Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Çelik - Mondial - Kuba Hakkında bilgi lütfen :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar siteye yeni kaydoldum benim bir sorunum var
    16 marttaki sınava girdim ve kazandım ehliyetimi alıcam 2 haftaya kadar ama bir türlü motorda karar veremedim tecrübem olmadığı için

aklımdan 3 marka geçti

çelik sk 100 - 3 sport

mondial ve küba 100lük

sizce ne almalıyım içimden çelik sk100-3sport geçiyor ama çevremde göremedim küba bayisi var yakında onlarda kübayı övdü
    birkaç arkadaşımda mondial i beyenmişler

siz ne diyorsunuz motor tutkunu arkadaşlarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Cg istiyorsun vergiden muaf mı olsun diyorsun.. ??

Kendini tanıtmamıssın..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Serviste hangi model varsa onu över. Bu kısıma takılma saydığın modellerin bence hepsi aynı hangisi hoşuna gidiyorsa onu al. Sana tavsiyem ikinci el temiz bir ybr veya 125 hondalardan alman. Tabi zevk senin.

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cg istiyorsun vergiden muaf mı olsun diyorsun.. ??

Kendini tanıtmamıssın..
    cg nedir kardeşim bilmiyorum 100lük debriyajlı motor alıcam sağlam olsun bana amcaoğlum çelik kullanıyor 100lük burda komşum küba bayisi sanayide de mondial var sağlam diyorlar
    ama azz araştırdım çelik biraz daha baskın duruyor manisa turgutludanım bende kardeş burdan mısın sende ?

Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serviste hangi model varsa onu över. Bu kısıma takılma saydığın modellerin bence hepsi aynı hangisi hoşuna gidiyorsa onu al. Sana tavsiyem ikinci el temiz bir ybr veya 125 hondalardan alman. Tabi zevk senin.
    servisin modeli övme konusunda haklısın çelik sk100-3 sport istiyorum ben ama aklımı bulandırdılar çok kötü oldum daha önümde 1 yada 2 hafta var
    bu forumdan işin ustalarının fikirlerini alayım dedim 2.el temiz ybr bulursam bunların hiç birini düşünmem bile bizim burda ybrler hurda olmadan elden çıkartılmaz :D

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    şu an alabilecegin en şık motosiklet Mondial'inn 100MG Superboy'udur. Onun haricinde debriajlı motosikletler çok da fark etmiyor marka açısından. Sonuçta 100cc. Ben Mondial 100MG Prince'i öneririm. Bol yedek parça ve servis agına sahiptir Mondial. Çeliği, Kuba'yı bilmem ama eğer çinli alıcam diyosanız kesinlikle Mondial veya Kanuni.

bütçeniz ne kadar ? 100cc bence cok da zevk vermıcektır. Hem titreşim hem de hız konusundan. he tabi vergi vermem diyosan orasına karısılmaz.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

bütçem 2 bin tl max vergi vermek istemem çünkü evden işe işten eve birde akşamlar gezersem anca o olur max 60 70 km hıza cıkıcam tşk yorumun için kardeşim

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    hea.. sen o zaman su 110 yapsın ıyı hızlansın canavar olsun seklı olsun dıyenlerden degılsın. iyi iyi en güzeli kardeşim o zaman dedigim modellere bak Mondial'in. 2bin lira ikisi de. Superboy modeli ön-arka kampana fakat sanmıyorum cok buyuk sıkkıntı yaratsın. Yok illa ön disk fren olsun tip önemli degil dersen yine Mondialin Prince modeline bak. veya Kanuni'nin Breton S 100 modeli var yakısıklı bi arkadas ona da bi ugra derım. linkleri de senın ıcın vereyım ugrasma aramakla..

