Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

CBF 150 Yağ Yakma Problemine %100 Garantili Çözüm

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen sahibinden.com da 150.000 km de gördüm cbf.. öhh dedim...

şimdi bilgin arkadaşlar yaktığı yağı hesaplar

yahu mete abi bu konu nedir yaa... konu başlığını gördüklerinde "hass...r bu ne be artık nasıl çamur atacaz" demişlerdir. konuyu okuyup sonra bi güzel gülmüşlerdir.. şimdi oldu mu bu konu reizz oldu mu böyle güldürmek ..

diyorum ki yakıyor evet napalım, o kadar kusur kadı kızında da olur.. haala çamur..

ganga bu kadar hassasiyete gerenk yok yav...cbf 150 abartıldığı kadar sağlam bir makina değil...sbap şıkırtılarından duyduğum rahatsızlıkları söylemiyorum bile...eleştiri iyidir...

ne ben kötü dedim diye cbf yerin dibine girer...ne sen bu kadar da kötü değil desen bile yücelir...eleştirilerimizi yapalım insanlar bilsin..üzerimize düşen vazifedir bu...yoksa malı övmek mesele değil...kimse yoğurdum ekşi demez...

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maximum ticari kullanım için hesap yapalım.
    motor masrafsız kullanım ömrü ortalama 70.000km diyelim. yılda 20.000km yapsak , 3,5 yılda yaşam ömrü verelim cbf ye.42 ay yani..
    1000kmde 250gr yağ yaksa
    motorada 10-40 castrol power1 koyalım litresi 25tl den.
    motor ömrü boyunca extra 437tl yağ yakacaktır.
    en kötü şartlarda ayda extra 10tl yağ yakacak diye şu kopan yaygaraya bak arkadaş

olaya matematiksel anlamda bakmaya gerek yok...bir pasta düşün...harika bir görüntüsü var ama tatsız tuzsuz...öyle bişey...Hondanın bu bizim .okumuz bile kıymetli tutumu bana dokunuyor...tamamen kişisel servis ve bayi diyaloglarım samimiyetim yüzüzünden cbf alıyorum ve her servis de yine aynı kişisel dostluklarla alakalı Levent Ümraniye servis yapıyorum...markaya olan güvenim küçük cc de yok...
    Garip ve cool113 bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Yağ yakmasına karşın yağı güncel kontrol edebileceğin bir yuvarlak camekan bile koymamış namıssızlar.
    mete_han bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 80 90 gidiyorsun ve yakıyor diyorsun ?
    ben 80 bin km de cbf kullanıyordum calışırken 2009 model. 1000 km de bir madeni 15 40 la değiştiriyordum 200 ml filan eksiltiyordu.
    seninkisi biraz anormal geldi. garanti maranti varsa söylesene bi ayar ceksinler
    cbf yag yakıyorda abi 5000 kmdeki motorun yakması bu kadar şaşırdım acıkcası
    asıl seninki anormal, 2200 km kullansan 450 ml civarı tüketecek düz hesapla. üstelik daha kalın yağ ve yağ eskidikçe eksiltme artıyor.
    mete_han bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    mete han abi marushin tnt 800 kask arıyordum alıcam da google da senin pandalı fotoların cıktı.
    delircem bişi arıyorum sen cıkıyon google dan. gecende cbf 150 yle alakalı bişi arıyordum yayla da cektirdiğin fotolar cıktı.
    şu marushin kaskı kullandıysan yorumlarını alabilirmiyim?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    mete han abi marushin tnt 800 kask arıyordum alıcam da google da senin pandalı fotoların cıktı.
    delircem bişi arıyorum sen cıkıyon google dan. gecende cbf 150 yle alakalı bişi arıyordum yayla da cektirdiğin fotolar cıktı.
    şu marushin kaskı kullandıysan yorumlarını alabilirmiyim?

adamın motoru yağ yakmıyor gelmiş buraya kaskla ilgili soru soruyor.. başka kapıya .... sen meteye yağ öner... :::::::PPP
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın motoru yağ yakmıyor gelmiş buraya kaskla ilgili soru soruyor.. başka kapıya .... sen meteye yağ öner... :::::::PPP
    ramazan hocam daha motorum sevkiyatta yarın bana ulaşacak. 1 aydır motor bekliyorum =) daha yag yakıp yakmadıgını bilmiyorum :D
    marushin kask aradım metehan abinin pandalı fotoları cıktı. karnım agrıdı gülmekten
    utkan35 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak görüyon mu Mete reiz.. vurdukça vuruyorlar
    vurmadım..
    sevdim.. cicik yaptım. hafifçe okşadım. nazikçe kollarıma aldım.. ehehemm
    valla cbf istediğim tüm özellikleri taşıyan favori motorlarımdan...
    ayda 10tl extra yağ masrafının bukadar abartılmaması gerektiğini anlatan bir yazı yazdım.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ramazan hocam daha motorum sevkiyatta yarın bana ulaşacak. 1 aydır motor bekliyorum =) daha yag yakıp yakmadıgını bilmiyorum :D
    marushin kask aradım metehan abinin pandalı fotoları cıktı. karnım agrıdı gülmekten
    panda halka maall olmuş bir aDAM dır...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Abi harbiden bi Fenomensin bizim kahramanımızsın
    Sadece ve sadece İmzan yeter..

eskiden doğan görünümlü şahinler vardı, cbf modeliyle honda bir öncülük yapıp 4 zamanlı görünümlü 2 zamanlı motorları çıkardı

---------- Post added at 13:29 ---------- Previous post was at 13:26 ----------

motora bir yağ deposu ve motor bloğuna şamandıra monte edin yağ eksildikçe şamandıra eksik yağı tamamlasın tam otomatik sistem mis gibi
    Mengu16 bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    son noktayı koymuşsun abi ailecek takip ediyoruz konularını
    yüzde yüz çözüm almayın arkadaşım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    len metoş ne hale sokmuşsun ramo böyle
    onun daha ne resimleri var bizde bi bilsen
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    yanlış hatırlamıyorsam siz bir konuda cbf 150 yi tvs apache ye karşı savunmuyormuydunuz apache almışssınız sanırım hayırlı olsun....

