Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Klasik cevap.Motosiklet Tehlikelii

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    Kardesim Anneni fazla kafana takma ne anneler biliyorum basta karsi cikipta motorcu olan Benim babamda motorcuymus gencliginde 16 yasima kadar bende motor istemistim sonra artik ona guven vermeye basladim trafikte bilinc oldugumu gordu iyi kotu bi cup aldik sorunluydu herseyi ile biz ilgilendik adam ettik onu motor felan yaptik. Tesisatini felan elden gecirdik hala biniyoruz satmaya kiyamiyor. Sen once babani kandir al motoru gerisi sorin degil kiyamazlar aileler cocuklarina.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Motosiklet kaza haberlerini ailenden uzak tut. Ben bile bu haberleri duydukça acaba diye düşünüyorum. Sonra geçiyor.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam ben de sana şu andaki tecrübe ve yaşına bakarak motor almazdım....
    sen olsan kendine motosiklet alır mıydın?
    sebeplerini kendine açıkça anlat, sonra aynını annenle konuşurken yap...
    sen ona empati kur, o da sana kursun....
    ulem seni bu yüsden seviyom beaaa
    yürekçe bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Aman tanrım bütün forum üyeleri aynı dertten mi muzdarip??? Ben bugün motosikletin faturasını almaya gidicem. Havaleyi yaptıktan sonra babamı aradım hala bekle havalar biraz daha güzelleşsin diyordu. Annemi ikna etmem daha kolay oldu... İkna etmeden önce ehliyete yazıldım. Doz doz motosikletin iyi taraflarını anlattım... Honda Güvenli Sürüş-1'e kaydoldum. Eğitim sonrası iki akşam boyunca nasıl eğlenceli nasıl güvenli diye bıdı bıdı yaptım (Herkese profesyonel bir kurum veya kişiden eğitim almasını tavsiye ediyorum!) Sonra baktı annem hala tek parçayım, her gün otobüste rezil oluyorum. Ana yüreği işte dayanamadı

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Kardeşim aynı durumu bende yaşadım önce kask mont eldiven aldım bunu gören anne ben sana motor yok demedimmi bu ne şimdi anne sözü dinlenmiyormu, ben neyim bu evde, anne deme bana, o motor bi gelsin tekerleklerini kescem(ki bu hala geçerli kescem diyor allahtan uzaktayım ) sözlü taciz terlik gibi şeylere alışıp sonra alıcaksın, mesala 2 gün önce cumartesi günü arkadaşıma motor aldık ve annesinin gönlü yokmuş sordum ne dedi evdekiler diye verdiği cvp : Bir hayırlı olsun diyenim yok )
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Doğru haberlerdende uzak tutmak lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Iste ben oyle olmasini istemiyorum ailecek gidelim motorlara bakalim secelim alalim fln :D istisnalar dısında yok oyle bi dunya dediginizi duyar gibiyim :D

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    10 yılı aşkın süredir motor üzerindeyim daha motora binmemi isteyen tek kişi bile yok
    Tulpar ve TATLIHIZ bunu beğendiler.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Dostum sabah öğle akşam aç karnına sürekli konuyu açacaksın yağlayıp ballayıp anlatacaksın, artı yönlerini bir bir sayacaksın, korumalarımı alacam adam gibi kullanacam diyeceksin, kesin çözüm verir ;)
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gerçekten hevesin varsa almak istiyorsan kimseyi dinleme git al

bir cadaloz motoruyla annenin gözleri önünde seni artçı yapacak.

