Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yanlış yol caza yedim el insaf...

Motovento
    REKLAM ALANI
    varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)
    arkadaşlar merhaba dün (cumartesi yani)benim 2009 model ybr ile bursa'dan istanbul'a gideyim dedim.istanbul'a gidesiye kadar herşey iyi idi.fakat daha sonra istanbul sahil yoluna girdim.farketmeden yanlış yola girdim.bilmiyorum şimdi istanbul'da oturan arkadaşlar bilirler.yol dümdüz giderken birden sağa dönüyor.ben de kaçırdım.farketmedim.polis amcam hemen dur.ben sandım ki herhalde normal bir rutin kontrol bir de baktım ceza yazıyor.dedim ne yapıyorsun.yanlış yola girdin ne olmuş dedim ilk defa bu yolu kullanıyorum.yamlış girdim yol da 5 metre ya girmişimdir ya girmemişimdir.yahu hemen caza yazılmaz ki.anlatamadım adama ilk defa geliorum dedim.yok.dedim ben işçi adamım bu neyin cezası dedim.bu kadar mı kolay ceza yazmak dedim yok.yahu bu adamlar ceza yazmaktan haz mı alıyorlar.yoksa bana ceza yazdıktana sonra prim mi alıyorlar.eğer prim olayı var ise aldığı her kuruş haram olsun.nasıl kızdım.arabalara yazamıyorlar.motorlara olunca dur bakalım.neyse ya hala kızgınlık var ama herşeyde bir hayır vardır dedim.o anda baya bir laf soktum ama adam bana mısın demedi.o adamı dövesim geldi ama allah ya sabır dedi.başını belaya sokma dedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    itiraz et.. manisada yabancı plaka olsun yanlıs yola girince ceza yazmıyorlar
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    girdiginiz yol rumeli hisarının önumu . sen yabancısın diye yazmıslardır ceza birsuru paketci var ne kask ne ehliyet 15 yasndalar hiç durdurmuyor polis
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    girdiginiz yol rumeli hisarının önumu . sen yabancısın diye yazmıslardır ceza birsuru paketci var ne kask ne ehliyet 15 yasndalar hiç durdurmuyor polis
    ben de öyle sandım.az kaldı ikisini de elliyecektim.

---------- Post added at 11:19 ---------- Previous post was at 11:16 ----------

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    itiraz et.. manisada yabancı plaka olsun yanlıs yola girince ceza yazmıyorlar
    itiraz etsen kime edeceksin?varsa bildiğin söyle.ama zor.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı varadin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de kaçırdım.farketmedim.
    farketmeden yanlış yola girdim.
    polis amcam dedim ne yapıyorsun.
    ne olmuş dedim.
    yahu hemen caza yazılmaz ki.
    anlatamadım adama yahu
    bu adamlar ceza yazmaktan haz mı alıyorlar.yoksa bana ceza yazdıktana sonra prim mi alıyorlar.eğer prim olayı var ise aldığı her kuruş haram olsun. nasıl kızdım o anda baya bir laf soktum ama adam bana mısın demedi.
    o adamı dövesim geldi
    Yazdıklarınız üzücü açıkçası !
    bir de şöyle düşünsek !! "Orada o polis sizi durdutmasaydı , siz de ters yönde bilmeden ilerlerken , karşıdan gelen bir kamyon , sizi altına alsaydı ve siz şu an öbür dünyada olsaydınız , orada bu polis memuru aklınıza gelseydi , ne yapardınız !?
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınız üzücü açıkçası !
    bir de şöyle düşünsek !! "Orada o polis sizi durdutmasaydı , siz de ters yönde bilmeden ilerlerken , karşıdan gelen bir kamyon , sizi altına alsaydı ve siz şu an öbür dünyada olsaydınız , orada bu polis memuru aklınıza gelseydi , ne yapardınız !?
    ona da tamam da adamlar ceza yazmak için can atıyor ben buna kızıyorum.biz parayı kazmıyoruz ki.hiç adamın hali vakti nasıl diye düşünen yok.adam prim alacam diye bizi harcıyor.ben buna kızıyom.sen git jiplilereden para al ne işin var elin mazlum motorcusuyla.değil mi ama adama da anlattım ben bilerek girmedim ilk defa bu yolu kullanıyorum.buranın yabancısıyım dedim.o da beni uyarabilirdi.değil mi ama.hemen ceza