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış hatırlamıyorsam siz bir konuda cbf 150 yi tvs apache ye karşı savunmuyormuydunuz apache almışssınız sanırım hayırlı olsun....
    eski kasaya karşı çalıştıgım yerden beri sevmiyordum. kullanıyordum ama hoşuma gitmiyordu, kendimce sadece hızlı diyordum. ama şimdi kasa değişince, birde 10 15 yerinde değişiklik yapmışlar. titreme ybr yle aynı diyebilirim.
    yeni kasayı test edince bu terorist sever oldum kısaca..
    yarın teslim alıcam bakalım montajlanacak.
    sıfır ybr ikinci el cbf alıp sattıktan sonra bir de şu yeni kasa tvs ye binecem dedim.
    aldık bakalım allah utandırmasın bu saatten sonra
    teşekkürler iyi dileklerin için
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Dostlar şimdi nöbetteyim mobilden bişey yazamıyorum malumunuz barnaklar felc oluyo yoksa...yarın makaraaya devam ederiz...öncelilkle konunun açılma amacı 1 haftadır siyasetle boğuşan mt yi bu stresden kurtarmak ve puslu havayı dağıtmak..son üç konumda bu amacla açıldı aslında...makara kukara olayı fazla ciddiye almamak lazım...ben olayı ciddiye alsaydım 2007..20111 arası 90 bin km cbf kullanmazdım...almıycam diye yeminler ettiğim cebefeyi tekrar almazdım...ama hem kendinle hem motorunla barışık olcan...mal bu abicim...zorla aldırmadılar kafama silah dayamadılar 2007 den bugüne bir kez yolda kalmadım 100 bin kilometrem var cbfde...buda bir teselli...tek zoruma giden bu makinanın 5000 gayme etmemesi..haketmiyor...biz adam ettik bu honda gavatını...vs vs...yani herkes yoğurdum ekşi diyecek..komplekse girmeyecek...yağ eksiltmeyi normal görmemi kimse benden beklemesin heleki 2013 yılındayız..sonsuza kadar cbf kullanmıycam muhtemelen...ama 6 yıldır bu hibinyoların motoru geliştirmemesi ayrı bir denyoluk..ayrı bi işgüzarlık...la olm kaç kuruş o pistondaki malzeme yapısı...kahrolası honda...seni ben adam ettim...ama adam olmıycan işte..layık olduğum makina demek bu..hatayı kendimde arıyorum honda kurumsal kimliği belli...1 e getir 5 e sat..metehandan çok var melmekettte nasıl olsa..neyse yarına devam ederiz..mobilden eziyet bu mesaj işi...tsubasa marushını yarın yazarım agi..garip ramo sende coşma len..hemde sattın kurtuldun işte sevinmiyonda bide başımıza hondacı kesildin hemi la iyigeceler..okuyorum ama yazamıyorum öperim tüm müridleri gıdışdannn lynuxxx senide agiii
    ramizan83 ve cool113 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Demir At
    abi bekliyorum maruşini :D
    iyi geceler
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    maruşin candır pm ile çözdük olayı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

panda halka maall olmuş bir aDAM dır...
    eyvallah ganga...

Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden doğan görünümlü şahinler vardı, cbf modeliyle honda bir öncülük yapıp 4 zamanlı görünümlü 2 zamanlı motorları çıkardı

---------- Post added at 13:29 ---------- Previous post was at 13:26 ----------

motora bir yağ deposu ve motor bloğuna şamandıra monte edin yağ eksildikçe şamandıra eksik yağı tamamlasın tam otomatik sistem mis gibi

mantıklı...zihni sinir porocesi...

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son noktayı koymuşsun abi ailecek takip ediyoruz konularını
    yüzde yüz çözüm almayın arkadaşım

eyvallah dostum...senle görüştük biz dimi aga ben seni aradığımı hatırlıyom banlı günlerimde...sonrasını hatırlamıyom...

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    len metoş ne hale sokmuşsun ramo böyle
    onun daha ne resimleri var bizde bi bilsen

Fatoşşşş...

Alıntı Bolu'lu Lynx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi harbiden bi Fenomensin bizim kahramanımızsın
    Sadece ve sadece İmzan yeter..
    1 ay sonra Bolduayız agam tanışmak nasip olur inşallah htmetin bıradır evsahipliğinde akıcaz oralara...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tvs verelim yeni kasası sekil
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    şekle bakmıyoz Ramazanım icraate bakıyoruz... TVS sağlam ama vibrasyon olayına çözüm bulamamış tek sıkıntısı bu...hıyarağaları vibrasyonu çözse (ki basit bir olay) TVS Hindistandan sonra en çok apache bizde satar..

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    METE BAŞKAN SALCANONUN GÜZELLİKLERİNDENDE BAHSETSEN YA BİRAZCIK..........
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)