Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

alibaba.com / aliexpress.com dan Alışveriş Yapan Var mı? Eldiven Sipariş Ettim..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefon kılıfları getirdim çeşit çeşit satıyorum burada =)..
    Bende zamanında e bay den al sat yapıyordum. Foto makina çantalarım ve ondan sonra gelecek olanları gümrük geri postaladı.
    ilk postalamada 30 adet foto makina çantası istemiştim. tanesi 5 dolar, gümrük 30 adet çok fazla alım satım yapıyorsunuz dedi.
    Peşinden kredi kartı extremi istediler. gg, sahibinden, hizli al vs bir dünya alışverişim var. anında geri posta yaptılar yada cebe indirdiler bilemiyorum.
    Ancak takip de geri postalandı çıkıyordu. Ondan sonra gelen diğer ürünlerimde geri gitti. 3-5 adetli olmasına rağmen. Kara listemi ne oldum.
    Şimdi sadece ihtiyacım için ayda bir kez alışveriş yapıyorum. Bende şuan ayakkabı bekliyorum. 10 gün sonra elimde olur.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Aynısı Türkiyede 20 lira o kadar beklemeye değmez.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende zamanında e bay den al sat yapıyordum. Foto makina çantalarım ve ondan sonra gelecek olanları gümrük geri postaladı.
    ilk postalamada 30 adet foto makina çantası istemiştim. tanesi 5 dolar, gümrük 30 adet çok fazla alım satım yapıyorsunuz dedi.
    Peşinden kredi kartı extremi istediler. gg, sahibinden, hizli al vs bir dünya alışverişim var. anında geri posta yaptılar yada cebe indirdiler bilemiyorum.
    Ancak takip de geri postalandı çıkıyordu. Ondan sonra gelen diğer ürünlerimde geri gitti. 3-5 adetli olmasına rağmen. Kara listemi ne oldum.
    Şimdi sadece ihtiyacım için ayda bir kez alışveriş yapıyorum. Bende şuan ayakkabı bekliyorum. 10 gün sonra elimde olur.
    =) ben hiç o kadar büyük hacimli birşey sipariş vermedim genellikle parça parça sipariş veriyorum

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    arkadaşlar,13 martta dx.com.tr sitesinden bi alarm sipariş ettim 8 gün oldu bunu takibini nasıl yapabilirim eğer türkiye'ye giriş yaptıysa pttden nasıl takip edebiliyorum...

normalde satın aldım ne zman gelirse gelsin dedim ama bugun bizim binadan taşınan insan dışı varlıklar sitenin otoparkında duran motoru kaldırıp karşıya koyunca alarm işini biran önce halletmem gerektiğini anladım...

allah insana irade vermiş hayvanlardan farkı olsun diye bu hayvanlar onu kullanmaktan aciz sinirimi bozdular..
    rs_guven bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende dx'den alarm siparişi verdim. 14 gün oldu. Hala herhangi bir haber yok.
    Bende sizin gibi nasıl takip edeceğimi bilmiyorum.
    mücahit_89 bunu beğendi.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    dx 15 dolar altına takip no vermez bekleyeceksiniz.
    aliexpres verir bakabilirsiniz.

Kullanıcı hesaplarınıza girdikten sonra size verilen Cn******** 'li bir numara verilir.
    Onunla ptt.gov.tr nin yurtdışı kargo sorgulamasından öğrenebilirsiniz.
    "men dakka dukka"

yurtdışından alışveriş yapıyorsanız 1 ayı gözden çıkarın. bazen 2 ayı buluyor siparişin gelmesi.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    aliexpress, alibaba'nın bireysel alışveriş versiyonudur...
    aliexpress,newfrog,dhgate,dx tabi bir de ebay...bunlar benim sürekli kullandığım sitelerdir..şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım..ürünlerim de bir grup hariç 15 gün içinde elimde oldu hep..o grup ise yılbaşı tatiline denk geldiği için 1 ay sonra elime geçti.sanal kart kullanmanız tavsiye edilir..çin menşeili siteler paypal kabul etmiyor.ama ebay gibi siteler için paypal büyük rahatlık.yurt dışı alışverişi yapacak arkadaşlara paypalı şiddetle tavsiye ederim.bu arada 150 avro olan sınırı devlet babamız 100 dolara indirdi bilginize..
    Pianoblack bunu beğendi.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    eliexpress.com dan alışveriş yapacaklar için ;

shipping & payment kısmında process time var .
    Process time satıcının ürünü ortalama ne kadar
    zamanda kargoya vereceğini belirtiyor.
    15/03 te sipariş verdim 21/03 te kargolamış.

Bakalım durum ne olacak. Bu arada kargo takibi için link:
    http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif...yd_yeniweb.php

[IMG][/IMG]
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eliexpress.com dan alışveriş yapacaklar için ;

shipping & payment kısmında process time var .
    Process time satıcının ürünü ortalama ne kadar
    zamanda kargoya vereceğini belirtiyor.
    15/03 te sipariş verdim 21/03 te kargolamış.

