Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eski Kasa CBR125R Lastik Alacağım Yardımlarınızı Bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar , 2005 model eski kasa CBR125R aldım , Fakat Lastikleri çok kötü üzerindeki , 50-60km ye çıktığımda motor çok hafifliyor altımda , hele virajlara hiç giremiyorum , baktığımda lastikler bayağı eski gözüküyor .

Aldığım kişi üzerine 120 - 80 - 17 Kalın lastik takmış

Aynı bu ebatlarda sıfır lastik almayı düşündüm , internetten baktığımda tek bir lastiğin fiyatı en az 400 TL den başlıyor , çok saçma ve pahalı değil mi ? Sorduğum kişiler 150 TL den iki tanesi 300 TL ye alabileceğimi söylüyorlar , Marka çok önemli değil yeterki maliyeti uygun bir lastik olsun , önerileriniz var mı bu konuda ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    irc ye bak derim bi michelin olmasa da f/p olarak iş yapar ben memnunum şahsen.

Link verme şansınız var mı acaba ?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Unilli tavsiye ederim. Özen motorun sitesinden bakabilirsin.

http://www.ozenmotor.com.tr/Lastikler/Unilli-95

Arka için 9817 kodlu hamur. 100-110-120-130 ebatları var, ben 110 aldım 2 sene önce kadar, yenisini 100'lük alacağım varsa, 100'lük tavsiye ederim. Zaten orjinali de 100'lük arkanın. Yalnız ön için 80 veya 90'lık yok aynı hamurdan. Öne de farklı hamur (166 kodlu) 80'lik aldım yine orjinali gibi. Kuru havada tutuşları iyi çabuk da ısınıyorlar, ıslakta dikkat etmek lazım kayıyor. Hamur konusunda problem yok ama kalitesi öyle aman aman değil, arka lastiğimde bulunamayan ufak bi çatlak var bikaç aydır, 4-5 gün binmessem iniyor lastik. Eh ne kadar ekmek o kadar köfte, bu fiyata zaten başka lastik de yok.

Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irc ye bak derim bi michelin olmasa da f/p olarak iş yapar ben memnunum şahsen.
    17 inçlik irc bulması mucize gibi bişey olur, ben 2 sene önce bakarken sormadığım yer kalmadı hatta bizzat sirkecideki distribütörüne gittim bizim motora uygun ebatlarda yoktu ellerinde.

Bu arada bizim eski kasaya takılabilecek maksimum ebatlardan da bahsedeyim. Honda bayiinde sorduğum bir usta öne 100'lük takılabileceğini ama sağlıklı olmayacağını söyledi. Arkaya 130'luk takanlar var ama genelde tavsiye edilmiyor, ben 110'luk taktım çekişte ve benzinde istenmeyen farklar oldu gerisini sen düşün. Öne belki belki 90 olur ama ben 80 derim yine de. Şunu unutmamak lazım, lastiğin ebatından bağımsız motor yattığında yerle temas eden yüzey aynı, 2 parmak sadece

Çok teşekkür ederim Shrieker kardeş , tam istediğim fiyatlarda lastikler , Bayisine gidip uygun olanları alacağım , orada takarlar sanırım , birde ön jantta ufak bir yamukluk var sanırım kaldırıma falan vurulmuş aniden , inşAllah onuda düzeltme imkanı bulurum oralarda )

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Lastikçi düzeltmesse sanayide düzeltirler onu büyük sorun değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)