Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    Arkadaşlar merhaba benim motonun yağı serviste değişti yamalube koyuldu fakat vitesi geçişleri öncekine göre daha sesli girmeye başladı hele yüksek devirlerde ben bu yağı değiştirmek istiyorum servisi arayıp sordum tam sentetik koyduklarını söylediler. Ben motul tam sentetik koymak istiyorum sizce hangi yağı koymalıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Motul 10w 40 ester kullanıyorum aynı şeyi yapıyor. İlk on dakika vites 2 den 3 e geçmiyor. Sonra ısınınca normale dönüyor. Castrol yeni bir vitesli motosikletler için power 1 yağ çıkarmış onu alıcam. Castrol yıllarca kullandım vites geçişleri mükemmeldi.
    serdar37100 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ıpon onlar nasıl buradaki eneos falan getirecem dedi yamahanın sponsoru fakat bilmiyorum daha önce kullanan varsa...

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Castrol kullaniyorum bir iki gun ondada oluyor vites gecisleri sertlesiyor ama sorun degil normal olanbirdurum

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    ben repsol, castrol ve ipone kullandim en sessiz ve yumusak vites gecisleri ipone 10w-50 full power katana olan yagda idi. sonraki bakimda yine ondan koyacagim. cok kaliteli bir yag ve full sentetik

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Motul 5100 (yarı sentetik), mevsime de 10w 40 kaliteli olduğunu düşünüyorum. 125r'a koydum rodaj bakımında; 1300 km'dir kullanıyorum vites geçişleri hala yumuşak.

nefretxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki gsxr-1000 l5 -Honda cbr 250 2013
    Olm Castrol kullanıyodum biliyon.Sonra Ipone kullanmaya başladım.İyikide başlamışım.Bizim garibanı yağından sonra sende test ettin lokum gibi gitmeye başladı.Hala gidiyo.Castrolde yağ eksiltiyordu bundaki sonucu köye gidince bakıcam.r4000rs 10w40 al full sentetik-yarı sentetik devam et işte.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    motul power scooter 5w-40 injections

1200gr

6000km

değişim de çıkan ya 1200gr

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    ipone yi tavsiye ederim castrolden daha verimli ve uzun ömürlü tabi bu benim görüşüm biraz pahalı ama 2000 km gittikten sonra yağı kontrol ettirdim ustaya yağın rengi bile değişmemiş ben ipone derim

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    yorumlarınız için teşekkürler sanırım ıpone full power katana tam sentetik 10w50 alacağım kitapçıktaki verileride karşılyor sadece marka fanatikliği olmadan yorumlarınızı almak istedim bu arada murathan haklısın ama başka yağ kullananlarında fikrini almak istedim sonuçta bu forumu tek bizler okumuyoruz bana göre böyle topicler diğer arkadaşlarımız içinde sağlıklı olur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol kullaniyorum bir iki gun ondada oluyor vites gecisleri sertlesiyor ama sorun degil normal olanbirdurum
    bende öyle demek isterdim fakat daha önce yapmıyordu yamalube koyunca yapmaya başladı yani bakımdan sonra.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ipone en iyilerindendir onu deneyiniz..

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba benim motonun yağı serviste değişti yamalube koyuldu fakat vitesi geçişleri öncekine göre daha sesli girmeye başladı hele yüksek devirlerde ben bu yağı değiştirmek istiyorum servisi arayıp sordum tam sentetik koyduklarını söylediler. Ben motul tam sentetik koymak istiyorum sizce hangi yağı koymalıyım
    Motul 300V double ester kullanıyorum , baya kaliteli bi yağ. Castrolden sonra motorun sesi toklaştı , vites geçişleri ise oldukça kolay.

doganmizrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Bu iPhone yağı alabileceğimiz site falan var mı? Bende yağ degistiricem castrol düşünüyordum ama bunu da deneyebilirim...

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    sahibindende satanlar var ama get ilanlardan alınız

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Balatalar tam ayırmazsada bahsettiğiniz gibi yapar yani kabahati yağda bulmamak lazım her zaman.Kalın yağ oranıda sert geçiş yapar çünkü kalın yağile balatalar (debriyaj) tam ısınmadan tam ayırma yapmaz.

Önceki motoruma kalın yağ koymuştuk birinci vitese takınca debriyajı bırakmadan motor rolantide ileriye doğru gitmeye çalışıyordu ayaklarımı yerden kesince

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    benim motorun rölanti de 1500-1300 devir arası geziniyor bundan yapma ihtimali varmıdır ?

doganmizrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun rölanti de 1500-1300 devir arası geziniyor bundan yapma ihtimali varmıdır ?
    hocam benim rolenti de de gezinme vardı, ustaya götürdüm karbüratörün hava giriş hortumunun üzerinde açık bi çıkış gibi birşey var o boruyu yerinden çıkartıp tapa gibi birşey taktı ve suan motorun deviri sabit gezinme bir anda gitti çekiş inanılmaz arttı meğer motoru boğan o imiş... Geri donus gibi birşey bu arada!

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ben o anlamda söylemedim benim arabam öyle yapıyordu usta 3. vitesti 30 km hız ile 20 km git dedi bende yaptım ve şu an yok benim demek istediğim motor soğukken 2000 devir sıcakken 1300 devir yanlış anlattıysam özür rölantiyi düşüriyimmi

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    ben power racing kullanıyorum vitesler yağ gibi bence sizde bir deneyin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)