Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Enduro Seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    arkadaşlar birçok uzun boylu motorcu arkadaş gibi bende enduroya yöneliyorum
    çünkü neye binsem üstünde sırıtıyorum
    kafayı yemek üzereyim gece uykularım kaçıyor düşünmekten döne döne sabahlıyorum
    şimdide bir konu gördüm xl 600 diye gene depreştim
    Şimdi elimdeki motoruda sattığımda 10.000 tl gibi bir bütçem olacak.altına inmesemde üstüne pek bişe koyamam eğer koyarsam evdekilerde bana ...........
    aklımda olan motorlar
    kle 500 2005 üstü
    transalp
    bmw f650gs
    dl 650de olsa iyi olurdu ama biraz fiyatlar yüksek
    kullananlardan araştırma yapanlardan tavsiye yorum öneri bu kardeşinizden eksik görmeyin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    250cc ama klx250 nin çok daha temiz bir modeli bulunabilir o paraya
    ya da macera da olsa ktm 640 duke...
    namk bunu beğendi.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    XT 660 çok zarif ve işinin ehli bir motor gibi geliyor bana, dl gibileri touring, enduro sayılmazlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Kle500 piyasası hiç yok.Türkiyede pek tutulmadı..Klx250 ise biraz cross tarzına kaçıyo.Daha çok dağ bayır için.Dl650 piyasası fazla yüksek.50 bin km'yi devirmiş 7-8 yaşındakilere utanmadan 15 bin lira istiyolar.Geçen seneye kadar ben de sizin gibi arada kalmıştım , ama tercihimi xl650 transalpten yana kullandım.Kral tahtı dedikleri buymuş.Boşuna efsane transalp dememişler.Kesinlikle tavsiye ederim.

Motosikleti
    f650 gs hakkında bişey diyecek yokmu peki

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    transalp

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    2 aydır f650gs ilanlarına bakan birisi olarak diyebilirim ki 10000 lira civarında F650gs olarak çok bir tercih şansınız yok. 2003 modeline bile 14250 isteyenler varken. Sadece 2000-2001-2002 model bulabilirsiniz. Onlarında ya kmsi fazladır, ya dış aksamları kırık-döküktür ya da motoru ölüdür. Ne kadar temiz olsa da değişmesi gereken parçalar size ekstra masraf çıkartacaktır. O fiyata 99 ve öncesi f650 bulabilirsiniz.

Bütçe üste çıkamıyorsa XT daha güzel bir tercih.
    LIDYALI bunu beğendi.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    africa twin? Bence gerçek enduro motor budur..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...15526814/detay ilana bak hem sana yakın toprağım

birde soyle birşey var.. Orta yol bulunabilir sanki..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03553387/detay
    35emre35 bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    KLE 500 2 yıl 20.000 km kullandım. Endurolar içinde belkide en ekonomik olanı. Yakıt tuketimi düşük, servis aralığı 10.000 km Parça ve usta sıkıntısı yok. Arazi performansı yeterli dar bir motor oldugu için trafikte ybr kada kolay kullanımı var. İki yıl boyunca tek şikayetim rahatsız selesi oldu.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    dl 650 ENDURO DEGIL...

ENDURO GIBI GÖRUYORSAN FAZER 600 AL OZAMAN YADA CBF 600 AYNI SEYLER HEPSI

GERCEK ENDURO AFRIKA .TRANSALP. XT SERISI ..TENNERE LER.. OKADAR
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dl 650 ENDURO DEGIL...

