Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Uzun Yolda Gidebilecek 250 cc Racing Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    selim995 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda CBR 600RR
    Tavsiyem Kullandıgım Motor Ninja 250R

5 ay oldu motoru alalı motor 10.000 km de ve hala 0 gibi . Dedigin gibi uzun yol yaptım . Konya - Adana , Konya - Antalya hiç mola vermeden motoru hiç durdurmadan yol yaptım sadece 1 veya 2 dakika benzin için durdum o kadar . Motor çok kaliteli ve süper . 4 - 5 saat aralıksız kullandıktan sonra indigimde sadece belimde biraz agrı vardı 30 dk dinlendim ve geçti . Moturun oturuş pozisyonu, rahatlıgı, kalitesi herşeyi mükemmel. Kesinlikle tavsiye ederim. Ve ayrıca titreme oranı %0 diyebilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu segmentteki (250cc) üstte adı geçen tüm markaları kullanıcılarına bir sorum oluacak.

(Özellikle yorum yazanlar.)

Neden şu an kullandığınız modeli satın aldınız?

Lütfen bana deyinki, Daha yüksek beygir gücü,Daha iyi servis,daha ucuz yedek parça,daha rahat uzun yol vb...
    Ondan sonra tekrar bir değerlendirelim durumu aksi halde kullandığı markayı körü körüne savunan izlenimi veriyorsunuz.
    Bu konuda oldukça tarafsız cevap vermeye çalıştım.Durumu kısaca açıklayayım.Geçen Ağustos sonunda eski motosikletimi sattığımdan beri yine 250 cc bir motosiklet arayışına girdim.Inazuma,CBR 250 R ve GV 250 belirlediğim seçeneklerdi özellikle oturma pozisyonu rahat bir motosiklet istiyordum.Yedek parça,servis kalitesi,oturma pozisyonu ve yakıt tüketimi nedeniyle CBR 250 R yi seçtim Honda bayiine gittim inceledim son bir de fuarda diğer motosikletleri görüp inceleyim dedim.Yine benim gibi motosiklet arayışında bir arkadaşla fuara gittik.O arkadaşta CBR 250 R yi seçmişti.Fuara gidip Hyosung standına gidince işler değişti.Ben zaten bir cruiser hastası olarak GV 250 ye hayran kaldım ama istediğim renk olan düz siyahın gelmesi için Nisan ayına kadar bekleyeceğim.CBR 250 R düşünen arkadaş Hyosung'un 2013 model makyajlı GT 250 R sine hasta kaldı boyu uzun olduğundan dolayı oturma pozisyonu o kadar da rahatsız etmedi onu.Neden arkadaşa Honda tavsiye ettim diye sorarsan şu anda Türkiye koşullarında alınabilecek en mantıklı 250 cc.En hızlısı değil,en güçlüsü de değil ama yedek parça,genel yapım kalitesi,oturma pozisyonunun rahatlığı,sürüş kolaylığı servis ve yedek parça olayı onu en mantıklı motosiklet yapıyor yoksa tip olarak pekte hoşuma giden bir motosiklet değil.Hyosung GT 250 R ondan çok daha güzel,güçlü ve iri,Ninja zaten sınıfının lideri en güçlüsü ve güzellerinden biri.Kısacası motosiklet bir tutku,aşk işi,CBR 250 en mantıklısı olsada ben GV 250 yi sevdim istediğim renk gelince onu alacağım arkadaşımda GT 250 R yi.Bu arada Honda fanatiği değilim hatta yavaş yavaş Honda'dan soğumaya başladım bir kaç sene önce burun kıvırdığım Hyosung markasının işçilik olarak,teknik olarak her sene kendini geliştirdiğini gördükçe bu markaya yavaş yavaş ısınmaya başladım.
    scooboy bunu beğendi.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı selim995 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem Kullandıgım Motor Ninja 250R

