Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor ile ehliyetsiz kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR600RR
    Bu kadar yazidan sonra anlamistir artik bu kazadan kil payi ayrilamiyacagini ve uzlasmaya gitmesi gerektigini! Umulur ki bir daha ehliyetsiz (ve sigortasiz) motor kullanmaz!

Eeeee, anlat bakalim kaza nasil oldu. Nerde hata yaptin? Olay nasil gelisti?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok iyi olmuş keşke onbin tl çıksaydı masraf
    Uykusuzcorap, akira2012 ve manners bunu beğendiler.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    suç senin değil evlat, senin ehliyetin olmadığını bildiği halde sana motor veren o cahil patronuında suç. bide motorun sigortasını yaptırmamış. sigortalı olsaydı karşı tarafın masrafını ne güzel sigortanız karşılayacaktı. ama ehliyetsizlikten ceza yerdin ki buda olması gerek prosedür..

Git polise kendi kendimden şikayetçiyim de sende kurtul patronunda kurtulsun :D
    manners bunu beğendi.

Rr6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cruiser
    peki kardeşim ehliyetin yok neden motora biniyosun , nedir bu ergenlikte olan gözü kara durumları hala anlamış değilim :S

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazayı yapan sensin,ehliyetsiz motoru süren sensin parayıda sen ödiceksin. Ne o öyle patronun üstüne atmalar falan girmeseydin adam seni zorla soktu sanki işe. Ehliyetsiz sigortasız işçi çalıştırmışmış hadi o adam aldı sen niye demiyorsun benim ehliyetim yok süremem motor diye ???
    Yetişkin işveren: sigortasız ehliyetsiz eleman çalıştırırken suçu yok, 17 yaşında cezai ehliyeti de olmayan eleman suçlu??? Hiçbir şey ödeme yeğenim, git şikayet et. Bundan sonra sigortasız ehliyetsiz eleman çalıştırmaya cesaret edemesin, hizaya gelsin, ya sana birşey olsaydı.

Abi bu gün olaylar oldu işte adam gelmiş servıse goturmemıs simdi masraf 200 tlye İndi,ben gittim başka bir sucuya sordum dediki sen adamın orada suyunu götürürken kaza yapıyorsun gezerken tozarken değil dedi sigortanda yok adam senı ıse alırken olacakları göze almasi gerekır dedi bunu diyen baska bır sucu patron.
    Abi ben adama dedim abi benim durumum yok para falan ödiyemem yöğmiyemide vermedin beni sıkboğaz edersen iş polise gider senin iş yerine yazık olur dedim bana birşey olsaydı sigortasızım ben napıcaktım dedim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Alıntı Tolqa Sonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar yazidan sonra anlamistir artik bu kazadan kil payi ayrilamiyacagini ve uzlasmaya gitmesi gerektigini! Umulur ki bir daha ehliyetsiz (ve sigortasiz) motor kullanmaz!

Eeeee, anlat bakalim kaza nasil oldu. Nerde hata yaptin? Olay nasil gelisti?
    Kardesim adam beni işe alırken sigortasız çalıştırırken olacak kazaları göze almasi gerekir çünki sigortasızım bana birşey olsaydi ben napıcaktım ?

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sende suçlusun sucuda suçlu.

