Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Klasik cevap.Motosiklet Tehlikelii

Motovento
    REKLAM ALANI

Hem o var hemde diger insanlara nasil guvenicen diyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Ben motor alana kadar herkez karşıydı bana. İlk önce asya t1'lerin maxi kasasından bulup almıştım 650 TL'ye ilk motorumda. Evin önüne çektim motor aldım dedim babama. Ne motoru ben sana almıyacaksın demedimmi araba neyine yetmiyor felan dedi. Baba 650 TL ne yani fazla paramı hem çok az yakıyor hemde zaten uzun yola çıkmıyacam trafiğe çıkmıyıcam öyle buralarda dolaşmak için aldım demiştim sonra biraz biraz siniri geçmeye başladı öyle alıştılar gittiler. Biraz acemilik attıktan sonrada MH drift aldım. Ama bir scooter ile touring arasında çok fark var. Scooterda siperlik camı vardı torpidosu genişti felan rüzgar işlemiyordu hiç rüzgar hissetmezdim kısa kolluyla dolaşırdım. Ama touringte öyle değil. Bütün rüzgari üzerinde hissediyorsun. Herneyse uzun ettik. Yavaş yavaş alıştırırsın ama çok dikkatli kullanmanı öneririm. Hız felakettir heleki motorla

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Benimde annem izin veriyor babam izin vermiyor

ben ilk motor olarak hyosung gv250 düşünüyorum.tabi önce şu sorunu halletmek lazım :D

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    arşivimde şu an bulamadım ama annene bu resimleri ve bu konuyu okutabiliyorsan okut ,olmadı göster , hadi ben deliyim bunlardamı deli ailecek tırlatmışlar de

al sana bi kıyak daha bide link vereyim

http://www.motosiklet.net/forum/moto...nim-ailem.html

soldan sağa , oğlan kardeşim,babam, kız kardeşim , ve ben , diğer 2 kızkardeşim karelerde yok , annem çok iyi artçıdır ama motorlarıyla çekerim bir ara sırf seni kurtarmak adına eeee daha ne yapayım arkadaş

çok yakında eşimin motosikletiylede çekerim
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

harika yaa :D kesinlikle göstericem bunu :D çok saolunnn

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı quick-pro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,belki beni hatırlarsınız haftaiçi foruma üye olmuş motosiklet alacağımı söylemiştim.Sizlerde yardımcı olmuştunuz.Küçük bir sorunum var Annem pek istemiyor motor almamı.nedeni ise başlıkda dediğim gibi tehlikeli olarak görüyomuş.Türkiye gibi biryerde daha tehlikeliymiş.babam fln olabilir diyor da.tek sorun annem.sizce annemi nasıl ikna edebilirim Not:biz hangi motor olsa diye düşünürken daha ilk etapda sorun çıktı :D
    Valide hanıma çok katılıyorum istanbulda motor kullanmak tehlikeli yollar dedemin tarlası gibi diyer araçlar desen her an ne yapıcakları belli deyil.

benim ailem hiç izin vermiyor, günde beş vakit 10 tekrar yaparsan fazla deyil bir hafta sonra tamam alalım da sussun derler. Anne rızası çok önemli.

Sabah kalkar kalmaz motor alalım, motor alıcam,motor,vuuuu vuuvuu, car çar par par pat put, gibi sesler çıkartıyorum bizimkiler 1 hafta dayana bildi sonra tamam alıcaz dediler şimdi süreyi uzatıyolar

Not: yaşım 17 ve temmuzda sürücü kursuna yazılıcam şimdiden ikna ettim bu taktiyi denemelisin

bu seferde bizimkiler gibi süreyi uzatıp işi yokuşa vururlar bununda üstesinden gelebilirsin...