5 ay oldu motoru alalı motor 10.000 km de ve hala 0 gibi . Dedigin gibi uzun yol yaptım . Konya - Adana , Konya - Antalya hiç mola vermeden motoru hiç durdurmadan yol yaptım sadece 1 veya 2 dakika benzin için durdum o kadar . Motor çok kaliteli ve süper . 4 - 5 saat aralıksız kullandıktan sonra indigimde sadece belimde biraz agrı vardı 30 dk dinlendim ve geçti . Moturun oturuş pozisyonu, rahatlıgı, kalitesi herşeyi mükemmel. Kesinlikle tavsiye ederim. Ve ayrıca titreme oranı %0 diyebilirim
    yakıt tüketimin nedir?
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    2005 Honda CBR 600RR
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt tüketimin nedir?
    Yakıt tüketimi eger orjinal egsoz u kullanırsan şu çok az yakan dedikleri honda cbr 250r dan çok az miktar fazladır oda pek etkilemez seni. Ama bende biraz süse düşkün görsellige düşkün biri oldugum için motorunda full two brothers egsoz ve bazzaz zfi mevcut bende . 1 depo ile ben 300 - 320 km yol gidiyorum bu motorumla.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    o kadar mesafe bütün düşük hacimler için yorucu ve sıkıcı olur...cbr250 de olsa bütün racingler yorar..cbr o kadar da rahat bi motor değil, ya da ben rahat edemedim bilemiyorum...rahat olmadığı halde biraz süratli olsa yani 150-170 hızlarında aksa yolda, titremese bi nebze rahatsızlığına göz yumulabilir ama o da yok...120 km hızla da o kadar yol çekilmez...
    acun0 bunu beğendi.

Motosikleti
    2005 Honda CBR 600RR
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar mesafe bütün düşük hacimler için yorucu ve sıkıcı olur...cbr250 de olsa bütün racingler yorar..cbr o kadar da rahat bi motor değil, ya da ben rahat edemedim bilemiyorum...rahat olmadığı halde biraz süratli olsa yani 150-170 hızlarında aksa yolda, titremese bi nebze rahatsızlığına göz yumulabilir ama o da yok...120 km hızla da o kadar yol çekilmez...
    Ben ninja 250r ile 150 - 160 arası rahat bir şekilde gidiyorum ve titreme dedigim gibi %0 denecek kadar az hatta yok diyebiliriz ve asla rahatsızlık vermiyor oturuş pozisyonu çok rahat ve güzel

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Yakıt tüketimi eger orjinal egsoz u kullanırsan şu çok az yakan dedikleri honda cbr 250r dan çok az miktar fazladır oda pek etkilemez seni. Ama bende biraz süse düşkün görsellige düşkün biri oldugum için motorunda full two brothers egsoz ve bazzaz zfi mevcut bende . 1 depo ile ben 300 - 320 km yol gidiyorum bu motorumla.
    7000 km kullandım ninja 250'yi..

kısa bir şekilde özetlemem gerekirse.

alt devirlerde bir hyosung veya honda'dan daha fazla titriyor. yüksek devirlerde düşüyor

ağırlık noktası önde olduğu için benim gibi midi bir hulk'un üzerinde olmasına rağmen arka fren çift kaliperden dolayı çabuk kilitliyor. diyelim bir sapak kaçırmak üzeresiniz frenlerle yavaşlayıp sapağa giricem derseniz heyecan yapmazsanız yırttınız, aksi şekilde şansınıza ne çıkarsa..arka fren konusunda honda cbr en iyisi.. kaliteyi arka frene bağlamaya mı çalışıyorsun diye soran insan evladı da burdan düşünüp ne demek istediğimi anlasın..bir motorun gitmesinden çok nasıl durduğuna bakacaksın!! etmişim son hızına, doğru düzgün frenleme yapmadıktan sonra ne anlamı var??

daha sonra kawasaki şehir trafiğinde inanılmaz bir ısınma olayına giriyor öyle bir ısınmaki kışın iyide yazın fırının üstünde oturmak gibi.hem bir insan neden 250 cc kullanmak ister ? kimisi için başlangıçtır kimisi için ekonomiktir. şimdi öğrenci adama kalkıp minimum 5.5 lt benzin yakan bir motoru önermek saçma olur mu ? olur...ki bastığım zaman 6.5 lt bile yaktığını bilirim motorun.

