Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

adam öldürmeye teşebbüsün cezası "özür dilerim"

Motovento
    REKLAM ALANI
    FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    çok geçmiş olsun üstat, benzer bir durum benimde başıma gelmişti hız kesici tümseğin sağına kaçayım derken aynı şekilde bende düşecektim neredeyse. arabayı durdurup lastik ten iyi kar ettin dedim öldürüyordun beni dedim çok özür dilerim bende motorcuyum dedi. çok dikkatli olmak lazım Allah'tan hep yavaş gidiyorum bende.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Çok geçmiş olsun sizin ki kadar olmasa da benim de başıma benzer bir durum geldi.
    Cep telefonu ile konuşurken araba kullananlara kıl oluyorum.
    Onları 155'i arayıp hemen şikayet etmek uygun olacaktır.
    Bu adamlar bir iki ceza parası öderseler bir daha açmazlar o telefonu...
    Bir kaç kez şikayet ettim.
    Birisinde ekiplerin az ileride o aracı çevirdiğini görünce
    artık hobi olarak araç kullanırken telefonla konuşan adamı şikayet ediyorum

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Geçmiş olsun fakat motorcuların genel şikayeti. Bırakın sivili polis minibüsü bile başıma geldi. Bi minibüs dolusu polis aracının sürücüsü bile sinyal vermeden dönüyor ve uyardığımızda tmm kusura bakma deniyor.

Adam sağa aniden durup kapı açıyor , kızıyorum karımın yanında bana bağıramazsın diye üste çıkıyor, sövmekten başka elinden ne gelir?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Abi geçmiş olsun.

İzmit'te özel halk otobüsleri,taksiler,tofaş araçlar,efe tur falan görünce şeridi değiştirmek lazım.

Bunların dısında da sana denk geldiği gibi bi kac sinyal kullanma,serit değiştirme özürlü denk gelebilir.

Sıkma canını,malesef büyük motosikletler dısında motosikletler ciddiye alınmıyor.

Vurup kırsan hangi biriyle ugrasacaksın. Allah'ından bulsunlar...

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    teşekkürler arkadaşlar
    maalesef çoğumuzun başına gelmiş bir olaymış demek.
    yapacak birşey yok. inşallah telefon kullanırken bir otobüsün altına girer demekten başka birşey gelmiyor elden.
    tam koruma gezip, bu hanzoların bize uzak olması için bol bol sadaka vermekten başkada yapabileceğimiz birşey yok.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

leventgocukl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 gt250r '08 gt650 '11 monster 696
    yogun trafıkte emnıyet serıdınden sakin sakin giderken ekip arabası bi anda üstüme kırdı ben yavasladım bıraz ılerde bunu solluyup onune gectım vıtes dusurup yavaslatınca hemen telsıze sarıldı nasıl delırdı bastım gıttım daha kendı polısımızın motorculara saygısı yok

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Özür dilemiş daha ne istiyorsun. Ben senin yerinde olsam duygulanırdım.
    Adama da ; senin gibi hatasını kabul eden trafikte çok az insan var. Seni bana hatırlatacak bir şey lazım der.
    Aynasını kırıp alırdım. Basa gaz giderdim. Arkadaşların dediği gibi yakalarsa bende özür dilerim. Sadece seni hatırlayacak bir şey istemiştim derim.
    EnesBeyter ve oknglr bunu beğendiler.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    3 şeritli yolun en sağından gitmişsin doğrudur. bazı motosiklet sürücülerien sağ şeridin de en sağına geçiyor bu aradada araç sürücüleri sizin bulunduğunuz şerit ten geçmek istiyorlar.buradada sürtme çarmpa olayları oluyor. ben şeridimin ortasından gidiyorum. en sağdan dahi yolculuk yapsamda ortadan gidiyorum. bunu bile hazmedemeyen araç sürücüleri arkama dibime kadar yanaşıyorlar. iki temel kural birine arkadan çarptınız mı suçlusunuz diğeride aracın sağından sollamak veya sağına doğru giriş yapmak.onun için mutlaka sağ şeritten yolculuk yaparken şeridin ortasın dan giderim. türkiyde kimsenin kimseye saygısı yok . siz ölseniz kimin umrunda adamın tek düşüncesi kan parası nı ödeyecek olması. onun için herkez trafikte çok dikkatli olsun. bide bayan sürücülerden korkarım. nezaman ne yapacağı bilinmez.bayan sürücü gördünüz mü hemen o bölgeden uzaklaşın

