Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bugüne kadar sahip olduğunuz motorlar ve kısaca fikirleriniz ve idealinizdeki moto...

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    cbr 250

cbr 600 rr

suan hayalım altımda. devirli ve hafıf bir 4 silindir istemistim hep elbette hayaller bıtmez. 1000cc lıge gecme planım yok. lıkıdıte bulursam vaktı zamanında cbr 250ye yapamadıgım turbo ıslemını RR a yapmayı dusunuyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    noqturno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Hyosung Mx125 Trophy: 1997 modeldi, 1999-2000 de kullandım, çok yakardı.
    Honda CRF250L: Şu an kullandığım motor, henüz 400km de, çok yorum yapamayacağım ama memnunum, arazide, bozuk yolda, kısa mesafede iyi. Uzun yola gelmez, çok rüzgar yiyosun, ve cross tarzı olması nedeniyle ne tur camı yakışıyor, ne topcase, çanta.

Hayalim: XT660Z Tenere

Bu arada senin aradığın, hatta Türkiyeye gelse idi benimde Crf ye tercih edeceğim makine budur:

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Reimler karışık ama kullandığım modeller Sırasıyla;

-105 Cobra Sarı (70cc,3.8hp tamamen orijinal ve ilk haliyle bindim inanılmaz keyifli bir mopeddi 98 model sıfır almıştım 250 liraya hiç unutmam )
    -Bir sene kadar bir dostumun jawa 350ts sine bindim inanılmaz inanılmaz keyifliydi halen unutamam
    -Mondial 110ft cubi 0 aldık yaklaşık 10bin km bindim sattım
    -Suzuki 125lik scooter 0 alındı halen memlekette duruyor
    -Kawasaki Ninja 250r, bir kaç binip maddi sorunlar nedeniyle sattığım yeşil elmam. İçim halen yanar, halen özlerim ve pişman olurum İnanılmaz keyifliydi
    -Geçen hafta satın aldığım 0km Yamaha Crypton, yaz sonuna kadar binip maddi imkanlar dahilinde daha büyük hacimli bir 0km japon düşünüyorum kawasaki ninja 250r yine mesela veya cbr 250 bakalım kısmet inşallah

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı noqturno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CRF250L: Şu an kullandığım motor, henüz 400km de, çok yorum yapamayacağım ama memnunum, arazide, bozuk yolda, kısa mesafede iyi. Uzun yola gelmez, çok rüzgar yiyosun, ve cross tarzı olması nedeniyle ne tur camı yakışıyor, ne topcase, çanta.

Bu arada senin aradığın, hatta Türkiyeye gelse idi benimde Crf ye tercih edeceğim makine budur:
    http://www.youtube.com/watch?v=99t57ows-Bs
    eskiden honda falcon vardı onun biraz daha kalıplısı guclusu teknolojigi gibi
    bu yamaha motor yapmayı iyi biliyor
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    konu çok güzel açanın fikrine sağlık

1. motorum kuba 100 cup; ilk motor heycanım ve yarı otomatik olması az yakması çok güzel tabi zaman geçtikce ve istanbulda 100 cc bisikletten farksız,memleketim olan sakaryada kesinlikle ömürlük motor olursıfır arıza istersen bakımda yapma motorun yapısı itibariyle çok sağlam motordur cup motorlar....

2. motorum cbf 150; bildiğin mercedes cup'tan sonra cbf'e binmek amerikayı yeniden keşfetmek gibi birşey titreşimin ne demek olduğunu cbfe binince anladım demek herdaim vibrasyona maruz kalıyormuşuzokadar yol yaptım tek kişi 2 kişi ne bir arıza nebir sorun kafa rahatkonforu gücü herşeyiyle beni tatmin ediyor yakıt;düşünmüyorum bile

3. motorum cbf 150;ilk cbfi sattıktan sonra tekrar cbfe binmek ayrıldığım eski sevgilime kavuşmak gibi birşey ilk zamanlardaki duyugularım yaşadıklarım herşey aynı mutluydum

4.motorum cb1253; sırf honda diye sırf cbfin hatrına diyelimgittim sıfır aldım ve kesinlikle cbf'e göre tercih edilesi bir motor değil.tabi ben bundan önce 2 tane cbf kullanmış biri olarak çok garipsedim titreşim çok konfor yok nerdeyse motordan soğudum...