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Trafik levhalarını fark etmiyorsan zaten motosikletle fazla hayatta kalmazsın, dert etme.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Başının gözünün sadakası olsun, bence burada önemli olan senin o ters yolu neden görmediğin????? Demekki ileri bakan bir sürüş profilin yok, bu da seni olmadık bir anda aramızdan ayırabilir demek. Umarım beni yanlış anlamazsın
    let it be

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    İstanbul'da öyle yollar mevcutki, birden kendinizi ters şeritte bulup ben ne arıyorum lan burda dediğiniz anlar yaratır..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Sonuçta trafik kurallarını ihlal etmişsin. Ceza yazan memura kızmak yaptığın hatayı düzeltmez. Tanımadığın bir bölgede bu hatayı yapman bir şanssızlık. Orada polisin olması ikinci şanssızlık. "Az kaldı ikisini de elliyecektim." yazmışsın. Bunu yapmamış olman ise büyük bir şans. Kötü bir şekilde "ellenmekten" kurtulmuşsun.
    Benli, ero__ ve dockerengin bunu beğendiler.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Ceza yediğin iyi olmuş, ders olur umarım da bundan sonra trafik tabelalarına dikkat edersin.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gözden kaçırmadığımız tek uyarı levhası.
    ero__ bunu beğendi.
    112ciyiz

@Acil112
    Yanlış. O levha "Bütün yasaklama ve kısıtlamaların sonu" demekmiş.

Şunu bir çalışın gelin:

http://img143.imageshack.us/img143/6597/graphic1wg3.jpg

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Büyük ihtimal tebela vardı. Bazı noktalar çok işlektir. O işlek noktalarda cok ekmek çıkar. ) Polis genelde bu tür noktaları tercih eder ki bencede doğru tercih.

Hem sen trafik kuralını ihlal etmişsin. Polisde görevini yapmış. Buraya topic açıp veryansın etmen de yanlış yöne girmen gibi bir başka hatalı davranış.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Haberlerde bile bas bas bağırdılar millete şerit düzeni getiriyoruz şeritinde gitmezse ceza yazıyoruz diye. Ya biraz sosyal olun. Akşam Haberlere Bakın. Olmadı Gazete okuyun.
    Geçmiş olsun ve bazen trafik hata affetmez.
    Evet millet kırmızıda geçer polis görmez - bazen görsede laf etmez ama bize denk gelir. Yapacak birşey yok. 10 ışıkta dururuz dandik bir yerde 1 ışıktan geçeriz pıt polis durdurup ceza yazar.

Yapacak birşey yok. Geçmiş olsun. Tabelalara - milletin sinyaline ve kendi sinyaline , gideceğin şeride ve yola daha dikkat et.
    Birşey düşünürken yola çıkma..
    dockerengin bunu beğendi.
    "men dakka dukka"

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    motorlu polis ile oturup konuşmuşluğumuz var geçen araba ile geçerken durdurdular muayenem geçmiş taaakkk yapıştır 70 lira
    yani diyeceğim sabah yemekte yesen adamlarla babasına bile yazar bunlar.çünkü prim alıyorlar.ne kadar ceza o kadar prim.

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Ozaman primleri kessin devlet, onlarda ceza kesmesin, zaten bu ülke kaidelere uyan toplum olduğundan polise bile gerek yok
    let it be

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Acil112
    Yanlış. O levha "Bütün yasaklama ve kısıtlamaların sonu" demekmiş.

Şunu bir çalışın gelin:

http://img143.imageshack.us/img143/6597/graphic1wg3.jpg
    Benim mesajımı baştan okuyun, anlamı değişmezse tekrar okuyun; hatta arkadaşlarınıza, Türkçe öğretmeninize danışın, tekrar gelin.
    MotorKafa ve özcan1980 bunu beğendiler.
    112ciyiz

Okudum yine yanlış. Çünkü o uyarı levhası değil. Trafik tanzim işareti. Uyarı levhaları üçgen şeklinde olur.

Bu arada sonda yazdığım size değildi, keşke belirtseydim.
    ero__ bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Versiyon 2.0

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)