Kanuni BretonS 100
    http://www.kanuni.com.tr/motosiklet/277/breton-s100

Mondial 100MG Superboy
    http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1403

Mondial 100MG Prince
    http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1365
    utkan35 bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende vergiden muaf olsun diye 100 cc prince aldım. Alalı daha 4 ay bile olmadı. Şimdiden gücü yetersiz gelmeye başladı. Özellikle iki kişi ağırlaşıyor motosiklet. Yüksek devirlerde rahatsız edici bir titreşimi var. Bunlara rağmen ilk motosiklet için bulunmaz bir seçenek bence. Uzun süre kullanırım değiştirmem dersen, daha güzel vergili seçenekler de var tabi.

Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hea.. sen o zaman su 110 yapsın ıyı hızlansın canavar olsun seklı olsun dıyenlerden degılsın. iyi iyi en güzeli kardeşim o zaman dedigim modellere bak Mondial'in. 2bin lira ikisi de. Superboy modeli ön-arka kampana fakat sanmıyorum cok buyuk sıkkıntı yaratsın. Yok illa ön disk fren olsun tip önemli degil dersen yine Mondialin Prince modeline bak. veya Kanuni'nin Breton S 100 modeli var yakısıklı bi arkadas ona da bi ugra derım. linkleri de senın ıcın vereyım ugrasma aramakla..

Kanuni BretonS 100

Mondial 100MG Superboy

Mondial 100MG Prince
    süperboy çok hoşuma gitti yedek parça sıkıntısı varmı bunun biliyormusun birde nasıl uzun ömürlümü motormu sakin kullanıcıyım ani kalkış filan yapmam frende fazla kullanmam kampanalı olması sorun olmaz yani elimi gazdan çektimmi durur zaten :D arkadaşım suan fikrimi 180 derece değiştirdin

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende vergiden muaf olsun diye 100 cc prince aldım. Alalı daha 4 ay bile olmadı. Şimdiden gücü yetersiz gelmeye başladı. Özellikle iki kişi ağırlaşıyor motosiklet. Yüksek devirlerde rahatsız edici bir titreşimi var. Bunlara rağmen ilk motosiklet için bulunmaz bir seçenek bence. Uzun süre kullanırım değiştirmem dersen, daha güzel vergili seçenekler de var tabi.

uzun süre kullanıcam hatta ömürlük diyebilirim işte bu yüzden akradaş çevrem çelik önerdi amcaoğlumda çelik var senesi oldu nerdese motor banamısın demiyor birde ovaya kullanıyor onu 2 kişi çok rahat çekiyor bizi

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende Kanuni s100 düşündüm ama onunla prince arasında neredeyse 500 lira fark vardı.
    2000 lira ile prince alamazsınız. Hatta diğerlerini de zor alırsınız. Çünkü birde ruhsat ve sigorta işlemleri var.

Bende Kanuni s100 düşündüm ama onunla prince arasında neredeyse 500 lira fark vardı.
    2000 lira ile prince alamazsınız. Hatta diğerlerini de zor alırsınız. Çünkü birde ruhsat ve sigorta işlemleri var.
    plaka ruhsat sigorta saymıyoruz zaten onlar da tutar bi 300 400 o işin tuzu biberi

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Çekmesine çeker de, zamanla 'bu niye böyle yavaş çekiyor' dersin.
    Ömürlük ise az daha bütçeyi zorla salcano wolf veya mondial drift falan bak. Şimdiki aklım olsaydı bunlardan birini alırdım. Yinede tercih senin tabi.
    ugrgnr ve snnicky bunu beğendiler.

Çekmesine çeker de, zamanla 'bu niye böyle yavaş çekiyor' dersin.
    Ömürlük ise az daha bütçeyi zorla salcano wolf veya mondial drift falan bak. Şimdiki aklım olsaydı bunlardan birini alırdım. Yinede tercih senin tabi.
    çok teşekkür ederim kardeşim onlar beni aşar önümüz yaz biraz para ayırmam gerek o bu şu derken fiyat artıyor baya sadece ben 100lüklerde marka ve modelde takılı kaldım

