Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Teşekkürler Feyizoğlu! - Shad SH33 Çanta Almayın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayni cantayi bende kullaniyorum. Eski sahibi motoru satarken verdi. Canta sapa saglam ve agzina kadar dolu. Ustelik titresimli bir motor sahibiyim. Rengi solmus ama canta sapa saglam. Ama benim cantanin tablasi farkli. Bnim canta anahtari cevirince yerinden cikabilen bir cins. Acaba tablayi mi farkli verdiler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayni cantayi bende kullaniyorum. Eski sahibi motoru satarken verdi. Canta sapa saglam ve agzina kadar dolu. Ustelik titresimli bir motor sahibiyim. Rengi solmus ama canta sapa saglam. Ama benim cantanin tablasi farkli. Bnim canta anahtari cevirince yerinden cikabilen bir cins. Acaba tablayi mi farkli verdiler?
    Tabla da sıkıntı yok.
    Alt demiri orjinal shad ın.
    Ben anlamadım, hergün bir tarafı dağıldı çantanın

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    Alıntı Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha önce şurada çanta seçimi konusunda başlık açmıştım ve nihayetinde Shad SH33 Çantayı motosikletime almıştım.
    Çanta için extra olarak sırt dayama ve bağlantı demiri aldım.
    350 TL gibi rakama geldi.

Bu çantayı almadan önce honda pcx türkiye gurubundan bir arkadaş daha önce "gezi sırasında bu marka bir çantanın uçtuğunu" söylemişti.. Yerine oturmamıştır dedim dikkate almadım.. ben scooterıma 46 lt maxel çanta aldım 50 tl ye 2 yıldır taşımadığım hiçbişi kalmadı 20 ltrik su bile attım yeri geldi (kısa mesafe) şuan motoru satıyorum ama çantayı vermicem bu tarz çantalara verilen paralara ac

Çanta perşembe günü elime ulaştı, cuma akşamı yolda bir çukurun üstünden gecerken çanta arkamdan uçtu gitti..
    Yaklasık bir 7-8 takla attı. Neyseki arkadan gelen kimse yoktu ve çantanın içi boştu.. (laptop olabilirdi)
    1 saat önce kardeşimi eve bırakmıştım, o sırada o da arkamda olabilirdi..

Durdum çantaya baktım, sağı solu çizik haldeydi, kendime küfürler edip (arkadaşıma inanmadıgım icin) çantayı tekrar takıp yola devam ettim.
    Sabah baktıgımda çantanın alt kilit damağının kırıldıgını gördüm;
    http://o1307.hizliresim.com/1c/3/pvb9u.jpg

Feyizoğluna telefon açtım olanı anlattım.
    Garantiye girmediğini söyledi..
    Çanta boştu dedim,
    1 günlüktü dedim,
    yerine oturmuştu dedim,
    gördüğünüz üzere damak kırıldıgından, plastiğin kalitesinden oldugunu söyledim..
    Shad firması ile görüşeceğini söylediler.
    Cuma geçti, cumartesi geçti, pazartesi geçti.. salı günü artık sinirim tepemde telefonu açtım..
    Shad ı türkiye ye getiren kimse garantiye sokmuyormuş.
    Müşteri memnuniyeti açısından ödemeyi kredi kartınıza yapıcaz dediler.
    Mutlu oldum..
    Ama öyle olması gerekiyordu..
    Bu çanta henüz 2. günündeyken çukurda damağının kırılıp ucması normal mi?

Teşekkürler Feyizoğlu; biraz zorlasan da hatayı kabul ettiğiniz icin.
    Lanet olsun Shad! Böyle dışardan iyi gözüken, aslında bir cukurda uçan canta yaptıgın icin..
    Arkadasımla görüştüm; 10 kiloluk karpuz koydum dedi kappa k35 e.. çanta yerinde duruyormuş

Aklınızda bulunsun, Shad çanta almayın, aldırmayın!
    ben scooterıma 46 lt maxel çanta aldım 50 tl ye 2 yıldır taşımadığım hiçbişi kalmadı 20 ltrik su bile attım yeri geldi (kısa mesafe) şuan motoru satıyorum ama çantayı vermicem bu tarz çantalara verilen paralara acıyorum

