Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shell Motosikletlere Üzerinden İnmeden Yakıt Vermiyor!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    İlginç, şimdiye kadar hiç motordan inmeden depoyu açmadım. Motorun üstündeyken birşeylerle uğraşmak hoşuma gitmiyor. Zamanında bir abimiz motorun üstünde kaskını giymeye çalışırken düşüp kafasını kaldırıma çarpan birinin hikayesini anlatmıştı. O zamandan beri motorun üzerindeyken tripmetreyi bile sıfırlamıyorum :D
    mustafaferah bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Tabiki güvenlik açısınan motosikletten inmemiz gerekiyor,hem arada inip bacak kaslarını gerdirmemiz lazımdır,benzin bahanesiyle bunu yapar,uyuşmaları erteleyebiliriz.Ayrıca koskoca benzin şirketinin benzin alıp kaçar diye motosikletlileri araçlarından indirmesi abes olur.Her yer kamera,depodaki benzin bitmeden polis zaten gerekeni yapar;)
    Önce güvenlik.Kışın okadar olmaz da yazın benzin çook uçucudur,mazallah depodsn taşsa bacak arasını tahriş eder,raporluk oluruz.Acemi pompacı çok.Uyardığın halde taşırıyorlar.
    turkish39 bunu beğendi.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Kardeş biraz kızmışsın ama ben inmeden depoyu doldurtmuyorum.
    Bir kaç kez sakar pompacı benzini depoya boca edince ne kadar tehlikeli olduğunu anladım.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Güvenlik açısından araba sürücülerini bile indirmeleri gerek aslında. Pompacının elindeki statik elektrikten yada cep telefonunun oluşturduğu manyetizmadan bile yakıt alev alabilir. http://youtu.be/gct1BmKNvU0.
    ayrıca Shell Ferrari' nin sponsoru olduğu sürece candır, YÜRÜ BE SHELL! :
    dockerengin ve sedici bunu beğendiler.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnmek zorunda olduğunuz için değil, inmek istediğiniz için üzerinden ayrılın motorun.

Yakıt ikmalinde motorun üzerinde olmak büyük tehlikedir.

Hee, ben benzini Türk firmaları (Opet - PO - Full) dışında bir yerden almıyorum ama yinede güzel bir uygulama. Takdir ettim.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Pompacı o şekilde benzin verecek olsa bile muhakkak inerim motosikletten. Ufacık bir statik elektrikten alevlenebilecek bir durumdasın. Allah korusun.
    Zaten Shell'den alıyordum. Shell'e evet.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Güzel bir uygulama bilmeyenlerde öğrenmiş olur bu sayede.
    Ben hiçbir zaman motorun üzerindeyken benzin almam

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Siz herhalde baska birseye kizdiniz , sinirinizi boyle bir konudan cikariyorsunuz . Gayet yerinde ve dogru bir uygulama .

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ele geçirdikleri fakir ülkelerin halkının ağzına edip hayatlarını karartarak çıkardıkları petrolu, benzin istasyonunda sana satarken, herhangi bir kaza ile benzinin tutuşması sonucu zarar görmemen için hem senin sağlığını düşündüklerini zannettirip, işin özünde böyle olası bir kazada başlarına gelebilecek tazminatlara karşı aldıkları bir önlem sanırım.
    EN beğendiğim yorum

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Adamlara tşk edeceğinize neler diyorsunuz...in kardeşim güvenliğini düşün ne olur ne olmaz alev alır bilmemne olur..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Adam başlığı açtığına açacağına pişman olmuştur. Yeterince fırça yedi bence. Benzin doldurulurken motordan inmek tabii ki güvenliğimiz açısından önemli. Fakat kurye arkadaşların çalışma şartları öyle yoğun ki değil motordan inerek yakıt almak, bazı uçaklara yapıldığı gibi giderken benzin alma imkanı olsa onu tercih edecekler. Bu vesile ile kurye arkadaşlara "tekeriniz düz bassın, kazasız belasız sürüşler" dileklerimi iletiyorum. ..

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Adam çocuklarının ve torunlarının olma ihtimalini %100de tutmak istiyor bu kadar kızmana gerek yok.
    O şekilde benzin deposu bir alev alırsa, motordan önce sen yanarsın haberin olsun. Gayet yararlı bir uygulama.
    Uway bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Hayatim boyunca herzaman benzin aldigim yer Shell ve BP ve herzaman ordan almaya devam edecegim. Yani mantikli bi aciklamasi olmasa bile motordan 10 saniye in sonra bin git adamla neden tartismaya giriyosun arkadasim?

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiçbir güç motor üzerindeyken yakıt almamı sağlayamaz Shell'e devam

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Aferim bu kafayla devam...

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Kardeşim gördüğün gibi hiç kimse senin gibi düşünmüyor ve beklediğin tepkiyi vermiyor. Nedir yani 2 dakika motordan inmek ne kadar zor olabilir ki? Ayrıca motor üstündeyken cebinden parayı çıkartman para üstünü alıp tekrar cebine koyman daha büyük eziyet olur. Anlamsız bir tepki vermişsin.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Güzel uygulama tebrikler

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı euzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gün benzin almak için Shell istasyonuna girdim, motorumu stop ettim, depomu açtım ve benzin istedim. Bu hepimizin yaptığı rutin işlemdir. Görevli motordan inmemi istedi aksi takdirde yakıt veremeyeceğini ekledi. Nedenini sorduğumda Shell firmasının almış olduğu kara olduğunu beyan etti. Ben kuryeyim ve 2-3 günde bir depomu doldururum. Bu karara çok bozuldum tabi, depom yedekte olmasına rağmen görevliye "araç sürücülerini neden indirmiyorsunuz, nedir bu çifte standart ayıp, ayrıca ben size değil siz bana muhtaçsınız" dedim ve yakıt almadan çıktım. Shell dşında hiç bir istasyonda böyle bir işlem ile karşılaşmadım. Salakça bir olay!!! Shell'e HAYIR!!!
    düşünce yapısına bak sen adamlar senin can güvenliğini sağlamak için motordan inilecek diye karar almışlar
    benzin doldururken olmazya bir parlama kıcılcım olsa ne olacak cayır cayır yanacaksın.
    bende bişe vardiye girdim konuya konunun sonuna bak shelle hayıra kadar gelmiş bende tebrik edecek diye bekliyorum.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben 1 yıl önce bodrum konacık shell de böyle bişey yaşamıştım. Demekki yeni değil bu uygulama.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Kurye olmaniz dolayısıyla zamanla yarışıyor olabilirsiniz ama emin olun inip yakıt almak daha saglıklı. Motor sıcak ,bir an için pompacının dikkatsizliği ve taşan yakıt. MazAllah...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)