Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigortası Olmayana Ceza!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1993 Vespa PX200 E 2012 Modenas GT 135
    "Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Bölüm Yöneticisi Şenol Özütürk, yaptığı açıklamada, 3 milyon civarında zorunlu trafik sigortası yaptırmamış araç sahibinin bilgilerini Emniyet ile paylaştıklarını belirtirken Emniyet'in sigorta yaptırmayanlara önce SMS ile bilgilendirme yapılacağını sonra da Emniyet tarafından cezaların işleme konulacağını söyledi.

SMS'lerin önümüzdeki haftalarda aracına zorunlu trafik sigortası yaptırmayan 3 milyona yakın kişiye gönderileceği bildirildi.

Ardından Emniyet valiliklere sigortasız araç bilgilerini göndererek ceza takibine başlayacak.

EN YÜKSEK ORAN MOTOSİKLETTE

Türk Sigorta Birliği Haziran 2013 rakamlarına göre otomobillerde sigortasızlık oranı yüzde 7,54 oranında. Araç tiplerinde en yüksek sigortasızlık oran yüzde 63,11 ile motosikletlerde bulunuyor."

hurriyet.com.tr alıntıdır
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    akıllıca bir uygulama sigortasız araç kalmasın.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Önce sigorta ücretlendirme sistemini yenilemeliler.Meblağlar çok yüksek.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bu hukuki değil, hem de kanuni değil.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    benım adıma kayıtlı ama başkası tarafından ehlıyetsiz arac kullanmaktan bağlanmış bı motosıkletım mevcut ben acıl çözüme ulaştırmam lazım bu durumu

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    önce sigorta ücretlerine bi ayar ceksinler.
    1 ocakta 1 temmuzda tüm sigorta firmaları zam yapıyor.
    istanbulda 20 yaşındaysan, istanbul plaka bir de motosikletin varsa sigorta fiyatlarına bi baksınlar bakalım..
    bu hükümet beni, benzinden, motosikletten dogalgazdan herşeyden soguttu..
    Wazaa.35 bunu beğendi.

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Sigorta şirketlerinin serbestliğine bir el atsınlar sonra ceza peşinde koşsunlar.
    Eğer ikametgahın küçük, plakan büyük şehirse plakaya göre fiyat çıkarıyorlar. İkametgahın büyük, plakan küçük şehirse bu seferde ikametgaha göre fiyat veriyorlar.
    Geçen sene 6 ay gecikmeli sigorta yaptırdım 148 tl ödedim bu sene sadece 1 gün geçti ve zar zor tanıdık ile 280 tl ye yaptırdım hiç insaf yok adamlar nasıl sigorta yaptırsın ?

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sigortasız araç sahiplerine SMS yollanmayacak

Türkiye Sigorta Birliği (TSB), zorunlu trafik sigortası olmayan araçlara cezai işlem yapılmayacağın ve sigortasız araç sahiplerine SMS gönderilmeyeceğini açıkladı.

TSB; son günlerde, zorunlu trafik sigortası olmayan yaklaşık 3 milyon aracın sahibine cezai işlem yapılacağı, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bu araç sahiplerine önce cep telefonu üzerinden uyarı mesajı göndereceği ve SMS masraflarının da Türkiye Sigorta Birliği tarafından karşılanacağına yönelik iddialar üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Söz konusu iddiaların hiçbir gerçekliği yoktur ve Türkiye Sigorta Birliği’nin, sigortasız araç sahiplerine SMS gönderilmesine yönelik uygulaması da bulunmamaktadır. Bununla birlikte, yakın geçmişte Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı tarafından Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde, çeşitli kampanyalarla yol kullanıcılarına, trafik kurallarına riayet etme bilincinin yerleştirilmesi hedeflenerek, bilgilendirme amaçlı bir mektup gönderilmiş olup, bu mektupta araç muayenesinin ve trafik sigortası yaptırılmasının kanuni bir yükümlülük olduğu hatırlatılmıştır.”

kaynak

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Sigortasız araç kalmasın yaptırmayana sistemden gerekirse otomatik ceza kesilsin ki yaptırımı olsun da , 2 yıl önce 40 lira olan sigortam 160 tl oldu. maaşım 4 katına çıkmadı ki sigortam çıksın.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Cuma günü emektar motosikletim zx10r ı sattım.Sigortasını en son ben yaptırmıştım 188 liraya.Şansa ağustos 2 de bitiyordu.Alan arkadaş yaptırdı 394 liraya.Yaşlarımız aynı onunda kazası yok hiç.Hatta sadece 1 tane geçmiş vizeden ceza yemiş bu güne kadar.Bu soygun değilde nedir ki ?
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

yargan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Evet sigortası olmayan kalmasın fakat primlerde bu kadar yüksek olmasın.Bu nedir yaa 300 lira 250 cc motosiklet sigortasımı olurmus bn motor kullanıyorum arkadaş araba değil.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Alıntı yargan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sigortası olmayan kalmasın fakat primlerde bu kadar yüksek olmasın.Bu nedir yaa 300 lira 250 cc motosiklet sigortasımı olurmus bn motor kullanıyorum arkadaş araba değil.
    Sigorta şirketinden sigorta şirketine fark oluyor Ben 100 e yaptırdım....Alliance..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)