Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor ile ehliyetsiz kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

Kardesım ruhsatı sucunun ustune ama benim ne ehliyetim var ne sigortam polise sordum çalıştıran cezayı yer dedi seni çalıştıran o dedi senin ehliyetin yok seni işe aldı ustelık sıgortasız calıstırdı bası cok agırr dedı,bunu dıyen kısı polis bu durumda sucuya herhangibir ödeme yapmıyıcam nasıl alıcak parayı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah sendende iyi para çıkar sucudanda.git komilik yap mendil sat.senin gibiler yüzünden motosiklet kültürü diye bişey kalmıyor.nerde soytarı var motor üstünde diyor millet.bugün biriyle konuştum keşke almasaydın açıkça söyleyim benim motosikletlilere hiç saygım yok yolda vermem yolunuda kesmem dedi.bişey diyemedim ne diyim.
    Kardeş nediyosun sen azını tartarak konus ben ekmek paramı kazanıyodum ne soytarısı calısmak soytarılıkmı oldu ? Asıl senin gibi motoru gereksiz yere kullanan bagırtan kısılere soytarı denır ben ekmegımı cıkartıyordum annemın amelıyat parasını topluyordum,benim sucuya vericek param olsa annemı amelyat ettırdım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Alıntı cixcocuk34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedigini yaptım karakola gidecegimi söyledim ama dayak atamadı sadece gider yaptı bana cumartesıye kadar 100 tl bulmamı soyledı bende soz vermıyorum dedım ama vermeyı dusunmuyorum sımdı garsonluga baslıcam,ama adama para falan vermeyi düsünmüyorum ögrenci adamım ben almasaymış işe,çarptıgım kısı zaten ısyerınden ıstıyor parayı bana hiç bir laf etmedi benle muhatab bile olmadaı işyerinden istiyor parayı işyeride beni sıkıstırıyo polis deyince tutustu adam
    Hem suçlu hem üçkağıtçı

Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem suçlu hem üçkağıtçı
    usta benım sucum yok kı ehliyetsiz oldugumu biliyor motor kullanmayı ıyı bılmedıgımıde biliyor,adam beni sigortasız calıstırırken boyle seyleri göze almıstır ? bende orada sigortasız calısırken kaza yaptıgımda kolum bacagım kırıldıgında olucakları göze almisimdir,bana birşey olsa adam 4 5 bin hastane parası odıcekmıydı sanıyorsun ? odemicekti o yüzden bende ödemiycem

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Kardesım ruhsatı sucunun ustune ama benim ne ehliyetim var ne sigortam polise sordum çalıştıran cezayı yer dedi seni çalıştıran o dedi senin ehliyetin yok seni işe aldı ustelık sıgortasız calıstırdı bası cok agırr dedı,bunu dıyen kısı polis bu durumda sucuya herhangibir ödeme yapmıyıcam nasıl alıcak parayı..

Kardeş nediyosun sen azını tartarak konus ben ekmek paramı kazanıyodum ne soytarısı calısmak soytarılıkmı oldu ? Asıl senin gibi motoru gereksiz yere kullanan bagırtan kısılere soytarı denır ben ekmegımı cıkartıyordum annemın amelıyat parasını topluyordum,benim sucuya vericek param olsa annemı amelyat ettırdım
    Ulan Git Akşam Akşam Milletin Canını Sıkma Hem Suçlusun Hemde ÜçKağıtçısın
    Git Ehliyetsiz Motosiklet Kullan Kaza yap ee Patron ödesin
    Olmadı Şikayet ederim Dükanıda kapatılsın Cezada yesin demi
    Bide diyorsun ki Ekmek paramı kazanıyodum Senin Aldığın Ekmek Helal Olmaz Evlat Bunu iyi Belle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Senin Olayın Şuna Beniziyor
    Ruhsatsız Tabancası olan birinden Silahını alıyorsun birini vuruyorsun Polis seni yakalıyo sen vurdun ama silah benim değilki diyorsun olay bu