Bakalım durum ne olacak. Bu arada kargo takibi için link:
    http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif...yd_yeniweb.php

Kargo Numaranı sileydin iyi olurdu.
    Çünkü Biri Senin Yerine alabilir Şahsen ben gitsem alırım Konya Pim'e düşünce. Çünkü Oradakiler ad soyad vs pek bakmaz yurt dışından gelene.
    Sende alırken Pim'e gidince sol tarafa git. birinci değil 2. kapı yani binanın solundaki en son kapıdan gir. Soluna dön asansör olacak oradan 2. kata çık. yine soluna dön orada banko var veya elinde barkod cihazı ile ortada oturan biri var ona söyle şu takip numaralı kargomu ver diye o sana verir

Ve Ciddiyim adamlar isime vs pek bakmadı benim onlarca kargoda dayımda gitti aldı amcaoğlumda gitti aldı. Barkod numarası ile verdiler kargoyu.
    DEISIS bunu beğendi.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben sanalkart falan kullanmadım. Paypal'dan ödeme yaptım.
    Kargoyu sorgulamayı bıraktım. Ne zaman ki 40 günü geçti, o zaman sorgulamaya başlarım.

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:36 ----------

Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü Biri Senin Yerine alabilir Şahsen ben gitsem alırım Konya Pim'e düşünce. Çünkü Oradakiler ad soyad vs pek bakmaz yurt dışından gelene.
    Sende alırken Pim'e gidince sol tarafa git. birinci değil 2. kapı yani binanın solundaki en son kapıdan gir. Soluna dön asansör olacak oradan 2. kata çık. yine soluna dön orada banko var veya elinde barkod cihazı ile ortada oturan biri var ona söyle şu takip numaralı kargomu ver diye o sana verir

Ve Ciddiyim adamlar isime vs pek bakmadı benim onlarca kargoda dayımda gitti aldı amcaoğlumda gitti aldı. Barkod numarası ile verdiler kargoyu.
    Zaten artık mesajı değiştiremez. Siz böyle söyleyerek, bu işten haberi bile olmayanları haberdar ettiniz

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten artık mesajı değiştiremez. Siz böyle söyleyerek, bu işten haberi bile olmayanları haberdar ettiniz

Admin vs okursa silsin hacım
    Ve biz üşengeciz kim kalkıpta taaa adana çevre yolundaki Pttye gidecek
    Ya bundan sonrakiler dikkatli olsun anaaaaa herşeyi benmi düşünecem ya. ööööööö.......
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim bir kargo takip numaram bile yok. Bu durumda benim paket güvende

Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bi koordinatları vermediğin kalmış ama zaten içeride gps in pek çekeceğini sanmıyprum
    bakalım kaç gün sonra ihtiyacım olacak
    eğer o şekilde veriyorlarsa internette bi ton barkod numarasını paylaşan var ptt ye bi uğramak lazım gelir men dakka dukka
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..

ShockWave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnşAllah günün birinde :)
    http://www.feyizoglu.com/MX-40-Yazlik-Korumali-Eldiven_46595.html#0 sizce bu nasıldır saglammıdır ?
    UNUTMA iyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı ShockWave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.feyizoglu.com/MX-40-Yazlik-Korumali-Eldiven_46595.html#0 sizce bu nasıldır saglammıdır ?

ali amcamdan siparişim gelmezse bundan almayı düşünüyorum

http://www.feyizoglu.com/MC-08-Yazlik-Korumali-Eldiven_46596.html#0

ShockWave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnşAllah günün birinde :)
    http://www.feyizoglu.com/MX-40-Yazlik-Korumali-Eldiven_46595.html#0 bununda kırmızısı hoşuma gıttı sızce almalımıyım ?
    UNUTMA iyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

Motosikleti
    XT 660 R

Arkadaşlar kargo sağ salim -yada öyle umuyorum- Türkiye topraklarına girmiş görünüyor.

Şimdi ptt sitesinden aynı barkodla yurtiçi gönderi olarak mı takip edeceğim ?

Yoksa yeni bir barkod no mu verecekler?

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    http://www.aliexpress.com/item-img/Motorcycle-alarm-audio-motorcycle-alarm-belt-mp3-exquisite-waterproof-remote-control-belt-wire/764206105.html

diyelimki şu yukardakı urunu alacaz bır sıkıntı cıkarmı burdakı satanlar 100/120 arası ıstıyor 60 tlye gelecek... hıc alış verış yapmadık nasıl yapacaz onuda bılmıyoz ya zaten her neyse güvenılırmı
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.aliexpress.com/item-img/Motorcycle-alarm-audio-motorcycle-alarm-belt-mp3-exquisite-waterproof-remote-control-belt-wire/764206105.html

diyelimki şu yukardakı urunu alacaz bır sıkıntı cıkarmı burdakı satanlar 100/120 arası ıstıyor 60 tlye gelecek... hıc alış verış yapmadık nasıl yapacaz onuda bılmıyoz ya zaten her neyse güvenılırmı

Güvenli mi konusunu daha önce ki mesajlarda alışveriş yapan arkadaşlar var onlar cevaplamışlar.

Sonuç evet güvenli. Ama bu tür elektroniklerin sağlam kargolanması gerekir. Kargoda başına

iş gelebilir diye düşünüyorum. Ama satıcıya rica ederseniz sağlam kargolama yapacaktır.

Nasıl alışveriş yapılır a gelince; üye oluyorsunuz gg gibi sahibinden gibi sistemi var.

Ürünü alıyorsunuz ödemeyi tercihen sanalkartla veya normal kredi kartıyla -visa mastercard farketmez- yapıyorsunuz.

Sonra bekliyorsunuz .

Denemeye değer mi ? Bende bunu merak ettiğim için üç köşe teşkil babında 10$ lık alışveriş yaptım.

Ha unutmadan kk extrem geldi. 10$ = 18,5 tl olarak ücretlendirmişler extra ücret yok.
    ramizan83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)