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende suçlusun sucuda suçlu.
    kardesım ben adamın suyunu gotururken kaza yapıyorum,ya bana birşey olsaydı sıgorta yok o adam 2 bin 3 bin hastane parası odıycekmıydı sence ? Gercekcı olmak lazım onun yerınde olsay oderdım parayı bu gün gittiler dandik bir yere 200 tlye hal oldu ama ben ogrencıyım ben adamın arabası ıcın 100 tl falan verıcek bır durumum yok o beni sigortasız calıstrken bunu gze almstr zatn[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı cixcocuk34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim durumum olsa cıkarır cebimden verirdim,ama patronada söyledim dedim yok,ödiyemem abi dedim istersen gidelim karakola dedim karakol diyince adam biraz korktu,
    Ben cıktım geldım işten az once eve,ama üstelerlerse polise gidip sigortasız ıscı ehliyetsiz işci calistiriyor derim ?
    ehliyetsiz kulandığın için 1300 ceza yersin sucuda ceza yer ustune arabaya çarptığın için 600 tl yide ödersin daha doğrusu babana ödetirler sucu ceza yer ama cezası sana birşey kazandırmaz ceza parasınıda devlet alır sen 1800 işletme 1.900 ceza yersiniz adam iyilik yapmış size tutanak tuturmamış dua edin.. bu arada adam ehliyetsiz çalıştırdıda zorla mı çalıştırdı şimdi ahkarm kesiyosun hadi adam adi ucuz işci çalıştırmak isteyen bir amip sen nesin ? aklın yokmuydu mağdur edalarından vazgeç belki biraz sert çıkıştım ama umarım sana ders olmuştur iyiki böğle bir kaza yaşamışsın kimseye zarar gelmemiş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetişkin işveren: sigortasız ehliyetsiz eleman çalıştırırken suçu yok, 17 yaşında cezai ehliyeti de olmayan eleman suçlu??? Hiçbir şey ödeme yeğenim, git şikayet et. Bundan sonra sigortasız ehliyetsiz eleman çalıştırmaya cesaret edemesin, hizaya gelsin, ya sana birşey olsaydı.
    mantıksal olarak dediğiniz doğru ama bilmeden ve vicdanen konuştunuzu tahmin ediyorum daha fazla ceza yemesine sebeb olursunuz malesef ki kanun ceza sorumlusunun ebebeyinini suçluyor bu tur maddi hasar ve cezai işlem durumlarında 2. si ise ehliyeti olmayana öncelikle 1300 ceza ruhsat sahibi ehliyetsiz aynı kişiyse sıkıntı yok ama farklıysa ruhsat sahibide 1300 ceza yiyor kulanıcı yani ehliyetsiz kulanıcıda yaptığı maddi hasarı ödetiriliyor 18 yaşından küçükse ailesi ödüyor hatta ailesininde ödicek durumu yoksa hacize gidiyor çunki ceza sadece kamu değil 600 tl lik ucret hacizle kesiliyor diğer cezai işlemler ise ödenmeyi bekliyor zamanla faizle artabiliyor veya ceza indirimi olabiliyor ama illaki ödencek..
    yusufozugenc ve Uykusuzcorap bunu beğendiler.

Ben sigortasızım orda girerken ben ölürsem veya kolum bacagım kırılırsa bunu üstlenmişimdir kabul edmisimdir, aynı sekilde adamda sigortasız eleman calıstırırken ve ehliyetsiz olucak kazalara katlanması ve neyse ödemesi gerekır cünki adama su tasıyorum ısını yapıyorum

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    kardesım ben adamın suyunu gotururken kaza yapıyorum,ya bana birşey olsaydı sıgorta yok o adam 2 bin 3 bin hastane parası odıycekmıydı sence ? Gercekcı olmak lazım onun yerınde olsay oderdım parayı bu gün gittiler dandik bir yere 200 tlye hal oldu ama ben ogrencıyım ben adamın arabası ıcın 100 tl falan verıcek bır durumum yok o beni sigortasız calıstrken bunu gze almstr zatn[COLOR="Silver"]
    Adamın suyunu götürüyordun ama kim bilir nasıl götürüyordun? Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış anasını satıyım.
    akira2012 bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Ben sigortasızım orda girerken ben ölürsem veya kolum bacagım kırılırsa bunu üstlenmişimdir kabul edmisimdir, aynı sekilde adamda sigortasız eleman calıstırırken ve ehliyetsiz olucak kazalara katlanması ve neyse ödemesi gerekır cünki adama su tasıyorum ısını yapıyorum
    Evladım sen hala saçmalıyosun.Senin kafan çalışmıyormu yahu hala bahane buluyor.Suçlusun sen daha ne diyelim kabullenmen için hala saçmalıyorsun.Dua et 200 liraya baglanmış.Biraz akıllı olun yahu canınızı üç kuruş için yasa dışı işlere emanet ediyorsunuz.Git markette çalış getir götür yap ne motoru ne suculugu yahu.Kimse para kazanmana birşey demiyor senin kazan helal olsun ihtiyacın var belliki ama git adam gibi iş bul.Suç sende de degil aslında senin anne babanda ki seni böyle bir işe girmene müsade ediyorlar.Azıcık kafanızı kullanın koskoca 17 sene devirmişsin dünyada öyle ölürsem kolum bacagım kırılırsayı kabul ettim oda diger şartları kabul edicek gibi çocukca fikirleri unutun.Yasaların ve düzenin oldugu bir toplumda yaşıyorsunuz biraz araştırın.Çok daha ağır konuşurdum çalıştıgın yeri ve adını bilsem gerekli yerlerede şikayet ederdim ama sonra forumda biz ceza yiyoruz siz burda kendinizi tatmin edip 3 5 mesaj yazıp forumdan defolup gidiyorsunuz değmez o yüzden.Seni öyle çalıştıran sucu şerefsizin önde gideni onu anladık şu ramazan oruç agızla da onu bir güzel anıyorum umarım hakettigini bulur ancak o öyle diye sen onla kendini aynı kefeye koyuyorsan senide öyle anarız.Ya bir insana çarpmış olsaydın karakolda böyle konuşsan varya orda seni linç ederlerdi ceza yiyene kadar kim bilir ne muameleler görülürdün o yüzden aklını başına al burda yazan herkes ne diyorsa onu akıl olarak kabullen bu tavrına devam edersende çok net söyleyim sana burda biri küfür basar.
    ak1n ve Uykusuzcorap bunu beğendiler.

Motosikleti
    kardeşim senın mantığın veya mantığıma göre değil kanun hüküm belli istedğini savun sonuç değişmez kesin bir dille 1300 ü hertürlü yersin ruhsat sahibide 1300 yer ben demiyorum ki sucu ceza yemez sucu yer hemde iyi ceza yer ama sende yersin hemde 600 felan değil kat kat fazlasını yersiz mağdurmuş değilsin sonuçta arabaya çarpan sensin ehliyetsiz o işe giren sensin senden sorumlu olan annem baban var yaptığın ceza ucreti sana ödetmezler zaten direk annen veya babana ödetirler merak etme onlarda 18 ine kadar ödemezse ceza sana geçer.. hüküm bu anlatabiliyormuyum bana kızmanada gerek yok ben seni bilgilendiriyorum.. ha suçluyorumda ama sruna cevabı almışındır umarım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

ayrıca ölseydin veya kolun bacağın kırılsaydı suçu senin üstlenmen birşey ifade etmiyor cezayı ve masrafları sucu çekmek zorunda kalırdı sigortasız işci çalıştırdığı için sanırım sigortanın ne demek olduğunuda bilmiyorsun trafik sigortası karşı tarafı karşılar ama böğle bir kazada zorunlu trafik sigortası yaptırmadığı için patronun ceza yer ama masraf yine sana ve orda çalışmana musade eden ailene kalır şuan burdakilere güvenmiyor ve sınırleniyorsun muhtemelen ama ras gele bir polise sor ozaman senin tatmin eder kendi başına gelmiş gibi sormana gerek yok gördüğün bir trafik polisine sor ..