possessed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok
    Kardeşim hala diyorsun ki "usta benım sucum yok kı ehliyetsiz oldugumu biliyor motor kullanmayı ıyı bılmedıgımıde biliyor,adam beni sigortasız calıstırırken boyle seyleri göze almıstır ?" tamam adam biliyor ve göze aldı diyelim. Sen nasıl göze alıyorsun peki ehliyetsiz motorsiklet kullanmayı? Hiç bir garantin yok, diyelim düştün kolun kırıldı. Kim ödeyecek paranı? Hadi birileri ödedi diyelim. Hastane polisine ne diyeceksin? Ya da annene, babana ne diyeceksin? Ben annenin ve babanın senin ehliyetsiz şekilde motorsiklet kullandığını biliyorlar diye düşünmüyorum eğer biliyorlarsa onlarda da suç var bence kardeşim.

Sendeki cahil cesareti başka hiçbir şey değil! Normal insanlar bilmedikleri, kendileri için tehlikeli olabilecek hele kanunsuz işlerde çalışmazlar...

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan Git Akşam Akşam Milletin Canını Sıkma Hem Suçlusun Hemde ÜçKağıtçısın
    Git Ehliyetsiz Motosiklet Kullan Kaza yap ee Patron ödesin
    Olmadı Şikayet ederim Dükanıda kapatılsın Cezada yesin demi
    Bide diyorsun ki Ekmek paramı kazanıyodum Senin Aldığın Ekmek Helal Olmaz Evlat Bunu iyi Belle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Senin Olayın Şuna Beniziyor
    Ruhsatsız Tabancası olan birinden Silahını alıyorsun birini vuruyorsun Polis seni yakalıyo sen vurdun ama silah benim değilki diyorsun olay bu
    Boşuna çenenizi yormayın o kendince haklı,ne deseniz nekadar akıl versenizde boş..
    Uykusuzcorap bunu beğendi.
    Yarı durgun olmamalı deniz; ya durgun olmalı,yada kudurmalı..

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Olayda arabasına vurulan adam hariç herkes suçlu, kim daha suçlu, kim az suçlu yorumunu yapmayacağım fakat;
    umarım ileride senin gibi bir çalışanım ya da iş arkadaşım olmaz...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı Yanagisawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna çenenizi yormayın o kendince haklı,ne deseniz nekadar akıl versenizde boş..
    Kısa , öz ve doğru bir cevap olmuş

Ehliyetsiz işe aldı benı boyle kaza yapıcagımı bılıyor acemı oldugumu en ufak bır kazada bana destek cıkacagına kostek cıktı bende gıderımı koydum polıse sordum polıste işveren sucludur dedı 200 tlye indi masraf 200 tl icin adam daha büyük cezaları göze alicaksa bilemem ama benim anam hasta yatakta çorba bekler ekmek bekler ben 100 tl veremem param olsa niye calısayım

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Polis sana sormayacakmı ehliyetsiz niye bu isi yapıyon diye yv aklını kullan biraz motosiklet ehliyet gerektiren bir tasıttır is mahkemeye giderse 600 liradan kacarken doluya tutulabilirsin

Hem ruhsat sahibinede ceza kesiliyormus diye uyar sen ehliyetsiz kullanmaktan ruhsat sahibide ehliyetsiz birine motosikleti kullanmasına izin verdiginden ceza yazarlar felan de

Patronla ortaklasa cözün olayı patronun durumu vardır öder sende taksit senet felan yap öde gec

Ehliyetsiz birini calıstırmıs motosikletle bide kaza meydana gelmis is vereninde bası cok agrır bu durumda

Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suç senin değil evlat, senin ehliyetin olmadığını bildiği halde sana motor veren o cahil patronuında suç. bide motorun sigortasını yaptırmamış. sigortalı olsaydı karşı tarafın masrafını ne güzel sigortanız karşılayacaktı. ama ehliyetsizlikten ceza yerdin ki buda olması gerek prosedür..