ENDURO GIBI GÖRUYORSAN FAZER 600 AL OZAMAN YADA CBF 600 AYNI SEYLER HEPSI

GERCEK ENDURO AFRIKA .TRANSALP. XT SERISI ..TENNERE LER.. OKADAR
    xt lerde güzel fakat böyle yapılı motor arıyorum bunada en uygunu transalpler var şuanda
    afrikalar güzel fakat düşük model yüksek kmli
    transalp ile kle 500 arasındayım
    kle 500 ler yakıt tüketimi 4.5 .5.5 arası genelde
    transalpler 5.0 5.5 arası deniliyor genelde yakıt açısından pek fark yok görünüş açısından
    kle 500 e doğru giderken birden transalplere doğru yöneldim şimdi
    allah kimseyi iki motor arasında bırakmasın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    XT 660 ve BMW f650 gs gibi endurolar tek silindirlidir.110 km hızların üzerine çıktığında baya bi rahatsız edici titreşim vardır.Bu titreşimde sinsice insanı yorar.Bu yüzden çift silindirlilere yönelmekte fayda var.Ben transalp'le 160 km hızlara çıktım , en ufak bir rahatsız edici titreşim hissetmedim.Ben enduro seçimimi yapmadan önce yaptığım araştırmalara göre BMW'nin aşırı fahiş fiyatının yanında , yedek parça ve servis konusunda da fiyatlarının çok yüksek olduğunu farkettim.10 bin lira motor masrafı olupta yatan bmw f650 gs'leri duyunca hemen vazgeçtim.Kawasaki içinse servis konusunda çok olumsuz şeyler duydum.Honda servis konusunda hepsine 10 basar.Tercihimi transalpten yana kullandım ve çok memnunum.2-3 kere parça ihtiyacım oldu.3 gün sonra aradılar , parçanız hazır gelin diye.Transalpi tavsiye ederim.Kullanımı çok keyifli , biraz yakıtı fazladır ancak olsun aslanım 100 km'de 1-1.5 litre fazla içsin.

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Olaya farkli acidan bakalim

İlk olarak (tecrubenizi belirtmemissiniz ) yeniyseniz bana sorarsaniz 5-10000 km oncesi bu agir , yuksek ve 500 cc ustu makinelerden uzak durun.

İkinci olarak hic katilmadigim nokta sudur birilerinin yorumu uzerine tarz secmek. Biz uzun boylularin lanetidir gidersiniz spor bir motor istersiniz ya da kullanimi kolay ucuz sorunsuz bir motor. Hemen devreye tavsiyeler girer.

"Sen uzunsun ; enduro ya da cruiser al"

Bir hayatimizda kac kez o kocca koca 200 kiloluk motorlar ile asvalt olmayan tas toprakta camurda gidecegiz ???

Yilda bir kez yillik izinde 1 hafta yapilacak bir karadeniz gezisi icin enduro almak...

Guneye mi iniyorsunuz buyrun izmirden kaş a kadar her yere asvalt ya da şose yollar ile ulasirsiniz. Toroslara cikmak (yine ayni) bu yollarda ybr de cbf de cbr de ninja da duke 125-200 de sizin butceniz dahilindeki endurolar ile ayni performansi verecektir emin olun. Daha tas toprak derseniz emin olun sizi hafif 250-400 cc lik enduro(telli jantli hafif govdeli(max 150 kg) ince seleli yuksek gidonlu) motorlari tercih etnekisiniz ki bunlar da uzun yol asvalt ve sehir icinde inanin zevkten cok iskence.

10000 tl fiyat araligina illa ben iriyim iri motor bulayim enduro bulayim derseniz genelde karsilasacaginiz manzara eski 20-30 bin km ustu supheli ve size cok sorun cikartmasi muhtemel makinelerdir.

Adamlar bununla dunyayi dolasiyor diyeceksiniz. Evet ama dolasirken de adamlarin tamir ekipleri , ona gore butceleri veya teknik bilgileri var bunu unutmayalim. Ulkemizde genelde motor parca ve bakimlari pahali oldugu icin hep parcalarin oradan buradan uydurulmus oldugunu yetkili servisten cok tirt ustalara basvuruldugunu unutmayalim. Bir de tabi sahtekarlik var (km sarma vs)

Sadede geliyorum bence o butcelere cok daha yeni , cok daha sorunsuz, kullanimi daha kolay motorlar var cbr250, duke 125/200 , honda vtr250(hastasiyim) , inazuma gibi motorlar : az yakarlar malzeme kalitesi ust duzey , 2011 ve ustu modeller , servis bakim ikinci el kismi cok basarili. Ve hepsinin ortak yani ufaklar evet bunlarda sekilli durmak icin 170 falan olmali dogru.
    Kimin umrunda sekil siz kullanirken aldiginiz zevke bakin. Altinizda ufak kalan bur motoru cok daha iyi kullanir , limitlerine daha kolay ulasir ve tekniginizi daha rahat mukemmellestirirsiniz.