Abilerim kardeşlerim beni yönlendirin ne yapayım annem belediyede çalısıyor annemede anlattim yovmiyeni vermedi birde parami istiyor dedı kadıncagızı amelyat ettircem para lazım diye girdim ama basıma böyle birşey geldi polise sordum işveren suclu dedi başka bir sucuya sordum işveren suclu dedi sizce ben boynumu bukup para ödiyeyimmi işten cıktım zaten,başka motorcuya giricem size tavsiyem motorla su taşımak cok zor bakın dünden beri basıma neler geldi bu siteyi bile bilmez etmezdim nelerle ugrasıyorum :(

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Ehliyetim yok diyorsun hala motor diyorsun birader madem paraya ihtiyacın var git gerekliliklerine sahip olduğun daha basit bir işe gir eğlence arama kendine. Şikeyet edersen herkesin dediği gibi sucu ceza alır ama sana getirisi olmaz. Bir de üstüne 1000 küsür lira cezayı yersin ve gerçekten annene yardımcı olmuş olursun. Kaldı ki manevi yönden o işe girip, adamın suyunu efendi gibi taşımayıp adamın motorunu vuran sensin, sonuna kadar haksızsın.

Motosikleti
    Abilerim kardeşlerim beni yönlendirin ne yapayım annem belediyede çalısıyor annemede anlattim yovmiyeni vermedi birde parami istiyor dedı kadıncagızı amelyat ettircem para lazım diye girdim ama basıma böyle birşey geldi polise sordum işveren suclu dedi başka bir sucuya sordum işveren suclu dedi sizce ben boynumu bukup para ödiyeyimmi işten cıktım zaten,başka motorcuya giricem size tavsiyem motorla su taşımak cok zor bakın dünden beri basıma neler geldi bu siteyi bile bilmez etmezdim nelerle ugrasıyorum :(
    hala motorcuya gircem diyosan ne desek boş sana başka bir iş bul restranlarda bulaşık yika birşey yap benim bildiklerim ve bildiğim kadarıyla iş kanunu bu geçen dönem dersini aldım 3 ayda değişmemişse durum bu kardeş ha illa ödemicem diyorsan blöf yapabilirsin ama şikayet durumunda suçlu ikinizde çıkarsınız tabi adam 600 tl için daha fazla ceza ödemeyi göze alır mı bilemem önce git adama konuş ben ödeyemem felan de hala ısrar ederse karakola gidiceğini felan söyle ama dayak yeme ihtimalinide unutma.. sonra git karakola durumu anlat eğer şanslıysan seninle gelip patronunla konuşur ceza durumndan bahseder veya telefonla arar bahseder ama adam belalı birşeyse dikat etmeni öneririm.. şuan sana 600 tl ödetme gibi bir durumu yok zaten kanunen neyse geçmiş olsun ne diyelim.. eğer biraz olsun kendini düşünüyorsan motorlu bir işe girme her an ne olucağını bilemezsin bulaşıkçılık garsonluk motordan uzak durabilceğin ne varsa onu yap ehliyetini alana kadar..

dedigini yaptım karakola gidecegimi söyledim ama dayak atamadı sadece gider yaptı bana cumartesıye kadar 100 tl bulmamı soyledı bende soz vermıyorum dedım ama vermeyı dusunmuyorum sımdı garsonluga baslıcam,ama adama para falan vermeyi düsünmüyorum ögrenci adamım ben almasaymış işe,çarptıgım kısı zaten ısyerınden ıstıyor parayı bana hiç bir laf etmedi benle muhatab bile olmadaı işyerinden istiyor parayı işyeride beni sıkıstırıyo polis deyince tutustu adam

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    inşallah sendende iyi para çıkar sucudanda.git komilik yap mendil sat.senin gibiler yüzünden motosiklet kültürü diye bişey kalmıyor.nerde soytarı var motor üstünde diyor millet.bugün biriyle konuştum keşke almasaydın açıkça söyleyim benim motosikletlilere hiç saygım yok yolda vermem yolunuda kesmem dedi.bişey diyemedim ne diyim.
    akira2012 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

İs mahkemeye giderse ne ceza kesilirse öder ödememe gibi durumu olmazki sen ehliyetsizlikten ceza yersin önce 1.400 tl bir güzel

Ruhsat kimin üzerine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)