Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

uzun yol çantası yaptım. neler eksik ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    herşey tamam kardeş,bende yedek ampülleri ekleyeyim.
    bende sizin gibi,gezilere giderken oldukça tedbirli(+çekme halatı/akü takviye kablosu gibi)giderim.hatta gurup arkadaşlarım,bora abi de herşey var zaten diye genellikle hiç bir şey almazlar yanlarına.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Yedek Wolf.

açıkcası bende fazla almam nasip nerede öldü eşek misali vur ayağından gel. sonra bir ara alırsın...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Benzin, yağ, su ve yedek zincir kesinlikle gereksiz ağırlıklar.
    Olağanüstü bir durum olmadıkça yağ asla gerekmez. Nereye gidersen git benzinlikler birbirine çok yakın, yolda benzini biten adamı göreyim, acımam döverim.
    Su ise her yerde
    Zincirin yeni ve bakımlıysa daha seni en az 10.000 km götürecektir.

Bu kadar detaylı düşüneceksen neden fren ve amortisör hidroliği de almıyorsun yanına? Balatalar mesela???
    Yedek fren ve debriyaj manetleri, yedek ayaklıklar, yedek port bagaj (fazla ağırlıktan yolda çatlayabilir)..... daha yazayım mı?

Formül nedir biliyor musun?
    Tepeden tırnağa güzel bir bakımdan geçir, bazı alet edavatları al (buji, anahtar, ön ampül, lastik tamir köpüğü vs) ve ondan sonra, bas gaza yavrum bas gaza

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    ön dişlinin vidalarını değiştirin..boşta giderken kaybettim..tamirci vidaları eskimiştir dedi ne kadar doğru bilemem..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Aga bu kadar hazırlık neden sanki Afrika ya gideceksin
    Ben 3000 km yol yaptım yanıma zincir yağı ve birkaç anahtardan başka birşey almadım
    Ama yanım da ybr vardı

ben ce de çok fazla değil mi bu malzemler yaa tecrübeli arkadaşlar hayati öneme sahip en yakın şehre yada servise gidebilecek kadar yeter li malzeme nelerdir

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahsin abi daha geçen gün konuşuldu kulak tıkacı
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 veya 3er adet kulak tıkacı kesinlikle ve kesinlikle alınmalı
    evet ya kulak tıkacı. hiç aklıma gelmedi. eczanelerde olur herhalde. alayım hemen.teşekkürler

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duck tape denilen bantların alınması gerektiğini çok işe yarayabileceğini söylüyorlar...bi de eldiven al yanına...
    duct tape dedin sanırım. evet ama koçtaşta göremedim. başka yapı markete bakayım. uçuk kaçık şeyleri yapıştırabilen manyak bir bant. kesinlikle lazım. teşekkürler.

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herşey tamam kardeş,bende yedek ampülleri ekleyeyim.
    bende sizin gibi,gezilere giderken oldukça tedbirli(+çekme halatı/akü takviye kablosu gibi)giderim.hatta gurup arkadaşlarım,bora abi de herşey var zaten diye genellikle hiç bir şey almazlar yanlarına.
    pazar günü gezdiğimden yollarda açık tamirci bulamam. bende elimden geldiğince tedbirli geziyorum.
    amba değişmek çok zor bizim motorlarda. kafa sökülüyor komple. ama gece farsız kalmak ölümcül bir durum. far patlarsa sabahı beklemek zorundayız.
    akü takviye lazım olur muki ? aküsüzde kullanılabiliyor bizim motorlar.
    çekme halatım var abi. yazmayı unutmuşum. teşekkürler abi.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin, yağ, su ve yedek zincir kesinlikle gereksiz ağırlıklar.
    Olağanüstü bir durum olmadıkça yağ asla gerekmez. Nereye gidersen git benzinlikler birbirine çok yakın, yolda benzini biten adamı göreyim, acımam döverim.
    Su ise her yerde
    Zincirin yeni ve bakımlıysa daha seni en az 10.000 km götürecektir.

Bu kadar detaylı düşüneceksen neden fren ve amortisör hidroliği de almıyorsun yanına? Balatalar mesela???
    Yedek fren ve debriyaj manetleri, yedek ayaklıklar, yedek port bagaj (fazla ağırlıktan yolda çatlayabilir)..... daha yazayım mı?

Formül nedir biliyor musun?
    Tepeden tırnağa güzel bir bakımdan geçir, bazı alet edavatları al (buji, anahtar, ön ampül, lastik tamir köpüğü vs) ve ondan sonra, bas gaza yavrum bas gaza
    port bagaj kendi imalatım. dolu demir. motor ikiye bölünsede o çatlamaz
    fren aksamı ön arka olduğundan tekiyle idare edilebilir diye düşünüyorum. balata ve hidrolik ondan düşünmedim.
    benzin ve yağ olası bir kaçak durumunda lazım olabilir. farkında olmadan benzin ve yağ tamamen boşalabilir.
    mesela bende yolda giderken vites keçesi patlayıp motor yağı tamamen boşaldı ve motor kitledi. durdum. motoru soğuttum. motor ayvayı yesede yağını koyup tamirciye kadar gidebildim. işim görüldü. yaşadığım bu deneyimden sonra 1 litre yağ yanımda bulunmalı diye düşünüyorum. keza benzinde öyle. ama su belki lazım olabilir.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga bu kadar hazırlık neden sanki Afrika ya gideceksin
    Ben 3000 km yol yaptım yanıma zincir yağı ve birkaç anahtardan başka birşey almadım
    Ama yanım da ybr vardı
    dünyanın en sağlam motoruda olsa önlem alınmalı fatih kardeş. sonuçta kul yapısı. yolda kalsamda tamirciye kadar gitsem bana yeter.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)