5. motorum yine cbf 150; cb125'i sattıktan sonra acilen cbf 150 arayışlarına girdim 2. el full+full bi cbf aldım ve o eski sevgilim beni mutlu etmeyi yine başardıkışında tek marşta istediğim yere gidiyorum yazında cbf candırama motosiklet öyle bişeyki kısa zamanda insan büyük cc ye geçmek istiyor; benimkisi pek kısa olmamış2008 de 100cc den başlayan serüven 2013 150 cc de devam ediyor

ve artık cc büyütmenin zamanı geldi hemde çoktaanbu zamana kadar hep kendime şöyle dedim;cbften sonra en az 600 cc kullanırım ama öyle olmadı arkadaşlarımın 250 cc motorlarını sürdükten sonra,600 cc yakıt bakım motorun kendi fiyatı açısından gereksiz diye düşündüm...şehir içi cbf gibi yakıcak şehir dışı ortalama 120 km hızla gezicek ve istediğimde 140-150 yapıcak bunların hepsini 250 cc de gördüm büyük ihtimalle uzuun bi süre 250 cc olcak

250 cc deki favori motorum inazumanın grenajlı hali ben askere gidip gelene kadar türkiyede olursa sevinirim

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu çok güzel açanın fikrine sağlık
    http://img806.imageshack.us/img806/1008/sdc12002i.jpg

1. motorum kuba 100 cup; ilk motor heycanım ve yarı otomatik olması az yakması çok güzel tabi zaman geçtikce ve istanbulda 100 cc bisikletten farksız,memleketim olan sakaryada kesinlikle ömürlük motor olursıfır arıza istersen bakımda yapma motorun yapısı itibariyle çok sağlam motordur cup motorlar....

http://img846.imageshack.us/img846/8803/sdc13367.jpg
    2. motorum cbf 150; bildiğin mercedes cup'tan sonra cbf'e binmek amerikayı yeniden keşfetmek gibi birşey titreşimin ne demek olduğunu cbfe binince anladım demek herdaim vibrasyona maruz kalıyormuşuzokadar yol yaptım tek kişi 2 kişi ne bir arıza nebir sorun kafa rahatkonforu gücü herşeyiyle beni tatmin ediyor yakıt;düşünmüyorum bile

http://img854.imageshack.us/img854/6506/sdc18212m.jpg
    3. motorum cbf 150;ilk cbfi sattıktan sonra tekrar cbfe binmek ayrıldığım eski sevgilime kavuşmak gibi birşey ilk zamanlardaki duyugularım yaşadıklarım herşey aynı mutluydum

http://img404.imageshack.us/img404/9808/dsc5691o.jpg
    4.motorum cb1253; sırf honda diye sırf cbfin hatrına diyelimgittim sıfır aldım ve kesinlikle cbf'e göre tercih edilesi bir motor değil.tabi ben bundan önce 2 tane cbf kullanmış biri olarak çok garipsedim titreşim çok konfor yok nerdeyse motordan soğudum...

http://img90.imageshack.us/img90/6020/sdc11214q.jpg
    5. motorum yine cbf 150; cb125'i sattıktan sonra acilen cbf 150 arayışlarına girdim 2. el full+full bi cbf aldım ve o eski sevgilim beni mutlu etmeyi yine başardıkışında tek marşta istediğim yere gidiyorum yazında cbf candırama motosiklet öyle bişeyki kısa zamanda insan büyük cc ye geçmek istiyor; benimkisi pek kısa olmamış2008 de 100cc den başlayan serüven 2013 150 cc de devam ediyor

ve artık cc büyütmenin zamanı geldi hemde çoktaanbu zamana kadar hep kendime şöyle dedim;cbften sonra en az 600 cc kullanırım ama öyle olmadı arkadaşlarımın 250 cc motorlarını sürdükten sonra,600 cc yakıt bakım motorun kendi fiyatı açısından gereksiz diye düşündüm...şehir içi cbf gibi yakıcak şehir dışı ortalama 120 km hızla gezicek ve istediğimde 140-150 yapıcak bunların hepsini 250 cc de gördüm büyük ihtimalle uzuun bi süre 250 cc olcak

250 cc deki favori motorum inazumanın grenajlı hali ben askere gidip gelene kadar türkiyede olursa sevinirim

http://img838.imageshack.us/img838/6648/gw250s3.jpg
    cb almakla hata etmişsiniz =)
    Son cbf i kaça aldınız ?

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Yahu yamaha bu motorları neden getirmiyor babacan ülkeme? 250 lik teneke çok güzel görünüyor.. CRF e ciddi rakip olur.. Lakin birde yzfr250 yaparlarsa o kasayla mücadele edecek 250 lik tanımıyorum kawasaki hayranı olmama rağmen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı noqturno adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.youtube.com/watch?v=99t57ows-Bs
    İşte budur hocam.Benim aradığım motor tenere250.Yamahanın böyle bir motoru olduğundan haberim bile yoktu.Türkiyeye niye gelmiyo?Getirmeye niyetleri yok mu?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)