aga motorları sigortasız çalısanları sıgortasız üstelik ehliyetsiz adam 100 tl icin benim başımı agrıtıyor aileme daniştim almasaydi seni işe dediler acemi oldugunu bılmıyormuydu patronun dedıler poliste aynısını dedı ehliyetsiz ve sigortasız calıstırmak buuyuk suc cok ceza alir sikayetci olursan dedi,benim basım agırmaz degıl agırır ama onun 3 4 kat daha fazla agırır adam 100 tl ıcın alırmı goze bılemem sence ne yapmallıyım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Abi durumum yok dedım adamada dedım abı 1 gun calıstım yovmıyem senın olsun attıgım suların parasıda cıktım ıstende ama adam daha para isterse polisle halletmeye calısırım yani ben bi bedel ödiyceksem o sucuda ödemek zorunda hem sigortasız adam calıstırıyo hemde en kcüük bir kazada yüz üstü bırakıyor beni suan yüz üstü bıraktı calısıyım maastan kes dedim onuda kabul etmedı ben bu durumda ne yapmalıyım bır yol gösterin diyin şunu şunu yap ona göre davranayim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Alıntı Yanagisawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bi durumum yok dedım adamada dedım abı 1 gun calıstım yovmıyem senın olsun attıgım suların parasıda cıktım ıstende ama adam daha para isterse polisle halletmeye calısırım yani ben bi bedel ödiyceksem o sucuda ödemek zorunda hem sigortasız adam calıstırıyo hemde en kcüük bir kazada yüz üstü bırakıyor beni suan yüz üstü bıraktı calısıyım maastan kes dedim onuda kabul etmedı ben bu durumda ne yapmalıyım bır yol gösterin diyin şunu şunu yap ona göre davranayim

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Ehliyetin yok motorlu iş yapıyorsun.Git bir fabrikaya deli gibi gündelikçi arıyorlar.Tamam o da sigortasız ama en azından ehliyet vs sorunu yok.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Allah annene şifa versin birader. Ehliyetsiz kuryelik yapıyorsun sen orda. Sahte doktorluk gibi bir şey. Kalifiye eleman değilsin. Ne cesaret binip o motora oyuncak gibi sürüyorsun. Tecrüben yok nasıl yiyor o damacanaları motor üstünde taşımak. Şahsen ben ne kadar doğru söylediğin konusunda şüpheliyim. Eğer derdin cidden maddi durumlar olsaydı riske girmez bulaşık yıkar yaya getir götür yapar satış yapardın. Kimseyi kandırma burda işin ucunda motor sürmek eğlenmek var diyerek o işe girmişsin, hakkını da almışsın. Evet patronun seni işe aldığı için suçlu, hiçbir haklı yanı yok. Ancak o işe giren sensin, adamın alın teriyle aldığı motorla kaza yapan sensin, adamın başını ağrıtan sensin, adama masraf çıkaran sensin. Burda fakir edebiyatı yapma kimseye. Burda biri çıkıp sana haklısın dese belki egon vicdanın tatmin olacak ama bekleme kimse karaya ak demez. Burda laf kalabalığı yapma, efendi gibi suçunu kabul et. Adama gider yapacağına git özür dile, bi şekilde helalleşiriz annemin durumu bu bu de bana zaman tanı de. Eğer söylediklerin doğruysa kimse annesi hasta birine çıkar bana ver 300 500 lira demez. Ama işin özü şunu kabul et, SEN DE EN AZ O SUCU KADAR SUÇLUSUN VE AHMAKSIN.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Patron mahkemede ben bu çocuğu tanımıyorum motoru kaçırmış . Kaza olmasa motorumdan da olucaktım demekki , derse ne yapıcaksın ?
    İş mahkemelere gittimi işler öyle hızlı ters dönerki , kendini hızsızlıktan aklamaya çalışırken bulabilirsin.. 3 kuruş için değmez.
    Yarı yarıya ödemeniz lazım.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Patron mahkemede ben bu çocuğu tanımıyorum motoru kaçırmış . Kaza olmasa motorumdan da olucaktım demekki , derse ne yapıcaksın ?
    İş mahkemelere gittimi işler öyle hızlı ters dönerki , kendini hızsızlıktan aklamaya çalışırken bulabilirsin.. 3 kuruş için değmez.
    Evet sucuya polise giderim dedigimde motorumu aldı kactı dıyecekmıs sahtekar,dedim usta bura dag bası degıl kanun var yasa var benım servıs yaptıgım ınsanlar var benı mahallede su tasırken hepsı gordu sahitler var dedim.
    Karakola gittigimde polisle konustugumda o böyle yalanlarla kurtulamaz rahat ol kocum dedı,ve beni arayip hala para isterse ben gereken cevabı verıp kapatıcam telefonu

