Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shell Motosikletlere Üzerinden İnmeden Yakıt Vermiyor!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Benım motorda mecbur ınmek zorundasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mantıklı bir uygulama .
    mete_han bunu beğendi.

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Bunun tek sebebi dolum esnasında herhangi bir akıntı sızıntı olması sonucu benzinin alev alma riski olması ve o anda sizinde üstünde olmanızdan dolayı oluşabilecek risklerdir. İyi araştırırsanız bu söylediğiniz istasyonların özellikle benzinli ve otogazlı araçlara da kontak açıkken yakıt vermediğini görürsünüz tabi şirket kuralları bu ama eleman uygular uygulamaz onu bilemem 8 yıllık eski bir akaryakıtçı olarak söylüyorum bunu.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Bu karara bozulmanıza gerek yok bizi düşünerek alındığını düşünüyorum. Siz alınganlık yapmışsınız isterseniz shelle e bir mail atın açıklamasını mutlaka yapacaklardır.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıklı bir uygulama .

bencede mantıklı bir uygulama...
    Benli bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede mantıklı bir uygulama...
    Düz yolda yürümesini doğru düzgün beceremiyen bazı sürücüler ! , 200 kiloluk motorlara biniyorlar ! Allah muhafaza elinde , ağzında sigara olur veya çakmak yakmaya kalkar ! olur mu ? olur ! korkudan motoru yatırıverir , altından çıkamaz mı ? diye düşünmüştüm bir ara ! .
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Başlığı okudum ve herşeyle kavga eden insan profilini gördüm, yazık. Hayatın tadını boşuna kaçırıyorsunuz. 2-3 Günde bir ya da Günde 2-3 kez yakıt almak için motordan inmek zor bir iş değil. Ben ne yapayım uzun yolda 5-6 kez durduğum oluyor.

Yandığın zaman aylarca hastahanede çakılı kalabilir hatta bir arkadaşıma olduğu gibi sadece bir motor yanığıyla yürüyerek gidip 3 ay sonra kesik bir ayakla eve dönebilirsin...

Bu kuralın uygulamaya alınması benim yüzümden oldu diyebilirim. Shell Türkiye saha güvenliği eğitim ekip lideri çok yakın bir arkadaşım.Onlara verdiğim bazı güvenlik notları vardı; biri de buydu.

Yavaş ta olsa yayılacaktır.

Çok yerinde bir uygulama. Başlığı açan arkadaşımın da başına gelebilecekleri, kendisi umursamasa da evdeki ana babası kardeşi çekmesin diye o acıları; iyi ki başlamış diyorum.

yaşar35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    statik elektrik kıvılcımıyla benzin buharı alev alırsa motorun üstünden kaçmak zor olacağı, motorun devrilip benzinin etrafa saçılması ve yangının büyümesi olasılıklarına karşı düşünülmüş bir tedbir bu benzin alırken motordan inmek gerektiği mevzusu. Pompacı herhalde yeni ve idealist bir gençmiş.

Bizim memlekette uygulanmayan bir yöntem. Otomobillere benzin verirken de toprak hattı bağlamak lazım, çünkü depo ağzında benzin buharının statik elektirik kıvılcımıyla alev alma olayı karşılaşılan bir durum. LPG alırken de toprak hattı bağlamak lazım. Bunların hiç biri uygulanmaz veya tamamen pompacının ciddiyetine bırakılmış konulardır.

Cep telefonundan benzin alev almaz ama benzincide sıra gelmesini beklerken benzin alan adamın cavcavcav cep telefonuyla önünüzde konuşması, herifin sağlığına kastetmeniz için yeterli bir sebep olabileceği olasılığından dolayı faideli bir önlem gibi duruyor.

Dolayısıyla, benzin alırken motordan inmek faidelidir, ama şimdiye kadar kimseye uygulandığını görmedim. Ben inerim çünkü cebimden para çıkarmak için dik durmam gerekir.
    Uway bunu beğendi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin urettigin Statik elektrik ve benzinin aniden parlamasi soz konusu.. Dogru bir uygulama. Youtube da bu konuda cok video var. Hatta pompa basarken arabadan ineni, dolum bitene kadar arabasina yaklastirmiyorlar bile.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bu konu daha once konusulmustu. Motor uzerinde seyir halindeyken hava surtunmesinden dolayi uzerinizdeki montta vs. statik elektrik birikir. Benzin+elektrik=bum. Üstelik kendiniz tutusmakla kalmayip istasyonu da havaya ucurabilirsiniz.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    satatik elektirik atlamsına karşı bu tür önlemler alınmak zorunda.