Kesin cözüm diyosunuz yani :D

Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Alıntı quick-pro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesin cözüm diyosunuz yani :D
    Tek çaren dostum aksiyona yatıracak paran yok malumumuz üzerine, usul usul tatlı dille empoze edeceksin isteğini.
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

jesus122 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 CBF 150
    bende aynı senin durumundayım. ama 1,5 senedir para biriktirdim. şimdi ehliyetimi alıyorum. güvenlik ekipmanlarınıda hallettim sayılır. sıra geldi motora. bi 800 lira daha biriktirirsem çekicem altıma PCX imi gelicem kapının önüne. tek çaresi bu gibi :D

Ya iste ben onlarsiz alamam :D

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    her akşam eve gittiğinde suratından düşen bin parça olsun.. Hergün toplu taşıma ile ilgili başka hikayeler anlar, bugün yanımdaki adam ter kokuyordu geberdim, 3 saat otobüs bekledim, minibüsün tekeri patladı, metronun vagonu parçalandı...vb gibi.. Sonra ailenle dışarı çıktığında motorla yanınızdan geçenlerin arkasından aval aval bak ama devamlı büyük küçük pahalı ucuz her motorun arkasından bak (bende işe yaradı) sonra kendi imkanlarınla önce korumalarını al, al ama mesela odanda hep yatagın üzerinde serili olsunlar.. Sonra gene kendi imkanlarınla ehliyetini al.. Sendeki azimi görsünler o zaman ikna olacaklardır... Ha hiç olmadı babana kendisi için bir makina aldır.. Sende nasiplenirsin
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Metronun vagonu parcalandi :D tm denicem bunlarida

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R , Activa125
    Kimseyi bu konuda ikna edemezsin(motor tecrübesi olanların bir kısmıda dahil ) al koy eve 3 gün kullanma motoru evdekiler alışsın incelesin sonra kısa kısa turlara çık motoru önemsemiyormuş gibi takıl sonra herşey düzelir...

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Benim annemde babamda motordan hiç hazetmezdi hatta benim motor alacağımı bile akıllarından geçirmezlerdi.Birgün yürürken motor gördüm hoşuma gitmişti.Girdim dükkana biraz bakındım ve aldım.Ama kimsenin motor aldığımdn haberi yoktu.Ben motoru eve getirirken sokakta ilk anneme yakalandım ama çaktırmadım basıp gittim.Bir saat sonra eve döndüm.Annem asık bir suratla 'hayırlı olsun' dan başka birşey demedi.Asıl mesele babamdı.Kendisi gençken artçı olarak bindiği mobiletin kumsala dalmasıyla motor hayatına başlamadan son vermiş.Benimde o güne kadar motor kullanmamı hiç istemezdi Motor aldığımı öğrenince kızdı etti.Bir süre sonra kendisi meraklanmaya başladı.Ona da motor sürmesini gösterdim Şimdi ikinci motorumu aldım Eminim İzmire gitsem bir tur verde bineyim diyecek.Amacım benim gibi yap demek değil sakın yanlış anlama Ama her motor sevdalısı gibi bende bu yoldan geçtim ve ancak böyle çözebildim Umarım sen daha barışçıl yollardan halledersin.En önemlisi kimseyi kırmamak.Saygılarımla.

işallah barışçıl bir yolla çözerim aslında şuana kadar ne düşündüysem ve kafaya koyduysam(çoğu ailemin karşı çıktığı şeyler) ailemi ikna ederek hallettim.ama motor biraz ağır kaçıyor yani sonuçta büyük bir konu yani halletmesi zor.bu arada tezer abi(isminiz mi tezer onu da bilmeden tezer dedim ama kusura bakmayın)ankarada yaşıyormussunuz.ankarada motor sürmek kolaymı.kolay derken dahamı rahat.
    tezer bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı quick-pro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metronun vagonu parcalandi :D tm denicem bunlarida
    hee ya, metroyu su bastı, tramvaya meteor düştü, vapuru kasırga vurdu filan dersen evden bile çıkmana izin vermezler bence..
    makul şeyler söyle, mesela;

hadi beni ehliyete yazdırın diyerek başla...

sonra ileri sürüş kursuna kaydol
    sonra motor al..

sakın ileri sürüş kursuna aytaşı düştü deme olur mu??
    quick-pro bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)