Bunuda denicem.d ankaradayim ben.ankarada motor kullanmak nasil bilmiyorum ama :D

Bende motor konusunda ıkna etme olayını aşmış bırıyım.Benim yontem sole anne benım alacagım motor hız motoru degıl hız yapmıyo gıbısınden laflarla en sonunda tamam oglum lafını işitmiş durumdayım bu yaz yanı 2013 agustos eylul gıbı dragstar 650 lık makınayı alıcam.Herkese guvenli surusler

Biraz şart koyuyomuş gibi yap ya da gerçekten koy mesela ' Tamam annem bak 70 i geçmicem' ya da ' Merak etme sen trafikte aralara girmem' gibi laflarla gönlünü alabilirsin şahsen ben öyle yapmıştım işede yaradı :D:D

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Anne rızası olmayan hiç bir işte hayır yoktur annenin rızasını al önce sonra ne nasıl bir motosiklet alırsan al hiç önemi yok eyer anne rızası yoksa o işe uzak dur bizimkilerde aynı seninki gibi olmaz aldırmam şöyle olur böyle olur sen anneni ikna etmen için mantıklı açıklamar da bulunursan annen bir şekilde ikna olucak tır başarılar sana dostum
    ScaLa ve Dachota bunu beğendiler.

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Aynı sebeplerden ötürü, bizimkileri motora ısındırmak adına, dedemin 2002 senesinde kömürlüğe kaldırdığı 1984 model Hercules marka ve 49cc 2hp'lik motoru, geçen sene kömürlükten çıkarmıştım .

Alet henüz 7000km'de idi ve üzerindeki her şey orjinaldi. Lastikler dahil. Bujiyi değiştirdim, hava filtresini temizledim, benzin borularını yeniledim, gün boyu üzerinde pedal çevirdim ve o inat etti, ben inat ettim; sonuçta benim inatım ağır bastı ve 4-5 saatlik uğraş sonucu alet çalıştı .

İşte dede yadigarı, emektar Alman . Dedemler, Almanya'dan gelirken, bunu da getirmişler, çok da iyi etmişler, motosiklete başlamamda ve bizimkileri bu işe ısıtmamda çok faydası oldu

Maksimum hızı, 40'tı. 2 kişi binince 30 . 2 kişi giderken, STMax elektrikli bisikletlerin bizi solladığı çok oldu . Ama olsun, sabrımın karşılığını Allah'ın izni ile aldım, ve şuan güzel bir motorum ve motora sıcak bakan bir ailem var

Babam hatta yeni motorumuzu alırken, benden daha heyecanlıydı, motorun üzerine çıkıncaki mutluluğu, beni daha çok mutlu etmişti
    piyanist_irf bunu beğendi.

DünküÇocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25 2019
    Alıntı ScaLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sebeplerden ötürü, bizimkileri motora ısındırmak adına, dedemin 2002 senesinde kömürlüğe kaldırdığı 1984 model Hercules marka ve 49cc 2hp'lik motoru, geçen sene kömürlükten çıkarmıştım .

Alet henüz 7000km'de idi ve üzerindeki her şey orjinaldi. Lastikler dahil. Bujiyi değiştirdim, hava filtresini temizledim, benzin borularını yeniledim, gün boyu üzerinde pedal çevirdim ve o inat etti, ben inat ettim; sonuçta benim inatım ağır bastı ve 4-5 saatlik uğraş sonucu alet çalıştı .

http://i1291.photobucket.com/albums/...ps95ff272c.jpg

İşte dede yadigarı, emektar Alman . Dedemler, Almanya'dan gelirken, bunu da getirmişler, çok da iyi etmişler, motosiklete başlamamda ve bizimkileri bu işe ısıtmamda çok faydası oldu

Maksimum hızı, 40'tı. 2 kişi binince 30 . 2 kişi giderken, STMax elektrikli bisikletlerin bizi solladığı çok oldu . Ama olsun, sabrımın karşılığını Allah'ın izni ile aldım, ve şuan güzel bir motorum ve motora sıcak bakan bir ailem var