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Anlaşıldı sen ehliyetsizlikten ceza yemeden akıllanmıcan. Gerçi onuda polislere ödetmeye çalışırsın
    Uykusuzcorap ve waeder bunu beğendiler.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    İşverenin hiç mi suçu yok? Çalıştırmasaymış ehliyeti olmayan bir elemanı? , tamam ehliyetsiz motosiklet kullanmak suç, hatalı ama eğer işveren ona bu iş kapısını açmasaydı; ehliyetsiz motosiklet kullanmasının cezasını kendisi çekmek zorunda kalırdı, ama bu şekilde işveren suçunu üzerinden atamaz, keza karşı taraftan bakıldığında ehliyeti olsa bile kazayı motosiklet işverene ait olduğu için motosikletin sigortası karşılamayacak mıydı?

İşveren ehliyetsiz çalıştırarak bu riski zaten baştan göze almış oluyor..

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimlik kaybolduğunda bile bildirmek gerekiyor, polis de diyecektir ki hani senin çalındı ihbarın?

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    hala kanun var nizam var diyor ya sen işe gir ehliyetsiz motor kullan daha birinci günü adama çarp.. e burdaki kanuna neden uymuyorsunz o zaman öde temiz temiz 1400 TL 'yi . ehliyetsiz araç kullanmak + başka bir araçla maddi hasarlı kazaya karışmak.

ha annene geçmiş olsun, acil şifalar dilerim. ama bu anneni acıtasyon malzemesi yapıp evde ekmek bekler ,çorba bekler deyip küçük emrah'a bağlamaman lazım. Git SANA UYGUN bir işte çalış.

Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala kanun var nizam var diyor ya sen işe gir ehliyetsiz motor kullan daha birinci günü adama çarp.. e burdaki kanuna neden uymuyorsunz o zaman öde temiz temiz 1400 TL 'yi . ehliyetsiz araç kullanmak + başka bir araçla maddi hasarlı kazaya karışmak.

ha annene geçmiş olsun, acil şifalar dilerim. ama bu anneni acıtasyon malzemesi yapıp evde ekmek bekler ,çorba bekler deyip küçük emrah'a bağlamaman lazım. Git SANA UYGUN bir işte çalış.
    kardesim ben ilkten parayi ödicektim patrona dedim ki abi ben çalışırım burda maaşım 800 se 700 verirsin 700 se 600 verirsin dedim,maaşımdan kesersın anlasırız dedım adam bana o firsati vermedi ben seni çalıştırmam dedi, bende parayı başka türlü ödiyemicegimi söyledim ben çalışıp ödemeyi kabul ettım adam etmedı bu durumda ne yapabiliirim

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    kardesim ben ilkten parayi ödicektim patrona dedim ki abi ben çalışırım burda maaşım 800 se 700 verirsin 700 se 600 verirsin dedim,maaşımdan kesersın anlasırız dedım adam bana o firsati vermedi ben seni çalıştırmam dedi, bende parayı başka türlü ödiyemicegimi söyledim ben çalışıp ödemeyi kabul ettım adam etmedı bu durumda ne yapabiliirim
    önce yaşını bir 3 le çarp onda sonra kardeş olalım !
    oyunageldim bunu beğendi.
    Siz bir yere gitmek için aracınıza binersiniz. Biz ise "Motosikletimize binmek için" bir yerlere gideriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)