobillerde 40 gun gibi bir bekleme süresi var ama motosiklet olayını bilmiyorum. tabi tüm bunları siz bilmek durumunda değilsiniz, acenteler zaten bu işi için var, güvenebileceğiniz, mümkünse iyi tanıdığınız bir acenteniz varsa sizi mağdur etmez kolay kolay.
    merak ettiğiniz bi'şey varsa bana iletirseniz şirketteki sigorta uzmanı arkadaşlara sorar elimden geldiğince bilgilendirme yapmaya çalışırım.

not : acente filan değilim yanlış anlaşılmasın sadece merak edilenleri şirketteki kasko ile ilgilenen arkadaşlara sorup aktaracağım. poliçe filan istemeyin yani ))
    ayrıca geçen gün bizim bir arkadaşımızın 125 lik hondası ondan bir kaç ay oncede başka bir arkadaşın scooter ı çalındı. maalesef (istanbul için konuşuyorum) hırsızlık
    konusunda çok tehlikeli, mümkün olan her türlü güvenlik önlemini almak lazım. bu arada ben de zincir-kilit ne denir tam bilmiyorum hani bisikletlerde kullanılan
    hortum şeklinde kilitler varya, ondan alacağım bi kaç tane amma ve lakin nasıl bi'şey alsam, nerden alsam bilemedim.

hürmetler.
    yanıtlarınız için çok teşekkür ediyorum fakat dediğiniz gibi arabada ferrari,porsche neyse türkiyedede motorda harley,bmw (türkiyede böyle harley diğer ülkelerde orrtalama gelirle bile alınabilen bir motorsiklet) .. Yani çalıcısı çok oluyor, haliyle insanın içi rahat olmuyor. Ayrıca hortum şeklindeki kilitler motorsiklet için uygun değil en ufak zorlamada kırabilirsiniz :( o yüzden gemi zinciri almanmızı tavsiye ediyorum. Elektrikli testereyle dahi zor kesiliyor. Ben alacağım 3 tane :D 2 tekerleğe 1 tanede gövdeye :D olurda içime sinmezse 2 gövde 2 tekerlek yapacağım

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Dikkatli olalım arkadaşlar benim motorum dün gece çalındı mesela.

hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    Buyuk gecmis olsun. İnsaallah tez zamanda bulunur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)