Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Moto Nakliye Konusuna Kargo Çözümü

Motovento
    REKLAM ALANI
    AliAltay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli ve bir o kadar da kıymetli MT ailesi Sinop ta bulunan asker arkadaşıma 2006 model Honda Shadow VT 750 C4 almış durumdayız. Malum aracın büyüklük ve ağırlık faktörleri göz önüne alındığında kargo otobüs vs. yollar ile Sinop a ulaştırmamız bayağı külfetli bir iş olacak. Bu yüzden motora binirek götürmeyi planlıyorum. Fakat hava ve yol koşullarının buna olanak vermemesinden dolayı motoru kargoyla göndermeye karar verdik. Motorun malum ölçüleri göz önüne alındığında otobüsle gitmesi mümkün değil..

Şimdi gelelim asıl konuya motoru kargoyla en az hatta hiç zarar görmeyecek şekilde nasıl gönderebiliriz..
    Bunun için gerekli olan malzemeler öncelikle bir motosiklet

Daha sonrasında motoru üzerinde sabitleyeceğimiz yeteri büyüklükte bir palete ihtitacımız var ben bunu iki adet paleti birbirine ekleyerek çözdüm.

Motoru palete sallanmayacak yerinden kıpırdamayacak şekilde sabitlemek içinde sponzet gergili halatları kullandım

Gerekli tüm malzemeleri tedarik ettikten sonra motorumuzu paletin üzerine çıkardım. Motor bu kadar yolu yan sehpa üzerinde gitmeyeceği kanısına vardıktan sonra tekerlerin palete temas ettiği yerleri keserek şasi yi paletin üzerine oturacak konuma getiriyorum

Motorumuz palete sabitlediğine göre fazlalık yapıcak parçaları ayna ön cam bayrak direk gibi uzuvları söküyoruz ve motorumuzu streç filmle sarıyoruz

Tüm bu çalışmaları yaptıktan sonra motorun ölçüler 250x90x70 ağırlıksa 250 kg civarında oluyor..

Bu büyüklükteki kargoyu göndermek için ;
    UPS kargo 400.00 TL
    ARAS kargo anlaşmalı çalıştığımız için 238.00 TL fiyat verdi..

Tüm çalışmalar palet üçköşebent korumalıklar halatlar vs genel toplamda 350.00 TL gibi bir ücrete tekabül ediyor..

Yahu bu kadar uğraşmaktansa binip gitseydin diyende olacaktır.Onuda hesapladığımda Shadow VT 750 C4 yedek depoyu kullanmadan 200 km yol yapabiliyor.Sinop 890 km buda yaklaşık 5 depoya 50 litre benzine denk gelmektedir. Yol boyunca yemek içme geri dönüş maliyetleri göz önünde bulunduğunda aynı rakama denk geliyor.

Özellikle uzun mesafe de motor sevk etmeyi düşünen arkadaşlara bu şekilde sevk etmeleri tavsiyemdir.

Bu konu hakkında beni engin bilgilerinden istifade ettiren ve MT bünyesine katan mete_han abime saygı ve sevgilerimi arz eder hürmetler dilerim

Keyifli Forumlar
    DEISIS, Sinan Er, just4techno ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    gayet güzel bir paketleme ve bir o kadar güzel ve gerekli bi anlatım olmuş. Emeğinize sağlık.

Peki x yerde paketledikten sonra nasıl yüklediniz forklift mi kiraladınız ?
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    ilk yazıyı okunyunca bu kadar hazırladı önce kargoyla görüşseydi keşke dedim

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Güzel çalışma. Emeğine sağlık. Paylaşım için teşekkürler.

Motosikleri bu şekilde göndermek kolay olsada motosiklet ruhuna aykırı bir durum bu nedenle seni protesto edıyorum.

Zavallı shadow da kimbilir nekadar üzüldü.
    Mengu16 bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel çalışma. Emeğine sağlık. Paylaşım için teşekkürler.

Motosikleri bu şekilde göndermek kolay olsada motosiklet ruhuna aykırı bir durum bu nedenle seni protesto edıyorum.

Zavallı shadow da kimbilir nekadar üzüldü.
    Bence de, özgür ruhlu motosikletler böyle ambalajlara hapsedilmemeli

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle sana katılıyorum. Ha kutunun içine koymuş ha anasına avradına saydırmış aynı şey.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet güzel bir paketleme ve bir o kadar güzel ve gerekli bi anlatım olmuş. Emeğinize sağlık.

Peki x yerde paketledikten sonra nasıl yüklediniz forklift mi kiraladınız ?
    aracı ilk önce transit kasasına transit kasasından kamyon kasasına aktarmak suretiyle yükledik

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Gidilmesi gereken 900 km yol, mevsim şartları, iş durumu gibi etmenlerin etkili olmasından dolayı mecbur kalındığında ister istemez hapsedilmesi gerebiliyor. Ama gittiği yer Sinop bol bol temiz hava alma şansı olacağına eminim

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam kesinlikle kargoya bu şekilde böyle bir motoru vermem , sebebine gelince , ambalajın etrafını ( demir çerçevenin !) koli kartonu ve streç gibi zayıf malzemelerle kapatmışsınız , bu sadece motoru tozdan korur , boş kamyona güzel yüklenmiş ! fakat kargocu onun yanına kimbilir daha tıka basa , neler neler yükleyecek hatta üzerine bile yük koyacak !! .

