Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Benzin Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    HYCE ben bi çok kez denedim ve gördüm ben bi ford servisinde staj yapıyorum oto sanayide bi çok kez böyle olaylarla karşılaştım yanma sağlanıyor ama motor sapıtıyor gaz yemiyor duman atıyor karbüratör yada enjektörlerin temizlenmesi olayı çözüyor,ayrıca deponun içinde bi miktar benzin olması yanmayı kolaylaştırdığı için yanma meydana gelebiliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Zx6R Geliyor...
    hacım depona LPG girmedi. Eğer o pompacı depona LPG doldurabildiyse ben sana motorunun 0 km sini almayı garanti ediyorum. Eğer Motorun LPG ile çalıştıysa zaten sen olayı çoktaaaannn aşmışsın demek gönlünü ferah tut. Motorun tepkimelerine gelince 95 oktan var 97 oktan var kurşunsuz benzini var var oğlu var... bunlarda motoruna zarar vermez zaten hatta 97 oktan benzin daha iyidir motorun daha iyi uzar... İçini ferah tut. Motorunda tekleme varsa içinde belki bir damla yağmur suyu bile girse bu sıkıntıyı yaşarsın zaten.. motorun deposunu sonuna kadar bitirdiysende dipte kalan pislikler motorun teklemesi birden tepkime vermemesi gibi nedenlerle karşılaşmana sebep olacaktır. ama düzelir...

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture ''
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok yüksek ihtimal ile (herzaman aynı yerden aldığınızı varsayarak) çok pimpirikli birisiniz ve o fişteki LPG yazısını gördüğünüz için motorga gariplikler hissetmeye başladınız.. bi süre sonra düzelir..

ayrıca motorlar yatak bağlamaz,yağsız kalınca yatak sarar..yani yağsız sürtünmeden dönemez hale gelirler...
    Evet fazla takıntılı birisiyim.Yağ konusunda bildiğim yanlışı düzelttiğiniz için teşekkür ederim.

Alıntı babaduru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mazot karbüratör ayarlarını bozabilir benim tavsiyem yakıtı boşaltıp benzin doldurup bi süre rölanti devrinde çalıştırmanız çıkan mazotu geri götürüp götürmemek size kalmış.

Eyvahlar olsun

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk mesajınız da mazot koymuşlar deseniz sorun kalmazdı ki...

iki şıkkınız var...

ya depoyu boşaltıp yerine tekrar benzin alacaksınız...

yada deponuzda yer varsa (misal deponuz 12 litre alyor ve siz içinde 3 litre varken 5 litre mazot aldınız.) o zaman deponun kalanını yine benzinle dolduracaksınız...

benzinli motorlara mazot koymak zarar vermez ama mazotlu motora benzin koymak hayati önem taşır...
    Az önce uğradım hemen köşemizde,sarımsak kokusu muhabbeti üzerine yakıtı koklamaya indim Ya ben maf oldum bittim ben

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hiçbir pompacı motosiklete mazot koymaz, lpg istese de koyamaz zaten uçucudur da bide pompa tabancasının deponun girişine sağlamca oturduğunu kontrol eden düzenek olduğundan tabanca depoya bağlı değilse pompa lpg vermez.

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    Alıntı Kiraz'' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Adam lpg koydu demedim,gazın ne işi var dedim yanlış yakıttan koydu,eminim dedim.
    2) Yanımızdaki lastikçiye gittim 2 dk,adam baktı mazot koymuşlar bir şey olmaz dedi........................... Benim asıl aradığım cevap yanlış yakıtın motora geri dönülmez zarar verip vermeyeceği idi.
    bence depodaki tüm yakiti dök tekrar 95 oktan benzin al. öyle yada böyle mazot motoruna zarar verecektir. bundan sonra da adam yakiti koyarken elindeki yakit tabancasina bak onun ustunde yazar yakit cesidi. ayrica yakiti marka yerlerden almani oneririm. opet ve bp nin yakitlari bayagi iyi.
    live fast, die young
    I am fucking crazy, but I am free

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Ben hala pompacıdayım. Benzin isteyen müşterinin deposuna motorin koyarak LPG fişi kesen pompacıda
    yürekçe bunu beğendi.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Az önce uğradım hemen köşemizde,sarımsak kokusu muhabbeti üzerine yakıtı koklamaya indim Ya ben maf oldum bittim ben [/QUOTE]

hiçbişey olmadı meraklanmayın..
    gidin benzinciye derdinizi yetkilisine anlatın telafi ederlerse ne ala..kabul etmezlersede üzülmeyin..
    depoyu komple kapaklı bir bidona boşaltın...

motorun sağında solunda yağlanan yerlerini temizlemek için kullanın ..ziyan olmaz yani..merak etmeyin....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    1) Adam lpg koydu demedim,gazın ne işi var dedim yanlış yakıttan koydu,eminim dedim.
    2) Yanımızdaki lastikçiye gittim 2 dk,adam baktı mazot koymuşlar bir şey olmaz dedi........................... Benim asıl aradığım cevap yanlış yakıtın motora geri dönülmez zarar verip vermeyeceği idi.
    Artık çok geç
    Çoğu kişi sadece ilk mesajını okuyup cevap vereceği için sen ne açıklama yaparsan yap "yahu nasıl koysun lpg'yi mümkün değil, o kadar basit mi sanıyorsun" tarzında mesajlar devam edecektir
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture ''
    Alıntı rev'it adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence depodaki tüm yakiti dök tekrar 95 oktan benzin al. öyle yada böyle mazot motoruna zarar verecektir. bundan sonra da adam yakiti koyarken elindeki yakit tabancasina bak onun ustunde yazar yakit cesidi. ayrica yakiti marka yerlerden almani oneririm. opet ve bp nin yakitlari bayagi iyi.
    Opet,opet,opet.. Öldüreceğim o herifiii :: Bu arada iyi alaya sardınız hee hehehe

