Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Alabileceğim en iyi scooter...

Motovento
    REKLAM ALANI
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Fizy'den memnun değilmisiniz?
    "men dakka dukka"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    Fizy den memnun değilim.3 Tane motorcu tanıdıklarıma götürdüm baktılar biri kaliteli çin malı dedi biri bunu alacağına activa alsaydın dedi çok moralim bozuldu.Activa ve spacy'i tercih ettiler hep.Fizy'den uzak dur dediler.Ama iyi gidiyor zaten işe minibüs yolundan gidiyorum 60kmyi geçemiyorum sorunsuz gidiyor.Çokta kıvrak motor ama bu havalarda uğraşıyorum çalıştıramıyorum.İşe yürüyorum.Benzin çok gidiyor.100Kmde 4 Lt'den biraz fazla yaktı.Benim kullanmamda mı sorun var motor da mı sorun var yoksa gerçekten böyle mi bilmiyorum.Benzin çok gidiyor.Çalışmıyor.Benim activam vardı frenler sağlamdı bu fizydeki frenler activadan daha kötü.Ben açıkcası activamı satıp honda fizy kiraladığıma pişman oldum.

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    hmm. Valla Bende 6-7 Aydır Fizy kullanıyorum. CBR aldım 2012 parasızlıktan geri sattım.
    Neyse Demek istediğim Çalıştıramama gibi bir sıkıntım hiç olmadı şükür tek marşta çalışır hep.
    Hergün içe gidip geliyorum yağmurda - karda bile. Tabi buzlu yollarda 40-50 yi geçmiyorum.
    Yakmasına gelince 50-60 arası gidince ölçtüm 2 litre , 60-90 arası gibince aynı 3-3,5 litre yakıyor. (ki benzin olmuş 5 lira)
    Frenlerinden memnunum.
    Beat'ıda kullandım uzun süre fark pek yoktu bence.
    Ben ustama güvenirim ve uzun yola bile çıkarım Fizy ile. Şükür bu zamana kadar hiç sıkıntı vermedi.
    Sizin başınıza gelen bir olay - kaza veya motor kaçbinde bakımları nasıl vs ki?

Ve spacy ile sadece motor farkı var ve arka kuyruk farkı.
    Arasında 1000 TL var.
    Spacy injeksiyonlu bu karburatörlü başka fark bulamadım ben.
    İkiside tipik laz burnu , gerisi tipik motur...

Ve Hiçbir iphone - S3 vs den Eski Nokia 3310 sağlamlığı beklenmemeli
    Activa eskinin iyisiydi. 2009 activalar falanda pek tutulmadı nedense... Yani BENCE hiçbir firma Çin rekabetinden ve fiyatlarından dolayı kaliteli olsun parası iyi olur mantığı ile üretmiyor. Adam bir yerden kısacak ki o kar etsin , bizde ucuz ama iyi motora binelim.

Bunun denginde Yamaha Cygnus Y var. Bindim de yok ya olmaz. Viraj kabiliyeti vs. yok. Ve Fizy nin lastiğini değiştirin stok lastikleri kötü...
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    -
    Sizin yorumlarınız çok şaşırtıcı geldi.Sanki sizin fizy ile benim fizy farklı marka , model gibi
    Ben fizy'i 2.el iken mayıs'a kadar kiraladım.Şuan ki Km'si 4-5Km falan herhalde 2012 yaz ayında alınmış.
    Bende 3 aydır kullanıyorum.Çok sıkıntı yaşıyorum.Muayenelerini falan hiç bilmiyorum.Kazası yok.
    Sanırım benim motorun önceki sahibi kötü kullandı.Birde bir olay var iş arkadaşımda da fizy var.Sahilde kırmızı ışıklarda duruyoruz.Yeşil yanıyor.Bir anda gazlıyoruz yarış yapar gibi ikimizde de aynı motor olmasına rağmen adam bana fark açıyor.Benim motor basmıyor.Çok sıkıntısı var benim motorun.5 Aylığına 500 TL verdim keşke vermeseydim.Pişman oldum bu yüzden fizy modellerinden soğudum.Ama bu sadece benim motorum ile alakalı.Artık önceki adam nasıl bir hasar bırakmışsa nasıl kullanmışsa sağolsun 1 sene olmadan perte çıkartmış.

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Atakan.Ş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin yorumlarınız çok şaşırtıcı geldi.Sanki sizin fizy ile benim fizy farklı marka , model gibi
    Ben fizy'i 2.el iken mayıs'a kadar kiraladım.Şuan ki Km'si 4-5Km falan herhalde 2012 yaz ayında alınmış.
    Bende 3 aydır kullanıyorum.Çok sıkıntı yaşıyorum.Muayenelerini falan hiç bilmiyorum.Kazası yok.
    Sanırım benim motorun önceki sahibi kötü kullandı.Birde bir olay var iş arkadaşımda da fizy var.Sahilde kırmızı ışıklarda duruyoruz.Yeşil yanıyor.Bir anda gazlıyoruz yarış yapar gibi ikimizde de aynı motor olmasına rağmen adam bana fark açıyor.Benim motor basmıyor.Çok sıkıntısı var benim motorun.5 Aylığına 500 TL verdim keşke vermeseydim.Pişman oldum bu yüzden fizy modellerinden soğudum.Ama bu sadece benim motorum ile alakalı.Artık önceki adam nasıl bir hasar bırakmışsa nasıl kullanmışsa sağolsun 1 sene olmadan perte çıkartmış.
    fizylerde jikle varmı bilmiyorum ama senin jikle açık kalmış olabilirmi ? yani motora hava gitmiyor sadece benzin cekıyor bu sebeplede cok yakıp az gidiyor