Ben bu kutuyu sunta gibi bir malzeme ile güzelce kapatıp üzerine yazı ile "motorsiklet vardır diye belirtip , kargoyla değilde , ambardan Sinop'a giden bir kamyondan bir kapaklık özel yer !!! satın alarak ( yanında ve üstünde malzeme yüklenmiyeceği garantisi ile ) bu motoru sevk ederdim !!!. Motorun bir yeri kırılırsa kargo bunu çok zor karşılar !!!.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gayet profesyonel bir şekilde paketlenmiş konuyu sabitlense hiç fena olmaz aslında

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006

Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam kesinlikle kargoya bu şekilde böyle bir motoru vermem , sebebine gelince , ambalajın etrafını ( demir çerçevenin !) koli kartonu ve streç gibi zayıf malzemelerle kapatmışsınız , bu sadece motoru tozdan korur , boş kamyona güzel yüklenmiş ! fakat kargocu onun yanına kimbilir daha tıka basa , neler neler yükleyecek hatta üzerine bile yük koyacak !! .

Ben bu kutuyu sunta gibi bir malzeme ile güzelce kapatıp üzerine yazı ile "motorsiklet vardır diye belirtip , kargoyla değilde , ambardan Sinop'a giden bir kamyondan bir kapaklık özel yer !!! satın alarak ( yanında ve üstünde malzeme yüklenmiyeceği garantisi ile ) bu motoru sevk ederdim !!!. Motorun bir yeri kırılırsa kargo bunu çok zor karşılar !!!.

Dostum tavsiyelerin için teşekkür ederim motor dün itibariyle sahibine sağlim ulaşmış durumda streç te de herhangi bir yırtılma yada deformasyon söz konusu değildir.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Tebrik ederim güzel paketlemişsiniz.
    Yolculuk masrafı ile kargo masrafı arasında fark yoksa, binerek gitmenin anlamı da yok.
    Umarım ÜAAT göndermişsinizdir
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim güzel paketlemişsiniz.
    Yolculuk masrafı ile kargo masrafı arasında fark yoksa, binerek gitmenin anlamı da yok.
    Umarım ÜAAT göndermişsinizdir
    Abicim sağol yanlız ÜAAT nın ne olduğu ne anladım nede biliyorum. Bu gibi durumlarda biraz gözü kara olmanın gerektiği düşüncesindeyim. Kişi ne kadar sinek sieven biri olursa işler o kadar ters gider oluruna bırakmak en iyisi
    KİMSEYE MUHTAÇ OLMADAN YAŞA GERİSİ HİKAYE
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !
    STANDART İNSAN

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Evet haklısın. Ücret Alıcı Adrese Teslim (Bi Espiriydi) - Peşin Ödeme Adrese Teslim de var.
    Bazı şirketlerde espirisi vardır. Abi biz mi ödüyoruz. Yok ÜA gönder. Karşı tarafa girsin
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    eğer kafa kafaya geliyorsa fiyatlar sürüp gelme taraftarıyım en azından ben öyle yaparım çünkü kim bilir kaç sene veya hiç o yoldan gidemeyeceksin bana en uzak şehirdede olsa geze geze gelirim.Motor ruhu bunu gerektirir.

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Ben otobüs altında taşıyorum extra 1 bilet parasına

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer kafa kafaya geliyorsa fiyatlar sürüp gelme taraftarıyım en azından ben öyle yaparım çünkü kim bilir kaç sene veya hiç o yoldan gidemeyeceksin bana en uzak şehirdede olsa geze geze gelirim.Motor ruhu bunu gerektirir.
    Bence de, tolga'nın kafasında düşünürsek o zaman motoru satıp her yere otobüsle gitmek gerek dimi tolga can

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000RR, Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Tebrikler, guzel paketlemissiniz.
    Sifir sandikta motor gibi olmus

Alıntı omeruby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben otobüs altında taşıyorum extra 1 bilet parasına
    Dostum bahsi geçen motor Honda Shadow VT 750 bilmem farkındamısın otobüs firmalarının bu büyüklükte bi motoru bagajına alacağını pek sanmam

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğiniz seçenek kendi işi olan zaman sorunu olmayan kişiler için geçerli zira geze geze 4 günde gidip geldiğimi düşünecek olursak 110 lira maaş kesintisi sigorta kesintisi benzin, yemek, konaklama ve geri dönüş maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda kafa kafa gelmiyor...Saygılar
    KİMSEYE MUHTAÇ OLMADAN YAŞA GERİSİ HİKAYE
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !
    STANDART İNSAN

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bence de, tolga'nın kafasında düşünürsek o zaman motoru satıp her yere otobüsle gitmek gerek dimi tolga can
    Motorcu olmanın şartı motordan hiç inmemek değildir. Motora ne zaman binilmez.
    - isteksiz isen, kendini iyi hissetmiyorsan, kafan dağınık ise motora binmezsin. Benim kafa ile düşünürsen 4 mevsim motora binersin.
    Bende isteksiz olduğum zamanlar binmiyorum. Arada bir özlemek lazım. haksız mıyım mengu16 kardeşim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)