1:02'ye dikkat.

Chronix bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benzini motosikletin deposuna doldururken motosikleti benzinle sulayan pompacılar olabildiği için yerinde bi karar, ancak daha 2 hafta önce shell benzincisinden motosikletin üzerinde oturmama rağmen benzin alabilmiştim. Ama ben yolcu selesine otururum bu durumda, yine de tehlikeli. Motosikletin üzerine otururken benzin almamak lazım ya tutuşursa.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Okuma özürlü bir milletiz. O kullanıcı klavuzunu satarken abi kullanıcı klavuzu bile duruyor tamamen orijinal demekten başka bir işe yaradığını görmedim. Aç bir Allah rızası için oku adam ne yazmış oraya. Her motorun kullanıcı klavuzunda yazar bu
    1- yakıt çok parlayıcı ve patlacıyı bir maddedir ciddi şekilde yaralanırsınız yazar. Benzin tabancası nekadar otomatik olsada motosiklerde çok taşırdıklarını görüyoruz ya motor sıcaktır alev alır yada egzostaki sıcaklıktan alev alır.
    2- cep telefonu statik elekrik oluşturur zaten depo ayaklarınızın arasında telefonda cepte alev alması benzinin parlaması mümkün.

Ama sen inme biz Türküz ya bize bişey olmaz.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Yanliz yazan kisi ya pisman oldu ortaliklarda gozukmuyor yada yeni hesap acti suan tam ters fikiri burda savunuyor ))
    korbygs bunu beğendi.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Gözlerim doldu

Motosiklet.net'te senelerdir ilk kez oybirliği sağlandı!

Shell doğru yapıyor.

1 hayabusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    actıv 110
    parayı kelden benzini shelleden kural budur )

okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    ben benzin istasyonunda vardiya amirliği yapıyorum. bir pamuğu benzine batırın ve yanına bir cep telefonu koyun.uzaktan ceptelefonunu çaldırın.pamuğun alev aldığını görürsünüz.mutlaka tedbirli olun arkadaşlar.
    Yanagisawa bunu beğendi.

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    hiç daha üzerindeken motorun benzin alma gibi gereksinim olmadı herseferinde inerim motoru orta sehpaya alırım sonra cüzdandan para çıkarır benzin kapağı elimde beklerim doldursun diye sonra yavaş doldur taşırma dışarı damlatma temkinleri ile doldurturum depoyu çoğunda da adamlar gıcık olur bana adam gibi yapsınlar işlerini bizde karışmayalım dimi motorun üzerinde depo doldurtma ne akla ne de mantığa yatmıyor zaten
    Mengu16 bunu beğendi.
    1. FYM MASAİ 250 CC CHOPER 2. HONDA CBF 150 CC COMMUTER
    3. ASYA GY 200 CC ENDURO 4. HONDA CB 125 E YİNE COMMUTER ve commuterin kralı son MCX 162 CC

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı korbygs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç daha üzerindeken motorun benzin alma gibi gereksinim olmadı herseferinde inerim motoru orta sehpaya alırım sonra cüzdandan para çıkarır benzin kapağı elimde beklerim doldursun diye sonra yavaş doldur taşırma dışarı damlatma temkinleri ile doldurturum depoyu çoğunda da adamlar gıcık olur bana adam gibi yapsınlar işlerini bizde karışmayalım dimi motorun üzerinde depo doldurtma ne akla ne de mantığa yatmıyor zaten
    Sen benzin kapağı elinde bekliyorsun ben olması gerektiği gibi kapağı anahtarla açıyorum motorun üzerinde kalıyo kapatırken de hızlıca itiyorum kapağı, yerine oturuyo. Eee mondialin bir farkı olsun dimi

Seyyahrasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere xtza 660
    İnsanlık hali iş yoğunluğu bende de olur pompacıda da olur 30 saniyelik dalgınlık düşün neler olur

Ve arkadaşlar depoyu kilitledikten sonra üstüne vurun mazallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)