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    shad 33 almıştım bir zamanlar o neydi öyle takur tukur. şimdi kappa 35 var 12 kg yük koyduğumu bilirim tık yok. Feyizoğlu tebrikler...
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    çantayı boş verelimde feyz oğlu gerekeni yapmış güvenilir bir firma demekki müşteri memnuniyeti önemli,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Feyizoglu olması gerekeni yapmış,yaptığı icin bu sektörde itibarı var zaten.Bilenler bilir,ilk dükkanları barakadan bozma bir yerdi ,okmeydanı itfaiyesinin karşısında.Şimdi işleri gelişti
    Umarım daha da gelişir,çünkü yaklaşımları olumsuz değil.
    ithalatçının kafasına göre bu durum garantiye girer,şu durum girmez deme lüksü de yok aslında.Derse de yarın öbürgün Feyizoğlu gibi firmalar büyüdüğünde senin getireceğin çantayı bisikletçiler satsın,ben kendi ithalatımı yaparım,kendi markamı çakarım" dediğinde yok olurlar.
    gelelim can alıcı noktaya,bu çanta mevzuunda çantanın sağlamlığı ele alınırken bir seyi atlıyoruz.
    topcaseler, denge açısından motorun en kontrolsüz bölgesine monte edilmektedir.
    ister 110 kg lık Cup,isterseniz 270 kiloluk enduro kullanın teknik olarak topcase de 5-6 kilodan daha ağır şeylerin taşınması bizzat motorun üreticisi tarafından önerilmez.
    Niye önerilmez,işte o kontrolsüz bölge yüzünden.
    Topcase ne kadar yüklüyse ağırlık noktası da o kadar yukarı çıkacağı gibi ,aşırı yüklü olması halinde motorun en ufak dengesizliğinde sarhoş artçıdan daha beter davranır.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    4 yıldır MT-03 gibi tek silindirli bir makinada 35 litre Givi Çanta kullanıyorum. Üzerine bir de portbagaj koydum. Çadır, kampet, katlanır iskemle üstte, çanta içinde diğer eşyalar yaklaşık 25 kilo yükle binlerce kilometre yapıyorum. "Bana mısın" demedi. Ucuz etin yahnisi yavan oluyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de aynı çantayı kullanıyorum en ufak bir sorun yok. Zaman zaman tıka basa dolmasına rağmen birşey olmuyor. Bence seninkinde sorun şuydu : Çantayı sabitlemeye yarayan delikli plakayı çok sıkarsan deforme olabilir ve kasıntılı takılabilir. Sonrasında da yoldaki zıplamalardan dolayı kırılısa çanta da serbest kalacaktır. Bu çantayı kim taktıysa onun hatası bence...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çantayı demire civatalarla sabitlemek şahane, gerisi bahane. O kadar kötü yollardan geçiyorum ki motorla, kappa çanta olsa bile bağlantı tablasından çıkacaktır.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Dikkatimi çekti , feyizoğlunun rakip firması aramıza adam mı salıo ne oluyor.
    Biri eldiven almış feyizoğlundan yırtılmış,
    biri shad çanta almış düşmüş,
    arka arka topic ler.
    ne zaman böyle mailler yağmaya başlasa yeni bir mekan açılıyor. bi ara teknosa yı kötüleyip durdular izmirde maili atan kişiler hep izmir ile bağlantılı alıcılara atmış. bi baktım 30 gün sonra hoop yeni bi teknoloji market açıldı.
    bana çağrışım yaptı bu iş.
    shad 33 ile eldivenin markasına olacak tepki neden firmaya olmuş
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    oo shiiitt :D

Geçmiş olsun dostum. Aynısı zottirik marka bir çantada başıma geldi. Gittim givi aldım çanta kırılır demir kırılır yine de yerinden çıkmaz test ettim.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka arka topic ler.
    ne zaman böyle mailler yağmaya başlasa yeni bir mekan açılıyor. bi ara teknosa yı kötüleyip durdular izmirde maili atan kişiler hep izmir ile bağlantılı alıcılara atmış. bi baktım 30 gün sonra hoop yeni bi teknoloji market açıldı.
    motor mağazası açmaya niyetim yok onu bilin başta bankada çalışıyorum feyizoğlundan aldıysam tabiki feyizoğlundan yana dert yanacağım doğal olarak. benim belirtmek istediğim ELDİVENİN 3 AYDA DAĞILMASI ve gayet iyi niyetle sizlere almayın diyorum başka art niyet yoktur.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    shad sh48 kullanıyorum. 25 kg yükle kullandım, kullanmaya devam ediyorum. Ayrıca artçım da yaslanıyor. Bence sizin dediğiniz seride üretim hatası olabilir.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kappa k35 gayet sağlam ben 5 er kg 2 dambıl(10kg) koyup boş kalan yerlerede çeşitli eşyalarımı koyup uzun yola çıkıyorum yalnız kappadada gidon tokatlama ses ve gece sürüşünde inanılmaz güvensizlik var .herşeye rağmen k35 modeli asla yolda ucup düşmezdi biz ona güvenip sırt dayıyoruz:D