Motosikleti
    -
    Motordan pek anlamam.İş yerinde kullandığım için siparişe gidip gelirim.Bakım falan yapmam veya şunu yapmiyim motor bozulmasın demem.Kafama göre sürerim.
    Jikle dediğin şeyi pek anlamadım.Zaten 2 ay'ı kaldı.2 Ay sonra gerçek sahibine teslim edeceğim.

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı TheArcheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fizylerde jikle varmı bilmiyorum ama senin jikle açık kalmış olabilirmi ? yani motora hava gitmiyor sadece benzin cekıyor bu sebeplede cok yakıp az gidiyor
    Fizy otomatik jikleli. Isınana kadar yüksek çalışır sonra motor sesi falan azalır.

Alıntı Atakan.Ş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım sizin Fizy sıkıntılı. Çünkü Bu gavuru ben sıfır aldım ve ilk bakımını - rodajını vs kendim yaptım. 0-60 Kalkışı çok güzel. kalkarken (BMW - Vtec - Mercedes vs hariç yada çakal kasa tayfası falan) beni geçen kimse olmuyor
    Uzun yola - 80-90 km lik köye KONYA-Karaman'a bile gittim motorda hiçbir sıkıntı yok ve uzun yolda dipgaz 80-90 arası giderim.

Hava filtresi - sibop ayarlarını ve benzin aldığınız yere gösterin - baktırın.
    Konya'da Karaman yolunun başlangıcında BPet var oradan aldım 10 Tl lik daha 50 km yapmadan bitti. Ama Shell-Bp-Opet'den alınca bir sıkıntı olmuyor 10 Lira ile Basmazsam 90-100 kmyi rahatlıkla görüyorum.
    Öncedende dediğim gibi üzerinde Chenyen Chen gibi bir lastik var marka olarak onu değiştirin
    Daha Yanaklı yumuşak bir lastik alabilirsiniz. Hem viraja girişi yol tutuşu artıyor hem fren mesafesi gayet iyi bence.
    Tabi Fizy'den bir PCX konforu ve Yakıt tasarrufu beklememek lazım. Teknoloji - ve 2 katı para.
    Bunun dengi Yamaha CygnusY ye bakın. Bence daha berbat olacağını görürsünüz.
    "men dakka dukka"

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Pgo gmax al derim, çpk iyi scooter lar yapar bu taiwan lı üretici, avrupada çok adetli satışları ve fun club ları var, tavsiye ederim
    let it be

Motosikleti
    -
    Alıntı halilertan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pgo gmax al derim, çpk iyi scooter lar yapar bu taiwan lı üretici, avrupada çok adetli satışları ve fun club ları var, tavsiye ederim
    Sağolun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fizy otomatik jikleli. Isınana kadar yüksek çalışır sonra motor sesi falan azalır.

Sanırım sizin Fizy sıkıntılı. Çünkü Bu gavuru ben sıfır aldım ve ilk bakımını - rodajını vs kendim yaptım. 0-60 Kalkışı çok güzel. kalkarken (BMW - Vtec - Mercedes vs hariç yada çakal kasa tayfası falan) beni geçen kimse olmuyor
    Uzun yola - 80-90 km lik köye KONYA-Karaman'a bile gittim motorda hiçbir sıkıntı yok ve uzun yolda dipgaz 80-90 arası giderim.

Hava filtresi - sibop ayarlarını ve benzin aldığınız yere gösterin - baktırın.
    Konya'da Karaman yolunun başlangıcında BPet var oradan aldım 10 Tl lik daha 50 km yapmadan bitti. Ama Shell-Bp-Opet'den alınca bir sıkıntı olmuyor 10 Lira ile Basmazsam 90-100 kmyi rahatlıkla görüyorum.
    Öncedende dediğim gibi üzerinde Chenyen Chen gibi bir lastik var marka olarak onu değiştirin
    Daha Yanaklı yumuşak bir lastik alabilirsiniz. Hem viraja girişi yol tutuşu artıyor hem fren mesafesi gayet iyi bence.
    Tabi Fizy'den bir PCX konforu ve Yakıt tasarrufu beklememek lazım. Teknoloji - ve 2 katı para.
    Bunun dengi Yamaha CygnusY ye bakın. Bence daha berbat olacağını görürsünüz.