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    O zaman benim tavsiyem genelde motor blokları aynı olduğu için, ön freni disk olan prince. Bende sırf freni için bunu tercih etmiştim.
    Prince sayfasında ayrıntılı fotoğraflar var. Biraz inceleyin isterseniz.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı O z K a N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [I][B][COLOR="#008000"]süperboy çok hoşuma gitti yedek parça sıkıntısı varmı bunun biliyormusun birde nasıl uzun ömürlümü motormu sakin kullanıcıyım ani kalkış filan yapmam frende fazla kullanmam kampanalı olması sorun olmaz yani elimi gazdan çektimmi durur zaten :D arkadaşım suan fikrimi 180 derece değiştirdin
    Kardeşim sanmıyorum buyuk sıkıntı yaratsın Kampana. Hani Disk tamam iyi güzel de Kampana da berbat degil hani fren sistemi sonucta. Mondial bunun bi sorun cıkarmıcagını düşünmüş ki koymuş Superboy'a bu yuzden dedıgım gıbı buyuk sıkıntı yaratacıgını sanmııyorum ki sakin kullanıcıyım diyorsunuz. Superboy'u begendıysenız gıdıp bayıı'sıne bı bakın begenır o gun alırsınız belkı. Mondial yedek parça ve servis bakımından sıkıntısızdır. Bazı bayiilerinden sikayetcı olan var ama Türkiye burası her sehır her usta 4 4lük degil. Sans meselesi bu. Mondial daha cok buyuk bı marka degıl fakat bu paraya bu kadar dusuncesındeler ama bunu asmaya calısıyorlar. Yeni modelleri çok tutuldu bu Mondial'in. Kendini aştı diyebilirim.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    önemlı bı durumda şu eger yasınız 20lı yaslarda ısenız en ucuz motor sıgortası 170 tl tutuyo.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Kardeşim sanmıyorum buyuk sıkıntı yaratsın Kampana. Hani Disk tamam iyi güzel de Kampana da berbat degil hani fren sistemi sonucta. Mondial bunun bi sorun cıkarmıcagını düşünmüş ki koymuş Superboy'a bu yuzden dedıgım gıbı buyuk sıkıntı yaratacıgını sanmııyorum ki sakin kullanıcıyım diyorsunuz. Superboy'u begendıysenız gıdıp bayıı'sıne bı bakın begenır o gun alırsınız belkı. Mondial yedek parça ve servis bakımından sıkıntısızdır. Bazı bayiilerinden sikayetcı olan var ama Türkiye burası her sehır her usta 4 4lük degil. Sans meselesi bu. Mondial daha cok buyuk bı marka degıl fakat bu paraya bu kadar dusuncesındeler ama bunu asmaya calısıyorlar. Yeni modelleri çok tutuldu bu Mondial'in. Kendini aştı diyebilirim.
    bugun açık olanları gezicem nasip bakalım

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemlı bı durumda şu eger yasınız 20lı yaslarda ısenız en ucuz motor sıgortası 170 tl tutuyo.
    yaşım 23 bizde ayrı mayrı olmaz babamın üstüne yaparım motoru 49 yaşında adam 80 e 90 a düşer herhalde bunu söylediğin iyi oldu kardeşim

işte bu yüzden forumları seviyorum

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Yok ben manisa merkezdeyim.. Cg dedigim motorlar bu tip motorlar marka model kastetmeden söylenir.. Cg diye.. Benim fikrim Breton almandan yana.. 1999 Tl ..Hem sekli semalı cok iyi ve makinesde cok saglam + servisi yamaha bayisi zaten ..manisada cok iyi yapıyorlar işlerini..Sitelerinde eski modelleri var ama yenileri cok güzel.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift

Kanuni BretonS 100

Mondial 100MG Superboy

Mondial 100MG Prince
    kesinlikle ön fren sorun olmaz diyorsan mondialin superboy modelini al ön fren disk olsun istiyosan mg prince al

Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle ön fren sorun olmaz diyorsan mondialin superboy modelini al ön fren disk olsun istiyosan mg prince al

tşk arkadaşım çelik öneren yok galiba :D süper boy hoşuma gitti benim de

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)