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka arka topic ler.
    hakkaten yaa,sanki feyizoglu altkatta üretip satıyo bunları zikredilen markaları kullanan azımsanmayacak bi kitle var eminim,bende dahilim buna,shad çantayı kaç senedir kullanıyorum,3motorumda halen taş gibi
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı çantayı kullanıyorum en ufak bir sorun yok. Zaman zaman tıka basa dolmasına rağmen birşey olmuyor. Bence seninkinde sorun şuydu : Çantayı sabitlemeye yarayan delikli plakayı çok sıkarsan deforme olabilir ve kasıntılı takılabilir. Sonrasında da yoldaki zıplamalardan dolayı kırılısa çanta da serbest kalacaktır. Bu çantayı kim taktıysa onun hatası bence...
    Montajını kendim yaptım, 120 TL civarı verip shad ın alt demirini aldım, bire bir uyumlu zaten honda pcx ile.
    4 civata ile motora sabitliyorsun
    4 civata ile alt tablayı sabitliyorsun,
    Civataları cok sıkma ile alakası olsa, civatanın oldugu yerden kırılır, bir dış kısmından kırılmış farkındaysan..
    Olayı tamamen üretim hatasına bağlıyorum, plastiğin kalitesi ile ilgili, esnemeye gelmiyor..
    Kaldı ki kappa k35 denen çantanın alt tabla kilit mekanizması plastik, shad da demir..
    Buna rağmen uçup gitti..

2 gündür düşünüyorum, kuyruk granajı alip çantayı iptal mi edeyim, kappa k35 mi alayım..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    şu shad sh33 çantayı motorun ilk sahibi 2009 da almış bende 2012 de satın almıştım bodrumun havasını bilen bilir plastik düşmanıdır. ama çanta taş gibi duruyordu , istanbula gelince bir süre kullandım neler yükledim tatile gittim bana küçük gelince forumdan bir arkadaşa sattım, şimdi o kullanıyor gidip shad sh45 aldım. diğer muadillerine göre daha hafif daha estetik çin malı değil kesinlikle made in spain. bu arada shad sahtesi olduğunuda duymuştum. çok enteresan

buda şimdiki motorumdaki shad sh45. maxxem ile coocase ile kesinlikle kıyaslanmaz açıkça söyleyeyim..

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Feyizoğlu' na bak yahu Cantanın ithalatçıları yan çizerken (düşürülüp kırılan ürün garantiye girmez derken) bütün sorumluluğu alıp cebinden karşılayarak yine mağdur etmemiş

Nezaman bu tür birşey okusam üç kuruş fazla öderim yinede oradan alışverişimi yaparım diyorum, fiyat araştırırken çoğunlukla dip nokta yine Feyizoğlu oluyor.

Alnından öpülesi esnaf benim gözümde

Shad dünyaca ödüllü çantalar üretebilen kalitede bi firma. Her markanın bu tür sonuçları olabilir, bunlardan biri de malesef sana denk gelmiş.

Yoksa süslü püslü, bu işi bilmeyen plastik üretimhanelerinden çıkma ürünler Shadın yanından bile geçemez.

Çoğunun test edilmişliği, argesi, tasarım süreci ve en ufak bi buluşları, yenilikleri yok Shad araştırdığım okuduğum kadarıyla biliyorum, öyle bi marka değil ama neticede kul yapısı. Bu durumun seni "kalitesiz, alınmaz, almayın..." gibi düşüncelere sürüklemesi tabiki normal ama bence çok doğru bi yaklaşım değil

Geçmiş olsun, Feyizoğlunada helal olsun
    satoyama bunu beğendi.

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaşlar bu çantada aynı sorunu yaşayan sadece arkadaşımız değil. geçen gün çevre yolunda giderken çanta ilk kızaklayarak taktığımız yerden çıkmış sadece kilit tarafı tutarak durdu zar zor kenarı çektim. bir baktım hali bu. içinde sadece asma kilidim var başka bir şey taşımıyorum. fotoğraflarını ekliyorum. fatih bey'in dediği gibi bu çantalar sorunlu sakın almayın. daha 6-7 ay oldu alalı. kappa 30 litrelik kullandım hiç böyle şeyler olmadı.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    bende pazar günü yan soft çanta almıştım sürtünmeden dolayı çantaların alt kısmı parçalandı. bir gün sonra gidip hemen değiştirdiler.onun yerine spor bot aldım yazlık. gerçekten adamlar güleryüzle karşılayıp aynı şekilde itiraz bile etmeden ürünü değiştirip güleryüzle uğurladılar.bir teşekkürde benden olsun feyizoğluna..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)