Motosikleti
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 şeritli yolun en sağından gitmişsin doğrudur. bazı motosiklet sürücülerien sağ şeridin de en sağına geçiyor bu aradada araç sürücüleri sizin bulunduğunuz şerit ten geçmek istiyorlar.buradada sürtme çarmpa olayları oluyor. ben şeridimin ortasından gidiyorum. en sağdan dahi yolculuk yapsamda ortadan gidiyorum. bunu bile hazmedemeyen araç sürücüleri arkama dibime kadar yanaşıyorlar. iki temel kural birine arkadan çarptınız mı suçlusunuz diğeride aracın sağından sollamak veya sağına doğru giriş yapmak.onun için mutlaka sağ şeritten yolculuk yaparken şeridin ortasın dan giderim. türkiyde kimsenin kimseye saygısı yok . siz ölseniz kimin umrunda adamın tek düşüncesi kan parası nı ödeyecek olması. onun için herkez trafikte çok dikkatli olsun. bide bayan sürücülerden korkarım. nezaman ne yapacağı bilinmez.bayan sürücü gördünüz mü hemen o bölgeden uzaklaşın
    bence
    bayan sürücü = telefonla konuşan erkek sürücü = dede sürücü

hepside aynı.
    beyin fonksiyonları olmadan trafikte tehlike saçarak yol alıyolar.

ben bu olayı yaşadıktan sonraki günde bir dede sürücü 2 şeritli bomboş yolda gelip yandan dokundu. kafamı bi çevirdimki arabayı süren bir "aksakallı dede".
    beyni çürümüş halen araba kullanmak peşinde. o bomboş yolda geldi bana dokundu

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Benzer bir olay, zat ı muhterem motorum olduğu vakit 20 30 arası gider iken pat biri önüme kırdı korna fren zor bela durdum adamın camına vurdum zorla açtı "ne biçim kullanıyorsun aynaya bakmazmısın sen" dedim "görmedim" dedi aynayı göstererek "bunu kullanmıyormusun" dedim bir anlık dürüst yanıt "bakmadım" dedi oradan "peki" dedim kapattım ne yapıyorsun sen sorusuna ise aksesuarını kullanmıyorsan kapatman daha mantıklı en azından ben onun kapalı olduğunu görürsem senin gibi birinin yanından geçmezdim dedim apıştı kaldı. :D

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Beni eskişehirde herkes bilir , error deyince . Böyle yapan ticariyi bir dövdüm polis alamadı elimden
    sonuç kırılan diş elmacık kemiği çatlamadı kaş açılması , olay durağa 50 mt ötede olduğu için 3 kişinin daha saldırısı 1 i sopalı sopa direckt in makat . Poliste kola çekirdek almış kavgayı izliyıor tabi .

kavga bitince git dedim savcılığa darp raporu al raporu kıvırıp direckting makat yapacağım şimdi kuzu gibi hergü benı görüyor yolunu degıstırıyor

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Sabırlı adammışsın vesselam...geçmiş olsun..ben olsam camı açtığı anda yüzüne bir tane çakardım beyim mıncıklaması yaşardı ...sonra darp raporu derken mahkemelik olurduk zaten darpdan sabıkalıyım hakimde en tuzlu cezayı basardı bana ertelemesiz...buyur burdan yak..sonradan hep pişman olurum kavga gürültüden sonra...dayak yesem sorun yok kimseden şikayetci olmam ama ilk darbe benden gelince başım ağrıyor hep ilk vuran olarak
    mterayes26 bunu beğendi.

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    öncelikle geçmiş olsun yurt dışından türkiyeye dönüş yapıp türkiyedeki oto sürücülerinin motosikletleri saymamaları yüzünden türkiyede motosiklet kullanmak çok tehlikeli deyip motosiklet kullanmayı bırakan insanlar var bu ülkede esas yapılması gereken zaten 2 dakika önce bu adam bana kaza yaptırıp sakat bırakmış veya öldürmüştü deyip ne kaybederim deyip adamı öldürene kadar döveceksin sonrada haberlere çıkıp cümle aleme ibret olsun diyeceksin otomobil sürücüleride ulan benim başımada gelirmi böyle birşey deyip hata yapıp özür dileyerek böyle birşeyden kurtulamayacaklarını bilecekler çünkü yargı sistemimiz çalışmıyor işi kendi kendimize halletmemiz gerekir
    he bide aksakallı bi dede külüstür bir reno 12 torosla susurlukta önüme kırdı ön teker kaydı ama düşmedim allahtan söve söve arabanın yanına gittim bir baktım dede 80-90 eyvah dedim ne diyeyim bişey diyemedim bastım gittim ama trafikte belli yaştan sonra sağlık kontrolü olmalı yoksa dede napsın 80-90 yaşında 5 metre önünü görüyorsa şanslı akılda ne kadar yerindedir allah bilir ona belge verip kullanmasına izin veren devlette problem.

