Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 Mh Drift/ Teknik Özellikleri / Alacağım Motor İşte

Motovento
    REKLAM ALANI
    sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknik Özellikler

1. Motor : Tek Silindir, Dört Zamanlı
    2. Silindir Hacmi (cm³) : 135
    3. Silindir Çapı ve Strok (mm) : 56.50x53.80
    4. Sıkıştırma Oranı : 9.8 ± 0.1 : 1
    5. Max. Tork : 10.5 Nm at 7500 min
    6. Max. Güç : 9.5 kw at 9000 min
    7. Max. Hız (km/h) : 110
    8. Rölanti : 1400±100 min
    9. Şanzıman : Manuel / 5 vites
    10. İlk Vites Oranı : 3.083
    11. Son Vites Oranı : 1.000
    12. Çalıştırma Metodu : Elden ve Ayaktan Marşlı
    13. Soğutma Tipi : Hava Soğutma
    14. Yağlama Tipi : Yağ Pompası
    15. Ateşleme Tipi : CDI
    16. Debriyaj Tipi : Islak Tip / Çoklu Plaka
    17. Fren Tipi (Ön/Arka) : Disk / Kampana
    18. Frenleme Metodu (Ön/Arka) : El ile / Ayak ile
    19. Lastik (Ön/Arka) : 3.00-18 / 90/90-18
    20. Yakıt Tankı Kapasitesi (L) : 16.5±0.3
    21. Ağırlık (Kg) : 129
    22. Max Yükleme Kapasitesi (Kg) : 161
    23. Boyutlar U-G-Y (mm) : 1980 x 710 x 1050
    24. Dingil Mesafesi (mm) : 1270
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Motor Resimleri Burada Arkadaşlar Hazirana Doğra Almayı Planlıyorum. Alacak Olan Arkadaşlar İçinde Paylaşmak İstedim
    Motor Fiyatı Peşin Olursa=2.800tl pazarlık olup olmadan fiyatı bu
    Plaka Masrafları=288tl kadar bi fiyat ediyo plaka,ruhsat,sigorta v.s
    Dizlik=20/25tl felan
    Dirseklik=20/25tl felan
    Kilit Motosiklet Güvenliğimiz İçin=orta güvenlikte olursa 100tl felan ediyo
    Mont eğer dirseklik ne almıcaksak içinde oluyo çoğunun=285tl kadar bi fiyatı var
    TOPLAM=
    Mont almassak diğerlerini alırsak=3.238tl ediyo
    Montu Alırsakta dirsekliği almassak =3.498tl ediyo
    Motor Alacak Arkadaşlar Bütçemizi İlk Önce Ekipmanlara Ayırmalıyız.
    Motosiklet Alacak Arkadaşlar Birde Motoru Aldıktan Sonra Debriaj Ayarlarını 1000 km bakımını felan aksatmayınız Motorunuzla Bi Hayat Dolu Mutluluklar Dilerim.
    Tekeriniz İnşallah Daima Düz Basar, İnşallah / Allah Kazasız Belasız Sürüşler Nasip Eder, İnşallah
    Motorun Güzel Yanlarını Ne Söylerseniz Sevinirim. İyi Forumlar MT Dostlarım.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir.
    Ehliyet: A2 (01.10.2015)
    Motosiklet: 125 Mh Drift

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    kafan ağrımaz merak etme
    kullandıkça zevk alırsın

Motor güzel olabilir fakat sonuçta mondial çin malı.Ne söylenebilir bilmiyorum.

al gitsin gardaş...ben aldım çin çan con mu ne öyle birşey dediler,alma dediler ama aldım,hiç kafam ağrımadı.
    seninde kafan ağrımaz,ağrırsa beni bul

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Centurion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor güzel olabilir fakat sonuçta mondial çin malı.Ne söylenebilir bilmiyorum.
    Bişey söyleme sen boşver.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Yine Çin önyargısı Ne zaman bitecek bu ön yargı?
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Çin malları ortadan ikiye ayrılır derler bizim haberimiz olmaz biz yolumuza devam ederiz

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine Çin önyargısı Ne zaman bitecek bu ön yargı?
    çin malı eşyalara karşı şöyle düşünelim
    çinlilerde aynı eşyaları motorları kullanıyorlar
    1 milyar insan yanılıyor olamaz
    TİGER 200 bunu beğendi.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişey söyleme sen boşver.
    Kusura bakmayın abicim.
    Mondial farklı kanuni farklı kymco farklı honda farklı suzuki farklı.Hepsinin arasında belli bir parça kalitesi var.
    Sen en dandik markayı kullanırsan ooo çok kaliteli bir motordur bu diye kimse sana yorum yapmaz.Dandik mala dandik dersin işçiliği ucuz dersin parçası ucuz dersin kaliteli değil dersin.Bu böyledir mondial alırsın 1 senede 500 TL masraf yaparsın honda alırsın suzuki alırsın 10 senede 500 TL masraf yaparsın gibi.Doğrular bunlar hocam kusura bakmayın ben sizin aldığınız motorlara 5 para etmez demiyorum dandik diyorum dandikten sonra kaliteli olmaması yoksa gaza bastın mı her motor gidiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı eşyalara karşı şöyle düşünelim
    çinlilerde aynı eşyaları motorları kullanıyorlar
    1 milyar insan yanılıyor olamaz
    Çinli adam nerede kullanacak peki ?
    Atıyorum bir motor alacak.Çinde her taraf çin malı olduğundan çin malı alacak.
    Türkiye de satılan en büyük marka kanuni olsaydı herkes kanuni alırdı.Hondanın bayiisi az olsaydı ve kanuninin markası her yerde olsaydı kolay ulaşsaydın ama honda bayiisine zor ulaşsaydın honda tercih eden daha az kanuni tercih eden daha çok olurdu.Çinde tabi ki adamlar çin malını kullanıcak taa türkiyeden getirtecek hali yok ya mantığa bak