Anladım yorumunuz için teşekkürler.
    Bugün evden çıkarken motorun sahibini aradm.Anlattım durumu.İşte yok sorun diyor motor canavar gibi diyor sen üç beş ay için 500 TL'ye kiraladın şimdi bahane bularak 500 TL'de vermiceksin daha az fiyat veriyim diceksin diyor ben dünkü çocuk değilim diyor parayı indiriceksin diyor neler neler dedi motoru aldığıma da pişman oldum aradığımada...Mayısta yeni motor alır , fizy'i sahibine teslim ederim parasını veririm ondan sonra bir daha muhattap olmam.

Benim arkadaşımda fizy var bassetmiştim.Sizin dediğiniz ilk 60 kmye kadar bmw mercedes'i falan geçiyorum dediniz benim bende arkadaşla kırmızı ışıkta duruyoruz yeşil yanında basıyoruz sanki bende bisiklet var gibi fark açıyor bana 2 Gün mü 3 gün önce mi ne pizzabuls'da çalışan motorcuyla ışıklarda durduk.Baktım gaz veriyor çekiyor bana bakıyor falan bende gaza geldim yeşil yandı bir yüklendim pizzacı bile geçti beni hemde iyi geçti çok geride kaldım.
    Eğer mayıs ayında param yeterse kymco super 8 yetmezse fizy alacağım başka çarem kalmıyor.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-askerlik-sebebiyle-satilik-114559185/detay/
    Ilan benim ilanim aciklamaya ek olarak fren balatasi degisti ve 46 lt topcase takildi
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Kötüyü savunduğumdan değil. Fakat ilk elden ve İyi bakarsınız yolda koymaz. Bu paraya alınabilecek sorunsuz sıkıntısız motor bence. Servisi - ömrü vs de iyi.
    Kymco kullanmadım siz kullanın bilgilendirin
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    -
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-askerlik-sebebiyle-satilik-114559185/detay/
    Ilan benim ilanim aciklamaya ek olarak fren balatasi degisti ve 46 lt topcase takildi
    2.El düşünmüyorum teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:39 ----------

Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötüyü savunduğumdan değil. Fakat ilk elden ve İyi bakarsınız yolda koymaz. Bu paraya alınabilecek sorunsuz sıkıntısız motor bence. Servisi - ömrü vs de iyi.
    Kymco kullanmadım siz kullanın bilgilendirin
    Tabii ki doğru haklısınız.Bende 2 tane honda activa kullandım hiç sorun yaşamadım.Taş gibi motor kaç kere düştüm çarptım hiç birşey olmadı.Diğer hondalarda kaliteli.En dandik honda modelini bile getirseniz çok çok kalitelidir.Benimde hep hayalim honda pcx almaktı.Fakat maddi durumlar yüzünden hep hayalimde kalacak

Daha almama 2 ay var.Belki daha çok.Aldığımda sizinle paylaşacağım.Honda kadar kaliteli değildir ama en azından hondaya yakındır diye düşünüyorum.

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hava filtresine bakin. Fazla.hava cekiyodur gitmez o yuzden. Bir sunger koyun hava filtresinin oraya cektigi havayi azaltirsaniz daha cok performans alirsiniz

Motosikleti
    -
    Hava filtresi zaten ben motoru 2-3 ay önce adam bana kiralarken değiştirdik.Gene böyle birşey olması mümkün mü ? Hep 3 ayda bir değişicekse...

mustafaferah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco super 8 - KYMCO DİNK 200İ - LİFAN PONY 100
    merhaba ben kymco super8 kullanıyorum 2008 model sıfır aldım suan 33000 devırdı halaa devam sımdı lastıklerımı degıstırecem gene devam motor benım ıcın cok ıyı guclu teker 14" yol tutusu ve vıraj cok ıyı alıp basını gıtmıyo yakıtı malum 20tl ye 110-115 km gıdıyo sehır ıcınde kısa mesafe almanı ıstermıyım satmayı dusunursen hayır cunku ıkıncı elde gıtmıyor benım motor 2yıldır satılık 2600 2500 tl arası verıcem soron yok ama bıneceksen masrafsız kalıtelı yanı anlıcan masarafsız ama elde kalan cınsten karar senın sormak ıstedıgın aklına takılan bısey olursa yıne cvplarım

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    super 8 yerine agility city 125 yada 200 düşünebilirsin, ön arka disk fren, 16inç lasikler ve görüntü olarakta super8 den daha oturaklı.

Motosikleti
    -
    Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için.

Motosikleti
    Yamaha
    Honda Dylan ı tavsiye ederim. Antalyadan temizi pek çıkmazda

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce bir tavsiyede bulunmuştum.
    Fuarda detaylı inceledikten sonra bu tavsiyelerime TVS Wego'yu da ekliyor ve hatta en ön sıraya koyuyorum.
    Güzel, sağlam, yapılı ve seri bir scooter. Küçük bir araştırmayla fazlaca bilgiye ulaşabilirsin.

TVS Wego diyorum..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    -
    Honda dylan temiz ve 4.500 TL'ye bulmak zor.Araştırmıştım daha önceden ama uygun fiyat ve temiz yoktu.

Tvs Wego'ya baktım fakat çin malı mı bu ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)