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabırlı adammışsın vesselam...geçmiş olsun..ben olsam camı açtığı anda yüzüne bir tane çakardım beyim mıncıklaması yaşardı ...sonra darp raporu derken mahkemelik olurduk zaten darpdan sabıkalıyım hakimde en tuzlu cezayı basardı bana ertelemesiz...buyur burdan yak..sonradan hep pişman olurum kavga gürültüden sonra...dayak yesem sorun yok kimseden şikayetci olmam ama ilk darbe benden gelince başım ağrıyor hep ilk vuran olarak
    el mahkum müdür 6ay hapis cezam var peşimden gelen. 5 yıl içinde suça karışırsam cezama 6 ay hapis eklenecek. karışmazsam silinecek cezam.
    yani 1 yıl daha suça karışmamam lazım. evde çoluk çocuk olmasa neysede. beladan uzak duruyorum.
    sağolsun belada hep peşimden geliyor..

adam sırf rampadadurmasın diye benim önüme fırlıyor arabayla az kalsın sağlam geçiriyodum kaydı fln kurtardım sonra adam yanıma yanaşmış sağ camını açmış kardeş kusura bakma özür dilerim işte hayatımızın karşılığı

Motosikleti
    aea kuryelerle bir konuşması vardı ordada geçiyormuş bu özür dilerim muhabbeti

http://www.motosiklet.net/forum/konu...-kuryeler.html

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    abi o sinirle gider aynasını kırardım yani, nedemek görmedim ya böyle yalan olabilir mi, çarpıyo bide görmüyo he? hissetmiyorda yani? yada seste mi duymuyor bu? birkaç duyu organı olmadan trafiğe çıkıyor demekki, hayvan herif..

SÜRÜŞÜN ÜÇ VAZGEÇİLMEZİ
    1. Tetikte olmak.
    Dinlenmiş, sakin olun ve alkol ya da başka uyuşturucuların etkisi altında olmayın. Yemek, telefonla konuşmak ya da yolcularla sohbet etmek gibi dikkat dağıtıcı faaliyetlerden kaçının.

2. Karayolu hipnozundan kaçınmak.
    Karayolu hipnozu - kendini tekrar eden görsel uyarıların yorgunlukla birleşmesi sonucunda oluşan aşırı uyuşukluk - sürüş risklerinin en önemlilerindendir. Uzun mesafe sürüşlerinde, kısa şekerlemeler veya egzersiz yapabileceğiniz sık duraklamalar yapın. Yol işaretlerini okuyarak ya da gözlerinizin odağını yolun farklı parçalarına kaydırarak gözlerinize egzersiz yaptırın. İyice dinlendiğinizden emin olun. Dikkatsiz davrandığınızı ve konsantrasyonunuzu kaybettiğinizi fark ederseniz durup mola verin. İhtiyacınız olduğu kadar dinlenin ve daha sonra devam edin.

3. Araç kullanırken saldırgan değil, savunmacı olmak.
    Hayal gücünüzü kullanın. Diğer sürücüler, yapmaları gereken hareketi ya da sizin onların yapacağını düşündüğünüz hareketi yapmadıkları taktirde, onların sürüş davranışlarına reaksiyon göstermeye daima hazırlıklı olun. Kaza kaçınılmazsa, en az tehlikeli olan seçeneği kullanmaya çalışın. Örneğin, yolun dışına aracınızı sürerseniz, bir başka araçla kafa kafaya çarpışmaktan daha fazla hayatta kalma şansınız olur.

Alpaslan Kuzucan.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    edirneden tekirdağa dönerken (tek başıma) önde bir reno.. ama ne reno.. sağ ayna yok.. bagaj kapagı telle bağlı.. arka sag stop yok. sol calısıyomu allah bilir.. dedim bunu geçiyim ben en iyisi ne yapacagı belli olmaz.. sinyal verdim.. sola cıktım 2 kez korna caldım uyarmak için. tam arka kapı izasındayken cukura girmesin diye üstüme kırdı bey amcamız.. bende o an reflexle sağ bacagıma vurmasın dıye ayagımı öne dogru gidona yakın kaldırıp gaz açtım. sağ aynası zaten yoktu. o anlık reflexle kullanmadıgı sol aynasınıda tekmeyle ben almıs bulundum. bariyerle araba arasından sıyrıldım hemen yavaslayıp saga cektım.. bey amcamızda arkamdan tabi.. kaskı bile cıkarmadım direkt söföre dogru yürümeye basladım. napıyosun sen bariyere vursam kaça bölünücem belli değil.. canıma kastediyorsun benim. sinyal verdim korna caldım cukura girmeyesin diye resmen üstüme kırdın. diye sesli bi sekilde sitemimi belli ettim.. bey amcamız indiğinde altına kacırmıs oldugunu fark edince sakinlestim... ara jandarmayı mı arıycaksın bölge trafiğimi (sehir dışındayız) kimi arıycaksan ara aynan için dedim.. kekeliyerek ''yok yok yok sen devam et benim dikkatsizliğim'' dedi. biraz sinir. biraz acıma duygusuyla bindim bastım gittim yoluma.. ömrümce unutmam o anı.. hayatta en korktugum sey bariyerlere savrulmak.. aman diyim..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)