ninja 250R'ın artısı kawasaki kalitesi ve 250 cc segmentinde en hızlı olması. aldığı parayı hak eder mi? eder.. bir honda veya kawasaki, hyosung'dan kaliteli mi ? kaliteli.. ama ikisinde de olmayan şey V-Twin atikliği ve sesi.. benim şahsi görüşümdür V-Twin hangisinde ise benim gönlüm ondadır

bu arada şizofreni bir üye için kendimizi yoruyor olabiliriz

administrator adlı üyeden alıntı
    revenge adlı kullanıcı birden fazla üyelik kullanıyor olabilir! scr4m ve revenge aynı bilgisayarı kullanıyorlar, bir açıklama bekleniyor!
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    2005 Honda CBR 600RR
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 km kullandım ninja 250'yi..

kısa bir şekilde özetlemem gerekirse.

alt devirlerde bir hyosung veya honda'dan daha fazla titriyor. yüksek devirlerde düşüyor

ağırlık noktası önde olduğu için benim gibi midi bir hulk'un üzerinde olmasına rağmen arka fren çift kaliperden dolayı çabuk kilitliyor. diyelim bir sapak kaçırmak üzeresiniz frenlerle yavaşlayıp sapağa giricem derseniz heyecan yapmazsanız yırttınız, aksi şekilde şansınıza ne çıkarsa..arka fren konusunda honda cbr en iyisi.. kaliteyi arka frene bağlamaya mı çalışıyorsun diye soran insan evladı da burdan düşünüp ne demek istediğimi anlasın..bir motorun gitmesinden çok nasıl durduğuna bakacaksın!! etmişim son hızına, doğru düzgün frenleme yapmadıktan sonra ne anlamı var??

daha sonra kawasaki şehir trafiğinde inanılmaz bir ısınma olayına giriyor öyle bir ısınmaki kışın iyide yazın fırının üstünde oturmak gibi.hem bir insan neden 250 cc kullanmak ister ? kimisi için başlangıçtır kimisi için ekonomiktir. şimdi öğrenci adama kalkıp minimum 5.5 lt benzin yakan bir motoru önermek saçma olur mu ? olur...ki bastığım zaman 6.5 lt bile yaktığını bilirim motorun.

ninja 250R'ın artısı kawasaki kalitesi ve 250 cc segmentinde en hızlı olması. aldığı parayı hak eder mi? eder.. bir honda veya kawasaki, hyosung'dan kaliteli mi ? kaliteli.. ama ikisinde de olmayan şey V-Twin atikliği ve sesi.. benim şahsi görüşümdür V-Twin hangisinde ise benim gönlüm ondadır

bu arada şizofreni bir üye için kendimizi yoruyor olabiliriz

administrator adlı üyeden alıntı
    revenge adlı kullanıcı birden fazla üyelik kullanıyor olabilir! scr4m ve revenge aynı bilgisayarı kullanıyorlar, bir açıklama bekleniyor!

Gece gece üşenmedin yazdıklarını okudum . Isınma konusunda haklısın yazın şehir içi motor hemen ısınıyor bu çok kötü. Fren konusunda ben motorun freninden mennunum. Bu motora yetecek şekilde yapılmış bir fren var bence fazlasına gerek yok gibi. Ve ses konusunda full bogazdan two brothers carbon fiber egsozu denemelisin ben çok memnunum.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Gece gece üşenmedin yazdıklarını okudum . Isınma konusunda haklısın yazın şehir içi motor hemen ısınıyor bu çok kötü. Fren konusunda ben motorun freninden mennunum. Bu motora yetecek şekilde yapılmış bir fren var bence fazlasına gerek yok gibi. Ve ses konusunda full bogazdan two brothers carbon fiber egsozu denemelisin ben çok memnunum.
    Chronix ninjaya daha iyi fren degil daha düşük bir fren gerekir diyor cok iyi tutuğu için kitliyor bu da acemi kullanıcılar için cok risklidir.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    2005 Honda CBR 600RR
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chronix ninjaya daha iyi fren degil daha düşük bir fren gerekir diyor cok iyi tutuğu için kitliyor bu da acemi kullanıcılar için cok risklidir.
    Ha pardon üşenmeden okumuştum ama yanlış okumuşum

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    yazlık-kışlık tüm ekipmanların tam mı? 250 ss ile yılda 4-5 kez 1000'er km mi yapmayı düşünüyorsun? araba alsan daha iyi olur

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazlık-kışlık tüm ekipmanların tam mı? 250 ss ile yılda 4-5 kez 1000'er km mi yapmayı düşünüyorsun? araba alsan daha iyi olur
    yuh
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)