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı babaduru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HYCE ben bi çok kez denedim ve gördüm ben bi ford servisinde staj yapıyorum oto sanayide bi çok kez böyle olaylarla karşılaştım yanma sağlanıyor ama motor sapıtıyor gaz yemiyor duman atıyor karbüratör yada enjektörlerin temizlenmesi olayı çözüyor,ayrıca deponun içinde bi miktar benzin olması yanmayı kolaylaştırdığı için yanma meydana gelebiliyor.
    Mazotun tek başına benzinli motorda yanamaz diye biliyordum, karışık halde yanabileceğini öğrenmiş oldum. Hazır konuyu çaktırmadan yemişken benzinle mazotun iyice karışıp karışmadığını da sorayım. Bekletince biri dibe çöküp diğeri yukarı çıkar mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Opet,opet,opet.. Öldüreceğim o herifiii :: Bu arada iyi alaya sardınız hee hehehe
    Opet kendi hatasından doğan hasarları telafi edeceğini garanti ediyor.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mazotun tek başına benzinli motorda yanamaz diye biliyordum, karışık halde yanabileceğini öğrenmiş oldum. Hazır konuyu çaktırmadan yemişken benzinle mazotun iyice karışıp karışmadığını da sorayım. Bekletince biri dibe çöküp diğeri yukarı çıkar mı?
    Yemezler işte onu...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok abarttınız ya bişey olmaz biz neler koyduk depoya hala yürüyor motorlarımız bir kere mazot girdi diye birşey olmaz

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Karışınca yandığına göre karışabilir.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Samet abi ve bir iki kişi hariç herkes atmış tutmuş bol keseden. bu konu tam komedi, cahilliğimizin vesikası

not: mazotun ne etkisi olur bilmiyorum, benzinle karışınca yanar mı, ne kadar karışınca nasıl yanar onu da bilmiyorum. benzinli araçlar dizelle çalışırsa en fazla hararet ve kurumlama yapar tahminimce.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    FZS 1000
    Degerli Kardesim,

Motosikletinize mazot pompalandigindan endise ediyorsaniz acizane tavsiyem, motoru daha fazla
    kullanmadan depoyu bosaltin ve her zaman aldiginiz benzin ile doldurun. Motoru calistirdiktan bir süre sonra
    belirmis olan tüm dengesiz tepkiler ve ayarsizliklar muhtemelen düzelecektir.

Kolay gelsin.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Gazlamışlar sizi.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Mazot daha ağır C14H30 yani 14 karbondan benzinn 9 karbondan oluşuyor c9h20. ikiside karışır zaten ayrılsa neden ham petrolü damıtalım? Motora farklı yakıt konulduğunda bir şey olmaz diye bir yaklaşım olamaz. En iyi ihtimal eski tip dizel araçsa kara düzen denilen mazot oranını arttırarak yakarsın eh işte bişi olmaz denir ama yeni nesil enjeksiyon sistemi varsa zaten en iyi ihtimal enjektörleri değiştirirsin oda en az 500 liraya patlar sana. Depoda başka tür yakıt varsa kesinlikle kullanılmamalı en kısa zamanda temizleyip bakımını yapın aracınızın. Hala 97 oktanla hızlı gider diyenler var forumda böyle şehir efsanelerine inanmayın tiner koyupta çalıştıranlar var onlar zaten nirvanaya ulaştı.
    yürekçe bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Eğer, Sprey deodorantınızı bardağa doldurup içebilirseniz, benzin deposunada lpg doldurabilirsiniz.
    Boşa yakın depoya, mazot doldurulunca motor çalışıyorsa,o motor odunla bile çalışır. Boşa benzin almaya gerek yok.

Dert etmeyin en fazla kötü kalite vaya hileli yakıt konmuştur.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bilgilerin bir kısmı doğru veya yanlış hiç önemi yok, konu sadece başlıkta tartışılan da değil, istisnasız "bişey olmaz" mevzusuna şiddetle karşıyım!!! Bişey olur !

Yaşanan soruna gelince, hiçbir motosiklete farklı yakıt koymayan bir pompacının eli refleks olarak bile farklı yakıt pompasına gitmez diye düşünüyorum, en fazla oktan farkı olabilir. Zaten bir kısmı pek mümkün değil

En ufak şüphemde hiçbişey bilmiyorsam bile, depodan bikaç ml yakıt çekip konu komşuya sorardım bu ne diye. Görüp koklayan biri net cevap verir, için ancak bu şekilde rahatlar, görmeden yazan birsürü kişinin cevabından daha tatmin edicidir

Yoksa bana burada "Istanbulda bu yaşa kadar nasıl hayatta kaldın diyeni mi ararsın, kafa bulmak için mi soruyorsun diye ni mi..." Forumdaki arkadaşlara göre herkes herşeyi en doğru şekilde biliyor olmalı, öğrenmeye çalışmak ayıp
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben hatalı yakıt koyduğunu zannetmiyorum sadeca yalnış fiş kesmişlerdir

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)