Tabiki tekniginiz kotu buna ihtiyaciniz var diye demiyorum ama sizin icin hem daha kolay hem daha sorunsuz olacaktir. İlle de buyuk motor istiyorum derseniz honda dan sasmayin derim temiz gs o paralara cok cok zor.

Size nacizhane onerim buyuk kalir kucuk kalir (satici taktigi) olayini birakin bir surun bir tadina bakin ve dusunun. Honda cbr ile vtr ile suzuki drz400 ile neredeyse 12 bin km hic sorun yasamazssiniz(cbr bakim araliklari bile 6000 km)
    10000/20000 km yapin sonra da uzun yol icin ikinci el bir honda nc 700 x/s alin. Motosiklet fuari sonrasi 14/15 binliralara nc 700 s bulursunuz 13,5 a alirsiniz yakiti cok iyi hizi sorunsuzlugu da.

Tekrar ediyorum abi bu motor kucukkaldi laflarini umursamayin zev sizin secim sizin.

Ha ben zaten hobi icin arada kullaniyorum o zaman da daga tasa cikiyorum illa enduro lazim derseniz suzuki drz400 hondanin yeni 250 lik endurosu nu oneririm. Eski bmw lerden uzak durun uzerler. Africa twin ve tenere cok cirkin 90 larda kaldi o tipler, transalp ise temiz olmadikca suprizlere gebe.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Motosikleti
    izmirian
    yazın için çok teşekkürler çok haklısın zevk konusu fakat ben bu güne kadar hiç ss veya naked motorlara bakıp iç geçirmedim keşke bende olsa diye
    bu dünyaya 1 kere daha gelsem ya cruiser-choper yada enduro türü motorlara binerim.(büyük konuşmayayımda )
    motorcuyuz her motora binmek lazım fakat benim tarzım bu.altımda küçük kaldı meseleside buda zevk meselesi ben üstünde sırıtmayacağım bir motor istiyorum.
    tecrübem 4 senedir vitesli motor sürüyorum 150 den başladım şimdi 250 cc ile toplam 25000 km olmuştur.Şimdi 4 5 hatta beni üzmezse 10 yıl bile kullanabileceğim bir ağır abi istiyorum.
    Dediğin gibi afrika ve xt ler çok çirkin.gs i eledim zaten bi kle ile transalp kaldı.öyle ankara istanbul gibi metropollerde yaşamıyorum Samsuna bile ayda 1 2 kere giderim.o yüzden şehir içi için yordu öldürdü gibi konu olmaz bende.genelde uzun yol yapmak için böyle bir arayış içine girdim.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Super o halde .... Sagda solda uzun insalra hemen bu yakistirmayi yapiyorlar cunku o yuzden uyarmak istedim (: . Hocam biraz sabredip butceyi arttirabilirseniz nc 700 x (x belki zor oksa da s) sizi asla uzmez. Temiz transalp de uzmez. Ayrica KLR aslinda hakettiginin altinda itibar goruyor ama inanin kotu motor degil. Aprilia pegaso var ama ikinci eli hareketsiz ve en nihayetinde italyan o yuzden kuskulu yaklasilabilir. Aslinda cok kotu bir fiyat araligindasiniz iyi motorlarin kotuleri var oralarda. E tecrube de var dusuk cc ye de gerek yok... Eger sabredebilirseniz butceyi biraz arttirin derim .

Motosikleti
    NoMotorNoCry
    bir kaç yerde daha okudum yazını parça hakında ne parçaları istemiştin servisten
    bilinen kronik sorunu varmı transalpın

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Yamaha tdm oneriyorum tipi iyi gidisi mis . Karburatorlu olanlar cok daha sorunsuz. Ustelik butceniz dahilinde temizleri var. Eksisi ne derseniz benim kullandigimda arka fren gereginden guclu gelmisti kitliyor biraz aliskanlik gerekliydi. 194-3 falanim ben cok yakismistik birbirimize

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)