Babam hatta yeni motorumuzu alırken, benden daha heyecanlıydı, motorun üzerine çıkıncaki mutluluğu, beni daha çok mutlu etmişti
    cok iyi ya 19 yasındayım ama nostalji oldu eskiden boyle mobiletteler kiralardık 5 lira ya 20 dk yrm saat fln kiralardık bende hep boyle deden babadan eski birseyler kalmasını isterdim mesela siyah impala diziyi izleyenler varsa bilirler

neyse konuya doniyim motoru olan arkın varmı mesela varsa eger deki annene onun motorunn arkasına biniyorum daha tehlikeli de kaza olsa arkadan ucarım de olan bana olur surucuye pek birsey olmazde sonrda kendi motrm olsa hem daha dikkatli kullanırm hm cok hız ypmam bu sekilde sartlar koyabilrsn mesela devmlı gittign bir yer varsa motor az yakıyor hem yol parasından kurtulup hemde zamandan kazanıcam gibi seyler soyliyebilrsn yeterki motoru aldırt o kurallar bozuluo ztn yada tehlikeden bahsetmisken yolda yurumekte durakta otobus tehlikeside var burası turkiye annene bu tip seylerde soyliyebilrsin iti var kopugu var motorla tin tin gidip gelicem gibi seyler ins ikna edersin biraz uzun oldu ama umarım faydalı olur

Isallah olur.mağlesef arkadaslarimda motoru olan yok.evin yakininda harley davidson mağazasi var.oraya götürmeyi düsünüyorum

Motosikleti
    CB500 F
    Allah korusun...

Göktaşı çarpması 1 milyar 960 milyonda bir
    Şarbon 55 milyon 52 bin 999'da bir
    Veba 54 milyon 59 bin 705'de bir
    Zehirli yılan, kertenkele veya örümcek ısırması 54 milyon 49 bin 600'de bir
    Temizlik ve boya maddeleri yüzünden 27 milyon 24 bin 800'de bir
    Kaçırılma 16 milyon 817 bin 784'de bir
    Yıldırım 3 milyon 106 bin 880'de bir
    Uçak kazası 659 bin 779'de bir
    Otomobil kazası 524 bin 753'de bir
    Elektrik kazası 493 bin 153'de bir
    Yetersiz sağlık hizmeti 83 bin 720'de bir
    Silahla vurulma 8 bin 802'de bir
    Motosiklet kazası 6 bin 585'de bir
    Zatürre 4 bin 107'de bir
    Diyabet (şeker hastalığı) 4 bin 9'da bir
    Felç 1658'de bir
    Kanser 499'da bir
    Kalp krizi 388'de bir

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben olsam ben de sana şu andaki tecrübe ve yaşına bakarak motor almazdım....
    sen olsan kendine motosiklet alır mıydın?
    sebeplerini kendine açıkça anlat, sonra aynını annenle konuşurken yap...
    sen ona empati kur, o da sana kursun....
    piyanist_irf bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

imer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125, CBF250
    Ailede amca,dayı..vs nin motor kullanması daha bir iyi oluyor.Benim amcam kullanıyordu babamı gaza getirdi annemde pek bişey diyemedi.Şimdi yeni motor aldım motor elime daha ulaşmadı anneminde haberi yok ama yavaş yavaş alıştırıyorum bak böyle böyle şeyler alıcam falan diyorum.Ehliyet en iyi faktör ikna konusunda birde herkesin bildiği şu yazıyı okut http://www.hurriyet.com.tr/otoyasam/7167625.asp?m=1
    "Sonsuza kadar yaşayacakmış gibi düş kur, bugün ölecekmiş gibi yaşa"

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Benim ailem motorcu 3 dayım var 3 üde motor sürüyorlardı

Hepsi cok kaza yapmıs.. üst gecitten ucmus arabaya vurmus kolunu kırmıs..

Motor alıcam diyince dayımlar karsı cıktı zaten en önce..

Motorsikletin tehlikeli olmadını kimse aksini idda etmiyor..

Zaman herseyin ilacı.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    http://www.hurriyet.com.tr/otoyasam/7167625.asp?m=1[/QUOTE]

yazan keşke benim babam olsaydı

Bugün yavas yavas ısındırdım.d hatta tv seyrederken yanima oturup senin istedigin motor en fazla kacla gidiyor dedi ben noluyon lan cinsinden etrafima bakimdim.d 100 dedim.gliba bayagi dusuk soylemisim .d ama hiz sabitleyici takiliyo dedim.snra kaski anlattim.bigun harley davidsona gidelim dedim tm dedi :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)