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    [QUOTE=Centurion;2999305]Kusura bakmayın abicim.
    Mondial farklı kanuni farklı kymco farklı honda farklı suzuki farklı.Hepsinin arasında belli bir parça kalitesi var.
    Sen en dandik markayı kullanırsan ooo çok kaliteli bir motordur bu diye kimse sana yorum yapmaz.Dandik mala dandik dersin işçiliği ucuz dersin parçası ucuz dersin kaliteli değil dersin.Bu böyledir mondial alırsın 1 senede 500 TL masraf yaparsın honda alırsın suzuki alırsın 10 senede 500 TL masraf yaparsın gibi.Doğrular bunlar hocam kusura bakmayın ben sizin aldığınız motorlara 5 para etmez demiyorum dandik diyorum dandikten sonra kaliteli olmaması yoksa gaza bastın mı her motor gidiyor.[COLOR="Silver"]

arkadaşım kulandın mı ? bu motoru ? 1 yılda 500 tl masrafmış debriyaj veya fren balatası dısında 1 yılda bu motora masraf yapmazsın oda senin kulanım şekline göre değişir 1 ayda debriyaj balatasını eritende var 2 yıl taş gibi tutanda.. frende aynı şekilde bilmeden cahil cahil yorum yapılmasın kulanmışsan varsa bir tecruben paylaş .. ama sanmıyorum..

[QUOTE=ak1n;2999312]
    Kusura bakmayın abicim.
    Sen en dandik markayı kullanırsan ooo çok kaliteli bir motordur bu diye kimse sana yorum yapmaz.Dandik mala dandik dersin işçiliği ucuz dersin parçası ucuz dersin kaliteli değil dersin.Bu böyledir mondial alırsın 1 senede 500 TL masraf yaparsın honda alırsın suzuki alırsın 10 senede 500 TL masraf yaparsın gibi.Doğrular bunlar hocam kusura bakmayın ben sizin aldığınız motorlara 5 para etmez demiyorum dandik diyorum dandikten sonra kaliteli olmaması yoksa gaza bastın mı her motor gidiyor.[COLOR="Silver"]

arkadaşım kulandın mı ? bu motoru ? 1 yılda 500 tl masrafmış debriyaj veya fren balatası dısında 1 yılda bu motora masraf yapmazsın oda senin kulanım şekline göre değişir 1 ayda debriyaj balatasını eritende var 2 yıl taş gibi tutanda.. frende aynı şekilde bilmeden cahil cahil yorum yapılmasın kulanmışsan varsa bir tecruben paylaş .. ama sanmıyorum..

Gece gece benim canımı sıkma ak1n adlı oyuncu yazılarına dikkat et.
    Ben kesin birşey söylemedim ve kimse kesin bir fiyat çıkartamaz oraya.Ben misal konuşuyorum.Daha misal konuştuğumu yazımdan anlamıyorsan git as kendini.Bide cahilmiş falanmış tecrüben olduğunu sanmıyorummuş sen ne kadar g..zekalı bir insamışsın ya lanet olsun tamam mondial dünyanın en iyi en kaliteli markası herkes mondial alsın kalitenin farkını yaşasın en büyük mondial tamam mı oldu mu memnun oldun mu hoşuna gitti mi ?

Motosikleti
    Kusura bakmayın abicim.
    Dandik diyorsun yetmez mi bunu kanıtlamak zorundasın, 1500-2000 liraya motor satmaları kötü bişey tabi, herkes gidip honda alsın 5000 liraya dimi. Hondanın ağır bakım parasına mondialin motoru yenileniyor ayrıca 1 senede bozulacak bişey değil motor tabi insan gibi kullanıyosan, mondialin fren balatası 5 lira hondanın 55 lira. Bütün parçalarda en az 3 kat fiyat farkı var.
    Garip bunu beğendi.

kadir42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    ybr 125 cbf 150 kullanan birisi olarak tork canavarı diyebilirim

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    Arkadaşlar bu kavgalar çok saçma gerçekten bakın şimdi sadece şunu söyliyeceğim
    10 bin kmde kanuni windy s im var yağını 1000 km de bir değiştirirm zincirini yağsız bırakmadım çamurlu pis tutmadım hiç bir yerinden ses gelmiyor 10 bin km de ön balataları değiştirdim yani motoru üzmeden kullanınca çin malıda olsa sıkıntı çıkmıyor tabiki ybr,cbf gibi olmaz frenleri amortisörleri o kadar konforlu değil ama bilinçli bir kullanıcı bu motoru sadece ulaşım için alıp sınırlarını bilendir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)