Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MR Vulture motor RPM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Merhaba,
    Yeni aldigim Mondial 150 MR ile ilgili bir sorum var. Motordan genel olarak memnunum. Cekisi ve kalitesi baya iyi. Daha 100+ km lik ve cok yeni sayilir. Ancak farkettigim bir sey bu motor 5. viteste bile motor devri cok yuksek. 60km ile giderken 5000 devir gosteriyor. Yani 6. vites bile gerekli bu motora. Arka disli yi degistirmek mumkun diye biliyorum ancak bunu kim yapar, garantiyi etkilermi bilmiyorum. Bu konuda tecrubesi olan varsa fikirlerini duymak isterim. Ben Izmir Karsiyaka da oturuyorum ve Motor meraklisi arkadaslar ile tanismakta isterim. Tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    eğer dediğin gibiyse motor 5, vitesde dahi 60 km hızda 5,000 devir gösteriyorsa arka dişliyi 1 numara küçült birde öyle dene,zor bir iş değil sadece şu anki dişli numarana bak bir diş küçüğünü al,kendin sök kendin tak,anahtarın felan varsa yapılması zor değil.
    garantiyi ne kadar etkiler o konu hakkında bir fikrim yok
    aslına bakarsan arka dişliyi küçültmeksense ön dişliyi bir numara büyüt çünkü bunu yapmak daha kolay
    hasanakay bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Bilgi icin tesekkurler, arka disliyi degistirmek daha kolay gibi gorunuyor. Su anda #38 disli var. 34 takmayi dusunuyorum ancak bunu nerden bulabilirim? Aksesuar ve parca satan yerlerde bulunurmu?

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    34 motoru çok zorlar bence hatta 5. vitese motor gerek bile duymayabilir
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    O zaman 36 takmak daha makul gibi. Ama aldigim yer bana on disliyi degistirmemi tavsiye etti...hangisi daha kolay veya daha verimli olur acaba?

SeYyAh0981 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 KT / 150 MR / CRF 250L
    Merhaba.
    Sanirim sadece ön zincir dislisini degistir yeter orjinal 15 tir. Sen 16 tak
    Normale dondügünü göreceksin. Daha ayrintili konusmak istersen cevabini bekliyorum

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Benim motorum 7000 rpm de düz rüzgarsız yolda 100 civarı bir hız gösteriyor.Ama 5000 rpmde 60 la gittiğimi hiç hatırlamıyorum.Hızımı gpsdende takip ederim Gps motor göstergesinden 3-5 km daha yavaş gittiğimi gösteriyor.Genelde yapılan uygulama ön dişliyi 16 yapmaktır Ön dişli 10tl gibi bir fiyata sahip.Son hızı biraz daha arttırıp motoru daha titreşimsiz bir hale getiriyor.Çekiştende pek birşey kaybetmiyorsun.Benimde tavsiye edeceğim ön dişliyi 16 yapmandır.

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Evet bende ayni seyi yapicam. Mondial servisine gittim 16 disli yoktu...siparis verdiler. Gelince degistircem.

HOHORE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MR VULTURE
    Alıntı hasanakay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Yeni aldigim Mondial 150 MR ile ilgili bir sorum var. Motordan genel olarak memnunum. Cekisi ve kalitesi baya iyi. Daha 100+ km lik ve cok yeni sayilir. Ancak farkettigim bir sey bu motor 5. viteste bile motor devri cok yuksek. 60km ile giderken 5000 devir gosteriyor. Yani 6. vites bile gerekli bu motora. Arka disli yi degistirmek mumkun diye biliyorum ancak bunu kim yapar, garantiyi etkilermi bilmiyorum. Bu konuda tecrubesi olan varsa fikirlerini duymak isterim. Ben Izmir Karsiyaka da oturuyorum ve Motor meraklisi arkadaslar ile tanismakta isterim. Tesekkurler.
    ben muratcan bende balçovadanım bende bir hafta evvel aldım aynısından bende tanısmak isterim numaram 535 081 77 36 .. görüşmek dileğiyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler